Z suczką na wakacje

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Z suczką na wakacje

Postprzez beta68 » 2009-06-13, 23:01

Za 3 tygodnie mam wyjechać na tygodniowe wczasy z rodzinką i Lucki. Miejsce zostalo wybrane głównie dla niej. I co? Wet mnie zapewniał, ze do tego czasu na pewno bedzie po cieczce (miala poczatkiem listopada), a tu nic. Czy coś mogę jeszcze zrobić? Czy istnieja jakies badania, aby stwierdzić kiedy będzie miec cieczkę. A może juz lepiej szukać kogoś chętnego na nasze miejsce? Szkoda by było nam jechać bez niej.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-14, 11:41

hmmm u nas zawsze sa regularne. sa tabletki z chlorofilem obnizajace zapachy cieczkowe(jedyna wada u nas chilka robila na zielono ;-) ) a czy sunia przygotowuje sie do cieczki?? bo jesli tak to na 3 tyg przed cieczka juz widac ze cos bedzie :)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez AT » 2009-06-14, 12:02

A czemu cieczka miała by przeszkadzać w wyjeździe? My jeździmy wszędzie z suczką. W hotelu czy pensjonacie zakładamy majtki na cieczkę, tabletki z chlorofilem dajemy zawsze jak ma cieczkę (czy jesteśmy w domu czy na wyjeździe) dodatkowo gdy chodzimy w miejsca gdzie można spotkać psy pryskamy sucz sprayem niwelującym suczkowe zapachy i nigdy nie mieliśmy żadnych problemów.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez beta68 » 2009-06-16, 00:17

Dzięki za odpowiedź. Spanikowałam nieźle. Fakt żadnych zachowań wskazujących na nadejście cieczki nie ma. Spraya takowego nigdy nie miałam. Jeżeli coś macie sprawdzonego to proszę o konkretna firmę i nazwę. Dziś byłam u weta i stwierdził, że ten chlorofil, to bardziej działa na zapach z pyska i że są tabletki opóźniające cieczkę (za jedyne 50 zł razy 8 na wagę biorąc). No i spytał, czy nie myślę o sterylizacji. Czyli wyszłam.
A wogóle to jedziemy do reklamowanej na forum Mochnaczki i tam jest Brendonek- berneńczyk i dlatego byłby problem
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez marzena » 2009-06-16, 00:34

O, do Brendonka jedziecie - prosimy o przekazanie pozdrowień od Horacego :mrgreen:
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez AT » 2009-06-16, 01:25

beta68 napisał(a):Dziś byłam u weta i stwierdził, że ten chlorofil, to bardziej działa na zapach z pyska

Może na zapach z pyska też działają ;-) ale ja mam wypróbowane te tabletki w ,,warunkach bojowych" bo podczas cieczki chodziłyśmy na szkolenie i żaden pies (poza samą Mufką ;-) ) się z powodu mufkowej cieczki nie dekoncentrował. Amantów pod płotem też nigdy nie mamy. Oczywiście cokolwiek by się nie używało nie należy dopuścić do obwąchiwania się przez psy bo wtedy już żadne tabletki nie pomogą ;-)
tabletki używamy takie:
http://animalia.pl/produkt,5345,59,Mikita_Dezo_Tabs.html
a spray taki:
http://www.kuchniapupila.pl/pies/czystosc1/roja/beaphar_rudenabwehr__spray_na_cieczke,p839800923
Co zaś się tyczy specyfików ,,opóźniających" cieczkę to jeśli są podane w nieodpowiednim czasie to cieczka może i tak wystąpić a poza tym są szkodliwe dla psa.
Kurcze to, że w pensjonacie jest pies może być faktycznie niekomfortowe dla Was i dla Brendonka (jeśli nie jest pozbawiony klejnocików ;-) )
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-06-16, 16:58

ja tabletki te same mialam :) ale na nasza sunie nie dzialalo efekt byl taki ze owszem mlode psy (2 sasiadów) nic nie wyczuly, ajednak starsze towarzystwo i tak zalapalo co sie swieci :)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez beta68 » 2009-06-29, 23:25

Wszystkie potrzebne akcesoria kupiłam. Tabletki zjada, tylko nie wiem czy to co było, to była cieczka, czy mnie zrobiła w konia. Troche śluzowatości, czasem ciemnych, które sama wylizywała. Wykompałam ja wiec dzis na ogrodku, było upalnie, bynajmniej nie smierdzi suczką, tylko szamponem, co myslę, że panom psom mniej bedzie odpowiadać. Do Mochnaczki wiec jade, a zreszta bez wzgledu na jej stan i tak mam zaproszenie. Tylko wrazie czego jak ona pozwoli sobie załozyc te majtki, jak jej ogon jest nietykalny :-D
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez EwaM » 2009-06-29, 23:33

W takim razie życzymy fajnych wakacji i liczymy na szczegółową fotorelację po powrocie :-D Co do majtek,to w razie co,pamiętaj,że "potrzeba jest matka wynalazku" :mrgreen: :mrgreen: jakoś dasz radę,mimo nietykalnego ogona :mrgreen: :mrgreen: No i oczywiście prosimy wygłaskać od nas Brendonka :-D
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez AT » 2009-06-29, 23:33

:lol: Beta moja suczka bardzo nie lubi majtek ze sklepu - bo są takie sztywne - więc robię jej ze starych bawełnianych slipów mojego Męża :oops: na tej stronie zakrywającą pupę niedaleko gumki robię dziurkę na na ogonek a tam gdzie wychodzą jej wiadome okolice wkładam wkładkę higieniczną (taką zwykłą- kobiecą ;-) ) W ubiegłą niedzielę w tak rozkosznych majtkach biegała na placu szkoleniowym bo właśnie ma początek cieczki i nie chciałam, żeby plac znaczyła.
No i pamiętaj, że tabletki i majtki nie chronią przed pokryciem ;-) Suńki pilnuj jak oka w głowie
Miłego wypoczynku :mrgreen:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez Tess » 2009-06-30, 11:17

Ja kupiłam Miluni zwykłe damskie gatki bawełniane w supermarkecie. Powycinałam dziury na ogon i laseczka ma teraz majteczki w kwiatki, twarzowe niebieskie, przeslicznie różowe ( chyba najbardziej " twarzowe" ) i wyglada w nich bosko! No i najwazniejsze bawełniane majteczki przepuszczają powietrze.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez kovu55 » 2009-06-30, 19:03

oj zgadzam się, najwygodniejsze są zwykłe majtole bawełniane :mrgreen: moja sunia, mimo iż jej ogon to świętość, majteczki tolerowała bez większego problemu (w tym podpaskę bella), tylko trzeba odpowiednio dużą dziurę na ogon wywiercić ;-) a i gama kolorów jest o wieeele bogatsza przy takich ludzkich bawełnianych, niż psiowych cieczkowych, także można wg gustu suni dobrać ;-)
Avatar użytkownika
kovu55
 
Posty: 115
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-26, 23:47
Lokalizacja: Koszalin
psy: Bella berneński pies pasterski

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez Szam » 2009-06-30, 19:10

A z ciekawosci, co zlego jest w sterylizacji??
Cos Cie wet naciaga, te tabletki wstrzymujace nie sa tak drogie ;-)
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez beta68 » 2009-06-30, 22:05

Jezeli sterylizacja miałaby jej pomóc ze wzgledów zdrowotnych to bym sie nie wachała, a tak to mi jej po prostu szkoda . Sterylizowałam kotkę więc pamiętam jej "meczarnie". Co do weta to jest jedyny w Nisku, wiec moze i wymysla. A Lucki zrobiła nas w konia i cieczki nie widać. Psów pod płotem tez, więc wyjazd powinien sie udać. Jakby co to zaopatrzenie mam. Te majteczki w kwiateczki musza wygladac super.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez kerovynn » 2009-07-01, 09:14

Eśka na cieczke dostała moje czarne bawełniane z podpaską bella. Spokojnie dawała je sobie założyć i spokojnie w nich chodziła. Problem był innego rodzaju - moja niunia to straszna czyściocha i wciąż chciała się wylizywać - zaczęło się od pchania jęzora pod gacie :lol: a skończyło na umiejętności ściągnięcia majtoli zębami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: że sobie przy tym karku nie skręciła to ja mocno podziwiam.
A teraz jest po sterylce viewtopic.php?f=10&t=3372&st=0&sk=t&sd=a-
przedwczoraj zdejmowaliśmy szwy. Nie było źle.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez beta68 » 2009-07-01, 15:41

Dzieki za link. Bedę zaglądać, myślę, że napiszesz jak tam Eśka. Fajnie, że juz po. Trzymajcie się.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez kerovynn » 2009-07-01, 17:57

Eśka jak na razie miewa się świetnie, nadal jest taka szalona i wesolutka jak przedtem. Apetyt jej się poprawił ale myślę, że trochę nadrabia te dni, kiedy nie mogła jeść. Nie ma problemu z trzymaniem moczu, rana zagojona. Zobaczymy jak będzie dalej :).
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Z suczką na wakacje

Postprzez beta68 » 2009-07-06, 22:47

Pozdrawiam wszystkich z Mochnaczki. Jest cudownie. Psiaki się bardzo polubiły. Biegają, szczekają i piją wodę z jednej miski. Mysle, że naszczęście przychówku nie będzie, gdyż prawdziwej cieczki nie dostrzegłam.
Obiecane fotki na nowej, jeszcze nie uzupełnionej stronce Lucki http://sniezek.pl/lucky
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości