Prawdziwie Pasterski

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Prawdziwie Pasterski

Postprzez Szelma1708 » 2011-11-08, 21:34

Zastanawiam się czy bernusie są realnie wykorzystywane w Polsce jako rasa użytkowa do pomocy w wypasie. Wiem, że bywają przypadki, również na forum, psiaków przyuczanych do wypasu i zaganiania. Czy są hodowle specjalizujące się w umacnianiu tych cech bernusiów, które sprawiają, ze są świetnymi psami pasterskimi pracującymi. Czy istnieje jakaś struktura (stowarzyszenie, testy, etc), która pozwala na wyodrębnienie psów wybitnie przodujących instynktem pasterskim? Chcę zasięgnąć info u źródła.
Czy widzieliście w Polsce berny pracujące przy owcach np? Bardzo mnie to interesuje, a czytając fora rolnicze i owczarskie nie za wiele można się dowiedzieć o funkcji psa niestety. Chciałabym zobaczyć berny w takiej pracy, chętnie wybiorę się na jakiś wypad, choćby tylko po to, aby zobaczyć berna "współpracującego" z owcami.
I jeszcze pytanie ciut z innej beczki - czy ktoś z forum hoduje też owce?
Avatar użytkownika
Szelma1708
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-27, 18:12
Lokalizacja: Wielkopolska
psy: Witt Berneńskie Łąki

Re: Prawdziwie Pasterski

Postprzez Olcia » 2011-11-08, 21:37

Szelma, zajrzyj na forum Przypiecek. Tam jest dział o pasieniu i pasących psach, również bernach.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Prawdziwie Pasterski

Postprzez Barbel » 2011-11-08, 21:51

Tu jest jedna panna , co "pomaga" borderce viewtopic.php?f=28&t=3234&hilit=Daisy
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Prawdziwie Pasterski

Postprzez Szelma1708 » 2011-11-08, 22:34

S Z O K ! ! ! już nawet pomijam miłość do berna ... generalnie pies pasterski to cud natury i hodowców po prostu.
Podziwiam, zazdroszczę i cały czas ciarki mam na plecach ...
Ps. do Shepherds Green już pozwoliłam sobie napisać ;-)
Dzięki za info :-)
Avatar użytkownika
Szelma1708
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-27, 18:12
Lokalizacja: Wielkopolska
psy: Witt Berneńskie Łąki


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości