Dylemat-czy to Berneńczyk?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Pies Pasterski Szczeniak Pytanie

Postprzez Busola » 2011-02-07, 21:43

doctore napisał(a):witam kupiłem pasterskiego i zastanawiam się czy to oby na pewno jest pasterski ponieważ martwi mnie jego plamka przy głowie proszę o opinie czy to w czymś przeszkadza czy zdarza się ze tak maja te psy czy może to jeszcze zginie?

http://zapodaj.net/7f16e57928d8.jpg.html

z góry wygląda że może być to bern ;-) ale przydałaby się fotka całego psiaka :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez doctore » 2011-02-07, 22:12

na 90% jest to bernañski ale ta plama na górze mnie nie pokoij daje foto caøego pieska i proszę o opinie i opinie tej plamki nad główka

http://img824.imageshack.us/i/dsc02610e.jpg/
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

http://img841.imageshack.us/i/dsc02609i.jpg/
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Ostatnio edytowano 2011-02-07, 22:43 przez dorciaj, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiłam linki, żeby zdjęcia się wyświetlały
doctore
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-07, 19:08
psy: Pasterski Pies

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez Barbel » 2011-02-07, 22:43

Na 100% to mógłbys powiedzieć, ze to bern gdybys miał jego metrykę urodzenia. Tak, na oko - i bez "papierów" wyglada na szczeniaczka w typie berna.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez daria » 2011-02-07, 22:44

Witaj,a tak z ciekawości to gdzie kupiłeś psiaka?
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez doctore » 2011-02-07, 22:46

wiec napisałem na 90%:) i nie o taka odpowiedz mi chodziło ponawiam pytanie czy ta plamka ma jakieś znaczenie czy może ona zniknie jak dorośnie czy to normalne w tej rasie ze takie plamki się zdążają ??
doctore
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-07, 19:08
psy: Pasterski Pies

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez Kamil » 2011-02-07, 22:47

Czy on nie powinien być jeszcze przy mamie ? :roll:
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez dorciaj » 2011-02-07, 22:53

doctore napisał(a):wiec napisałem na 90%:) i nie o taka odpowiedz mi chodziło ponawiam pytanie czy ta plamka ma jakieś znaczenie czy może ona zniknie jak dorośnie czy to normalne w tej rasie ze takie plamki się zdążają ??

A czy plamka może mieć znaczenie? :roll:
- Nie wpływa na zdrowie i samopoczucie psa przecież :lol:

Takie plamki się zdarzają. Poczytaj wzorzec FCI Berneńskiego Psa Pasterskiego - jest tam również o plamkach na karku. ;-)
U psów wystawowych - plamki rozmiarów 6cm średnicy są wadą dyskwalifikującą.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez Wydra » 2011-02-07, 22:58

doctore napisał(a):wiec napisałem na 90%:) i nie o taka odpowiedz mi chodziło ponawiam pytanie czy ta plamka ma jakieś znaczenie czy może ona zniknie jak dorośnie czy to normalne w tej rasie ze takie plamki się zdążają ??

A dlaczego to ma mieć dla Ciebie znaczenie czy ta plamka zostanie czy też zniknie.Czy to takie ważne?Już Ci odpisałam ,że w rasie Berneński Pies Pasterski takie wicherki się zdarzają i nie tylko wicherki.Ja mam berneńczyka rasowego z papierami który ma białą obróżkę, jest on 100% berneńczykiem,tylko jest nie wystawowy i tyle.
a co to znaczy na 90% tego nie rozumiem :shock: albo jest bernusiem i ma metrykę albo jest psiakiem w typie BPP
i żaden % nie wchodzi w rachubę.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez Przemo » 2011-02-07, 23:25

spokojnie
Jesli chodzi o kolorystyke to berny maja ja rozna.
Pamietac nalezy ze kolor rudy i biały sie gryza tzn danego koloru jest wiecej.
Plamka na karku sie zdarza tak jak wydra tak i ja pisalismy o tym
Niema to zadnego wplywy na zdrowie.
To tak jak pipszyki u czlowieka.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez Dora » 2011-02-08, 00:41

Albo kupiłeś Berneńskieko Psa Pasterskiego (z rodowodem) albo psa w typie rasy.Sam powinieneś znać odpowiedz.Pies z rodowodem może mieć taką plamkę do 4 cm. średnicy(pies wystawowy).
Avatar użytkownika
Dora
 
Posty: 161
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-13, 01:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
psy: DORA Szmaragdowa Zagroda

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez doctore » 2011-02-08, 16:57

Nie stać mnie na psa z rodowodem i nie potrzebuje rodowodu, napisałem ze 90% dlatego ze zmartwiła mnie ta plamka a po za tym podobno jego tata jest z rodowodem a mamy mama ma rodowód i widziałem rodziców na miejscu, a czy to ważne gdzie był kupiony piesek? no ma niecałe 2 miesiące może i powinien być przy mamie nie wiem nie znam się tak na tym, no a co do jedzenia teraz jak już go kupiłem co polecacie szczeniakowi najlepiej dawać jaka karmę?
doctore
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-07, 19:08
psy: Pasterski Pies

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez Aga-2 » 2011-02-08, 17:39

Dziwne masz podejście. Oczywiście, że Ty rodowodu nie potrzebujesz, ale Twój pies, to i owszem. Szczególnie jeśli pochodzi po rodzicach rodowodowych. Nie zastanowiło Cię to jak go kupowałeś?
A może sprzedawca w jakikolwiek sposób uzasadnił dlaczego szczeniak po rodowodowych rodzicach jest sprzedawany bez papierów i taniej?
Przykładowo, jeśli jego rodzice nie zostali dopuszczeni do "legalnego" rozrodu z przyczyn zdrowotnych, to niewykluczone, że ich potomstwo może mieć również problemy...
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez doctore » 2011-02-08, 17:47

sami filozofowie tutaj...ludzie może ktoś dla tego nie robi rodowodu ponieważ musiał by szczeniaka sprzedać za 2 x więcej a ja np za 2x więcej bym go nie kupił to jest właśnie konkretny przykład ,, ja pytam a nie mam konkretnej odpowiedzi tylko same głupoty nie na temat szok!!
doctore
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-07, 19:08
psy: Pasterski Pies

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez Dora » 2011-02-08, 17:56

Ja polecam Royal Canin,myślę,że większość forumkowych szczonków wychowała sie właśnie na tej karmie.
Avatar użytkownika
Dora
 
Posty: 161
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-13, 01:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
psy: DORA Szmaragdowa Zagroda

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez Wydra » 2011-02-08, 18:05

doctore » 2011-02-08, 16:47

sami filozofowie tutaj...ludzie może ktoś dla tego nie robi rodowodu ponieważ musiał by szczeniaka sprzedać za 2 x więcej a ja np za 2x więcej bym go nie kupił to jest właśnie konkretny przykład ,, ja pytam a nie mam konkretnej odpowiedzi tylko same głupoty nie na temat szok!!

Czy moje odpowiedzi poniżej uważasz za głupie :shock: i czy są one nie na temat?
Wydra » 2011-02-07, 19:55

Takie wicherki są dopuszczalne,a czy psiak ma metrykę


Wydra napisał(a):
doctore napisał(a):wiec napisałem na 90%:) i nie o taka odpowiedz mi chodziło ponawiam pytanie czy ta plamka ma jakieś znaczenie czy może ona zniknie jak dorośnie czy to normalne w tej rasie ze takie plamki się zdążają ??

A dlaczego to ma mieć dla Ciebie znaczenie czy ta plamka zostanie czy też zniknie.Czy to takie ważne?Już Ci odpisałam ,że w rasie Berneński Pies Pasterski takie wicherki się zdarzają i nie tylko wicherki.Ja mam berneńczyka rasowego z papierami który ma białą obróżkę, jest on 100% berneńczykiem,tylko jest nie wystawowy i tyle.
a co to znaczy na 90% tego nie rozumiem :shock: albo jest bernusiem i ma metrykę albo jest psiakiem w typie BPP
i żaden % nie wchodzi w rachubę.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez dorciaj » 2011-02-08, 18:13

doctore napisał(a):sami filozofowie tutaj...ludzie może ktoś dla tego nie robi rodowodu ponieważ musiał by szczeniaka sprzedać za 2 x więcej a ja np za 2x więcej bym go nie kupił to jest właśnie konkretny przykład ,, ja pytam a nie mam konkretnej odpowiedzi tylko same głupoty nie na temat szok!!


Na temat plamki:
Na wstępie - takie plamki się zdarzają - nie jest to nic dziwnego - i to nie zniknie - może być mniejsze - albo większe - ale moim zdaniem nie zniknie!!

Co do Twojego wywodu :roll: - odsyłam do zasad, którymi kierują się użytkownicy tego forum - zasady te widnieja na stronie głównej Portalu:

"Społeczność Portalu i Forum Wielbicieli Szwajcarskich Psów Pasterskich wyznaje zasadę szacunku do życia i naszych braci mniejszych, czyli zwierząt. W związku z tym, nie traktujemy ich jako przedmioty, ale naszych Przyjaciół, którym winniśmy pomoc, miłość i szacunek! Świadomie i z wyboru popieramy akcję Rasowy=Rodowodowy, jesteśmy przeciwni pseudo hodowlom i masowemu rozmnażaniu zwierząt. Czynnie uczestniczymy w pomocy bezdomnym psom, którym staramy się zapewnić lepszy byt. "

Dlatego zadawano pytania odnośnie rodowodu i metryki!
Odrazu wyjaśniam - w naszych oczach psiak bez rodowodu - nie jest gorszy - mniej wartościowy - "z niższej półki" itp. To ludzie, którzy sprowadzają na świat te zwierzaki budzą nasze obrzydzenie. :evil: - Staramy się temu przeciwdziałać - właśnie z miłości do tych psiaków.
Zajrzyj proszę na stronę: http://www.stoppseudohodowcom.org/
Szczególnej uwadze na tej stronie polecam:
Zdjęcia z pseudohodowli: http://www.stoppseudohodowcom.org/index ... dohodowli/
Pseudohodowcy a bezdomność zwierząt: http://www.stoppseudohodowcom.org/index ... -zwierzat/

Jak przebrniesz przez lekturę - to zapraszam do daleszej dyskusji :-D
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez doctore » 2011-02-08, 18:45

mój pies ma duze podwurko nie ma obaw ze bedzie takw ychowywany jak na zdjeciach, a to ze nie mam rodowodu to nie znaczy ze jestem pseudo.... bo nie kazdy ma pieniadze zeby zaplacic za papierek ja place za psa a nie za papierek i bede wychowywal dobrze mojego psa a nie papierek kto ma niech sie cieszy i nie wyzywa innych i sie nie wyzywa na tych ktorych nie stac na zaplacenie 800zl wiecej za papierek:)
doctore
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-07, 19:08
psy: Pasterski Pies

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez Kamil » 2011-02-08, 18:49

Koszt samego ''papierka'' to 30 zł
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez daria » 2011-02-08, 18:51

Nikt Ciebie nie wyzywa,dlaczego się tak denerwujesz?
Mam tylko jedno pytanie,czy kiedyś w przyszłości zamierzasz rozmnażać swojego pieska?
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Dylemat-czy to Berneńczyk?

Postprzez doctore » 2011-02-08, 19:20

tak mam zamiar , no moze i 30 ale dlaczego psy sa sprzedawane z 400zl więcej?? no tego nie rozumiem
doctore
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-07, 19:08
psy: Pasterski Pies

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości