Ze szczeniakiem w aucie....

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Boyowa » 2009-05-22, 11:17

Szczerze mówiąc, nie wiedziałam jaki dać tytuł wątku ani gdzie to zamieścić w razie czego to proszę o przeniesienie ;-)

Za pare dni jadę po swojego szczeniaczka. Mieszkam w ok. Rzeszowa a hodowla znajduje sie w ok Łodźi ( w Tuszynie :-P ) i mamy jakieś 4 h jazdy ze szczeniakiem.
Macie jakieś rady ? mam byc na coś przygotowana ?? :->
Ostatnio edytowano 2009-05-22, 11:43 przez Boyowa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Od hodowcy - do nowego domu

Postprzez dorciaj » 2009-05-22, 11:23

Kasiu przyda się napewno:
- podkład (pieluszka, a nawet 2-3)
- woda z miseczką do picia
- cierpliwy kierowca (który chętnie się zatrzyma kilka razy wrazie czego) :-P
- zabierzcie coś do ewentualnego posprzątania w aucie (tak wrazie czego jak sie maluszek np. zwymiotuje)

A poza tym to rączki do miziania, kolanka do trzymania (no ale to to Ty masz :mrgreen: ).
(i aparat foto zabierz - będziesz mieć pamiątkę z podróży)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Od hodowcy - do nowego domu

Postprzez agusia » 2009-05-22, 11:42

Ja jadąc po Omenę do Halinki pod Koszalin (ode mnie jakieś 6-7 godzin jazdy) poza tym co napisała Dorciaj miałam jeszcze papierowe ręczniki, pluszaka, którego przed wyjazdem otarłam o pozostałe maluchy i matę do przewozu psów na tylnej kanapie.
A gdy wcześniej jechałam po pieska i nie miałam jeszcze tej maty, to rozłożyłam na tylnej kanapie taką zwykłą folię malarską i na to koc, jako zabezpieczenie przed ewentualnym siusiu malucha na kanapę i cóż, przydało się :oops: ;-) :-D No i cóż, przydało się :-P
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Boyowa » 2009-05-22, 11:47

A postoje na siku mają być co ile ? :->
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Busola » 2009-05-22, 11:47

Folii malarskiej bym nie polecała - mamy środek wiosny - gorąco, maluszek moze sie zgrzać, lepszy bedzie podkład nawet taki do dziecięcych łóżeczek - duzy i zabezpiecza przed zabrudzeniem.
Kasiu, koniecznie weź szmatke z gniazda maminego, przyda sie nie tylko w podrózy ale i na pierwsze noce.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Busola » 2009-05-22, 11:52

Kasiu, postojów tyle ile bedzie trzeba :-)
moze sie okazac ze maluch bedzie spał przez 2 godziny - ni9e ma sensu go budzic
wszystko zalezy jak był nauczony czystosci w gnieździe, ale skoro psiak od Małgosi to pewnie czyścioszek i bedzie sie wiercił gdy najdzie go "ochota" ;-)

Pic dawaj w małych ilościach, niech nie je minimum 2 godziny przed wyjazdem (dalmiska ostatni posiłek dostała 2 godziny przed podróżą i jednak nam zrobiła prezencik w samochodzie ;-) ), niech maluch przed wyjazdem ma chwile spokoju na załatwienie potrzeb.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez agusia » 2009-05-22, 11:53

Busola napisał(a):Folii malarskiej bym nie polecała - mamy środek wiosny - gorąco, maluszek moze sie zgrzać

Fakt :roll: ja jechałam w marcu z tą folią... I z kocem na niej, ale teraz gdy jest ciepło to raczej głupi pomysł jest... :oops:
Ostatnio edytowano 2009-05-22, 15:40 przez agusia, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Boyowa » 2009-05-22, 11:57

A może zamiast takiej folii, to ''worek'' foliowy ? Mam na myśli taki jak na śmieci są :->
Czyli 2 godz przed wyjazdem, a jak już przyjedziemy to odrazu mam dać mu jeść? :-> Bo to by była przerwa jakieś 6 godzin od ostatniego jedzenia
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez HAGRID » 2009-05-22, 11:59

HAGRIDA przywieźliśmy 1 maja
siedział na kocyku pomiędzy dziećmi na tylnym siedzeniu, alternatywą było duże pudło kartonowe - ale wydało się nam niemiłe, albo dziecięce kolana, na których nie mieścił się wygodnie
leżał więc pośrodku, a ja zamknęłam wylot powietrza z klimy, żeby się nie przeziębił
napił się przed drogą, cały czas był bardzo spokojny,
nie wymiotował, nie nasikał, tylko popiskiwał i był taki smutny, że moja córka rozpłakała się z żalu, że my go takiego malutkiego zabieramy od mamy

my mieliśmy kocyk na zmianę i ręcznik papierowy, żeby łatwo posprzątać w razie awarii

i jeśli mogę coś radzić nie zapraszajcie w pierwszym dniu gości
u nas w majowy weekend przewinęło się sporo znajomych, dorosłych i dzieci i wszyscy chcieli pieska pogłaskać
stres związany z rozstaniem ze sforą, z podróżą, nowym otoczeniem i dodatkowo tyle różnych ludzi - myślę że szczeniakowi trudno było się w tym wszystkim połapać :shock:

teraz po 3 tygodniach to zupełnie co innego, już wie z kim fajnie można się pobawić :-P a na kogo można troche warknąć :mrgreen:
Avatar użytkownika
HAGRID
 
Posty: 97
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-21, 13:20
psy: DSPP

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-05-22, 12:09

ja nie musialam brac zadnych pieluszek bo szczeniaki choc miala chilka niecale 6 tygodni to byly juz nauczone zalatwiania potrzeb :) tu gratulacje dla hodowczyni :) szczenieta swietnie socjalizowane i uczone :) jechalismy ok 6-7 godzin po naszych polskich drogach :-/ :lol: pani nas uspokojila ze maluch bedzie skomlał jak bedzie chcial na strone :) i zeczywiscie :) jechalismy z poznania i w polowie drogi chilka zaczela sie wiercic i skomleć:) zatrzymalismy sie w takim zajeżdzie :) chilke puscilam i od razu pobiegla na trawke :) mielismy wyprawke wiec poprosilam o wode :-) posiedzielismy z pol godzinki odpoczelismy i tyle :)

co do transportu mielismy przygotowana taka skrzynke nie z wysoka na caly bagażnik :0 ale jak wzielam malucha na rece to juz nie bylo bata :) jechala z nami na kolankach, przez ten czas troche sie poznalysmy wypiescilismy cvhilke :) jak dotarlismy do domu to wiedziala za kim ma chodzic :) za glownego przewodnika wybrala sobie mnie :) i do tej pory mnie sie najchetniej slucha i wpatrzona we mnie jakbym 7 cudem swiata byla :mrgreen:
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez asia78 » 2009-05-22, 12:10

My wieźliśmy Amandę ze Słowacji, pierwszy postój mieliśmy już po pół godzinie. Wtedy zrobiła kupę i siku. Potem jeszcze kilka razy sie zatrzymywaliśmy piła, nawet jadła ale nie chciała już nic więcej zrobić. Podróż trwała chyba z 8 godzin. Ama ani razu nie zwymiotowała ani się nie zsikała. Większość czasu przespała obok mnie na tylnym siedzeniu.
Ja miałam takie podkłady higieniczne bella dla dzieci z ceratką, do kupienia w każdym markecie.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Tess » 2009-05-22, 12:16

My wioząc Milunię od Halinki wzięliśmy ze sobą ręcznik ( jakby małej zrobiło się niedobrze ), kocyk do podścielenia, miseczkę i wodę. Milunia całą drogę przejechała na moich kolanach, zatrzymaliśmy się dwa razy na siusiu ( od Koszalina do Gdańska jest kawałek drogi...). Miluś przejechał bardzo grzecznie i bez problemu.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Robert » 2009-05-22, 12:41

Wszystkie rady wspaniałe, a ja jeszcze żeby zabrac coś od hodowcy, co będzie miało zapach dotychczasowego domu, np. mały kocyk, czy szmatkę. W drodze, a pewnie i w nowym domu na początku będzie to uspokajało maluszka. Nasz przez kilka nocy jak niemowlak z pieluszką przy buzi spał właśnie z kocykiem od mamy pod pyskiem :-) .
Avatar użytkownika
Robert
 
Posty: 385
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-03, 21:53
Lokalizacja: Jawor

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Kaja z Sabą » 2009-05-22, 13:20

My jadąc po małą Sabke (6 godzin by były straszne korki :roll: ) wzieliśmy ślicznie przystrojony kosz wiklinowy (dość duuuży), ale gdy dojechaliśmy na miejsce okazało się, że Saba już się w nim nie zmieści :shock: :lol:
Więc całą droge jechała na kolankach. Na "siusiu" zatrzymywaliśmy się tylko 2 razy.
Avatar użytkownika
Kaja z Sabą
 
Posty: 626
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-22, 13:33
Lokalizacja: Śląsk..
psy: Saba (Aninbernus ETIUDA) (*)

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Brożkin » 2009-05-22, 23:01

Kasia214 napisał(a):Szczerze mówiąc, nie wiedziałam jaki dać tytuł wątku ani gdzie to zamieścić w razie czego to proszę o przeniesienie ;-)

Za pare dni jadę po swojego szczeniaczka. Mieszkam w ok. Rzeszowa a hodowla znajduje sie w ok Łodźi ( w Tuszynie :-P ) i mamy jakieś 4 h jazdy ze szczeniakiem.
Macie jakieś rady ? mam byc na coś przygotowana ?? :->


Zapytaj "tych Państwa" z Tuszyna, to Ci odpowiedzą. W końcu "ci państwo" już "kilka" szczeniaków wydali i jak ich znam na pewno chętnie pomogą w rozwianiu Twoich wątpliwości ;-)
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez meggy » 2009-05-22, 23:17

Kasia214 2009-05-22, 10:17


Za pare dni jadę po swojego szczeniaczka. Mieszkam w ok. Rzeszowa a hodowla znajduje sie w ok Łodźi ( w Tuszynie :-P ) i mamy jakieś 4 h jazdy ze szczeniakiem.
Macie jakieś rady ? mam byc na coś przygotowana ?

:mrgreen:
Tak Kasiu- na 9 -kilową klusie dla której staniesz się najważniejszą osobą na świecie :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Boyowa » 2009-05-23, 10:14

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez frappe » 2009-05-23, 12:04

Oj jakie Wasze opowieści są milutkie ;-)
My mieliśmy istny poród w aucie... :oops:
Było pełno ręczników papierowych, podkładów, kocyków... i wymiocin :-?
Ale przeżyliśmy :lol:
Walczyliśmy z chorobą lokomocyjną do 7 m-ca :roll: ale udało się :-D
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez Boyowa » 2009-05-26, 14:52

Wpierw po Boya jechalismy 4 godz w jedna strone :mrgreen:
Potem z Boyem tez 4 ;-) Maluch na początku tylko jęczał za mamą, a tak to przeważnie spał (( Nie sikał ani nie zwymiotował w drodze ) :-) Był tylko 1 postój pół godzinny Boy wtedy sie wysiusiał pochodził chwile na trawce i odpoczął. W czasie jazdy dawałam mu pić ;-) ogólnie było bdb :mrgreen:
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Ze szczeniakiem w aucie....

Postprzez dorciaj » 2009-05-26, 18:00

No widzisz Kasiu jakiego masz twardziela :mrgreen: :-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron