Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez Pati » 2008-07-17, 13:22

Właśnie jestem na wakacjach i natknęło mnie jedno pytanie. Zakładam, że zabieracie swoje psiaki na wakacje ze sobą. :-) A co w przypadku kiedy musicie gdzieś wyjechać sami? Czy wtedy Wasze psy zostają chętnie z innymi ludźmi - oczywiście nie z obcymi, ale z ludźmi, których wcześniej poznały i których lubią. :?:
Pati
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-22, 18:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez Anuta » 2008-07-17, 16:11

Ostatnim razem, gdy Astra została z moimi rodzicami (na stałe mieszkają w jednym domu) 2 lata temu nie jadła przez tydzień, tylko piła wodę. Potem ojciec nie mogąc wytrzymać widoku zagłodzonego psa spróbował dać jej bułkę kajzerkę świerzo przyniesioną ze sklepu. Wzięła i zjadła ze smakiem (karmy nadal nie tknęła). Odtąd codziennie częstował ją tym przysmakiem. Tak przeżyła do naszego przyjazdu. Potem wyliniała prawie do gołego (myślę, że ze stresu). Odtąd na wakacje wyjeżdżamy z psami, albo naprzemiennie (chociaż jedno z nas zostaje z psami).
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez Pati » 2008-07-17, 16:20

Bidusia Astra :-( Jak miałam psa, to jak tęsknił to potrafił nie jeść przez kilka dni, ale żeby tak cały czas :?: :-?
Pati
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-22, 18:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez Wydra » 2008-07-17, 16:38

Od czasu kiedy w naszym domu zawitał Dino, to zawsze niestety ja zostaję w domu bo to mój pies jak twierdzi mój TZ :-( i tak omijają mnie wszelkie imprezy poza domem.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez EwaM » 2008-07-17, 17:03

Ja,niestety,nie mam do nikogo tyle zaufania,żeby mu powierzyć swoje psy na dłużej :mrgreen: Na parę godzin to jeszcze ujdzie,ale na dłuzej-nie ma mowy :mrgreen: Tak,że jeżdzimy wszędzie razem :lol: Krąg przyjaciół trochę nam się zawęził,bo nie wszyscy lubią psie odwiedziny :roll: Wyjazdy wakacyjne wyłącznie z psami :!: One pewnie rozłąkę by przeżyły,ale po co fundować stres sobie i psom :?: Lepiej odpoczywać wspólnie :mrgreen:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez beta68 » 2008-07-18, 00:17

Pierwszy raz (3lata) zostawilismy Lucki z moją mamą, którą bardzo lubi na 3 dni. Nam było tęskno, a ona wylegiwała się przy płocie i czekała ( na szczęście nie cały czas). Ale rok temu, gdy pojechaliśmy z nią na wczasy to kot nie jadł 2 dni i podobno zachowywał się przez cały tydzień jak dzikus, wydaje mi się, że z powodu braku psa. Nawet do szczepienia zabieram psa z kotem, bo wtedy jest spokój.(bardziej ze wględu na kota, który nie znosi jady samochodem). Do czego to doszło ... :lol:

Obrazek
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez EwaM » 2008-07-18, 00:42

Że pies czy kot tęskni to jeszcze zrozumiałe,ale ja miałam kiedyś chomika,ktory został z babcią jak wyjechaliśmy na urlop :-) No i babcia miała problem,bo chomik przestał jeść z tęsknoty.Babcia bała się,że zdechnie i będzie,że żle się opiekowała.Cuda robiła,żeby go nakarmić.Jakoś przeżył i po naszym powrocie i humor i apetyt mu powrocił :mrgreen:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez waldek-nowogard » 2008-07-28, 15:06

My zrezygnowaliśmy z wakacyjnych wyjazdów- w tym i w tamtym roku, żeby być z psem. To chore, wiem, ale taka prawda ;-) A w przyszłym roku....sama nie wiem jak będzie. :mrgreen:
Avatar użytkownika
waldek-nowogard
 
Posty: 1122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-25, 17:13
Lokalizacja: Nowogard
psy: Backy

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez Szilkowa » 2008-07-28, 18:28

waldek-nowogard napisał(a):My zrezygnowaliśmy z wakacyjnych wyjazdów- w tym i w tamtym roku, żeby być z psem. To chore, wiem, ale taka prawda ;-) A w przyszłym roku....sama nie wiem jak będzie. :mrgreen:


Trzeba będzie zabrać ze sobą :mrgreen: Niech troche zwiedzi :mrgreen:

Ja jeżdżę na wakacje ale jest rożnie zależy od tego kiedy i na ile jedziemy. jeżeli wszystko jest ok to Szila jedzie z nami :-)
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez nugatika » 2008-07-28, 18:31

a ja w tym roku zamiast do Bułgarii z koleżankami, to z psem na obóz szkoleniowy... :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez Szilkowa » 2008-07-28, 19:37

Kasiu mnie też chciała kuzynka z koleżankami namówić na wycieczkę do Chorwacji ale się nie dałam i też byłam z Szilą :-) I nie żałuję :mrgreen:
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez Pati » 2008-07-28, 22:57

nugatika napisał(a):a ja w tym roku zamiast do Bułgarii z koleżankami, to z psem na obóz szkoleniowy... :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Fajne :mrgreen: A swoją drogą super, że są ludzie, którzy takie obozy chcą i umieją organizować :-)
Pati
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-22, 18:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Chciałabym mieć Berneńczyka - proszę o radę

Postprzez Pati » 2008-08-18, 12:37

Paula with Esta napisał(a):Pyt.1 jeśli mieszkasz gdzieś parter- I piętro i masz na tyle duze mieszkanie by berni mógł w jednym pokoju sie ubrócic to może mieszkać w bloku. Oczywiście jeśli ma duzo ruchu.
Pyt.2 zależy od berniego. Moja Esta uwielbia ruch, spacery i bieganie zaś jej brat- Elf bardziej lubi sie położyć niż pobiegać :)

Berneńczyki to psy godne polecenia :)



Wszędzie na forum czytam, że Berny lubią / wymagają długich spacerów... Od którego miesiąca życia zaczynacie chodzić z psem na takie pełnowymiarowe, długie spacery? Czy to kwestia usposobienia Berna czy bardziej przyzwyczajenie go do tego dla jego własnego dobrego samopoczucia? :roll:
Pati
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-22, 18:16
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości