Berny a strzaly

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Berny a strzaly

Postprzez annasm » 2009-01-02, 13:36

Czak - olewka totalna. Za to mały od jakiegoś czasu nie lubi wychodzić na dwór.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Berny a strzaly

Postprzez Pati94 » 2009-01-04, 13:18

Egan leżał wyciągnięty na płytkach w salonie ;) Nawet o 12 jak strzelali najwięcej nie robiło to na nim wrażenia, ok.22 był jeszcze na podwórku i biegał tez sie nie przejmował jak od czasu do czasu strzelali, no późneij wziełam go już do domu ale to raczej ja sie bałam jak on zareguje ;))
Avatar użytkownika
Pati94
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 12:21
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Egan

Re: Berny a strzaly

Postprzez Pati » 2009-01-04, 19:20

Ja (jeszcze :-) nie mam berna, ale cały czas się nastawiam i gromadzę informacje :-) Czy sądzicie, a propos tematu, że można wywnioskować patrząc na rodziców czy piesek będzie bojaźliwy?
Pati
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-22, 18:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Berny a strzaly

Postprzez starter1 » 2009-01-04, 19:35

Neska pomimo, że jest bardzo bojaźliwą sunią ( o czym niektórzy mogli się przekonać na spacerku trójmiejskim) wobec wystrzałów wykazała absolutną obojętność. Nawet o 12 leżała spokojnie w sypialni.Było to dla mnie absolutnym zaskoczeniem bo byle stuknięcie nieraz wywołuje u niej paniczny strach.Poprzednio miałam seterkę i to był koszmar. Kiedy była młodsza daliśmy jej środki uspokajające ale na starość to bałam się o jej serce. Zdarzało jej się robić pod siebie ze strachu. Na co dzień była raczej odważna i poza strzałami nic nie robiło na niej wrażenia.
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Berny a strzaly

Postprzez iwona_k1 » 2009-01-04, 20:42

Ursa nie boi sie wystrzałów przed północą szczekała bo szczekał pies sąsiada a o północy była zaniepokojona i spacerowała po domu przy maksymalnym natężeniu hałasu.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Berny a strzaly

Postprzez Anirysova » 2009-01-05, 11:31

Dla naszych maluchów pierwszy Sylwester i spoko :-D nic się nie bały.
Reakcja na huk (strzały i burza) jest sprawą indywidualną i podobno zależy od wrażliwości słuchu u psa.
Nasz Eryczek nigdy nie bał sie burzy i huków, a w wieku 6,5 roku nagle zaczął, ale co ciekawe niespokojny jest tylko w domu, gdy jest na dworze, to nie reaguje.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Berny a strzaly

Postprzez KasiaKR » 2009-01-05, 11:44

Kalliope w ogóle nie reaguje na wystrzały i huk. Pewnie to zasługa moich dzieci. Gdy miała kilka miesięcy był u nas odpust i jak to na odpuście dzieci zaopatrzyły się w poważny zapas petard. Miały przykazanie, żeby nie strzelać w okolicy psa ale Kalliope i tak ciągle plątała się wokół nich. Początkowo patrzyła na nasza reakcję, ale gdy zobaczyła, że huk powoduje tylko śmiech i zabawę to przestała reagować. Fajerwerki w Sylwestra odpalała razem z nami (przy okazji udało jej się zwiać w odwiedziny do psa sąsiadów). Na spacerach w lesie też słyszy wystrzały myśliwych (polują ostatnio niemal codziennie)i nic.
Avatar użytkownika
KasiaKR
 
Posty: 12
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-22, 11:21
Lokalizacja: ok/Krakowa
psy: Kalliope Tasmańska Elitte

Re: Berny a strzaly

Postprzez frappe » 2009-01-05, 12:41

Panda bez większych emocji, na początku stawiała uszka bo coś nowego ale tak to zero reakcji. W porównaniu do mojej kochanej Kiaruni to zupełne przeciwieństwo. Kiarcia strasznie się bała strzałów, całego sylwestra spędzała w pokoju pod łóżkiem lub fotelem gdzie były pozasłaniane rolety zewnętrzne i puszczona muzyczka żeby zagłuszyć huki.
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Berny a strzaly

Postprzez Hekate » 2009-01-05, 12:48

pierwszego Sylwestra w wieku 3 mies Alto przeżył bez problemu, dostał kość i ona wypełniła mu świat, ale później już zaczął bać się burzy, strzałów, też mi się wydaje że ma wrażliwy słuch, nie lubi włączonego miksera, odkurzacza, nie boi się ich, bo odkurzacz atakuje, co przeszkadza mu hałas, w tym roku podczas sylwestra o dwunastej gdy wszyscy składaliśmy sobie życzenia ze stresu wskoczył na ławe i zaczął lizać śledzie :-P
oczywiście trudno go było wyciągnąć wieczorem na spacer, dopiero o 5 rano, gdy w okół nastała cisza się rozluźnił na zewnątrz :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Berny a strzaly

Postprzez Drixon » 2009-01-05, 12:54

a ja wogóle zgłupiałam wczoraj - poszłam wieczorem na rekompensacyjny spacer z Drixem, żywego ducha nigdzie - śnieg padał więc tylko Bernomaniaki na spacer wychodzą - Drix bez smyczy sobie luzacko szedł i ktoś jeszcze w klimacie Noworocznym strzelał fajerwerkami i petardami ... Drix nawet nie mrugnął - zero reakcji, jakby ogłuch ... - więc takie wnioski mi się nasunełu że przy mnie nie straszne mu strzały i huki petard :roll: (z wiekiem mu się włączyła jakaś niepewność)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Berny a strzaly

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-01-05, 17:06

Borys jakoś przeżył. Zabunkrował się w łazience.
Galwin w domu nie boi się wystrzałów, podobnie w ogródku i jak jest bez smyczy. Totalna olewka. Jak jesteśmy na spacerze i coś wybuchnie Galwin patrzy na reakcje Borysa, jak Borys się boi to Galwin też zaczyna. Jeżeli jesteśmy sami z Galwinem na spacerze to musi być seria wybuchów gdzieś blisko by Galwin się wystraszył.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Berny a strzaly

Postprzez Magda » 2009-01-05, 17:14

Hekate napisał(a): wskoczył na ławe i zaczął lizać śledzie :-P


Sprawdzał czy smaczne :lol: :mrgreen:

Bastek cały czas zero reakcji na strzały. Dastin tak samo. No a Maja Sylwestra jak co roku spędziła w łazience :-( dla niej petardy, burza itd. to jest koszmar.
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Berny a strzaly

Postprzez Grażyna i Coffee » 2009-01-05, 17:16

My mieliśmy w tym roku trochę spokojniejszy okres sylwestrowy. Była Lunka i jak Coffee wychodziła w jej towarzystwie tylko trochę niespokojnie się oglądała na odgłos wystrzałów , ale jak wyszła sama , to było natychmiast - ja chce do domuuu. W domu na łóżku była spokojna :-D Cieszę się , że Borysio w miarę przeżył ten "okropny okres".
Avatar użytkownika
Grażyna i Coffee
 
Posty: 1244
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 09:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Berny a strzaly

Postprzez Apcik » 2009-01-07, 19:40

Ceazry całymi dniami chodził z podwiniętym ogonem (strzelali chyba przez 5 dni) i chował sie w iglakach :roll:
sylwestra spędził w piwnicy..
a drugi pies(onek) musiał zostać w kojcu bo jedynie tam nie robi sobie krzywdy :cry: :cry:
w zeszłym roku w piwnicy pogryzł wszystkei ściany, meble aż krwawił, w domu atakuje nas :cry: :cry: tabletek uspokających żden wet sie nie odważa dać gdyż ma on już 14 lat :-/ a jak jest w kojcu to wchodzi do budy i wyjży z niej dpiero rano CAŁY I ZDRÓW :!:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Berny a strzaly

Postprzez wciornastek » 2009-01-09, 12:41

Jessy poczatkowo bez reakcji. Jak zaczelismy sami strzelać i wiwatowac na Nowy Rok to obszczekała petardy i poszła dalej zabawiac się sylwestrowo. Nawiasem mówiac swietnie tańczy w parach z dzieciakami a nawet robi wąż kolejkę :mrgreen: :lol: :mrgreen:
wciornastek
 
Posty: 97
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-17, 10:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Berny a strzaly

Postprzez Barbapapa » 2009-01-09, 20:10

A krople Bacha próbowaliście?
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Berny a strzaly

Postprzez Aga-2 » 2009-01-23, 11:39

U nas żaden pies nie boi się strzałów ani burzy. Asta w wieku 4 miesięcy przeżyła "Oblężenie Malborka" i teoretycznie mógł jej zostać uraz, ale nie został i absolutnie nie reaguje na strzały strachem. Nawet jak z Kałacha 10 m od nas strzelali podczas pokazów policyjnych na wystawie w Kielcach, to też nie spanikowała. :lol:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron