KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-12-07, 21:38

Może trzeba by taka opcję rozważyć:
np. (luźna propozycja) mamy psa, który pochodzi od jakichś rodziców, tudzież dziadków :-) W normalnym przypadku interesujemy sie takimi przodkami... Może warto uwzględnić taką opcję: "wiadomość od hodowców/właścicieli psa - data śmierci: np. marzec 2010 (co najmniej miesiąc musiałby być, a najlepiej i dzień)".

Myślę jednak, iż taka wiadomość wisiałaby u nas jako niepotwierdzona... Względnie w jakimś neutralnym kolorze.
Najlepszą opcją w tej sytuacji byłoby przekonanie "posiadacza" psiaka do rejestracji, ale jeśli to niemożliwe, to może - jesli ktoś prowadzi taką stronę - choć link do strony jako odnośnik przy owej info by stał...?

Co myślisz Natalia?
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-12-07, 22:22

Asiu, ale takie coś wiąże się z przebudowaniem katalogu. Od początku ustalaliśmy, że dane o psie może uzupełniać tylko właściciel... Było to jednym z naszych głównych założeń i pod to katalog był robiony. Nie chciałabym Pawłowi po raz enty mówić, że ma tak ogromne przeróbki to zrobienia....

Oprócz tego - ja uważam, że takie dane byłyby bardzo mało wiarygodne dlatego nie chciałabym aby były w katalogu.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez dorciaj » 2010-12-07, 22:49

A ja mam pytanie z innej beczki troszkę. ;-)
Czy jeśli jestem w posiadaniu skanu rodowodu psiaka niebędącego moją własnością to na tej podstawie możecie wpisać np jego wiek do katalogu (lub inne dane)?
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-12-07, 23:02

Nie, niestety nie. Tylko właściciel psa może uzupełnić jakiekolwiek dane psa i to tylko wtedy, gdy prześle nam "dowód".
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Aga-2 » 2010-12-08, 13:53

No i to jest właśnie problem. Ja mam kopie rodowodów obydwojga rodziców Asty. Wiem kiedy odeszli. Wiadomość z pierwszej ręki. Ani jeden ani drugi właściciel nie są na forum i już nie zajmują się hodowlą, nie mają berneńczyków i raczej nie wypada mi ich nagabywać, żeby się logowali, i uzupełniali coś w katalogu. Nie mają też żadnego papieru od weta, potwierdzającego zgon psa. Natomiast powiedzieli mi kiedy te psy odeszły. To są wiarygodne informacje, a jednak nie da się ich zamieścić. Ciekawe jak to robi Berner Garde. U nich w rodowodach pojawiają się daty śmierci przodków.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez kreska » 2010-12-08, 14:39

Tak samo sytuacja wyglada z przodkami z zagranicznych linii ich wlasciciele nawet jesli nadal zajmuja sie hodowla i chcieliby przekazac dane to nie kazdy zna jezyk polski :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-12-08, 14:49

Wraz z liftingiem dojdą wersje językowe.

Będziemy myśleć o rozwiązaniu tej kwestii. Bossowa ma świetny pomysł.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-12-08, 18:10

Aga-2 napisał(a):No i to jest właśnie problem. Ja mam kopie rodowodów obydwojga rodziców Asty. Wiem kiedy odeszli. Wiadomość z pierwszej ręki. Ani jeden ani drugi właściciel nie są na forum i już nie zajmują się hodowlą, nie mają berneńczyków i raczej nie wypada mi ich nagabywać, żeby się logowali, i uzupełniali coś w katalogu. Nie mają też żadnego papieru od weta, potwierdzającego zgon psa. Natomiast powiedzieli mi kiedy te psy odeszły. To są wiarygodne informacje, a jednak nie da się ich zamieścić. Ciekawe jak to robi Berner Garde. U nich w rodowodach pojawiają się daty śmierci przodków.


Aga, właściciel psa może sobie nie życzyć aby takie informacje znalazły się w katalogu.
A czemu nie wypada nagabywać ?? Nie rozumiem, zajmowali się hodowlą i wciąż w jakiś sposób są związani z rasą.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Aga-2 » 2010-12-10, 15:42

Natalia i Galwin napisał(a):Aga, właściciel psa może sobie nie życzyć aby takie informacje znalazły się w katalogu.
A czemu nie wypada nagabywać ?? Nie rozumiem, zajmowali się hodowlą i wciąż w jakiś sposób są związani z rasą.

Natalia, ale informacja o dacie śmierci byłaby w katalogu na stronie mojej Asty. Zresztą u mnie na stronie www jest już naniesiona. Czego więc może właściciel psa, którego już nie ma, sobie nie życzyć?

Hodowla, z której pochodzi Asta wypuściła jeden miot - cztery szczenięta. To było prawie 6 lat temu. Raczej trudno powiedzieć, że "zajmowali się" hodowlą. Po prostu raz się zajęli ;-) Nie wiem czy są związani z rasą. Nie jestem z nimi aż w tak bliskim kontakcie, żeby wiedzieć takie rzeczy.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-12-10, 22:14

Aga, ja bym nie miała nic przeciwko, ale są ludzie którzy mają - czemu :?: To juz pytanie nie do mnie. Nie raz pojawiały się sytuacje w których ktoś powiedział coś o czyimś psie i robiła się z tego ogromna afera.
Ok - chcecie aby takie informacje się pojawiały, my tą sprawę przemyślimy i przedstawimy nasz pomysł.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Aga-2 » 2010-12-11, 18:00

Ok, to w przypadku rodziców mojej Asty - na moją odpowiedzialność z odnośnikiem do naszej strony www :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Natalia i Galwin » 2011-01-15, 10:59

Mam prośbę do wszystkich, którzy korzystają z katalogu.

Jeżeli wprowadzacie coś do katalogu i pojawi się jakiś błąd lub coś wyświetla się nie tak jak powinno (np ucieknie część przydomku, mioty źle się przypisały czy cokolwiek innego) bardzo proszę abyście napisali co dokładnie zrobiliście (na maila, może być do mnie nataliat@swissdogsworld.pl) .

Ułatwi nam to lokalizowanie błędu. Z góry dziękuję.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez jbeata » 2011-02-07, 08:49

Dodałam do katalogu dwie moje dziewczyny, w wolnej chwili proszę zerknąć czy jest ok :?:
Dziękuję i pozdrawiam :-D
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2011-02-07, 09:09

Bardzo dziekujemy :-) - teraz już jest ok (przydomki dziewczyn były przed imieniem). Co do Erotici - mozna potwierdzać psa także na podstawie metryczki,jeśli jeszcze nie ma rodowodu, lub się o niego nie występuje.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez PaniBisiowa » 2011-02-07, 09:33

Czy można odzyskać login i hasło? Za żadne skarby nie pamiętam :oops: Miałam zapisane ale mi kompa zaraza trafiła.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Natalia i Galwin » 2011-02-07, 10:01

Można, poproszę na pw mail na jaki było zakładane konto.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez jbeata » 2011-02-07, 10:28

Vel_Pan_Rekin napisał(a):Bardzo dziekujemy :-) - teraz już jest ok (przydomki dziewczyn były przed imieniem). Co do Erotici - mozna potwierdzać psa także na podstawie metryczki,jeśli jeszcze nie ma rodowodu, lub się o niego nie występuje.

Wystąpiłam o rodowód dla Erotici, więc jak go otrzymam ( za jakieś 4 mies) to uzupełnię.
Może tak być?
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez jbeata » 2011-03-16, 23:51

Mam pytanie czy jest taka wiedza na dzień dzisiejszy , ile w Polsce jest berneńczyków :?:
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez iwona_k1 » 2011-03-17, 00:31

Dobre pytanie :roll:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Natalia i Galwin » 2011-03-17, 09:28

Niestety, na podstawie katalogu nie jesteśmy w stanie określić ile jest berneńczyków w Polsce :-(
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość