Jak oswoić berna z nimfą??

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Jak oswoić berna z nimfą??

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-11, 23:11

Czy ktoś ma pomysł, jak osowoić 3 miesięcznego berna z nimfą? pauga zaczyna cierpieć, bo od 3 tygodni siedzi w klatce :-| boję się ją wypuszczać jak Benek jest w domu, żeby nie chapsnął jej... Czytałam, że berniusie powinny zaakceptować cały swój inwentarz,a nimfa jest dość strachliwa, niemniej nie chciałabym jej trzymać cały czas w klatce, a pies będzie - już jest :lol: - pełnoprawnym domownikiem.... ;-) Nimfy żyją około 15 lat, więc następnych 10 nie mam zamiaru trzymać jej tylko w klatce :-> Może to za wcześnie na oswajanie? Jak myślicie? Czy poczekać z tym do ukończenia szkolenia (czyli za 3 miesiące :shock: )? Może macie jakieś ciekawe sposoby, oprócz mówienia FE i NIE?
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Jak oswoić berna z nimfą??

Postprzez meggy » 2008-07-11, 23:17

Ja bym wziela ptaszka w rece i dala malemu powachc ale tylko tyleczek , a ptaszka tak trzeba trzymac by nie widziala psa na pleckach .jak powacha to odstawic do klatki .potem klatka na podloge i niech sie na siebie pogapia , i tak po malutku a jak piesek bedzie wachal czy lizal delikatnie to pochwalic :-> szkolenie raczej Ci nie pomoze w osfajaniu :mrgreen: i smaczki by odwrocic uwage od klatki i ptaszka jakby chcial ja drapac ,albo szczekal :->
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Jak oswoić berna z nimfą??

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-11, 23:36

hehe, oświeciłaś mnie :) mały problem - Klara nie chce się dać wziąć do ręki :-> No ale dla dobra ludu będzie musiała się przemęczyć z tym obwąchiwaniem :lol:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Jak oswoić berna z nimfą??

Postprzez frappe » 2008-08-29, 16:34

Jak idzie oswajanie ? Dogadały się zwierzaczki ?
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Jak oswoić berna z nimfą??

Postprzez MRUCZanka » 2008-08-29, 19:57

Taaak :mrgreen: Coprawda nie puszczamy Klary zbyt często,ale Benek zawsze mi asystuje przy wymianie karmidełek rano, patrzy na ptasiory, a jak Klara lata, to nie daj boże weźmie jej patyczek <olaboga> wtedy jest wrzask Klary-oddawaj mojeg patyczka!!!! :mrgreen: Czasem sobie zagada do Klary,ale generalneie jest spokojnie :)
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron