NOSKI

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

NOSKI

Postprzez aniolek666 » 2009-06-09, 17:00

witam serdecznie bede niedlugo wlascicielka bernusia ale martwie sie troche bo ma dziwny nosek
piesek jest juz zarezerwowany oto jego fotka http://www.konin.lm.pl/imgo.php?oid=948574
czy nosek caly czas bedzie mial ta czarna plamke piesek ma okolo 4 tygodnia pilne!!!!
aniolek666
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-09, 16:56

Re: NOSKI

Postprzez Halina » 2009-06-09, 17:10

Nosek będzie cały czarny.
A co to za hodowla w Koninie jest?
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: NOSKI

Postprzez Roxanka » 2009-06-09, 17:10

Spokojnie, wszystkie małe bernusie mają różowe plamki na nosku. W miarę dorastania nosek będzie robił się czarny.
Napisz coś wiecej o maluchu z jakiej jest hodowli? :-)
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Re: NOSKI

Postprzez Busola » 2009-06-09, 20:44

to chyba TO ogłoszenie
BERNEŃSKI PIES PASTERSKI.
WITAM- MAM DO SPRZEDANIA ŚLICZNE BERNEŃCZYKI.SZCZENIĘTA SĄ ODROBACZONE PRZY ODBIORZE BĘDĄ ZASZCZEPIONE I POSIADAŁY KSIĄŻECZKĘ.NA ZDJĘCIACH WIDAĆ MATKĘ I SZCZENIĘTA CENA 500ZŁ WIADOMOŚĆ POD NR TELEFONU-...........
Kontakt: ŚLESIN TELEFON-.........
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: NOSKI

Postprzez Kaja z Sabą » 2009-06-09, 21:02

A metryczka...? :-/ :cry:
Avatar użytkownika
Kaja z Sabą
 
Posty: 626
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-22, 13:33
Lokalizacja: Śląsk..
psy: Saba (Aninbernus ETIUDA) (*)

Re: NOSKI

Postprzez Cefreud » 2009-06-09, 21:17

to i z nosem nie wiadomo co będzie, bo nie wiemy jaka pigmętacja a rodziców i dziadków była.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: NOSKI

Postprzez grafi » 2009-06-09, 22:01

W Koninie nie ma hodowli berneńczyków.

Najbliższa jest w Wilczynie, ale to nie ta.

Ten Pan rozmnaża suczkę co roku niestety :-(

To jest dokładnie to ogłoszenie które znalazła Busola.

Pan jest nieedukowalny, po prostu zarabia na tym kasę, ani mama, ani ojciec nie są rodowodowi.

(A w te szczepienia i odrobaczanie to nie bardzo wierzę)
Avatar użytkownika
grafi
 
Posty: 153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-16, 22:58
Lokalizacja: Konin
psy: Beri, Saba

Re: NOSKI

Postprzez Busola » 2009-06-09, 22:32

taa, tą z Wilczyna to ja znam :-P
hmm, skoro Konin to moze siostre Kojki mają :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: NOSKI

Postprzez aniolek666 » 2009-06-09, 23:21

to nie jest hodowla jestem tego swiadoma nie stac mnie na rodowodowego pieska a ten jest taki slodziutki
nie moge sie doczekac juz po 20stym bede go miala bede czesto tu bywac po rady mam nadzieje ze mi pomozecie
DZEKUJE ZA ODP.
buziaki super FORUM!!!
aniolek666
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-09, 16:56

Re: NOSKI

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-09, 23:48

cóż....i całą forumową edukację diabli wzięli :-(
a co będzie jak pieska trzeba będzie leczyć ,robic mu badania co rok i dobrze karmić?a jak będzie dysplazja lub nie daj boże niewydolność nerek?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: NOSKI

Postprzez grafi » 2009-06-10, 00:11

Słuchaj aniołku, wydasz 500 zł, za rodowodowego zapłacisz 1000 zł więcej. Ok jest to trochę pieniędzy ale...
Utrzymanie takiego slodkiego pieska też kosztuje. Owszem można psa karmić czymkolwiek, też będzie żył.
Ale w momencie gdy się okaże, że piesek zachoruje koszty są naprawdę duże. Nie mówie że rodowodowe nie chorują, ale przynajmniej wiesz, że rodzice przeszli wymagane badania, możesz sprawdzić inne szczeniaki po danych rodzicach czy kiedyś chorowały i na co, a tutaj praktycznie nie wiesz nic. No i najważniejsze gdyby Pan który je sprzedaje miał problem z pozbyciem się szczeniąt zastanowiłby sie poważnie czy następnym razem znów rozmnożyć suczkę.

No i na koniec w schronisku na Gajowej jest mnóstwo slicznych piesków do zaadoptowania za darmo.

http://www.otozkonin.fora.pl/

Może znajdziesz pieska który by Ci się spodobał i któremu mogłabyś pomóc.

Pozdrawiam


PS: Halinka baza do hodowli w Koninie już jest ;-) :-P :mrgreen:
Ostatnio edytowano 2009-06-10, 00:19 przez grafi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
grafi
 
Posty: 153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-16, 22:58
Lokalizacja: Konin
psy: Beri, Saba

Re: NOSKI

Postprzez AT » 2009-06-10, 00:15

Aniołek jak sobie poczytasz dokładnie to ,,super forum" to znajdziesz wątki o psach które zostały kupione w pseudohodowli (tanio) a w następnych tygodniach po zakupie ich właściciele wydali fortunę na ich leczenie! jeśli teraz szczeniak ma 4 tygodnie to najwcześniej od matki może zostać oddzielony na początku lipca! Inaczej może mieć w przyszłości problemy z porozumiewaniem się z przedstawicielami swojego gatunku i inne problemy behawioralne! Aniołek na tym ,,super forum" nie popiera się rozmnażania (i kupowania bo to nakręca powstawanie pseudohodowli) psów bez rodowodów.

A i nawet nie trzeba jechać do schroniska - na naszym ,,super forum" można znaleźć ślicznego psiaka do adopcji za darmo :-P
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=32&t=3296&view=unread#unread
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: NOSKI

Postprzez frappe » 2009-06-10, 00:30

Wtedy będzie rozbijanie świnki skarbonki i wydanie kwoty większej niż cena zakupu pieska zdrowego z rodowodem ale niewystawowego.
Aniolek zastanów się czy nie lepiej odłożyć troszkę pieniążków i poczekać i kupić pieska po wiadomych rodzicach ?
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: NOSKI

Postprzez aniolek666 » 2009-06-10, 12:38

powiem tak nie jestem az tak biedna ale poprostu od razu ciezko wydac 1500zl
mam nadzieje ze nie bedzie z nim zadnych problemow bo wiem ze trzeba dbac o te pieski z powodow ich czestych dolegliwosci bedzie dostawal witaminki i czesto chodzil do weterynarza
na tej stronce troche przeterminowane posty ... viewtopic.php?f=32&t=3296&view=unread#unread
piesek bedzie u mnie juz 26 czerwca to chyba bedzie mial nawet ponad 6 tyg wiec tak jak trzeba
kupie go napewno jesli nie pomozecie mi dlatego ze pies nie jest rodowodowy to poprostu tu nie bede zagladac zaden problem ;(
aniolek666
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-09, 16:56

Re: NOSKI

Postprzez Alicja i Spartki » 2009-06-10, 12:40

Aniołku a mozesz nam powiedziec za ile kupisz pieska.Obiecuje ze napisze Ci na PW za ile poszedł ode mnie piesek z metryczką nie wystawowy-a jeżeli własciciele mojego maluszka wyrażą zgode to podaM NUMER TELEFONU DO NICH I DOWIESZ SIE CZY TAK NAPRAWDE WARTO DORABIAĆ/Wspierać TAKICH HODOWCÓW.W kazdej hodowli trafia się niewystawowy maluszek tylko trzeba miec troszczeczkę cierpliwosci. i poszukać albo poczekać
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: NOSKI

Postprzez marzena » 2009-06-10, 12:45

aniolek666 napisał(a):piesek bedzie u mnie juz 26 czerwca to chyba bedzie mial nawet ponad 4 tyg wiec tak jak trzeba

4 tygodnie???
To o wiele za wcześnie :!: Powinnaś wziąć pieska jak będzie miał osiem tygodni.
Sama widzisz, że "hodowca" chce się jak najszybciej pozbyć szczeniąt, żeby nie dokladać do interesu :evil:
Tak właśnie wyglądają pseudohodowle, gdzie pies jest najzwyklejszym towarem, gdzie nie dba się o jego prawidłowy rozwój i socjalizację.
Piesek jest oczywiście śliczny, ale kupując go nakręcasz ten proceder.
No i nie masz żadnej gwarancji, że z tego ślicznego maluszka wyrośnie berneńczyk. Szczenięta rasowe i kundelki mogą być bardzo podobne.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: NOSKI

Postprzez marzena » 2009-06-10, 12:50

Widzę, że zmieniłaś swój post zanim napisalam odpowiedź. Sześć tygodni to także zbyt wcześnie na zabranie malucha.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: NOSKI

Postprzez Hekate » 2009-06-10, 12:55

Aniołku a nie lepiej przygarnąc tę sunie z linku AT, niż dokłądać się do procederu rozmnażania nierodowodowych psów, ciekawa jestem na czym one były odchowywane za te 500 zł, bo oczywiście to głównie hodofca musi mieć zysk :evil:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: NOSKI

Postprzez aniolek666 » 2009-06-10, 13:25

sorki tata kupuje pieska bedzie mial 10 tygodni sorki ze krece ale ja go ogolnie nie kupuje
aniolek666
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-09, 16:56

Re: NOSKI

Postprzez grafi » 2009-06-10, 13:27

Słuchajcie, nie najeżdżajcie tak na aniołka, bo to nie o to chodzi.
Niektóre osoby prowadzą na tym forum istną krucjatę.
Nie chodzi o to, żeby zniechęcić do forum ale żeby na spokojnie i bez zbędnych emocji wytłumaczyć.

Jeśli już nieodwołalnie postanowiłaś kupić psa od tego pseudohodowcy to pieska nie powinnaś odbierać wcześniej niż
skończy 8 tygodni. 6 to za wcześnie. Szczepienia i odrobaczanie szczeniaka kosztuje określoną sumę pieniędzy.
Jeśli Pan sprzedaje szczeniaki za 500 złotych nie licz na to że szczeniak w ogóle zostanie zaszczepiony czy odrobaczony. Wyrobiona książeczka nie jest żadnym dowodem na to że szczepienia były przeprowadzone.
W Ślesinie jest weterynarz który zajmuje się tylko trzodą chlewną. Przygotuj się więc na to, że komplet szczepień będziesz musiała zrobić od nowa. No i 1500 zł napisałem przykładowo tylko ;) Trzeba by podzwonić do kilku hodowli i się dowiedzieć ile kosztowałby tańszy niewystawowy piesek. Być może miło się zaskoczysz.

PS. Jeśli już będziesz miała szczeniaczka nieważne czy z rodowodem, czy nie, daj znać umówimy się na spacerek ;)
Avatar użytkownika
grafi
 
Posty: 153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-16, 22:58
Lokalizacja: Konin
psy: Beri, Saba

Następna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości