Pies w aucie

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Pies w aucie

Postprzez EwaM » 2011-06-17, 10:57

Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Pies w aucie

Postprzez Romked » 2011-06-17, 12:31

Dobre, dobrze napiasne. Tak można człowieka wkręcić w wiele spraw gdy zdrowy rozsądek idzie na spacer.<haha>
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Romked
 
Posty: 858
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 03:04
Lokalizacja: Wieluń
psy: Tetyda, Asteria, Nodik
Hodowla: Canis Magnus

Re: Pies w aucie

Postprzez Madzia » 2011-06-17, 13:46

Romked szykuje ci się niezłe sprzątanie ;)
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Pies w aucie

Postprzez Staszka » 2011-06-18, 09:45

Jak to moja znajoma kiedyś powiedziała "Piesek panierowany w piasku to piesek szczęśliwy". :)
Avatar użytkownika
Staszka
 
Posty: 85
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-12, 20:47
Lokalizacja: Gdynia
psy: Afra (czasami zwana Fleją) z Witomińskiego Zakątka

Re: Pies w aucie

Postprzez jbeata » 2011-07-16, 23:43

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co może byc powodem że pies który od "małego" jezdził autem i sam CHĘTNIE wskakiwał do niego od jakiegoś czasu nie chce dobrowolnie wskoczyć do auta....? musimy Polusię zapiąć na smycz ( ona wtedy myśli że będzie spacer ) więc chętnie podejdzie, a gdy każemy jej wsiadać, wsiada, ale widzimy że robi to z przymusu. A przecież to Pola pokazała Brendusi,że auto jest OK wskakujemy i jedziemy :-) Brenda dalej wskakuje jak tylko otworzymy bagażnik, a Pola nie chce...męczy mnie to, zadaję sobie pytanie-dlaczego???
Czy powodem może być zmiana auta, które kupiliśmy specjalnie pod DWA psy, żeby miały wygodnie...? wcześniej jeżdziły na tylnym siedzeniu. Od jakiegoś czasu jeżdżą w kombi w bagażniku.
Wszelkie zachęcanie nie daje rezultatu... <załamka> :sciana:
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Pies w aucie

Postprzez Justynka » 2011-07-17, 00:09

Może Pola skojarzyła sobie jazdę samochodem z czymś nieprzyjemnym? Pewnie bardzo ciężko jest określić co mogłoby to być..
Czy ta niechęć pojawiła się wraz ze zmianą auta?

My mieliśmy bardzo krótko okres (w zasadzie tylko raz się tak zdarzyło), w którym Pako niechętnie jeździł samochodem. To znaczy wsiadać wsiadał bez problemu, tylko w czasie jazdy zaczynał skomleć i piszczeć. Nie wiedziliśmy dlaczego, bo zwykle jeżdził bardzo chętnie. Wydaje nam się, że dlatego, że kilka dni wcześniej zawieźlismy go do kliniki weterynaryjnej na prześwietlenie (był też zastrzyk -głupi jaś) i chyba bał się, że znów go tam zawieziemy.. kolejnym razem już się tak nie zachował i wszystko wróciło do normy ;-) To było już kilka ładnych miesięcy temu. Teraz dla Pako samochód=super spacer, nowe miejsce albo szkolenie ;-) Generalnie strasznie się ekscytuje jak ma wsiąść do samochodu i próbujemy go nauczyć, aby się spokojnie zachowywał zanim do niego wsiądzie. Nie jest to łatwe. Jak tylko otwiera się bagażnik od razu się tam pcha :sciana: Pare razy chciał już wsiąść do obcych ludzi do auta..
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Pies w aucie

Postprzez jbeata » 2011-07-17, 00:52

Do nowego auta na początku kilka razy wskoczyła dobrowolnie, owszem byliśmy na badaniach ogólnych tym autem ale miałam garść smaczków w trakcie pobierania krwi, był spacer przed wetem i po wecie...ale wet był inny niż ten do którego chodzimy <mysli>
Ja tak się domyślam, ale może sie mylę...jak były dziewczyny na tylnym siedzeniu miały bliski kontakt z nami, Pola często w czasie jazdy liznęła mnie lub męża w ucho, ja przytulałam jej pycholka, czasem smaczek...czasem mały kurczaczek z KFC :-) może o to chodzi...Pola jest straszną pieszczochą , bardzo potrzebującą bliskiego kontaktu z nami. Tak było od początku i tak jest cały czas. <buzki> a teraz pycholka opiera o zagłówek i patrzy jak jej pańcia jest daleko... :-/ chyba się przesiądę na tylne siedzenie <mysli>
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Pies w aucie

Postprzez Justynka » 2011-07-17, 11:55

Może spróbujcie rozłożyć siedzenia tylne i niech tam dziewczyny się rozłożą? Albo właśnie przesiąść sie do tyłu, żeby miały bliżej swoją ukochaną Panią ;-)
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Pies w aucie

Postprzez kreska » 2011-07-19, 12:57

jbeata napisał(a):Czy ktoś może mi podpowiedzieć co może byc powodem że pies który od "małego" jezdził autem i sam CHĘTNIE wskakiwał do niego od jakiegoś czasu nie chce dobrowolnie wskoczyć do auta....? musimy Polusię zapiąć na smycz ( ona wtedy myśli że będzie spacer ) więc chętnie podejdzie, a gdy każemy jej wsiadać, wsiada, ale widzimy że robi to z przymusu. A przecież to Pola pokazała Brendusi,że auto jest OK wskakujemy i jedziemy :-) Brenda dalej wskakuje jak tylko otworzymy bagażnik, a Pola nie chce...męczy mnie to, zadaję sobie pytanie-dlaczego???
Czy powodem może być zmiana auta, które kupiliśmy specjalnie pod DWA psy, żeby miały wygodnie...? wcześniej jeżdziły na tylnym siedzeniu. Od jakiegoś czasu jeżdżą w kombi w bagażniku.
Wszelkie zachęcanie nie daje rezultatu... <załamka> :sciana:


Zrobcie test i sprobujcie kilka razy przewiezc je na tylnym siedzeniu <mysli> wedlug mnie powodem nie checi do jazdy jest wlasnie bagaznik i mniejsza mozliwosc oparcia dla ciala, inne dzwieki itd.
Łacie wszystko jedno gdzie byle jechac, ale Fibi musialam troszke przekonywac zeby zechaciala jezdzic w bagazniku choc nadal woli jezdzic na tylnym siedzeniu wiec bagaznik sluzy mi do innych celow :mrgreen:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Pies w aucie

Postprzez jbeata » 2011-07-20, 03:07

Sprawdzimy to. Dzięki.
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Pies w aucie

Postprzez beta68 » 2011-07-26, 00:09

Moja psia od małego jeździ w bagażniku, a ja muszę byc na tylnym siedzeniu. Zresztą ostatnio w końcu zmieniliśmy pogryzione przez nią tylne pasy (90 zł-szt.). Piszę to, aby właściciele mieli oko na "gryzonie".
Życzę miłych podróży.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Pies w aucie

Postprzez munda2 » 2011-08-03, 13:51

daria napisał(a):Ja mam Peugota Partnera właśnie pod psa,Birmucha jeździ z tyłu w bagażniku,oddzielona kratką,uwielbia to <buja_w_oblokach>
I jak to człowiek da się zakręcić że kupuje auto pod psa,aparat fotograficzny pod dzieci i PSA,itd... :mrgreen:


hmm ja własnie sie rozglądam za zafirą bo w corsie mi się pies i dzieci nie mieszczą za bardzo :D a lustrzanka tez w kolejce czeka bo moją cyfrówką nie moge psa w ruchu złapać bo się rozmazuje
munda2
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-01, 12:07
Lokalizacja: Tarnów
psy: Kesi jamnik, Mamma Mia

Re: Pies w aucie

Postprzez Madzia » 2011-08-11, 17:39

Tu wygrzebałam coś ostatnio w mojej galerii :-D

Obrazek
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Pies w aucie

Postprzez jbeata » 2011-08-11, 21:28

Nasza Pola też podobnie lubi trzymać głowę i tak czasami nawet na siedząco śpi. :-)
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Pies w aucie

Postprzez jbeata » 2011-08-11, 21:32

munda2 napisał(a):
daria napisał(a):Ja mam Peugota Partnera właśnie pod psa,Birmucha jeździ z tyłu w bagażniku,oddzielona kratką,uwielbia to <buja_w_oblokach>
I jak to człowiek da się zakręcić że kupuje auto pod psa,aparat fotograficzny pod dzieci i PSA,itd... :mrgreen:


hmm ja własnie sie rozglądam za zafirą bo w corsie mi się pies i dzieci nie mieszczą za bardzo :D a lustrzanka tez w kolejce czeka bo moją cyfrówką nie moge psa w ruchu złapać bo się rozmazuje

u nas też musi wkrótce nastąpić zmiana aparatu z tego samego powodu :-) auto już zmieniliśmy, ale myślimy jeszcze o innym aucie, bardziej wygodniejszym dla psów. Masakra co się porobiło :lol:
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości