Kurka już po operacji :-)

Moderator: Anirysova

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Hekate » 2008-09-04, 18:51

Super, cieszę się że Kurczaczek tak szybko zdrowieje ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Marsjanka » 2008-09-06, 07:25

Wszem i wobec informuję, że moja Kurka dostała wczoraj ostatnią kroplówkę :-) Wczorajsze siemię lniane okazało się po długim poście prawdziwym rarytasem :mrgreen: A dziś... TAAAADAAAAMM!!! pierwsze prawdziwe jedzenie... to znaczy... heh 50g RC Recovery rozcieńczone ciepłą wodą na śniadanko (i drugie tyle na kolację będzie). Wodę ciągle dawkujemy - nie może dostawać więcej niż szklankę na raz.

Niestety, okazuje się, że Kurze wcale rozumu nie przybyło - wczoraj musiałam wywalić 4 skarpetki, w których zrobiła modny ażurowy wzorek :evil: na szczęście nie zdążyła ich zjeść, bo wet powiedział, że mogłaby tego nie przeżyć :-x
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez annasm » 2008-09-06, 10:30

Ja mam w domu całe pudło pojedyńczych skarpet, :evil: pozostałe rozpłynęły się w niewyjaśnionych okolicznościach. A raczej w psim brzuchu. Jak sprzątam na działce to czasem je znajduję, niestety mimo tego że są całe nikt jakoś nie ma ochoty ich odzyskiwać :mrgreen:
Miziaki dla Kurki. Niech uważa na to co je. Cały czas trzymamy kciuki za rekonwalescentkę.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez EwaM » 2008-09-06, 14:29

No to teraz nic w domu nie ma prawa być na wierzchu,a Kokoszka pod stałym nadzorem :-( :mrgreen: Pod pewnymi względami Berny są niereformowalne :mrgreen: My mięliśmy na wiosnę dopiero kłaść na tarasie terakotę czy coś tam innego,ale chyba Nera zmusi nas do szybszego działania,ponieważ z maniackim uporem zrywa papę i zjada z wielkim upodobaniem ;-) Nie mogę znależć metody,która zniechęciła by ją do uprawiania tego procederu :-( Boję się,żeby nie było tak jak z Cocoszką :-( A co w tej papie takiego smacznego :?: :evil:
Cocoszko,trzymaj się :!: :-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Marta » 2008-09-06, 16:44

Spadł nam kamień z serca. No to teraz idę obwieścić dobre informacje całemu domowi ;-) Moc uścisków dla rekonwalescentki Coco!
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Marsjanka » 2008-09-09, 00:24

Echh - ten Kurzy móżdżek - w sobotę wywaliłam jedną kredkę i dwie skarpetki mojej dwulatki - bo Coco zaczęła się częstować - fragmenty skarpetek znalazłam w niedzielę w... Kurzej kupie :evil: Od wczoraj zaczęłam za to wypatrywać różowych piórek ze skuwki od długopisu mojej dziewięciolatki (skuwkę szczęśliwie odzyskałam). Wet załamuje ręce nad moją Smakoszką :oops: A ja... zamówiłam kaganiec tzw. maszera, bo już normalnie nie mam siły. Dziś właściwie obyło se bez ofiar - 1 skarpetkę i 1 buta odebrałam od razu (i to bez strat) :-|

Poza tym Kurka kwitnąca. Dziś dostała u weta tylko antybiotyk osłonowo. Poza tym zjadła 200g RC Recovery, od jutra dawka 400g/dzień. A potem mamy przejść na Intestinala. Muszę wychodzić z nią na spacer na smyczy (i to krótkiej), bo tak szaleje, jakby to nie ją operowali ;-)
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Hekate » 2008-09-09, 06:47

Oj Kurko, Kureczko, od skarpetek są smaczniejsze rzeczy ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Marsjanka » 2008-09-11, 10:54

Dziś Kurce usunęli szwy :-) Kuraczek jeszcze dwa dni będzie na Recovery (400g/dziennie). Później przechodzi na Intestinal w puszce (też 400g/dziennie). Od dziś dostaje też chrupki po 25g/dziennie RC Digestive low fat. Za parę dni zwiększymy dawkę do 50g. Kura jak tylko powąchała chrupki to odstawiła taniec świra :mrgreen:

My ciągle w oczekiwaniu na kaganiec... :roll: tylko wczoraj zeżarła nogi malutkiej laleczce, a następnie zagryzła swoją kupą :oops: :shock: :evil: :->

Szczęśliwie różowe piórka z poprzedniego "połowu" wyszły już z Kury :-P
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez EwaM » 2008-09-11, 11:30

O matko :!: Ona jest niesamowita :!: :!: Ciekawe,co powie na kaganiec :?: :-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Anuta » 2008-09-11, 11:47

Też byś rzucała się na wszystko, gdyby dawali ci 400+25g/dzień jedzenia. Koszmar.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Marsjanka » 2008-09-11, 11:59

no baaa.. ja wszystko rozumiem :-P ale jak sie znowu zatka, to będzie kiepsko :-|
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Drixon » 2008-09-11, 12:56

Kurczak dobry jest! ... nic ją nie nauczyły cierpienia własne ... ej głupolica mała, ale Kochana :)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Zuzanda » 2008-09-11, 13:00

niwiarygodny ten Kurak ,musicie miec oczy na okolo glowy żeby ja upilnować .Nieżle .
ale dobrze że tak szybko sie regeneruje ,pozdrawiamy całą rodzinke :-D
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Cefreud » 2008-09-11, 19:32

ale macie sajgon...gorzej niż z dzieckiem :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Wydra » 2008-09-11, 22:17

Najważniejsze,że Kura już jest zdrowa.Ja odzwyczaiłam Dinucha musztardą.Smarowałam co się dało i poskutkowało :mrgreen:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Marsjanka » 2008-09-11, 22:18

szczerze... sajgon to mało powiedziane :-/ jestem na skraju załamania nerwowego :roll: od 3 tyg. mój mąż jest na zwolnieniu lekarskim (ma poważny uraz mięśnia łydki) i wczoraj dostał kolejne 3 tyg. zwolnienia - ledwie kuśtyka... ale jęczy, jakby umierał od tego - jak go nie zamorduje przez ten czas, to medal za specjalne zasługi mam jak w banku :mrgreen: a mam jeszcze w domu łobuzującą 2-latkę i 9-latkę z zaburzeniami koncentracji uwagi, której nauczyciele postanowili przywalić prac domowych tyle, że dzień w dzień kończymy po 21:00, od blisko 3 tyg. moja mama jest w szpitalu i wcale nie jest lepiej - Kurka przy tym wygląda, jak miłe urozmaicenie (zwłaszcza jak mogę sama, czyli bez męża i dzieci, gdzieś wyjść z domu np. do weta) - na dodatek mam zlecenia i usiłuje pracować w domu :roll: marzy mi się samotny urlop.. :->
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez AT » 2008-09-11, 23:09

sytuacja nie do pozazdroszczenia :-/ . Tak serio to małą Cocoszkę trzeba by oduczyć pożerania wszystkiego co popadnie. Sposób który podała Roma może być dobry (oczywiście dopiero za jakiś miesiąc czy dwa jak psina dojdzie już zupełnie do siebie) jeśli pies nie jest smakoszem pikantnych potraw ;-) bo przecież śliczna Zielona nie może spędzić całego życia w kagańcu :roll:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Marsjanka » 2008-09-11, 23:22

broń boże życia całego nie spędzi... ale przynajmniej dopóki się nie wyKuruje ;-) I dopóki nie wykończymy poddasza na tip top - bo tam sypialnie dziewczyn będą i zabawki - mroczny przedmiot pożądania Cocoszki - znikną w 97% z parteru :-P
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez AT » 2008-09-11, 23:43

Niestety z własnego doświadczenia wiem, że jak psiak jest wszystkożerny to nawet spod ziemi wykopie (dosłownie) obiekt pożądania ;-) . Ja doszłam do tego, że na komendę puść pies wypuszcza to co wziął, niestety jak nie widzę to czasem zje to, czy tamto - całe szczęście nigdy jej się coś takiego jak Kurce nie przytrafiło, niestety na różne smaki - pikantne, kwaśne itp Mufląg jest dziwnie nieczuły a ja jakoś nie mam sumienia jakiejś drastycznej awersji stosować więc co jakiś czas mamy ,,interesujące" kupy :-|
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Kurka już po operacji :-)

Postprzez Wydra » 2008-09-11, 23:56

Asiu nie wiem czy Mufka tak puszcza na komendę puść,a kto chciał na kolację zchrupać Margolcię :mrgreen: i nie wiem czy była reakcja na puść :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron