Kłopoty z jedzeniem

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Kłopoty z jedzeniem

Postprzez andy » 2011-11-09, 14:56

Witam .
Moja sunia nie chce jeść jedzonka z torebki !!!! Zdecydowanie woli, jak jej ukochany pan, własnymi spracowanymi rękami przygotuje jej coś według niej lepszego. <cwaniak> Najlepiej wchodzi jej do brzuszka, kurczak gotowany z warzywami, owoce, gotowana wołowinka i inne jedzonko, które już potrafi sama zgrandzić mojemu wnusiowi. <okok> :radocha2: Pewnie nie ma w tym nic złego ? Do tej pory nie ma żadnych sensacji związanych z jedzeniem. Bardzo szybko rośnie i ma wspaniały humor. Największym problemem jest awantura między młodymi o jakieś smakołyki. Ona jest w stanie mu podkraść dosłownie wszystko . Najgorsze jednak jest poranne wskakiwanie do łóżka mojego wnusia o 5,30 po powrocie z sikania. <hahaha>
Co robić ??? Jak żyć ??? Pomocy !!!
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
andy
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-30, 13:57
Lokalizacja: Wieś nad Narwią

Re: Kłopoty z jedzeniem

Postprzez Barbel » 2011-11-09, 16:48

Polubić i nie rozpieszczać. Zje jak zgłodnieje, nie zostawiaj pełnych misek, jak nie zjadła jedzonka o swojej porze to schowaj michę a na następny posiłek daj 1/2 porcji. Jak nie ruszy - to trudno - nie umrze z głodu jak dobę półtorej nie zje. tylko nie podkarmiaj w trakcie przerw miedzy posiłkami. A jak szkolisz to jeden posiłek właśnie podawaj jako nagrode szkoleniową.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Kłopoty z jedzeniem

Postprzez qbav » 2011-11-09, 17:40

Barbel napisał(a):tylko nie podkarmiaj w trakcie przerw miedzy posiłkami


hehe latwo powiedziec, jak sie widzi te ślepia w siebie wlepione :mrgreen:
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Kłopoty z jedzeniem

Postprzez Dagata » 2011-11-10, 00:22

<tak> W dziale o żywieniu jest wiele informacji o tym co można podawać maluszkom.
Ja obecnie mogę polecić karmę w puszcze ANIMONDA dla juniorów
http://www.najlepszekarmy.pl/product.php?id_product=191
http://www.najlepszekarmy.pl/karma-dla- ... -400g.html
Mojemu (dla odmiany poza gotowanym kurczakiem lub indykiem z ryżem i marchewką) dawałam właśnie animondę: pół puszki +troszkę marchewki i ryżu (w sumie po 1/3 porcji z każdego produktu). Karma jest bardzo dobra, zawiera 100% mięsa, ma super zapach, więc od razu przyciąga psa. Oczywiście od początku był uczony na suchą karmę dla szczeniaków ras olbrzymich.

<haha> wskakiwanie do łóżka, skąd to znamy... dobrze jak się jeszcze zdąży łapki wytrzeć <rotfl>
;) najlepiej drzwi zamykać, tam gdzie śpi ktoś, kogo nie powinno się obudzić ;) albo wstawić "płotek".
Ja zawsze uczyłam, że po wczesnym porannym siku było jeszcze spanie, a jak młody nie chciał to dawałam mu zabawki, ale i tak po jakimś czasie nudziła mu się poranna zabawa i spał (taka dyscyplina trzymana była głównie w weekend, bo przez tydzień i tak pańcia musiała, po wczesnym odbyciu psa, sama zbierać się do pracy)

Życzę dużo cierpliwości i wytrwałości :-D oraz radości, bo te puchate kulki tak szybko rosną i nawet nie wiemy kiedy, a już mamy pieszczocha-olbrzyma!
Avatar użytkownika
Dagata
 
Posty: 741
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-18, 00:20
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
psy: Nemo, Noemi [*]

Re: Kłopoty z jedzeniem

Postprzez andy » 2011-11-10, 12:26

Jeżeli chodzi o spanie w pościeli to pozwolę sobie przedstawić wszystkim zdjęcie mojej suni, która odeszła od nas dwa lata temu. <bezradny>
A jak pozwolicie pokażę fotki moich pozostałych trzech psiaków, które też były z nami od szczeniaka do przykrego rozstania.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
andy
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-30, 13:57
Lokalizacja: Wieś nad Narwią

Re: Kłopoty z jedzeniem

Postprzez Onek » 2011-11-12, 09:21

Witaj Młody Dziadku,czekamy na fotki pozostałych psiaków,pozdrawiam <papa>
Avatar użytkownika
Onek
 
Posty: 45
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-30, 10:37
psy: heksa


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości