Czy u was, też psy to temat rozmów nr 1 ?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Czy u was, też psy to temat rozmów nr 1 ?

Postprzez Olivia » 2011-11-04, 00:24

Czuję się, że tak powiem trochę osamotniona z moją pasją jaką są psy. I zastanawiam się czy tak po prostu mają wszyscy psiarze, czy po prostu ze mną tylko jest "coś nie tak" :mrgreen: jak to mówią znajomi i rodzina.
Mogłabym rozmawiać o psach bez końca, nigdy nie kończą mi się tematy. W wolnych chwilach jeśli nie mam na głowie nic ważniejszego, myślę właśnie o psach, wystawach i rozmyślam o tym jakby to było mieć hodowlę i małe bernusie <rotfl>
Niestety nie mam nawet z kim porozmawiać bo wszyscy, których znam mają już serdecznie dosyć mojej jak to mówią mani na temat psów.
Ale nie mogę nic na to poradzić :( one tak mnie fascynują. To jakie panują zasady w ich świecie, jakie są odmienne od nas a przy tym nie mogą bez nas żyć. Tak samo ja bez nich już sobie nie wyobrażam życia. Zawsze pocieszą i nigdy nie zranią w porównaniu do ludzi. Są oddane i nie patrzą na nic, wystarczy im nasza miłość.
Bardzo lubię wystawy bo jest tam zawsze pełno ludzi z którymi łączy nas ta sama pasja. :-D
Koleżanka mi dzisiaj powiedziała, że nie wierzy, by ktoś był w stanie dorównać mi w mojej fascynacji psami. Uważam, że są nawet ludzie, którzy są w stanie mnie przewyższyć. Np. poznałam hodowców grzywaczy chińskich i powiedzieli że oni o psach to 24 na dobę. :mrgreen: to dla mnie marzenie by mieć kogoś kto mnie rozumie, z kim mogłabym tyle rozmawiać o nich i dzielić się doświadczeniem i przeżyciami.
I zastanawiam się, czy chociaż część z was ma podobnie, że aż w takim stapniu zakochli się w psach, że w wolnych chwilach tylko o nich myślą i rozmawiają?
A i u mnie zaczęło się tak przez moją Zafirkę :mrgreen: od razu ją pokochałam i zafascynowałam i z upływającym czasem to wszystko narasta.

Jak jest z wami ? Macie chociaż trochę podobnie ?
Avatar użytkownika
Olivia
 
Posty: 133
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-06, 01:25
Lokalizacja: Toruń
psy: Zafira Astrolabium

Re: Czy u was, też psy to temat rozmów nr 1 ?

Postprzez szabadaba » 2011-11-04, 01:23

Też tak mam:) miło słyszeć, że nie tylko ja:). Od mniej wiecej 7 roku życia(teraz mam 21) mama mowila mi, ze jak bede gadała TYLKO o psach to nikt mnie nie bedzie lubił. Teraz dostosowalam sie do otoczenia i potrafie o nich nie rozmawiać. Ale jak tylko mam z kim, to potrafie gadać o psach godzinami:). Na szczęście u mnie w domu to nawet częsty temat,bo nasz Lider jest na 1. miejscu w rodzinie(jego imię mowi samo przez się), na wystawy tez baardzo lubimy chodzić :-D .
szabadaba
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-29, 19:50
psy: manchester terriery-Neska[*], Lider

Re: Czy u was, też psy to temat rozmów nr 1 ?

Postprzez saba&mlis » 2011-11-04, 10:21

Olivia napisał(a):Jak jest z wami ? Macie chociaż trochę podobnie ?

Podejrzewam ze na tym forum wiekszosc ma podobnie, radze wejsc w galerie psiakow i poczytac rozne watki ;-)
ja tez moge godzinami gadac o psiakach, w pracy dziwnie na mnie patrza :lol: , staram sie wiec ograniczac.
Dobrym sposobem jest poszukanie w swojej okolicy innych posiadaczy bernenczykow i umawiac sie na wspolne spacerki, jest wtedy o czym pogadac :mrgreen:
Pozdrowienia dla kolejnego bernomaniaka <okok> <pies>
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Czy u was, też psy to temat rozmów nr 1 ?

Postprzez Olivia » 2011-11-04, 11:47

Cieszę się, że nie tylko dla mnie psy to nieodłączna część życia.
Staram się być jak najwięcej w miejscach, gdzie są ludzie, którzy mają psiaki, nawet jeżeli za dużo o nich nie wiedzą to nawet to mi wystarcza bo mogę im trochę opowiedzieć a oni chętnie słuchają by dowiedzieć się ciekawych rzeczy o swoich podopiecznych. A kiedy trafiam na kogoś kto także zna się na psach rozmowy potrafią trwać godzinami :mrgreen:

U mnie w domu też wmiarę dużo rozmawiamy o psach, dopóki rodzice się nie zdenerwują <skromny> dopóki rozmowa ogranicza się do ciekawostek związanych z wystawami, samą naszą Zafira i ewentualnie tylko coś bardzo ciekawego o innych psach to jest ok. Ale jak tylko zaczynam opowiadać o rzeczach które interesujące są tylko dla mnie ... to nie bardzo im to pasuje :| i każą mi przestać zawracać głowę takimi bzdurami :mrgreen:
Avatar użytkownika
Olivia
 
Posty: 133
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-06, 01:25
Lokalizacja: Toruń
psy: Zafira Astrolabium

Re: Czy u was, też psy to temat rozmów nr 1 ?

Postprzez Dagata » 2011-11-06, 18:51

:-D Cześć Olivia, więc trafiłaś w dobre miejsce, tutaj możesz do woli "pogadać" sobie o psach ;) Tutaj każdy Cię wysłucha, zrozumie, coś doradzi, a nawet wesprze!
Ja też mam podobnie, jednak musiałam się nauczyć, że nie ze wszystkimi i wszędzie można rozmawiać. Trzeba wyczuć sytuację i miejsce, żeby nie doznać przykrości.
Oki, a tak na marginesie proszę o więcej fotek w Waszej galeryjce, ponieważ czuję niedosyt <tak>
Avatar użytkownika
Dagata
 
Posty: 741
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-18, 00:20
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
psy: Nemo, Noemi [*]


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości