Biegunka

Moderator: Anirysova

Re: Biegunka

Postprzez EwaM » 2008-06-27, 15:09

Ja bym go tymczasem karmiła tylko suchym(na mokro :lol: ) i ewentualnie osłonowo kleikiem ryżowym z marchewką(bez mięsa).W karmie ma jedzenie,kleik oslania,marchewka zagęszcza i powinno byc ok :-) Wypróbowałam wczoraj na Nerze :mrgreen:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Biegunka

Postprzez Danka » 2008-06-27, 15:13

Matko to już nie wiem czy gotowac czy podawac suche (na mokro ;-) ) u nas pory posiłków wygladają inaczej nieco
mniej wiecej tak: 6.15, 11, 15, 20 róznie z tym bywa czasem zalezy czy weekend czy dzien pracy i o ktorej wracamy do domu. Wet polecał zestaw suchej na mokro tak co 2, 3 godz w małych porcjach, nei przesadzac z miesem do tego troszke mozna pokrasic i warzywek tak samo.
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Biegunka

Postprzez EwaM » 2008-06-27, 15:18

Taka drastyczna zmiana jedzenia jak proponuje p.Ania wydaje mi się za gwaltowna w tym momencie.Ja bym dawała suche z kleikiem plus tę smectę(jak trzeba) Nic bym mu nie krasiła póki co-jak dieta to dieta ;-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Biegunka

Postprzez Danka » 2008-06-27, 15:23

Przepraszam ze tak wogóle męcze ten temat ale martwie się o niego poprostu. Propozycjha p. Ani tez chyba dobra ale faktycznie zmian jak dla naszego zbyt duza tak od razu i chyba faktycznie zostanę przy suchej na mokro, podaje mu ten lakcid jako osłone ale moze i kleiku troche dzis zrobię, a smecte dostał zgodnei z zaleceniem weta(połowa saszetki na 1/4 szkl. wody gotowanej) wiec druga połowe podam mu na wieczór i zobaczymy.Dziekuję wszytskim za porady co ja bym bez was zrobiła? :oops: zberniałam juz normalnie zreszta popatrzcie w galerii na nasza klusie viewtopic.php?f=28&t=1878&view=unread#unread jak mam sie nim nie martwic jak to moje "dziecko " jest ukochane :-)
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Biegunka

Postprzez EwaM » 2008-06-27, 15:27

One już tak mają,że ich nie można nie kochać :roll: :roll: :roll:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Biegunka

Postprzez Danka » 2008-06-27, 15:28

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Biegunka

Postprzez Anna Rozalska » 2008-06-28, 22:40

Oczywiście ,ze one wszystkie sa jak nasze dzieci. Mam juz dorosłego syna więć Lamię traktujemy jak córeczkę.
Też denerwowałabym sie gdyby jej coś dolegało. Czy ufasz swojemu wetowi? Podał przyczynę tych biegunek/
Może powinien zlecić jakies badania.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Biegunka

Postprzez MRUCZanka » 2008-06-29, 23:13

Mam pytanko - dziś Benek miał dosłownie sra...ę :-/ Nie wiem czym to było spowodowane - czy tymi papierówkami co podżera na placu, czy może kawałeczkiem kiełbaski z grila, czy jeszcze wcześniejszym fragmentem chleba z masłem :-> Obstawiam na tę niewielką ilość kiełabski, ale żeby aż taka biegunka?? :shock: Poczytałam cały wątek i doszłam do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli nie dostanie kolacji - troszkę się przegłodzi, może do rana przejdzie - wieczorem już był efekt, ładny bobek,ale nadal zalatywał biegunką :shock: Czy może to też być spowodowane namoczoną karmą? Skończyła nam się karma od hodowcy, przez 2 dni dostawał awaryjnie Frieskies, bo czekaliśmy na Pro Plan - jak już przyszedł, okazało się, że groszki są większe,niz dostawał wcześniej, i stwierdziliśmy, że może trzeba je namoczyć.... Po samym nowym Pro Planie miał fajne bobki, ale ta nagła dzisiejsza biegunka bardzo mnie zaniepokoiła... a może za wcześnie na stresowanie się? :?:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Biegunka

Postprzez Danka » 2008-06-30, 08:39

Anna Rozalska napisał(a):Oczywiście ,ze one wszystkie sa jak nasze dzieci. Mam juz dorosłego syna więć Lamię traktujemy jak córeczkę.
Też denerwowałabym sie gdyby jej coś dolegało. Czy ufasz swojemu wetowi? Podał przyczynę tych biegunek/
Może powinien zlecić jakies badania.


Aniu, u nas juz sytuacja dużo lepiej i to właśnie za sprawą naszego weta, okazało się że poprzednio wdrożobne leczenie(akurat leki które zlecił weterynarz- pomocnik) były dobre ale dawka duzo za niska i dostał teraz odpowidnio wieksza dawkę i juz jest sytuacja opanowana, mamy jeszcze 3 dni podawania leków i po 3 dniach bez nich zobaczymy czy sie nei bedzie powtarzać, póki co lekarz zalecił tylko suchą karmę dopóki bierze leki.
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Biegunka

Postprzez Danka » 2008-06-30, 08:42

MRUCZanka napisał(a):Mam pytanko - dziś Benek miał dosłownie sra...ę :-/ Nie wiem czym to było spowodowane - czy tymi papierówkami co podżera na placu, czy może kawałeczkiem kiełbaski z grila, czy jeszcze wcześniejszym fragmentem chleba z masłem :-> Obstawiam na tę niewielką ilość kiełabski, ale żeby aż taka biegunka?? :shock: Poczytałam cały wątek i doszłam do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli nie dostanie kolacji - troszkę się przegłodzi, może do rana przejdzie - wieczorem już był efekt, ładny bobek,ale nadal zalatywał biegunką :shock: Czy może to też być spowodowane namoczoną karmą? Skończyła nam się karma od hodowcy, przez 2 dni dostawał awaryjnie Frieskies, bo czekaliśmy na Pro Plan - jak już przyszedł, okazało się, że groszki są większe,niz dostawał wcześniej, i stwierdziliśmy, że może trzeba je namoczyć.... Po samym nowym Pro Planie miał fajne bobki, ale ta nagła dzisiejsza biegunka bardzo mnie zaniepokoiła... a może za wcześnie na stresowanie się? :?:


Ja bym obstawiała i papierówki(jak to jabłka i w dodatku niedojrzałe) plus ta kiełbaska z grilla a do tego ten awaryjny Friskies.
Nawet jesli czekasz na dostawe karmy lepiej isc do sklepu albo do weta i kup karme na wagęna ten czas albo opakowanie 1 kg w razie awariii, bo zmiana karmy na Friskies, który jest faszerowany róznymi polepszaczami nie jest najlepszym dla takiego maluszka. Trzymamy kciuki zeby było lepiej :-)
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Biegunka

Postprzez Danka » 2008-07-07, 15:52

Znów mamy biegunke :cry: od piatku w nocy sie ponownie nawróciło, po 5 dniach podawania leków jeden dzien był spokój a na drugi juz znów ta historia, ehhh, bylismy u weta, zmienilismy karme na weterynaryjna eukanube dla szczeniat i ponowna dawka leku z tym ze krócej zeby sprawdzic czy to od karmy moze byc...dzis rano dalismy tez kupna do badania na pasozyty i lambie(? nigdy nei wiem jak to sie dobrze pisze?) :-/ i jutro bedzie wynik.Zobaczymy bo wydaje mi sie to troche juz dziwne skoro w czasie podawania leku sytuacja jest ok a za chwile po juz nie, moze jednak gnieżdzi sie mu cos w żołądku i sie rozwinęło a teraz biedak nie moze sie tago pozbyt samoczynnie :?: :-x nioe wiem, zastanawiamy sie faktycznei nad całkowitym wykluczeniem karm z kurczakiem, przestalismy poko co podawac gotowane jest tylko sucha karma- z czego Credo nei jest zbyt zadowolony i chodzi z obrażoną miną tymbardziej jak my cos jemy a on ma tylko cały czas suche chrupki, je tak przez zeby- bo to dla neigo chyba zło konieczne :oops: no cóż. Zobaczymy co za wynik bedzie, jesli w kale nic nie znajda zobaczymy co po zmianie karmy. Szczepienia 3 jeszcze nie było a on ma 4 miecy, rośnie nam chłop a ja coraz bardziej obawiam sie o to jego odżywianie wydaje sie byc chudszy :-? no i wyjezdzamy na 10 dni po połowie lipca, nie chcemy go zostawiac neidoleczonego wiec siła i moca robimy i szukamy aby piesiak był zdrowy podczas naszje neiobecnosci, a wyjazdu nieststy juz odwołac nie mozemy choc coraz bardziej o tym myslelismy. Sam w domu nei zostaje ale zawsze nerwy zwiazen z tym czy wszystko w porzadku sa...ach te psie dzieci :roll:
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Biegunka

Postprzez EwaM » 2008-07-07, 17:35

Biedny Creduś :-( Myślę,że w końcu będzie dobrze :-) Wszystko się unormuje :-) Dobrze,że te badania porobiliście :-) Trzymamy kciuki za Credka i czekamy na,wierzę,dobre wieści :-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Biegunka

Postprzez Anna Rozalska » 2008-07-07, 18:42

Naprawdę dziwna sprawa z tą biegunką u Waszego psa.Dziwi mnie też zalecenie weta. Generalnie jak u psa występuje biegunka lub wymioty weci zalecają dietę w postaci gotowanego kurczaka, marchewki i bardziej rozgotowanego ryżu. Basset mojej koleżanki często ma problemy z biegunką. Przy biegunce zawsze jest na gotowanym ponoć suche podrażnia jelita. Ostatnio przy biegunce z krwią wystapiły tez wymioty z krwią. Wet podejrzewa helicobakterię jak u ludzi przy wrzodach. Narazie dostał leki jak dla wrzodowców i wszystko jest ok.
Zasugeruj wetowi takie podejrzenie i spytaj czy przy biegunce pies może jeść suchą karmę.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Biegunka

Postprzez EwaM » 2008-07-07, 18:51

Fakt! U nas też przy biegunce wet. zalecał dietę-kleik ryżowy z marchewką i kurczakiem.Potem jak wracałam do suchej karmy,to dodawałam do niej,przez jakiś czas, kleiku ryżowego,bo działa osłaniająco na jelita.
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Biegunka

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-07-07, 19:08

No jak podawać kleik z kurczakiem, skoro jest podejrzenie uczulenia na kurczaka :?: :?:
Weterynaryjna dieta dla psów mających problemy żołądkowo-jelitowe to jedyny sposób teraz na uregulowanie flory bakteryjnej w brzuszku - przynajmniej wg mnie... Kleik można zastosować przy krótkotrwałych problemach, a nie ciągłych i powracających...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Biegunka

Postprzez Anna Rozalska » 2008-07-07, 19:18

Może to własnie nie jest uczulenie na kurczaka tylko helicobacteria. Niestety psy też ją mają. Skoro biegunki nie ma w trakcie podawania leków a po odstawieniu znowu powraca to moze oznaczać ,że przyczyną nie jest rodzaj pokarmu tylko zupełnie coś innego.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Biegunka

Postprzez EwaM » 2008-07-07, 20:11

Może coś z badań wyniknie,bo tak to możemy sobie "gdybać" do woli ;-) Tak czy inaczej,ja bym upierała się przy kleiku :-) może być bez kurczaka :-) Nawet przy karmie weterynaryjnej ;-)
Natalia mnie się zdaje,że te problemy narazie nie są jeszcze ciągłe i powracające.Choćby dlatego,że on ma tylko 4miesiące :-) Może coś po prostu jest niedoleczone do końca. :?:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Biegunka

Postprzez Danka » 2008-07-08, 08:39

No dziewczyny dokładnie, poczekamy na dzisiejsze wyniki badań kału i zobaczymy czy tam czasem jakies pasożytki nei wyszły. Karmiimy go teraz tą karma weterynaryjna żeby zapobiec jakiemukolwiek mieszaniu czegoś innego i zeby zobacztyc czy to np własnei nie od jedzenia które do tej pory miał, moze coś w tym przyrządzanym przez nas mu nie pasowało(choć szamał niemiłosiernie i bardzo mu smakowało). Ropzmawiałam wczoraj z wetem i pytałam czy moghe mu troche tego samego ryzu rozgotowanego z warzywami, głownie marchewką podawac bo mi go szkoda jak tak tylko to suche i suche a oczka takie smutne jak widzi ze jemy a on swojego nie ma jak zwykle i powiedziała ze sam ryz póki co bez mięska moge mu podawac, gotowane warzywa jak najbardziej wiec podaje mu teraz 2 razy dziennie taki ryżyk z warzywkami a w miedzyczasi eje tą karme weterynaryjna. Wczoraj orientowałam się o jakies inne dostepne u nas karmy i znalazłam PUrine Pro Plan 2 rodzaje dla szczeniąt: jeden z jagnięcina i ryzem a drugi z łososiem i ryżem tyle tylko ze nei ma tam rozróznienia na rodzaj rasy(duza mała, czy średnia) ale ogólnie dla szczeniat od 2 lub 3 m-ca zycia do roku? myslicie ze moglibysmy zmienic mu jak sie sytuacja unormuje na ta purine pro plan?
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Biegunka

Postprzez Anna Rozalska » 2008-07-08, 08:53

Chyba narazie się wstrzymaj i poczekaj co powie wet. Jesli mały będzie musiał być na karmie weterynaryjnej to chyba najlepszy byłby royal.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Biegunka

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-07-08, 08:54

Myślę, że nie ponieważ on jednak powinien jeść karmę dla psów ras dużych... Nie orientuje się teraz jacy producenci oferują karmy dla szczeniaków ras dużych z problemami żołądkowymi, ale na razie trzeba czekać aż się sytuacja unormuje i będą wyniki badań... ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości