Wymiotowanie !

Moderator: Anirysova

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Wydra » 2009-02-20, 00:44

Anna Rozalska napisał(a):To super wieści. jeszcze parę dni i wszystko będzie ok. Na spacer wychodzi bez kołnierza bo inaczej nie mógłby się
załatwić. Jesli Draco nie interesuje się raną to w domu moze chodzić bez abażura.

Tu pozwolę się z Tobą nie zgodzić,absolutnie powinien chodzić z tym piekielnym talerzem satelitarnym.Nie tak dawno nasz Dinuś był kastrowany i lekarz kategorycznie zalecił kołnierz na okres 14 dni nawet przez 10 dni na spacery w nim chodził,nigdy nie wiadomo kiedy pies zacznie wylizywać rany.Dino po 2 dniach wrócił do formy.Moja rada,jeśli można,sprawdzaj podbrzusze bo po wygoleniu może przyplątać się uczulenie a to bardzo swędzi i dokucza psiakowi.My codziennie oglądaliśmy to miejsce a na trzeci dzień obmyłam wszystko bo jeszcze zaschnięta krew była na worku.Najgorsze już macie za sobą.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Agama » 2009-02-20, 08:47

i tylko takie wieści chciałoby się czytac zdrowiej misiu
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Anna Rozalska » 2009-02-20, 09:18

Aż tak na kastracji sie nie znam ale ostatnio był kastrowany basset nojej koleżanki i jak wyszedł na spacer w tym abażurze to nie mógł się załatwić bo kołnierz utrudniał mu wąchanie. Na spacery chodził bez jedynie w domu gdy zostawał sam. Na początku miał tez problemy z chodzeniem po domu bo obijał się o meble. To suczka ma o wiele lepiej bo tylko chodzi w fartuszku.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Draco » 2009-02-20, 14:08

Zdjęłam Dracusiowi kołnierz, bo bidul nie mógł funkcjonować. Nie interesuje się wcale tą ranką. Goi się świetnie. Pies dużo leży na śniegu i to też pomaga w gojeniu. Jajeczek nie miał golonych do operacji, więc procesu odrastania nie będzie. Jutro jedziemy na zastrzyk antybiotykowy, a przy tym lekarz sprawdzi, czy rana goi się prawidłowo.
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Busola » 2009-02-20, 17:16

rana zaczyna swędzic tak na 3-4 dzień po zabiegu, wiec lepiej uważać
po spacerku sprawdzajcie czy sie nie zamoczyła - od wilgoci tylko krok do zakażenia czy zababrania

poleciłabym tez psikanie rany raz dziennie srodkiem na bazie jodyny POLODINA-R, doskonale dezynfekuje rane i jej okolice (jednak lek na recepte )
jesli nie macie kaftanika na takie okazje to może jakies stare body z lumpeksu dostosowac - dziurka na ogonek i gotowe ;-) dzieki temu macie pewnosc ze pies sobie nic nie wylize a nie ma ryzyka potłuczonych szklanek i wazonów przez talerz satelitarny ;-)

no i koniecznie pamietajcie o badaniu siuśków
(czy robilicie biochemie? wszystko było w porządku?)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Draco » 2009-02-20, 17:48

badanie moczu robiliśmy jakiś czas temu i było ok. a do czego to jest teraz potrzebne?
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Busola » 2009-02-20, 19:29

ponieważ właśnie od problemów z pęcherzem czy prostatą moga ucierpieć nerki.
niewielka niedywolność nie daje żadnych klinicznych objawów a wcześnie wykryta i leczona zapobiegnie tragedii,
a jesli draco ma stan zapalny (dostaje antybiotyk , prawdaaa) to ryzyko jest wieksze
Dlatego radze zbadać mocz, morfologie i biochemie oraz badać mocz regularnie.

historia Guinessa:
właścicielka psa pewnego zimowego dnia zauwazyłą krwiste siuśki swojego pupila, pognała do weta i okazało sie że ma sporą niewydolność nerek, nie było zadnych innych objawów, długo szukano przyczyny az znaleziono - prostata . Zanim jednak zidentyfikowano jednostke chorobowa pies był dializowany przez dwa miesiące, po kastracji wszystko wróciło do normy , jednak pies musiał byc na odpowiedniej diecie i kuracji, bo jednak do uszkodzenia nerek doszło.

dlatego dobrze radze zrobić te badania - jeśli cokolwiek z nerkami jest nie tak (tfu tfu tfu tfu) to teraz można jeszcze cos zrobić.
yyy, ja nie strasze i nie panikuję, po prostu przestrzegam ;-)
Guiness ma teraz 10 lat i mieszka sobie spokojnie ze swą pańcią w Bydgoszczy :-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Wymiotowanie !

Postprzez anula » 2009-02-20, 23:43

Rany pooperacyjne i nie tylko dobrze goją się po Aluspreyu. To takie sreberko w areozolu, uzywają go weci po zabiegach, cesarskich cięciach itp. U nas sprawdza się przy pokaleczonych łapach.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Draco » 2009-02-21, 23:43

Byliśmy dziś u weta. ostatni antybiotyk, temperatura 38,4 stopnie - ale jest ok, ranka goi się znakomicie. wszystko jest na najlepszej drodze. to była ostatnia wizyta w tej kwestii. dzięki wszystkim za pomoc i wsparcie. :-)
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Draco » 2009-02-22, 22:27

chciałam jeszcze zapytać: dziś sprawdzałam ranę i zobaczyłam, że moszna jest spuchnięta, wygląda jak twardy balonik i na dodatek jeszcze się sączy krew i osocze. jak długo pozostanie ten stan? szczególnie chodzi mi o tą opuchliznę? minęły już cztery doby.
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiotowanie !

Postprzez annasm » 2009-02-23, 17:33

Wg mnie to nie powinno tak być co na to wet?
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Wydra » 2009-02-24, 01:35

Wszystko powinno być suche i nic nie może się sączyć.Opuchlizna, ewentualnie.Prawdopodobnie wylizał sobie szwy :cry: Chyba będzie niezbędna kontrola u weta.Dinuś przez cały czas miał wszystko suchutkie,ale tak jak pisałam satelitę nosił 14 dni przez 24 godz.Ja natomiast codziennie przemywałam i smarowałam aby nic nie pękało
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Draco » 2009-02-24, 08:55

wogóle, to są dwa nacięcia. jedno jest ładne, zamknięte i suche, a to drugie faktycznie nie wygląda najlepiej - jakby się rozeszło i sączy. nie wygląda jakoś tragicznie, nie ma "mięsa" widocznego. wydaje mi się, że poprostu dłużej będzie się goić, no bo przecież teraz wet go nie zszyje. i wet zabronił czymkolwiek przemywać ranę. nie zauważyłam, żeby Dracuś jakoś się tym interesował. daje sobie zobaczyć i nie protestuje. na razie to codziennie obserwuję. najważniejsze, że nie ma gorączki, ma apetyt i widać, że dobrze się czuje.
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Busola » 2009-02-24, 09:47

ja bym to skontrolowała u weta , tak jak pisze Roma po 4-5 dobach powinno byc wszystko suchutkie, jesli jest stan zapalny to wet to musi zobaczyc
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Draco » 2009-02-24, 11:00

ok, macie rację. dzisiaj postaram się załatwić sprawę. dzięki.
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Anna Rozalska » 2009-02-24, 14:38

Dlaczego Draco miał dwa nacięcia? U basseta było tylko jedno wielkości 4 cm. Rana była sucha a po 10 dniach zdjęcie szwów.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Draco » 2009-02-24, 16:02

no właśnie też się dziwię. ale może dlatego, że w trakcie operacji się obudził i lekarz zrobił drugie nacięcie w miejscu mniej wrażliwym.
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Dafne » 2009-02-24, 16:22

Moim zdaniem powinnaś zmienić weterynarza - zdanie że w trakcie operacji się obudził
brzmi dla mnie jak horror.
Avatar użytkownika
Dafne
 
Posty: 298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-25, 14:55
Lokalizacja: Stargard

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Draco » 2009-02-24, 17:11

za mała dawka narkozy i musiał dołożyć w żyłę
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiotowanie !

Postprzez Wydra » 2009-02-24, 21:19

My też mieliśmy tylko jedno nacięcie.Dobra rada,zrób kontrolę u innego weta,może ten coś spaskudził,lepiej się zabezpieczyć.Naprawdę nie wyobrażam sobie jak to możliwe,że za mała dawka.Nasz zabieg trwał ok.15 min i Dina trzeba było wybudzać.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości