Pomoc przy wychowaniu

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Pomoc przy wychowaniu

Postprzez madzia89 » 2010-06-02, 17:37

Za tydzień będę szczęsliwą posiadaczką szczeniaka. Moja mała jest z krzyżówki berneńczyka i labradora. Prosze o jakieś rady jeśli chodzi o posiadanie i wychowywanie. potrzebuje sprawdzonych informacji jeśli chodzi o posiadanie szczeniaka i co powinnam wiedzieć itp. Moja suczka będzie miała 7 tygodni gdy jąnprzywiozę do domu.
madzia89
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-02, 17:15
psy: Berneński Pies Pasterski i Labrador

Re: Pomoc przy wychowaniu

Postprzez izu » 2010-06-02, 19:20

Przede wszystkim najlepiej byłoby, poczekać z oddzieleniem od matki i rodzeństwa do minimum 8 tygodnia. To bardzo ważne! dla prawidłowych jej kontaktów z innymi psami w przyszłości i nie tylko. Poza tym, skoro jeszcze masz czas przeczytaj dobrą książkę na temat wychowywania szczeniąt i psów w ogóle. No i dobrze byłoby chodzić z nią do psiego przedszkola, jeśli nie masz doświadczenia z psiakami - to pomoże uniknąć błędów w początkowej fazie Waszego wspólnego życia. Potem takie błędy trudno się odpracowuje...
Napisz skąd jesteś - albo najlepiej zajrzyj tu: http://www.wesolalapka.pl
Znajdziesz tam spis szkół, które stosują szkolenie pozytywne ( czyli takie, w którym nie stosuje się kar, szanuje się psy i buduje z nimi wspaniałą więź - co owocuje chętnie i pilnie pracującym i uczącym się psem )
Powodzenia!
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: Pomoc przy wychowaniu

Postprzez kerovynn » 2010-06-02, 23:54

izu napisał(a):najlepiej byłoby, poczekać z oddzieleniem od matki i rodzeństwa do minimum 8 tygodnia.

dokładnie tak, 7 tygodni to zdecydowanie za wcześnie. Poza tym przejrzyj forum - znajdziesz posty i porady praktyczne na każdy temat :-D , a jak czegoś nie znajdziesz to pytaj :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Pomoc przy wychowaniu

Postprzez Majszczur » 2010-06-03, 22:41

madzia89 napisał(a):Za tydzień będę szczęsliwą posiadaczką szczeniaka. Moja mała jest z krzyżówki berneńczyka i labradora

Madzia... ideą przewodnią miłośników szwajcarów jest nie popieranie świadomego nabywania/kupowania/ mixów... może przemyśl jeszcze ten zakup... czasem można za całkiem niewielkie pieniądze znaleźć "pełnokrwistego" berna ;-) Chyba, że tego psiaka o którym piszesz dostaniesz za darmo (nikt nie będzie chciał zarobić na mieszaniu ras) to wówczas bierz, wychowuj i kochaj całym sercem.

8 tydzień to tzw "tydzień duchów" kiedy szczenię często lęka się byle czego, ja (chociaż mnie skręcało żeby jechać już natychmiast) czekałam z odbiorem mojej suni dodatkowy tydzień żeby mała mogła pobyć w tym czasie jeszcze ze swoją mamą :-)

A przede wszystkim WITAJ w gronie pozytywnie zakręconych :-D
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Pomoc przy wychowaniu

Postprzez Wydra » 2010-06-05, 19:43

Jestem tego samego zdania co Majszczur
Jeżeli masz wydać pieniądze,to ulokuj je w dobrym celu,nie nabijaj kabzy pseudo hodowcom.Do puki będą kupujący, do puty będą producenci :cry:
W dużej mierze to od nas nabywców zależy czy będą rozwijać się czy też upadać pseudo hodowle.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Pomoc przy wychowaniu

Postprzez BERR » 2010-06-10, 21:22

I co masz juz tego psiaka??? Jak wam sie układają pierwsze dni???
wklej zdjęcia pozdrawiamy
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Pomoc przy wychowaniu

Postprzez kerovynn » 2010-06-11, 09:01

No właśnie - pochwal się ślicznym maleństwem i napisz jak pierwsze wrażenia :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Pomoc przy wychowaniu

Postprzez madzia89 » 2010-06-14, 18:09

pierwsze wrazenia super, malenstwo jest kochane, przyzwyczaja sie do nowych wlascicieli i uczy sie czystosci, duzo spi i chetnie bawi sie, nie ma zadnych problemow w nocy
madzia89
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-02, 17:15
psy: Berneński Pies Pasterski i Labrador

Re: Pomoc przy wychowaniu

Postprzez dorota17 » 2010-06-14, 21:47

Witam:) ja również cieszę się maleństwem :) wczoraj świętowaliśmy urodzinki ... 3 miesiące :)
Avatar użytkownika
dorota17
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-08, 17:43
Lokalizacja: Beskid Mały

Re: Pomoc przy wychowaniu

Postprzez Łukasz » 2010-06-14, 22:03

madzia89 - mogłabyś wrzucić zdjęcia psiaka? ;)
Łukasz
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-27, 15:49

Re: Pomoc przy wychowaniu

Postprzez BERR » 2010-06-15, 15:55

SUPER. GRATULUJEMY I CZEKAMY NA ZDJECIA MALENSTWA...:)
POZDRAWIAMY
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron