Czy Wasz bern poluje?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Czy Wasz bern poluje?

Postprzez amelka » 2010-07-15, 08:47

Witam wszystkich forumowiczów,
ciekawi mnie czy wasze psiaki coś kiedyś upolowały?
Ogólnie wiadomo, że berneńczyki są psami towarzysko-stróżującymi, ale nie znalazłam wzmianki o tendencji do polowania; może to jest oczywiste skoro to pies :?: :-P
Nasza Belcia ma niecałe pół roku i z zapałem gania za ptaszorami :roll: , niestety dwa udało się jej złapać :-(
Pierwszego, gdy byliśmy w parku - uznałam, że był ranny dlatego jej się udało; początkowo byłam pewna, że biega z martwym ptakiem w pysku (a za nią małe stadko pobratymców) i jakie było moje zdziwienie gdy ptaszek po wypuszczeniu oddalił się w podskokach :-/
A wczoraj po własnym ogrodzie biegała z zaobrączkowanym gołębiem :shock: po wypuszczeniu biedaka, warowała pół dnia przy miejscu, gdzie widziała go po raz ostatni :lol:
Avatar użytkownika
amelka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-01, 10:23
Lokalizacja: Rumia
psy: Bella

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-07-15, 08:58

nasza Chila poluje za ptakami, ale na polu mogę ją odwołać. ale raz miała przypał i 10 kur rasowych sasiadowi zagryzła :shock:
a moja luna nie poluje ale jak na spacerze zajaca wyploszy z krzakow to chetnie z nim sie w berka bawi. ale mimo ze luna akurat szybka i wysportowana jeszcze nigdy nie złapała.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Cefreud » 2010-07-15, 09:29

Freud w szczenięctwie gonił za bażantami.Teraz bazant musiał by miec cieczkę co by leniwca zainteresować ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Olcia » 2010-07-15, 09:34

W końcu instynkt pasterski opiera się na łowczym ;-) Negra, choć nie bern, też uwielbia ganiać za ptakami, kotami i wszystkim co ucieka. Na szczęście nie ma żadnego na sumieniu.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Majszczur » 2010-07-15, 10:17

Berta wszelkie stworzenie traktowała jak coś czemu nalezy pomóc, umyć, nakarmić. Nie raz odciągałam ją od gniazda zajęcy czy kuropatw, które chciała zagarnąć pod siebie i wylizywać jak szczony (choć sama szczenna nigdy nie była) :roll:
Granda goni wszystko co ucieka :oops: najchetniej za szpakami, gołębiami i srokami (choć sroka raz ją zaatakowała) ale pracujemy nad tym żeby dało się ją odwołać. Na razie nigdy nie udało się jej żadnego ptaszora dogonić.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez dorciaj » 2010-07-15, 10:20

Fito nie wykazuje zainteresowania ani ptactwem ani inną zwierzyną - zato Aris z lubością i uporem manniaka poluje na wszystkie insekty (komary, muchy, osy) :roll: :lol:
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez kreska » 2010-07-15, 10:33

Lata ptakow nie rusza, sroki jedza z miski :roll: wyjatkiem sa bazanty ;-) jak wychodze z nia na spacer to mam wrazenie ze tylko po to aby cos sie udalo wytropic :roll: jak "zlapie" trop to dostaje swira a jak juz wypatrzy obiekt...zajac, sarna lub inne dzikie to rusza niczym torpeda w szalenczy ped, skowyczac z radosci :shock: ostatnio gania tez koty bo glupie uciekaja :mrgreen:
Fibun jak narazie jest swietny w polowaniu na muchy, komary i male zabki :mrgreen: ale niestety uczy sie pilnie i asystuje przy kazdej pogoni starszej kolezanki :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Majszczur » 2010-07-15, 10:40

A'propos żab, przypomniało mi się, że Barta upolowała raz ropuchę - jeden jedyny pierwszy i ostatni raz - dostała tak okropnego ślinotoku i piany i tak strasznie pluła, że myślałam że się otruje... bo ropuszka w geście obronnym uwolniła ze skóry toksyny. Granda natomiast kocha łowić insekty.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez martat » 2010-07-15, 11:42

Etiuda biega za ptaszkami, motylami i kotami :-) a ostatnio nawet za kaczkami i łabędziami na szczęście tylko na gonieniu się kończy :-). jedyne zwierzątko jakie udało jej się złapać to była mała jaszczurka :shock: ale wypluła ją i jaszczurka uciekła w krzaczyska :lol:
Avatar użytkownika
martat
 
Posty: 475
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-08, 13:37
Lokalizacja: ŚLĄSK ROGOŹNIK
psy: Etiuda

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Barbapapa » 2010-07-15, 13:16

Anubis zdecydowanie poluje na ręce do miziania. Udaje mu się to wybornie. :lol:
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez kreska » 2010-07-15, 13:35

Barbapapa napisał(a):Anubis zdecydowanie poluje na ręce do miziania. Udaje mu się to wybornie. :lol:

bezkrwawe lowy :mrgreen:
to jeszcze dodam polowanie na smaczki ;-) jak narazie tylko to sie moim dziewucha udaje upolowac :mrgreen: na szczescie :!:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Cefreud » 2010-07-15, 17:16

Majszczur napisał(a):A'propos żab, przypomniało mi się, że Barta upolowała raz ropuchę - jeden jedyny pierwszy i ostatni raz - dostała tak okropnego ślinotoku i piany i tak strasznie pluła, że myślałam że się otruje... bo ropuszka w geście obronnym uwolniła ze skóry toksyny. Granda natomiast kocha łowić insekty.



chacha,też to przerobiłam :lol: Ale miłość Freuda do ślimaków bez skorupy nadal kwitnie.Chyba myśli,że to rodzaj spaghetti :roll:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Barbel » 2010-07-15, 17:22

Karola - pożycz Freuda - mam tego tałatajstwa cały ogródek!!!!
Barbel na rozkaz przepłasza szpaki dranie - zeżarły wczoraj wisnie - uratowałam jakieś 5 kg, czereśni tylko skosztowałam :evil: W lesie saren nie goni, tym bardziej ptactwa. Poluje wyłącznie na muchy.
Lusior za to poluje na wszystko, zwierzyny płowej jeszcze nie zhaczył... 8-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Kinga & Panda » 2010-07-15, 17:53

Panda, gdy była jeszcze młodsza, łapała żaby i ślimaki. Teraz gania za osami itp. Za ptakiem raz, ale (na szczęście) go nie złapała.
Avatar użytkownika
Kinga & Panda
 
Posty: 471
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-07, 20:09
psy: Panda, Dżeki

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Justyna.Sz » 2010-07-15, 18:03

Ten wątek jest wprost stworzony dla mojej Baccary. Ostatnio rozsmakowała się w polowaniach na drób sąsiadki. Zaczęło się od schrupania kilku małych jeszcze wtedy kurcząt. Wczoraj znaleźliśmy zamęczonego większego kurczaka. Z wielkim zapałem goni też kuropatwy, koty itp. Jedynie co do ostatnio spotkanych na spacerze saren poczuła respekt i nie pognała za nimi, ale stała jak wryta i obserwowała. Widocznie jest psem na ptactwo a nie na grubszą zwierzynę. Nie mam pojęcia w jaki sposób zapanować nad tym instynktem. Może ma ktoś jakiś pomysł?
Avatar użytkownika
Justyna.Sz
 
Posty: 1334
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-07, 19:33
Lokalizacja: Rokiciny
psy: Oti Kropelka, Baccara BV, Cayenne Bakoti
Hodowla: Bakoti

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez amelka » 2010-07-15, 18:39

Justyna.Sz napisał(a):Ten wątek jest wprost stworzony dla mojej Baccary. Ostatnio rozsmakowała się w polowaniach na drób sąsiadki. Zaczęło się od schrupania kilku małych jeszcze wtedy kurcząt. Wczoraj znaleźliśmy zamęczonego większego kurczaka. Z wielkim zapałem goni też kuropatwy, koty itp. Jedynie co do ostatnio spotkanych na spacerze saren poczuła respekt i nie pognała za nimi, ale stała jak wryta i obserwowała. Widocznie jest psem na ptactwo a nie na grubszą zwierzynę. Nie mam pojęcia w jaki sposób zapanować nad tym instynktem. Może ma ktoś jakiś pomysł?

a to współczuje :-( moja babcia też miewała kuraki, ale za wysokim ogrodzeniem. Wasza sąsiadka ma luzem drób czy Baccara taka sprytna?
W naszej okolicy (ku utrapieniu męża) pałęta się pełno kotów, na które Bella w ogóle nie zwraca uwagi (również ku utrapieniu męża :lol: ).
Avatar użytkownika
amelka
 
Posty: 59
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-01, 10:23
Lokalizacja: Rumia
psy: Bella

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Boyowa » 2010-07-15, 19:03

Boy też poluje na owady, akurat jak łapie komary to mi to wcale nie przeszkadza :mrgreen: ;-) Kiedys też upolował ptaka.... ogólnie jak widzi ptaszki siedzące np na podwórku u nas to zaraz biegnie za nimi ;-)
Koty też sciga, ale nic by im nie zrobił poprostu ściga bo uciekają :roll: Kiedyś miałam obawy, że może chce je zadusić albo coś.. (tak niestety robił nasz wcześniejszy pies) ale jak byliśmy na kąpaniu u pani która ma koty przyzwyczajone do psów to odbyło się bez najmniejszej agresji :-D Kotki się łasiły do Boya a on je obwąchiwał. :-)
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez PaniBisiowa » 2010-07-15, 19:06

Bisz poluje na... mój telefon komórkowy :-/ Ale on jest dziwakiem i nic mnie już nie zdziwi... Na ptactwo podwórkowe nie wiem jak reaguje,bo nie miał styczności.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Tomek i Dżoja » 2010-07-15, 23:04

Za wiewiórkami, kotami, sarnami
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: Czy Wasz bern poluje?

Postprzez Majszczur » 2010-07-16, 00:00

kiedyś w offtopach bea podlinkowała taki film http://www.kciuk.pl/Sarna-skatowala-psa ... ZNE-a16696 końcówka mało zabawna... to tak a'propos zaczepiania samic saren (kóz) czy jeleni (łani)... :-/
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Następna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości