BERN+INNY PIESEK

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez anjucha » 2012-03-01, 12:04

Witam,
osobiście uważam, że samotny Bern to smutny Bern ;D
uważałabym tylko przy doborze rasy. Po prostu nie wyobrażam sobie berneńczyka i np. bordera. wiem, że wielu osobom nie przeszkadza taka różnica ras i charakterów, ale moim zdaniem border wykończyłby berna :)
Polecam nowofundlanda albo np leonbergera :)
Sama przymierzam się na jesień do zakupu nufka ;P
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez Barbel » 2012-03-01, 12:36

zestawienie bern i border funkcjonuje w kilku forumowych przypadkach ;-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez jaro » 2012-03-01, 12:57

Ja mam zestaw berna i collie. Było małe starcie na początku lecz powoli wszystko jest w miarę poukładane . Za to collie nie toleruje nowofundlanda z sąsiedztwa.Gdy biedaczek przyszedł ze swoim właścicielem na moją posesję doszło do spięcia, w które włączył się i berni, no bo jak to możliwe aby nie pomóc swojemu. Poważnie mówiąc miałem obawy, że zrobią nowofundlandowi krzywdę. Ratunkiem dla niego była jego masa i grube futro. W przypadku np. labradora było by znacznie gorzej.
jaro
 
Posty: 84
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-06, 21:45

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez anjucha » 2012-03-05, 21:45

albo ja nie zostałam zrozumiana, albo ja nie rozumiem ;D
nie chodziło mi o to, że bern i border się nie dogadają tylko, że border jest za bardzo żywiołowy więc uważam, że im lepiej pasujące do siebie posturą i sprawnością psy tym lepiej :)
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez beta68 » 2012-03-30, 21:43

Od 3 tygodni szukałam domu dla "Rudego" mixa pekinczyka- na tablicy.pl, poprzez Fundacje Happy Garden, reklamowałam go wszystkim i cóż dłużej nie mogę. Nie wiem jak to będzie nie miałam nigdy 2 psow (był kot i Lucky). Ten psiak ciagle przychodzi za mój płot, zaprzyjaźnił się z Collinem, a do mnie dzisiaj po raz pierwszy wskoczył łapkami na kolana i dał sie głaskać. Jutro go odrobacze, pojutrze odpchle i myslę, że w pon. go już wpuszcze do Collina. No nie wiem czy nie przesadzam z taką ostrożnością, ale ma co jeśc, ma wodę więc wytrzyma jeszcze, a ja sobie też przemyslę strategię karmienia...
No i pewnie jak uda mi sie go przyozdobic w obroże i smycz, to pojade do weta na ogledziny i szczepienie.
Co o tym myslicie?
Co powinnam jeszcze zrobic?
A taki jest Rudy
http://tablica.pl/oferta/przygarnij-rud ... l#dadfeb86

A tak chodzili kilka dni temu na spacerze

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez Barbel » 2012-03-30, 21:51

Rudy chyba was adoptował ;-)
Wyglada jak spaniel tybetanski, jeszcze te zebole :mrgreen:
Dwupaki sa suuper! Mały zazwyczaj budzi duzego, szczególnie w celu szczekania pod płotem :-)
A jak już u was zamieszka na stałe to - marsz go przedstawiać do działu ossdoopek! <faja>
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez Cefreud » 2012-04-01, 10:04

będzie dobrze. Mój Walle do dziś nie odkrył że jest szkotem.Ciągle wydaje mu się,że jest berneńczykiem( ma nietypowe zachowanie terierów czyli miłość do wszystkiego co żyje), mimo,że mieszka ze 100% przedstawicielem swej rasy-patrz Kuba)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez Tańka » 2012-04-01, 16:37

Ruda jest śliczna :-D Mam wielki sentyment do takich mixsiów. Mój Oluś przygarnięty z ulicy prawie 20 lat temu, był bardzo podobny... Był cudowny :okok:
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez marieanne » 2012-04-07, 08:38

Dobry Pasterz napisał(a):Rada : albo szczeniaczki w podobnym przedziale wiekowym -albo drugi piesek jak pierwszy ma ponad rok .Pozdrawiam


Szczerze mówiąc u mnie było tak, że Zuzka (dwumiesięczna) przyszła do domu, jak Bohun miał... hm, 6,5 miesiąca :-) I od tego czasu (czyli od sierpnia) nie było najmniejszego (prawdziwego) spięcia między nimi. Bohun zaakceptował małą natychmiast i od razu (mało wychowawczo :-D) pozwalał jej na totalnie wszystko. Fakt, bylo pare sytuacji pacnięcia łapą (wiadomo - było między nimi 25 kg różnicy) - ale w zabawie i Bohun bardzo szybko się nauczył, że z tym pryszczem trzeba delikatniej. A i Zuzka się nie dawała ;-)

W każdym razie ja jestem za dwupakami, trójpakami i innymi wielopakami :-D Zawsze w domu był 1 pies na raz... ale teraz dopiero widzę, jakie psy są wspaniałe gdy są razem. Nie mówiąc już w ogóle o tym, jak bardzo są do siebie przywiązani- nie da się ich rozdzielić, bo takie wycie odchodzi, że nikt nie wytrzyma ;-)

No i 2 fotki - dwupak drugiego dnia wspólnego życia i dwupak wczoraj :-)

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez Barbel » 2012-04-07, 09:13

Super duo! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez Małgorzata » 2012-04-07, 18:25

Uwielbiam zdjęcia, na których uszy "żyją własnym życiem". :okok:
Avatar użytkownika
Małgorzata
 
Posty: 285
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-01, 10:40
Lokalizacja: Wałbrzych
psy: Bazyli - DSPP
Hodowla: Salto Neris

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez Szilkowa » 2012-04-07, 19:12

U nas połączenie bern i border funkcjonuje. Suki generalnie rzadko się razem bawią, zazwyczaj po prostu ignorują ( nie pałają do siebie zbytnią miłością ;-) ) ale jak już zaczną to hulaj dusza :mrgreen: Za to połączenie jamnik i bern może być trochę gorsze do zabaw - Szila Oskara nie raz startowała, wręcz łapę mu wykręciła :sciana:
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez beta68 » 2012-04-10, 23:06

Collin został jednak bez towarzyszki. Sprawa się skomplikowała. U Rudej zaczęła się cieczka i musiałam ją i tak trzymać za płotem. Ponieważ od kilku tygodni jej zdjęcia były na str. Fundacji Happy Garden z Tarnobrzega, to znalazła się Pani, która chciała przygarnąć psiunię i tak w środę zawieźliśmy Rudą do weterynarza w Tarnobrzegu i po sterylizacji miała trafić do nowego domku. Wierzę, że będzie jej dobrze.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez mattica » 2012-11-17, 21:50

Witam,
u mnie będzie inna sytuacja.
Obecnie mamy młodego owczarka australijskiego, a w najbliższej przyszłości planujemy nowego domownika - właśnie berneńczyka. Nasi przyjaciele mają taki duet i świetnie sobie z nimi radzą. A i psiaki szczęśliwe.
Kiedyś mieliśmy mastify angielskie, najpierw psa, później sunię. Dopiero drugi psiak spowodował, że były w pełni szczęśliwe.
Zachęcam wszystkich tych, którzy mogą pozwolić sobie na kolejnego psa dla swojego jedynaka, by się na niego zdecydowali.
Maciek
mattica
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-11-16, 14:22
Lokalizacja: Warszawa
psy: Homer (*), Naomi (*), Karmel

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez KarolinaRunia » 2012-11-17, 23:17

Myślę że nie powinno być problemu :)
Berneńczyki bardzo lubią inne psy,są towarzyskimi stworzeniami ;)
U mnie samiec Berneńczyka żyje pod jednym dachem z dwoma sukami (kundelkami) i dogadują się bardzo dobrze.
Suczki są małe,a Baca (Berneńczyk) jest w stosunku do nich delikatny i opanowany.
Moim zdaniem pies będzie wręcz przeciwnie,bardzo zadowolony z nowego kolegi <okok>
U nas to wygląda tak:

Obrazek ;P
Pozdrawiamy!
Avatar użytkownika
KarolinaRunia
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-28, 18:57
psy: Berneńczyk Bacuś i jego suczki

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez anjucha » 2012-11-22, 12:10

u nas w stadzie troszkę się pozmieniało.
latem odeszła oda nas Punia-13l, ale tej jesieni zamieszkał z nami Miki - mikro-wyścigówka :D *wkrótce nowe zdjęcia w galerii :)

tak czy owak, Miszol nie ma żadnych przeciwwskazań do zabaw z innymi psami-niezależnie czy jest to inny bernol, pitbull czy zwykły mały kundel-ważne tylko by drugi pies miał takie samo podejście i aby właściciel miał żelazne nerwy bo pędzący bern w asyście innego psa zachowuje się jak żywy taran :D
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez Meisi » 2013-04-21, 13:28

Lady i Luna <3
Obrazek
Meisi
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-21, 13:04
psy: York - Lady, BPP - Luna

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez Romked » 2013-05-14, 00:36

To już było, ale warto w tym wątku pokazać jeszcze raz...
Za dnia często bywa tak:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Ale nocą zawsze jest miło gdy można się do kogoś przytulić... <buja_w_oblokach>
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Romked
 
Posty: 858
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 03:04
Lokalizacja: Wieluń
psy: Tetyda, Asteria, Nodik
Hodowla: Canis Magnus

Re: BERN+INNY PIESEK

Postprzez Woland » 2013-06-16, 12:22

Moja bernenka ma do towarzystwa sześć owczarków kaukaskich i świetnie się z nimi dogaduje. Z jednym wychowywała się od szczeniaka i do dziś są nierozłączne:
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=1&t=7747&start=40#p382424


Ostatnio pomagała kaukazce wychowywać szczeniaczki, co widać na załączonych obrazkach:

obrazek
Obrazek został zmniejszony.


obrazek
Obrazek został zmniejszony.


obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Woland
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-13, 04:47
Lokalizacja: Gniezno
psy: berneński pies pasterski, owczarek kaukaski

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości