KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: KATALOG

Postprzez kreska » 2010-12-04, 15:15

Drixon napisał(a):od dyskusji mamy forum ...
Na Berner Garde nie ma możliwości komentowania ani dyskusji a jakoś chętniej tam się ludzie dopisują :roll:

Aniu, ale my zyjemy w Polsce ;-) ja tylko wyrazam swoja opinie, nie krytykuje tego co jest :roll: poprostu wydaje mi sie ze w naszych warunkach sprawdzilby sie inny model ;-)
Pozatym jesli dobrze pamietam oni wspolpracuja z osrodkami badawczymi i dzialaja w kwestii diagnostyki, mysle ze Saganka ostro pracuje w tym temacie i jak jej sie uda uruchomic jakis program to bedzie to juz ten "duch ozywiajacy" Katalog ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: KATALOG

Postprzez iwona_k1 » 2010-12-04, 15:24

Nie wiem czy na temat zdrowia w naszych warunkach w ogóle da się dyskutować...niezależnie od tego gdzie ta dyskusja miałaby się odbywać
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: KATALOG

Postprzez Agama » 2010-12-04, 17:00

Myślę , że trzeba czasu i popularyzacji naszego Katalogu ;-) ,może przy okazji wystaw . Mam nadzieję ,że niektórzy dojrzeją do tego by się dopisać ;-) szczególnie hodowcy
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: KATALOG

Postprzez anula » 2010-12-04, 17:03

Drixon napisał(a):od dyskusji mamy forum ...
Na Berner Garde nie ma możliwości komentowania ani dyskusji a jakoś chętniej tam się ludzie dopisują :roll:

No widzisz Aniu, dopisałam Sawę i jej potomstwo do polskiego katalogu, a na Berner Grade potrzebuję pomocnika :lol:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: KATALOG

Postprzez nika » 2010-12-04, 17:07

Jako nowy użytkownik Forum i nie wystawca - apeluję, nagłośnijcie ten Katalog :-D Nie miałam o nim zielonego pojęcia :mrgreen: A jakby był banerek na głównej stronie Forum, to z ciekawości pewnie bym weszła. Postaram się wprowadzić tam moje sunie, mam nadzieję, że sobie poradzę :mrgreen:
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: KATALOG

Postprzez Agama » 2010-12-04, 17:10

anula napisał(a):
Drixon napisał(a):od dyskusji mamy forum ...
Na Berner Garde nie ma możliwości komentowania ani dyskusji a jakoś chętniej tam się ludzie dopisują :roll:

No widzisz Aniu, dopisałam Sawę i jej potomstwo do polskiego katalogu, a na Berner Grade potrzebuję pomocnika :lol:
ja też jak już opanujesz to daj znać ;-)
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: KATALOG

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-12-04, 17:26

Dziewczyny, z Berner Garde mogę pomóc, jesli chcecie :-)

Chcielibyśmy, by Katalog był poniekąd samograjem... By każdy wpisywał się z przekonania, nie z musu, albo dlatego, że sąsiad jest :-)
Wielokrotnie namawialiśmy do dyskusji na poruszane tam tematy na forum, by funkcjonowało to jako system naczyń połączonych. Być może nie chcemy, być może nie ma potrzeby dyskusji tych kwestii, być może pewne sprawy sa zbyt rewolucyjne... Nie wiem. Może trzeba czasu. Na pewno będziemy go uzupełniac i wiemy, że to praca na lata, ale będą i przestoje z róznych względów - każdy z nas ma swoje życie, co naturalne...

Saganka na pewno nie przestanie na tej jednej prelekcji, jak znam Kaśkę - już coś knuje :-)
Wierzę, iz podarujemy Wam jeszcze przed świętami doskonała, choc pewnie i kontrowersyjną lekturę...
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KATALOG

Postprzez Busola » 2010-12-04, 17:59

Agama napisał(a):
anula napisał(a):
Drixon napisał(a):od dyskusji mamy forum ...
Na Berner Garde nie ma możliwości komentowania ani dyskusji a jakoś chętniej tam się ludzie dopisują :roll:

No widzisz Aniu, dopisałam Sawę i jej potomstwo do polskiego katalogu, a na Berner Grade potrzebuję pomocnika :lol:
ja też jak już opanujesz to daj znać ;-)

dziewczynki, korzystając z googla możecie wykorzystać funkcję tłumaczenia - formularz przechodzi tak czy owak :->
oczywiście pewne "hasła" trzeba rozumieć intuicyjnie, ale da sie zrobić :->
ja sama muszę edytować Dalmiskę bo sie co nieco pozmieniało.

co do katalogu...
mnie poza tym że hodowcy nie wpisują swoich psów martwi że np. niektóre które już nie żyją nadal żyją w katalogu.
Fajnie jest wpisać ale należałoby tez pamiętać by dane uzupełnić :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: KATALOG

Postprzez allam » 2010-12-04, 19:09

Natalia i Galwin napisał(a):Karolina, no dodać obecnie swojego psa nie może. To jest katalog berneńczyków, jak stworzymy katalog dużych to Alla będzie mogła dopisać swojego psa.


Poczekam, nie spieszy mi się, ale mając nadzieję, że się "rozrośnie" cieszę się, że zagłosowałam intuicyjnie "za" i postaram się promować, chociażby "ciągnąc" temat :-D
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: KATALOG

Postprzez Agama » 2010-12-04, 19:12

[quote="Vel_Pan_Rekin"]Dziewczyny, z Berner Garde mogę pomóc, jesli chcecie :-)dzięki ;-)

Chcielibyśmy, by Katalog był poniekąd samograjem...

mam nadzieję ,że tak się w końcu stanie i każdej poważnej hodowli będzie zależeć na tym by być w Katologu

Patrząc na wszelkie listy rankingowe i ogłoszenia to prześcigają się w nich więc może coś w tym kierunku ...
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: KATALOG

Postprzez anula » 2010-12-04, 21:06

Vel_Pan_Rekin napisał(a):Dziewczyny, z Berner Garde mogę pomóc, jesli chcecie :-)...

Bardzo chętnie, co mam ci podać?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-12-05, 11:30

Busola napisał(a): martwi że np. niektóre które już nie żyją nadal żyją w katalogu.
Fajnie jest wpisać ale należałoby tez pamiętać by dane uzupełnić :roll:


Alu i to jest ogromnym problemem... Pies jest dodany do katalogu, jest psem hodowlanym ma potomstwo a nie żyje już od jakiegoś czasu. Kilkakrotnie była taka sytuacja i nadal są... I jak tą kwestię rozwiązać ?? Bardzo trudna sprawa :roll:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Drixon » 2010-12-05, 14:55

a czy na podstawie forumowego wątku TM 'zarządca' czy też Admin katalogu byłby w stanie 'uśmiercić' te Psie Duszyczki?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez iwona_k1 » 2010-12-05, 16:11

lub też na podstawie stron hodowli jeżeli takowe dane podają-w końcu podają do publicznej wiadomości
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-12-05, 17:12

Pomijając już kwestie etyczne, my nie za bardzo możemy ingerować w Wasze konta.

Uwierzytelnić dokument - TAK. Zmienić zapomniane hasło - TAK. Cokolwiek zmienić za kogoś - nie.

Możemy - być może - w kwestiach podanych do oficjalnej wiadomości - wysyłać prośbę do osoby, która danego psiaka dodała, ale czy ona cokolwiek zmieni, jakie info poda i kiedy - to już tylko jej sprawa...
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Agama » 2010-12-05, 18:19

A gdyby umieszczać info(np o śmierci) z tekstem nie potwierdzone :roll: bo wtedy było by dużo więcej informacji ,a może i właściciel pospieszyłby z informacją ;-)
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-12-05, 21:57

Nie czuje się upoważniona do tego by uzupełniać dane za właścicieli psów oraz nie jest to zgodne z naszymi założeniami... Jednak co tu dużo ukrywać, bardzo denerwują mnie takie sytuacje i są bardzo kłopotliwe.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Barbapapa » 2010-12-06, 12:20

Proste by było, gdyby był obowiązek informowania ZK o zgonach ( pytanie co z ludźmi mieszkającymi poza granicami RP), podobnie jak jest obowiązek przeglądu i wystawienia metryczek.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Magda » 2010-12-06, 13:51

Przy moim Bastku jest podwójny wpis, oczywiście ten drugi nie dodany przeze mnie, prosiłabym o korektę.
B-Aztek Mocny Akord
B-Aztek Mocny Akordakord
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Postprzez Aga-2 » 2010-12-07, 16:03

Niektóre sprawy są nieco kłopotliwe w katalogu. Na przykład wiem od hodowcy mojej Asty, że jej matka odeszła w tym roku w kwietniu. To samo dotyczy ojca. Chętnie bym te dane uzupełniła, ale nie wiem jak...
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości