Problemy układu pokarmowego?

Moderator: Anirysova

Problemy układu pokarmowego?

Postprzez Angelika » 2007-10-30, 13:09

Od kilku dni Veyron robi takie brzydkie, niekształtne kupki. No co tu dużo mówić: po prostu rzadkie :-/ Na początku jak to zauważyłam to myślałam że może coś mu zaszkodziło, albo ze na spacerze zjadł coś nieświeżego. No i kupka następnego dnia troszkę mnie uspokoiła bo byla już taka bardziej przypominająca kupkę. Ale później znowu pojawila się rzadka i to w dodatku z jakims dziwnym śluzem, następna z krwią :-| a to chyba nie jest normalne...boje sie ze to jakies problemy ukladu pokarmowego :cry: ... A moze ktorys z pieskow przechodzil cos podobnego? Co w takim wypadku powinnam zrobić? jakie badania wykonać?
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-10-30, 13:14

Lecieć do dobrego weterynarza :!: Nie wiem jakie jest postępowanie w takim przypadku, ale chyba nie macie co czekać :-/
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Tess » 2007-10-30, 13:25

To może być wirusowe zapalenie jelit. Paskudztwo, ale dosyć ładnie się leczy. Czoper miał kiedyś. Objawy takie same. Kupka ma charakterystyczny, inny niż normalnie zapach. Dostawał nifuroksazyd w dawce jak dla dorosłego człowieka, ale warto skonsultować z wetem. Nieleczone może być groźne.

Zdrówka dla maluszka!
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez saganka » 2007-10-30, 13:43

Na pewno warto z wetem. Dostaniecie jakies srodki zatrzymujace, moze antybiotyk, choc sugerowalabym zaczac od nifuroksazydu. Nie zapomnijcie o probiotykach! Wazne przy prawie wszytskich problemach jelitkowych
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Angelika » 2007-10-31, 20:04

Dzisiaj byliśmy i wetka powiedziała, ze te objawy mogą świadczyć o obecności robali, pomimo tego że był odrobaczany, bo te środki dzialają na tego robala co jest, a nie profilaktycznie. No i dała nam znow zeby mu podać (od poprzedniego odrobaczania mineło 2 tygodnie). Co o tym sądzicie? :roll: Czy to rzeczywiście może być robal?

PS. Przy okazji tej wizyty zapytalismy tez o oczy bo znow zaczely ropiec, ale o tym w temacie o oczach...
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez Tess » 2007-10-31, 20:08

Z mojego doświadczenia wynika, że robale są mało prawdopodobne. Robaczyce najczęściej dają objawy takie jak chudnięcie, wymioty, wypadanie sierści, ale nie biegunka z krwią. To raczej świadczy o zatruciu lub wirusówce. Podaj mu nifuroksazyd, nie zaszkodzi na pewno, a pomóc powinien. I ja bym nie dawała teraz na odrobaczenie - mówisz, że dostał 2 tyg. temu - na osłabiony przewód pokarmowy... no nie wiem. Ja bym się bała. Minęło trochę czasu od Twojego pierwszego wpisu na ten temat. Coś się zmieniło w objawach?
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Angelika » 2007-10-31, 21:03

Ojejku :shock: :-/ A tabletki mu podałam... :shock: :shock:
Po południu kupka była ładniejsza, nie widać było krwi ale wciąż taka luźnawa...
Zaraz idziemy na spacer to się jeszcze będę przyglądać.

A ten nifuroksazyd to na receptę?
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez Tess » 2007-10-31, 21:23

Zazwyczaj na receptę, ale czasem się trafi litościwa dusza i sprzeda. Może jednak okaże się, że po prostu coś zjadł, miał rozwolnienie i mu przejdzie! Zobacz na spacerku i daj znać!
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Cefreud » 2007-10-31, 21:57

o robakach pisałam już wiele.Freud miał robaczyce i żadnego zewnętrznego objawu.Z kupami tez był spokój.Na pewno na osłabiony organizm tabletka nie jest dobrym pomysłem!
U mojego poprzedniego psa przy biegunkach podali lek na odrobaczenie i spowodowało to przeniesienie wirusówej choroby na układ nerwowy!!!
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Aga-2 » 2007-10-31, 23:58

Ten wyciek z oczu może być i najprawdopodobniej jest objawem zapalenia trzeciej powieki. Świadczy to najczęściej o infekcji u szczenięcia. Niektórzy weci stosują wymrażanie, ale to jest tylko pozbycie się objawu. Nie leczy przyczyny. Jeśli Twój wet tego nie wychwycił, to trzeba by iść do innego. Powinien przepisać coś mądrzejszego niż tabletki na robale. Ja bym tego nie bagatelizowała. Wprawdzie piszą, że te choroby są typowe dla wieku szczenięcego i po roku do dwóch pies z nich i tak wyrasta, ale po co zwierza męczyć. Może się jednak znajdzie jakiś mądrzejszy wet?
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Angelika » 2007-11-01, 00:04

Na spacerku dokladnie przyjrzalam sie kupce no i widać było małe ilości krwi; niewielkie, ale jednak..

Cefreud napisał(a):U mojego poprzedniego psa przy biegunkach podali lek na odrobaczenie i spowodowało to przeniesienie wirusówej choroby na układ nerwowy!!!


No to teraz dopiero się zaniepokoiłam, pani Karolino. :-(
Nie wiedzialam ze te tabletki moga mu zaszkodzic... Mam nadzieję że nie zrobilam mu krzywdy... A wet. mowila o jakims cyklu robaka, ze on moze ciagle byc i powiedziala zeby podac (Zipyran sie nazywa ten lek) ... zobaczymy...

Swoją drogą chyba nie powinnam jej tak ślepo wierzyć....Mam coraz większe wrażenie że dobrego weta to ze świeczką szukać...(czy jakoś tak..)
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez Angelika » 2007-11-01, 00:08

A co do tych oczu zajrzała mu tam w tę trzecią powiekę i stwierdziła że jakieś grudki są i wypisała receptę na krople, a jak nie przejdzie to powiedziała że bedzie trzeba zrobić zabieg :shock:
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez Cefreud » 2007-11-01, 08:44

wiesz-to nie jest tak,ze musi mu zaszkodzić.Podałam skrajny przykład.Po kolejnej wizycie u weta zrobili Platonowi wymaz i okazało się że miał nosówke, dlatego gdy tabletka zadziałała-choroba zaatakowała układ nerwowy,który był osłabiony.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Tess » 2007-11-01, 12:11

Jeżeli pies nadal ma dzisiaj rozwolnienie, a nie dostaniesz w aptece dzisiaj nifuroksazydu, kup węgiel aktywowany, albo po prostu smecte dla dzieci.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Angelika » 2007-11-03, 11:19

No i teraz to już nie wiem co mam robić... w sumie to widać poprawę bo wczoraj prawie wszystkie kupki normalne były, kształtne i bez krwi, ale tez wczoraj około północy (tzn. z czwartku na piątek) i dzisiaj o 5.00 rano obudził mnie bo chciał wyjść - znow mial rozwolnienie...

PS. A może te biegunki mogla wywolac zmiana leku na odrobaczenie?.. :roll: Bo wczesniej mial podawany jakis inny a wlasnie te 2 tyg temu dostal ten Zipyran pierwszy raz. Moze nie zadzialal... :roll:
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez Tess » 2007-11-03, 12:15

Kup nifuroksazyd, a jak nie dadzą bez recepty to smectę. Jeśli nie ma wymiotów to najpewniej stosunkowo lekka niedyspozycja żołądkowa. i trzymamy kciuki.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Ula » 2007-11-03, 13:34

Tess napisał(a):Z mojego doświadczenia wynika, że robale są mało prawdopodobne.


Niestety przy silnym zarobaczeniu jest także krew w kupie. Mam w tej chwili amstafkę, która ma tasiemce i glisty. Wydala krew i śluz.
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez Angelika » 2007-11-03, 14:29

Nifuroksazyd na receptę :-/ A czy ta smecta nie zaszkodzi jesli to "tylko" robal?

PS. Wymiotów nie ma ale je duużo trawy...
Ostatnio edytowano 2007-11-05, 22:38 przez Angelika, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez Angelika » 2007-11-03, 14:48

Ula napisał(a):Niestety przy silnym zarobaczeniu jest także krew w kupie. Mam w tej chwili amstafkę, która ma tasiemce i glisty. Wydala krew i śluz.


Moze sie jeszcze wstrzymam, zobaczymy jakie beda dzisiaj kupy...
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez Tess » 2007-11-03, 18:54

Smecta ochrania układ pokarmowy. Podaje się ją dzieciom przy zatruciach pokarmowych - nie zaszkodzi na pewno. Ula - pies był odrobaczany dwa tygodnie temu. Nie ma siły, żeby to była tak zaawansowana robaczyca.To musi być cos innego.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Następna strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości