Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-17, 09:00

Tylko gwoli wyjaśnienia, by nie ciągnąć dyskusji: broń Boże, nie myślałam o samowolce w dopisywaniu się. Czasem może się zdarzyć, że ktoś nie zechce dopisać się do katalogu (skanowanie, rodowód, koligacje), a jednak przypuszcza/wie, co było jego psu.
Chyba nie skłamię, jeśli napiszę, że (chyba nawet Kasia Nugatowa gdzieś to pisała na forum), że p. Teresa z DD podejrzewała u swojego Hondo histiocytozę i chyba nawet w ten sposób odpowiada na zadane o to pytanie....


Co do ulotki - jestem "za nazwiskiem", za edukacją wszystkich, któzy mają cokolwiek z bernami wspólnego - wszak poza bernami na HM zapadają też śmiertelnie flat retrievery (też czarne, długowłose :-( )

Czy formularz po francusku wrzucony przez Iwonę/Busolę ktoś tłumaczy? Czy to zrobić?
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-17, 09:04

Roma napisał(a):Pewnie masz rację :-( aby zrobić coś na odpowiednim poziomie,potrzeba czasu na przygotowanie.

Nic straconego, myślę - ponieważ Kasia Sagankowa już od kilku lat "obnosi się" z takim pomysłem, to - jeśli będą chętni - Kasia, sądzę, chętnie pomoże w organizacji tego typu spotkania np. przy okazji wystawy szwajcarów we wrześniu w Warszawie.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-03-17, 10:53

Chetnie pomoge :-) Aga od Dzetki juz kiedys mowila, ze dr Jagielski byl chetny do zrobienia takiego wykladu. Moge przy okazji poprosic dr Neske o jakis wyklad na temat chorob nerek.. Mam jeszcze jeden pomysl na wyklad na temat histio,ale to musialabym sie upewnic. Tylko ze musielibysmy miec pewnosc, ze na ten wyklad nie przyjdzie 5 osob,w tym ja, Iwonka i Aga od Dzetki :-P Bo to wtedy nie ma sensu. Musi byc jakas konkretna grupa chetnych osob.
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-17, 11:01

Padalec :-P
Dam Ci dyktafon :-)
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Wiola&Nero » 2010-03-17, 11:08

Myśle, że gdyby taki wykład był przy okazji zlotu ( wiem,że teraz to za późno :roll: ), to ilość słuchaczy byłaby konkretna. Mimo tego, że naprawdę jestem zainteresowana, to trudno byłoby mi się wybrac na wykład dajmy na to do Warszawy czy Gdańska :-? Chętnie natomiast włączę się w dystrybucję ulotek w Poznaniu i okolicach (weci i sklepy zoo) :-D
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez daria » 2010-03-17, 11:22

Oglądałam ostatnio stronkę zlotową beagle
http://www.beaglezlot.republika.pl/ jestem pod wrażeniem organizacji,w Sulejowie organizujemy pierszy zlot i jest to swego rodzaju próba generalna ;-) w przyszłym roku można zorganizować juz coś naprawdę większego i zaprosić lekarzy weterynarii,behawiorystów,połaczyć chęć spotkania się i pogłębienia wiedzy na temat zdrowia,żywienia,szkolenia itp.
Ja ze swej strony oferuję pomoc w organizacji,ulotki mogę rozdawać na wystawie w Gdyni i w Sopocie,oraz w gabinetach weterynaryjnych.
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Anirysova » 2010-03-17, 11:29

Zagranicą często przy okazji wystaw klubowych organizowane są wykłady czy seminaria na temat zdrowia np. tu:
http://www.ciabs.it/pdf/Volantino_Borgh ... nglese.pdf

Super byłoby gdyby w Warszawie dałoby się coś takiego zorganizować, tylko jacyś właściciele szwajcarów z Warszawy musieliby zająć się organizacją i na zaproszeniach powinna być informacja na ten temat, a nie wiem czy nawet zgłaszający się na wystawę nie powinni zaznaczać na formularzu, że chcą wziąć w tym udział.
Wszyscy właściciele szwajcarów należący do ZKwP, równocześnie (obligatoryjnie) należą do Klubu Molosa więc nie powinno być z tym kłopotu, tylko musiałoby komuś "się chcieć".
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Barbapapa » 2010-03-17, 11:55

Myślę że i dr Tarka byłby zainteresowany wykładem o zasadach medycyn y chińskiej i biorezonansie i traktowaniu organizmu jako całości.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-17, 11:59

A może i Ewa Dzoszowa dałaby się namówić na wykład nt. homeopatii u naszych milusińskich? ;-)
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-03-17, 12:09

NO to ok.. Sprobujemy. Klubowka w Warszawie jest we wrzesniu,tak? Tylko niestety mniemam,ze to beda jakies koszty.. Sala, wykladowcy.. Fajnie by bylo,gdyby przy okazji mozna bylo namowic jakiegos sedziego albo hodowce na wyklad np na temat doboru w hodowli, albo innych waznych tematow.. Kto sie zglasza do pomocy przy organizacji? Jola by sie zajela dr Tarka :-P , ja dr Neska i Jagielskim z Aga od Dzetki i jeszcze jednym prelegentem, ale potrzebuje jeszcze kogos do pomocy przy ewentualnych innych kwestiach organizacyjnych - sala itd.. To zapraszam do wspolpracy :-D
Mam rowniez prosbe do moderatora, albo admina, zeby zalozyl taka sonde, albo liste z osobami chetnymi. Tylko mysle, ze pewnie bedziemy musielisie zlozyc na jakies koszty. Wiec ta sonda musi byc z pytaniem, czy zgadzaja sie zlozyc na te koszty.
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Anirysova » 2010-03-17, 12:15

Gdyby się udało namówić prof E.Junikiewicz na temat hodowli, to byłoby super.
Byłam kiedyś u niej na takim na temat genetyki i doboru hodowlanego - świetny!
Ale nie może też być za dużo prelegentów, trzeba by się skupić na jednym temacie np. zdrowia, no i nie za długo, bo też nie będzie chętnych.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Wydra » 2010-03-17, 12:28

Vel_Pan_Rekin napisał(a):A może i Ewa Dzoszowa dałaby się namówić na wykład nt. homeopatii u naszych milusińskich? ;-)

A czy nie można by zrobić właśnie takiego wykładu na tegorocznym zlocie?
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-03-17, 12:44

Juz co nieco wiem :-D Wiem, ze mozliwe,ze bylaby mozliwosc zrobic taki wyklad na SGGW, ze dr Jagielski taki wyklad robil np dla ludzi od bokserow i prawdopodobnie bedzie chetny.. :mrgreen: Ale wiecej po rozmowie z nim. To teraz poprosze liste chetnych i sonde ale tak na serio,bo przeciez nie bedziemy swiecic oczami,nie?
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-03-17, 12:45

AniRysTeam napisał(a):Gdyby się udało namówić prof E.Junikiewicz na temat hodowli, to byłoby super.


A kto ma no tej pani profesor jakis kontakt?
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Anirysova » 2010-03-17, 12:50

Chyba przez ZKwP, jest członkiem Zarządu Głównego i przewodnicząca Prezydium Kolegium Sędziów
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez maat » 2010-03-17, 12:56

Powiem po krakowsku-
moderatorzy kochaniutcy
a cemuż to taka ciekawa duskusja jest w takim miejscu, żeby nikt tu nie trafił?
I o czymże ona jest?
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-17, 13:22

Roma napisał(a):
Vel_Pan_Rekin napisał(a):A może i Ewa Dzoszowa dałaby się namówić na wykład nt. homeopatii u naszych milusińskich? ;-)

A czy nie można by zrobić właśnie takiego wykładu na tegorocznym zlocie?


Ewa mieszka w Lublinie, jest zabieganym anestezjologiem, matką, żoną... prócz tego zajmuje się innymi dziedzinami nauki (że tylko wspomnę o homeopatii i rezonansie) - obawiam się, że i ona może mieć wypełniony szczelnie kalendarz :-( Spytam w ogóle o możliwości.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Barbapapa » 2010-03-17, 14:02

JAK tylko będę miała konktrety , to oczywiście, że tak.A tak nawiasem mówiąc. Moja koleżanka księguje przychodnie p. Jagielskiego. Zawsze jest to dodatkowy argumencik w rozmowach o wykładzie.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Barbapapa » 2010-03-17, 14:03

Trzeba na początek ustalić lub załozyć ilość słuchaczy i dopiero poszukać salki, pewnie z możliwością wejścia z psami.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-03-17, 14:05

Dokladnie tak -potrzebna nam lista chetnych,ale potwierdzonych.
Jola,dobrze wiedziec :mrgreen:
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości