Zanik kosmków jelitowych

Moderator: Anirysova

Zanik kosmków jelitowych

Postprzez Barb » 2007-11-16, 10:49

Bardzo Was proszę, powiedzcie mi, czy zanik kosmków jelitowych może być spowodowany alergią? Lekarz powiedział, że może być wiele przyczyn i nie wie z jakiego powodu wystąpiło to u Hammera. Zapalenie jelit miało już swój początek od czasu jak maluchy zaczęły podjadać suchą karmę, gdyż matka zaczęła je przeganiać (6 tyg.).
Od początku nie tolerował drobiu, gdyż momentalnie miał biegunki. Mięso wołowe i serca wołowe smakowały mu, ale dostawał także suchą karmę.... Już się w tym pogubiłam. Czy jest możliwe, aby w przyszłości mój psiaczek wrócił do gotowanego mięska?
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Postprzez Ania od Berena » 2007-11-16, 11:01

To czy mogło- nie mam pojęcia. Napiszę Ci tylko co było u nas.
Beren- alergik, problemy z nerkami, wątrobą, jelitami.
Odwiedziłam vetów wielu, nie tylko we Wrocławiu. U nas doszliśmy do tego że to sucha karma powodowała głównie problemy (podrażnianie) plus oczywiście lamblia i robale :-/ od razu mówię pies był odrobaczany regularnie i dość często! Niestety to co my dajemy na robaki dziaął na kilka wybranych a na resztę nie... Więc stanowczo polecam badanie i dobranie środka- bo okazuje się że niepotrzebnie faszerujemy psiaka świństwem a roboale jak były tak są...
Ad karm- u nas rano mamy zalewajkę, potem surowe czasami gotowane. Jakoś chłopak się na tym trzyma.
Ja na Twoim miejscu nie trzymałabym się niewolniczo karm tylko spróbowała dawać gotowane, surowe i obserwowała psa--- oczywiście stopniowo i pomału- na ogół jeśli pies je wyłącznie suche przez dłuższy czas podanie innego posiłku powoduje sraczki.
Aaai najpierw sprawdź dokładnie skład karmy- czasami w karmach z jagnięciną występuje tłuszcz z kuraka- a" faworytem " jest tu ANF który kiedyś- nie iwem jak teraz- w swojej jagnięcej wersji miał na 1 miejscu w składzie ...kuraka...
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Barb » 2007-11-16, 11:21

Aniu, robiliśmy badania na pasożyty, wynik był ujemny. Hammer dostawał gotowane mięsko, ale jako wypełniacz suchą... i chyba niewłaściwą. Często miewał zapchany nos, kichał i smarkał... drapał się okropnie. Jeden weterynarz kazał podawać mu mleko i ser biały. Gdybyś widziała jak on się po tym drapał :shock:
Zaraz odstawiłam nabiał. Po badaniach lekarz wykluczył niewydolność trzustki (to było głównym podejrzeniem) i zdjagnozował przewlekłe zapalenie jelit z zanikiem kosmków.
Kazał odstawić wszystko i podawać jedynie tą karmę. Hammerowi nawet oczy przestały ropieć, widzę, że powoli dochodzi do siebie. Wolałabym jednak aby zjadał mięsko niż te chrupki.
Bardzo mnie ciekawi, czy zanik kosmków może miec podłoże alergiczne. :?:
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Postprzez Barb » 2007-11-16, 11:24

nawiązując do tej jagnięciny... nie widziałam jeszcze jagnięcia ze skrzydłami... :lol: :lol: :lol:
ale jak to w wierszyku bywa:
tak, tak, krowa to piękny ptak,
ale jej skrzydeł brak,
gdyby miało jeszcze pierze
byłoby piękniejsze zwierzę :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Postprzez Barb » 2007-11-16, 11:26

Ania od Berena, Aneczko, prawdopodobnie ojciec Hammera jest alergikiem, ale weterynarz nie brał tego pod uwagę, gdyż Atos (ojciec Hamcia) jest psem znanego weterynarza :cry:
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Postprzez Cefreud » 2007-11-16, 12:33

jak wet rozmnaża psy beze rodowodu i mnimum hodowlanego to człowieka szlak trafia......

Zrób psiakowi testy na alergię-będziesz wiedzieć co wykluczyć.U nas na pierwszy strzał poszła laktoza i kurak.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Barbel » 2007-11-16, 21:37

I znowu pokłosie działalności znajomego (zdaje się) pana R. :evil: :evil:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Postprzez Mika » 2007-11-17, 11:19

O ile sie nie mylę, u ludzi w celiakii ( chorobie trzewnej) właśnie następuje zanik kosmków jelitowych, a celiakia jest przecież zwiazana z alergią na gluten. Więc może twoje podejrzenia są słuszne ( o ile można dokonywać takich porównan między ludźmi a psami).
Avatar użytkownika
Mika
 
Posty: 302
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 19:30
Lokalizacja: Elbląg
psy: Redus

Postprzez Agama » 2007-11-19, 19:50

Basiu wszystkie objawy, o których piszesz wskazują na alergię .Trzymaj się. :->
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Postprzez Barb » 2007-11-22, 15:39

Dzisiaj na spacerze porannym (o szóstej) byłam przerażona, znów biegunka, ale o dziewiątej rozpłakałam się.... woda ze skupiskami śluzu. Zaraz napisałam do weterynarza. Zapytałam czy nie bierze pod uwagę alergii? Zasugerowałam możliwość występowania jakiegoś alergenu w suchych karmach, który tak działa na Hammera. On nigdy nie dostawał samego mięska, zawsze była sucha karma dodatkiem. Od początku miewał biegunki... ich natężenie się z czasem zwiększało. Oczęta znów ropieją i są czerwone. Nie może ciągle brać antybiotyków.
Obecnie Hammer dostaje tylko Royal Intestinal i nadal się drapie po pysku, oczach, uszach. Ja, gdy mnie coś uczula także się drapię po brodzie i szyi :cry:
Jestem wściekła i rozżalona zarazem :-x :cry:
Nie wiem co robić :cry:
Kocham mojego bernusia bardzo !!!!
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Postprzez Agama » 2007-11-22, 17:51

Ja chyba poszukałabym innego lekarza .Zawsze tak robię ,gdy mam wątpliwości w przypadku dzieci .Trzymaj się i daj znać co powiedział wet. :->
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Postprzez Ania od Berena » 2007-11-24, 19:31

Barb napisał(a):Obecnie Hammer dostaje tylko Royal Intestinal i nadal się drapie po pysku, oczach, uszach. Ja, gdy mnie coś uczula także się drapię po brodzie i szyi :cry:
Jestem wściekła i rozżalona zarazem :-x :cry:

Jeśli karma nie pasuje to ją zmień- niezależnie czy to Royal, Eukanuba czy Bóg wie co.
I szybko do innego veta. Zawsze pozostaje dieta eliminacyjna- zapytaj o to veta.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Barb » 2007-12-04, 17:27

Moi kochani, Hammerek jest już ustabilizowany! Nareszcie! Bardzo się cieszę. Wyszczuplał, nabrał jeszcze większego wigoru i w brzuszku ma cichutko :lol:
Teraz mogę zabrać się za leczenie swojego organizmu :lol:
Pozdrawiam Was bardzo, bardzo serdecznie.
Wszystkie bernusie cmokuniam
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")


Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości