oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez bartek.dawidowski » 2009-06-17, 12:24

Jako że oczekuje na moja wymarzoną sunie mam pytanko co jej kupić aby miało wszystko co najlepsze:) i potrzebne ??

1. Aby zabezpieczyć pieska przed ucieczkami i zjedzeniem w domu czegoś co mu może za szkodzic ,zakupiłem
Obrazek myślę ze się przyda

2. Wraz z szczeniaczkiem dostanę jakos ROYAL CANIN JUNIOR małe opakowanie wiec sie przydało bys kupić jakies 15 kg opakowanie

3. piesek musi z czegoś jeść i pić ,misek jest pełno, jakie miski kupić : plastikowe czy nierdzewne, jakiej pojemności kupić ???

4. szczotke do czesania ale jaka (myśle kupić wszystko naraz aby uzyskać dobra cene)

5.legowisko jakiś katonik na początku z jakimiś czystymi szmatkami (np. z czysćiwa białego )+ jego szmatka z zapachem czy kupne legowisko jakie wymiary aby wiadomo było na chwile

6. smycz i obroże ale jaka długa ?

czy cos jeszcze
Ostatnio edytowano 2009-06-17, 14:47 przez bartek.dawidowski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
bartek.dawidowski
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-22, 13:27

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez asica0608 » 2009-06-17, 13:22

musze przyznac ze trudno tak napisac,ja swoja berneńke mam od niedzieli i powiem szczerze ze jeszcze nie potrafie ogarnąć wszystkiego. Jezeli Twoja sunia bedzie taka sama to nie wiem czy to zagrodzenie sie przyda bo piesiu bedzie chodzil za Toba krok w krok naweł do łazienki potrafi moja wejsc a jak drzwi zamkne to zaczyna wyć :D
2. jezeli chodzi o karme to radziłabym sie wstrzymac i kupic jak juz sunia bedzie u ciebie bo moze akurat cos sie jej odwidzi, kupiłam RC babydog giant 15kg to co dostałam w wyprawce i co sunia jadła a u mnie nie chce tego jesc za bardzo,moze za kilka dni sie przyzwyczai to zacznie. karme jak zamowisz na allergo to przysla w ciagu 2, 3 dni :)
3. najlepsze sa miski nierdzewne z gumowym spodem-nie będa sie przesuwac podczas posiłku, chbya ze rozwazasz kupno stojaka na miski, na forum jest o tym wątek chyba nawet nie jeden czy lepsze zwykle czy na stojaku zdecydowac musisz Ty:)
4. dobry jest przebien, mam jeszcze z nat, włosia ale jeszcze nie uzywałąm i chbya nie bede zostawie dla kota, i szczotke drucianą z kuleczkami na koncach zeby nie podraznic skore :)
5. postawilam wiklinowy koszyk ale zaczela gryźć wiec poszedł do piwnicy, jakis kocyk zwykly wystarczy i tak najczesciej spia na podłoze albo na Twoich nogach :D
6. kup smycz mysle do ok1,5m nawet nie wiem ile moja ma ale bardzo sprawdza sie taśmowa jak piesek bedzie chcial podbiec na trawke to nie pociegniesz go za mocno za szyje i teraz druga sprawa oprocz obrozy zeby nauczyc i przyzwyczaic kup szelki. sa swietne bo jak szczeniak zobaczy innego psa i bedzie chcial podbiec nic sie nie stanie mu w szelkacha a w obrozy po kilkunastu takich pociagnietciach moze sobie cos zrobic w szyje :/ moja jak raz wyrwała do psa to az sie wywrociła wiec kupiłam szelki wole nie ryzykowac i nie sprawiac jej niepotrzebnego bólu.
I mnostwo zabawek bo bedzie szystko gryzła, polecam ksiazke to bernenczykach, kosmetyki do uczu,oczu, wazelina na łapki ale to dopiero na zime to tak z grubsza :)
i duzo cierpliwosci, bardzo dużo :-D
a skad jestes i z jakiej hodowli bedziesz miec sunie :)
Avatar użytkownika
asica0608
 
Posty: 66
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-13, 10:56
Lokalizacja: Nowogard
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez qbav » 2009-06-17, 13:53

asica0608 napisał(a):musze przyznac ze trudno tak napisac,ja swoja berneńke mam od niedzieli i powiem szczerze ze jeszcze nie potrafie ogarnąć wszystkiego. Jezeli Twoja sunia bedzie taka sama to nie wiem czy to zagrodzenie sie przyda bo piesiu bedzie chodzil za Toba krok w krok naweł do łazienki potrafi moja wejsc a jak drzwi zamkne to zaczyna wyć :D

Ja bym nie liczyl na ogrodzenie, raczej przygotuj sie ze bedziesz mial przyjaciela ktory nie odstapi cie na krok. A ogrdzenie przyda sie w przyszlosci np aby ochronic kwiatki/krzaczki w ogrodzie przed wykopaniem ;) CHoc akurat zwykla siatka wyjdzie na pewno taniej.

asica0608 napisał(a):2. jezeli chodzi o karme to radziłabym sie wstrzymac i kupic jak juz sunia bedzie u ciebie bo moze akurat cos sie jej odwidzi, kupiłam RC babydog giant 15kg to co dostałam w wyprawce i co sunia jadła a u mnie nie chce tego jesc za bardzo,moze za kilka dni sie przyzwyczai to zacznie. karme jak zamowisz na allergo to przysla w ciagu 2, 3 dni :)

Ja juz probowalem trzech rozncyh karm i Betelowi zawsze sie przejadaja po jakims czasie, wiec robie mieszanki karma + dodatki. Mysle ze worek mozesz spokojnie kupic, na pewno zuzyjesz w dluzszym okresie czasu

asica0608 napisał(a):5. postawilam wiklinowy koszyk ale zaczela gryźć wiec poszedł do piwnicy, jakis kocyk zwykly wystarczy i tak najczesciej spia na podłoze albo na Twoich nogach :D

Piekne poslanie ktore kupilem Betelowi, zostalo roszarpane na kawalki w ciagu pierwszych 2 dni i teraz spi na dywaniku przy lozku, albo na starej okiennej zaslonie ;)

asica0608 napisał(a):6. kup smycz mysle do ok1,5m nawet nie wiem ile moja ma ale bardzo sprawdza sie taśmowa jak piesek bedzie chcial podbiec na trawke to nie pociegniesz go za mocno za szyje i teraz druga sprawa oprocz obrozy zeby nauczyc i przyzwyczaic kup szelki. sa swietne bo jak szczeniak zobaczy innego psa i bedzie chcial podbiec nic sie nie stanie mu w szelkacha a w obrozy po kilkunastu takich pociagnietciach moze sobie cos zrobic w szyje :/ moja jak raz wyrwała do psa to az sie wywrociła wiec kupiłam szelki wole nie ryzykowac i nie sprawiac jej niepotrzebnego bólu.

I tu sie absolutnie nie zgodze. Od malego ucz pieska zeby nie biegl do wszystkiego co zobaczy, tylko trzymal sie ciebie, latwiej bedziesz mial w przyszlosci z wyprowadzaniem i spacerami, chyba ze chcesz byc klasycznym przykladem ze to pies wyprowadza swojego pana ... Od szarpniecia kilka razy pies sobie tez nic nie zrobi, nie boj sie a nauczy sie zeby chodzic przy nodze
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez Anna Rozalska » 2009-06-17, 14:33

Jeśli chodzi o karmę dla szczeniaczka to nie może jesć Royal maxi junior tylko Royal maxi baby dog. Do 4 mięsiecy
jest to karma przeznaczona dla szczeniaczków. Maxi junior jest dla starszych szczeniaków.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez bartek.dawidowski » 2009-06-17, 14:54

a skad jestes i z jakiej hodowli bedziesz miec sunie :)


Jestem z Okolic Trójmiasta, a sunie już mogę powiedzieć bo jest na 100% moja kupuje z Hodowli NADMORSKIEJ PRZYGODY a sunie odbieram 6.07.2009r :)
Avatar użytkownika
bartek.dawidowski
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-22, 13:27

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-17, 14:57

ojjj znam te hodowle:) sara i zuza są cudne ;-) dobry wybór:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-06-17, 15:00

Daria, a Ty nie myślisz o hodowli Gwiazda Wybrzeża :?:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-17, 15:05

upsss niooo:) jakoś tak szybko czytałam i skojażyłam :) :mrgreen: dokładnie to ja o gwiazdach myśle:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez Anirysova » 2009-06-17, 15:27

bartek.dawidowski napisał(a):
a skad jestes i z jakiej hodowli bedziesz miec sunie :)


Jestem z Okolic Trójmiasta, a sunie już mogę powiedzieć bo jest na 100% moja kupuje z Hodowli NADMORSKIEJ PRZYGODY a sunie odbieram 6.07.2009r :)


Czy byłeś tam osobiście i widziałeś szczeniaki i warunki panujące w tej hodowli?

Nie znam tej hodowli, ale kiedyś chyba ktoś o niej już pisał :->
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez bartek.dawidowski » 2009-06-17, 15:35

tak byłem słynie głownie z Landseerów maja INT.CH.Ch.Pl.Mł.Ch.Pl BURAGO Vienaragis (skończony Interchampionat) imponujacy pies :) także pięknych LEONBERGER i berneńczyków.
Avatar użytkownika
bartek.dawidowski
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-22, 13:27

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-06-17, 15:49

I jeszcze mają labradory i beagle.
Ja też pamiętam, że coś kiedyś było w związku z tą hodowlą...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez Tess » 2009-06-17, 16:12

To ja pisałam o tej hodowli. Nie pisałam dobrze, bo jest to hodowla kojcowa. Co nie zmienia faktu, że piesek moze być zdrowy i po dobrych rodzicach. Tylko trzeba się bedzie bardziej przyłożyć do socjalizacji.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez bartek.dawidowski » 2009-06-17, 17:42

byłem tam kilka krotnie 2 razy wjechałem tak z drogi.

zgadza się każdy pies ma swój kojec zadaszony każdy częściowo wyłożony deskami z ziemia.
Za budę robi spory nazwijmy to chlewik z oddzielonymi boksami.
Kojec jak są otwarte to psy maja spory wybieg który jest tez ogrodzony i pieski sobie tam biegają, a są puszczane to widać bo trawa i ziemi jest udeptana i pokopana no i widziałem jak sobie leżą, biegaja , bawią się...

Psy się słuchają właściciela i w stosunku do mojej osoby nie były agersynie nastawione a wrecz przeciwnie.
Wyglądają wszystkie dobrze: masywne, wyczesane, duże robią wrażenie no i sa przede wszystkim szczęśliwe.

Człowiek mówi i opowiada na temat psów z pasją (jak byłem pierwszy raz to ponad 2 godz; spytał sie mnie co z pieskiem skąd pomysł ze berneńczyk ... no i ma spore osiągnięcia jako hodowca

dlatego zdecydowałem sie zakupic szczenię u niego.

Może administrator wytnie te wątki na temat hodowli nadmorska przygoda i stworzy z niego nowy temat a ja prosił bym o odpowiedzi na moje pytania :)
Avatar użytkownika
bartek.dawidowski
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-22, 13:27

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez AT » 2009-06-17, 18:08

odpowiedź na pyt 3
Miski ze stali - na plastik psy bywają uczulone
odpowiedź na pyt 4
ja na początek miałam pudlówkę - co prawda inną niż ta: http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,669700,0.html ale ta jest świetna więc polecam.
odpowiedź na pyt 5
na legowisko polecam drybed - my mamy największy rozmiar - będziesz mógł rozłożyć w tym kojcu który kupiłeś
http://www.olino.com.pl/
a tak w ogóle to mój pies teraz sypia w klatce (gdybym wcześniej wpadła na ten pomysł to klatka była by jej domkiem od szczenięctwa) wątek o wyborze klatki znajdziesz tu http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=17&t=2468&start=0
odp na pyt 6
smyczy to ja mam kilka - każda innej długości w zależności od potrzeby ;-) na początek kupiłabym taką maksymalnie 2 m długą. Obroże to może niech Ci poleci ktoś kto ma teraz maluszka bo ja już nie pamiętam jaka wielkość będzie dobra na początek ;-)

Nie zapomnij maluchowi kupić jakieś zabawki co by miał co gryźć i czym się bawić ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez annasm » 2009-06-17, 18:15

1.Kojec stanowczo za mały by piesek mógł spędzić w nim dłużej niż 5 min. Nasz jak był mały i miał zostawac sam miał wygrodzoną część działki z budą i zabezpieczeniem od słońca.
2.Na początek najlepsza ta sama karma co w hodowli - dla szczeniąt dużych ras
3.My kupiliśmy metalowe na stojaku, dość duże 2,5 l?, widać że jest mu wygodniej niż jak dostaje jedzenie w misce stojącej na poziomie podłogi.
4.Na początek metalowy grzebień o dość długich i dość szeroko rozstawionych zębach + druciana szczotka tzw pudlówka powinno starczyć. Potem jak będziesz wiedział jak pies się czesze ew dokupisz coś więcej. Ja do tej pory używam właściwie tylko tego (+wizyty u psiego fryzjera)
5.Legowisko...może jakiś pontonik ale rozmiar XXL, z każdego mniejszego na pewno wyrośnie. Czak nie uważa legowiska, nigdy na nim nie spał. Najlepsze są zimne kafle albo kostka przed domem, trawka albo jakieś fajne krzaczki. Zimą śpią w budzie wyściełanej słomą, mają też drybeda położonego na betonie - dwa razy widziałam że był w użyciu (na pół roku)
6.obróżka najlepiej z zatrzaskowym zapięciem, na pewno z paru wyrośnie. Smyczka taka z 1,5m, na pewno przyda też się dłuższa linka.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez Busola » 2009-06-17, 19:16

SZELKI - NIEEEEEE :!: (chyba że do samochodu ;-) )
nie tylko ze względu na dobre wychowanie psa ale i ze względu na zdrowie stawów (łokcie, barki)
legowisko - nie kupowałabym teraz takiego na ...zawsze, zapewne zostanie ...rozczłonkowane :-P i tak czy owak trzeba bedzie kupić nowe. My mamy drybedy.
w ogóle nie kupowałabym niektórych akcesoriów tak na zawsze, bo pies rośnie (pięciolatkowi nie zakładamy przecież ubrań w rozmiarze 42 ;-) ) , muszą byc one przystosowane do wieku, obroża: 1,5cm na początek wystarczy (ale na taki krótki początek ), smycz - kupiłabym dwie: krótką i podwójną długą. Szczotka - pudlówka.
Karma - na początek niech będzie ta co u hodowcy - czeste zmiany karmy zwłaszcza u rosnących psów nie są wskazane. Później najwyżej gdy poczytasz o karmach zdecydujesz czy zmienic czy nie.
Miski - plastik odradzam, najlepiej stal lub ceramika
oczywiscie kosmetyki: szampon dla szczeniat łagodny, preparaty do czyszcz. oczu i uszu, i koniecznie preparat na kleszcze.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez bartek.dawidowski » 2009-06-17, 19:49

a co myślicie o takim komplecie szczotek http://www.allegro.pl/item662270302_szc ... a_psa.html
Avatar użytkownika
bartek.dawidowski
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-22, 13:27

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez Anna Rozalska » 2009-06-17, 20:02

Na początek dla szczeniaka mogą być jak najbardziej. Jesli chodzi o karmę, którą szczeniak je w hodowli to nie znaczy, ze w domu będzie mu smakowała. My dostaliśmy w wyprawce Eukanubę, na którą sunia nie chciała nawet spojrzeć. Bez problemu zmieniłam jej na Royal maxi babydog sensible. Royal maxi junior, którą szczeniaki jedzą teraz w hodowli jest dla starszych szczeniąt i ma mniejszą ilość białka niż maxi babydog. Nie wiem jak się to ma do BPP ale basset mojej koleżanki od urodzeia był na Royalu maxi junior i w wieku 6 miesięcy miał młodzieńcze zapalenie kości ponoć od podawanie karmy nieodpowiedniej do wieku.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez Busola » 2009-06-17, 20:48

to normalne że psiak tuż po przybyciu do nowego domu grymasi z jedzeniem, trzeba dac mu troche czasu na aklimatyzacje.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: oczekujac na berneńczyka- co zakupić; co będzie potrzbne

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-17, 20:57

A w Gwieżdzie Wybrzeża własnie urodziły się szczeniaczki.może warto poczekać,jeżeli miałoby być coś nie tak? :-D
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Następna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron