NOSKI

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: NOSKI

Postprzez daria » 2009-06-10, 13:42

Szczenię opuszcza mamę w wieku 8 tygodni,Aniołku spytaj jaką karmę jadły szczonki ,czy rodzice mają prześwietlenie w kierunku dysplazji,zrobione testy psychiczne i wtedy zrozumiesz że wszystkim tu zebranym chodzi o dobro szwajcarów .Porozmawiaj z doświadczonymi hodowcami,posłuchaj dobrych rad od życzliwych ludzi.
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: NOSKI

Postprzez agusia » 2009-06-10, 15:22

Aniołku, chciałam Cię tylko prosić, żebyś wraz ze swoimi Rodzicami przemyślała jeszcze raz temat. Forumki dobrze Ci radzą. A wiem co piszę bojakiś czas temu też byłam mądrzejsza od nich, kupiłam sunię z pseudo i niestety nie było happy end'u. Naprawdę nie życzę nikomu, żeby przechodził przez to co przeszłam ja...
Tu jest cała historia: http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=16&t=2450
Moja nauka, że nie należy popierać pseudohodowli była bardzo droga, a przecież miało być tak tanio... :-/ Oczywiście w Twoim przypadku wcale się to źle nie musi skończyć, ale warto zainwestować troszkę więcej w pieska, żeby dłużej się nim cieszyć... Pomyślcie o tym...
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: NOSKI

Postprzez aniolek666 » 2009-06-10, 17:09

bardzo mi przylro agusiu ze tak sie stalo czasami tak bywa
kurcze boje sie teraz wogule kupowac pieska
ale jak mi wiadomo te pieski czesto cierpia na taka przypadlosc czy sa rodowodowe czy tez nie wiadomo ze wieksze prawdopodobienstwo moze miec suczka bez metrczki eh co robic one sa takie piekne wierne i kochane a ja potrzebuje takiego przyjaciela zawsze o takim marzylam ;(
aniolek666
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-09, 16:56

Re: NOSKI

Postprzez aniolek666 » 2009-06-10, 17:12

gdy bylam w poznaniu tato pojechal wstepnie zarezerwowac pieska
z tego co dzis mi mowil odbieramy ja 20 czerwca wtedy bedzie miala 10 tygodni
ma miec juz szczepienia i ksiazeczke mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze ale nie ukrywam ze mam watpliwosci... ;(
aniolek666
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-09, 16:56

Re: NOSKI

Postprzez AT » 2009-06-10, 17:19

Aniołek mam nadzieję, że zostaniesz tu, dowiesz się co oznacza, że pies jest rasowy i gdy będziesz dorosła i sama będziesz podejmować decyzje wykażesz się większym rozsądkiem niż twój Tato i nie kupisz kundelka za 500 zł bo kundelki można mieć za darmo...
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: NOSKI

Postprzez Boyowa » 2009-06-10, 17:32

aniolek666 napisał(a):ale jak mi wiadomo te pieski czesto cierpia na taka przypadlosc czy sa rodowodowe czy tez nie wiadomo ze wieksze prawdopodobienstwo moze miec suczka bez metrczki eh co robic one sa takie piekne wierne i kochane a ja potrzebuje takiego przyjaciela zawsze o takim marzylam ;(



Aniołku zdradź nam jak masz na imie ;-)

Każdy psiak zasługuje na miłość, każdy psiak jest wierny i kochany - wkońcu taka rola przyjaciela, no nie? ;-)
A więc... Kochając psy ( a napewno kochasz [?] ) ;-) chcemy dla nich jak najlepiej ! Biorąc szczeniaka z pseudohodowli popierasz ich i wspomagasz ''interes'' tzn... Mama Twojego psiaka rodzi za pół roku kolejne szczeniaki, i tak w kółko przez 2-3 lata. Wiesz co jest później ? Później jest śmierć...... śmierć tej suki ( Dajmy na to : mamy Twojego szczeniaka) a wiesz dlaczego ? z wycieńczenia ! :-( Nie wspomne jakie warunki panują w takich ''chodoflach'' jak psy są traktowane ! NIE JAK PRZYJACIEL !

Wkońcu to jest ''Portal Wielbicieli Szwajcarskich Psów Pasterskich'' - czyli chcemy dla naszych przyjaciół jak najlepiej ! Uświadamiamy wszystkim jaki błąd chcą popełnić kupując psa bez rodowodu. !

Przecież szczeniaka możesz kupić taniej ale z metryczką ! Np. szczeniaka, który ma za dużo bieli na pyszczku
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: NOSKI

Postprzez Barbapapa » 2009-06-10, 17:57

aniolek666 napisał(a):piesek bedzie u mnie juz 26 czerwca to chyba bedzie mial nawet ponad 6 tyg wiec tak jak trzeba
;(

Będzie miał NAWET?!?!??!?!? czy fakt wydania tak małego psiaka uważasz za plus "tej hodowli" ???????? Chyba żarty sobie robisz.
Rozumiem że jako osoba świadoma swojej decyzji wiesz ile powinien ważyć prawidłowo odchowany berneńczyk, w typie berneńczyka ? Średnio wydawane szczonki ważą 7-10kg ( w zależności od wieku); że jest po odpowiednich szczepiach; prawidłowo socjalizowany i że pomagasz w przestępstwie prawa podatkowego oraz gospodarczego? To wszystko wiesz?, prawda? Robisz to świadomie? To tylko dwie moje sugestie.
Pozdrawiam i nieżyczę ci szczęścia; życzę zdrowia i szczęścia małemu psiakowi.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: NOSKI

Postprzez agusia » 2009-06-10, 18:11

aniolek666 napisał(a):ale jak mi wiadomo te pieski czesto cierpia na taka przypadlosc czy sa rodowodowe czy tez nie

Zgoda, ale prawdziwy hodowca, któremu zależy na rasie będzie ją 'poprawiał' i starał się tak dopierać partnerów swojej suczce, żeby wyeliminować np. jak najwięcej chorób... My jako ich właściciele też dokładamy wszelkich starań, żeby były zdrowe regularnie je badając.
Warto rozejrzeć się czy w jakiejś hodowli nie ma tańszych szczeniąt, porozmawiać z hodowcą czy można by było np.w ratach zapłacić za szczonka, jeśli nie możecie zapłacić w całości. Poza tym taki hodowca zawsze będzie do Twojej dyspozycji i w miarę swoich możliwości będzie służył Ci dodrą radą czy inną pomocą :-D
A co do wieku szczonka to ja odebrałam swoją obecną sunię Omenę od Halinki w wieku prawie 11 tygodni.
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: NOSKI

Postprzez Busola » 2009-06-10, 20:42

Aniołku, mamy wiosne, suczki z uprawnieniami hodowlanymi spodziewają sie cieczek (lub juz je miały), w najbliższym czasie spodziewać sie mozna zapewne wielu miotów, w ciągu dwóch trzech miesięcy możesz mieć niewystawowego (jesli sie taki urodzi) rasowego pieska z metryką, w tym czasie zdołacie uzbierac troche wiecej pieniążków (bo za niewystawowego mozna czasem zapłacić juz 800-1000zł) i jednoczesnie więcej sie dowiedzieć o tej rasie, dobrze sie na "nowa droge życia" przygotować. Tu "zagląda" wielu hodowców, wielu jest aktywnymi użytkownikami, jesli troche poczekacie, macie szanse na rasowego pieska. Niektórzy czekają rok czy dwa na wymarzonego psiaka.
Wystarczy troche cierpliwości i ...obecności na forum ;-)

Wiem że czasem rodziców trudno jest przekonać, wiem tez że "...już jesteś w ogródku i witasz sie z gaską" a tu jacyś "maniacy" ;-) próbują cie z tego ogródka wygonić. Wiedz że to tylko dla dobra berneczyków ...wszystkich ;-)
a przy okazji probujemy Ciebie i Twoją rodzine ustrzec przed prawdopodobnymi problemami i wydatkami.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: NOSKI

Postprzez daria » 2009-06-10, 20:51

Aniołku może niech Twój tata poczyta troszkę co doświadczeni forumowicze radza i zmieni zdanie
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: NOSKI

Postprzez aniolek666 » 2009-06-10, 21:19

dziekuje wam za wszystkie rady pokazalam rodzicom co pisaliscie powiedzieli ze macie racje i zadzwonili odmowic rezerwaji na pieska troche szkoda ale zbieram dalej kase i kupie z hodowli dziekuje jeszcze raz
buziaki :***
aniolek666
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-09, 16:56

Re: NOSKI

Postprzez Apcik » 2009-06-10, 21:23

super :!:
powiedz skąd jesteście i jak daleko jesteście wstanie zajechać po psiaczka a na pewno pomożemy Wam wybrać odpowiednią hodowlę :!: :!:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: NOSKI

Postprzez Boyowa » 2009-06-10, 21:24

Bardzo się cieszymy ;-) :-D
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: NOSKI

Postprzez Tańka » 2009-06-10, 21:28

Gratuluję decyzji! Jak już będziesz miała wymarzonego, zdrowego misia w domu, przekonasz się, że była słuszna. A teraz czas na cierpliwe szukanie szczonka! Cieszę się, że wspólnie z rodzicami podjeliście dobrą decyzję, zapowiadacie się na świadomych posiadaczy bernolka. Powodzenia! :mrgreen:
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: NOSKI

Postprzez agusia » 2009-06-10, 21:33

Super decyzja :!: :-D
Na pewno szybciutko uda Ci się znaleźć swoją ukochaną Klusię :!: A do tego czasu aklimatyzuj się na forum ;-)
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: NOSKI

Postprzez Kaja z Sabą » 2009-06-10, 21:39

Świetnie :-D
Życzymy powodzenia przy woborze szczonka :-P
Avatar użytkownika
Kaja z Sabą
 
Posty: 626
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-22, 13:33
Lokalizacja: Śląsk..
psy: Saba (Aninbernus ETIUDA) (*)

Re: NOSKI

Postprzez Busola » 2009-06-10, 21:41

Aniołku, napisz skąd jesteś, pomożemy znaleźć Wam pieska.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: NOSKI

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-10, 22:09

:mrgreen:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: NOSKI

Postprzez aniolek666 » 2009-06-10, 22:46

jestem z konina
jeszcze raz dziekuje bylo by milo jakbyscie mi pomogli
aniolek666
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-09, 16:56

Re: NOSKI

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-10, 23:02

a zaczęło się od...noska :-P
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron