Pierwsze dni...

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Anirysova » 2010-07-26, 23:50

Polecam do przeczytania książkę "szczenię doskonałe" : http://merlin.pl/Szczenie-doskonale_Gwe ... 08635.html
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Chmielu » 2010-07-31, 09:13

Mały Walker już w domu od czwartku :) Jest strasznym uparciuchem ale nadrabia urokiem :) Charakterek się pokazuje momentami ;) Szczególnie 'baw się ze mną już 4ta rano!' to jego ulubiony trik :) no może oprócz 'zrobię kupę na gazetę ale że będę tam sikał - nie ma mowy' ;)

Pojawiły się dwa pytania. Czy to normalne, że mały ma bardzo szybki oddech nawet jeżeli śpi? Jaka w sumie dziennie ilośc jedzenia (mieszne, gotowane) powinien dostac malec?

I kolejna sprawa. Mały zjadł 2 posiłek. Bawił się wszystko pięknie normalna sprawa. Potem poszedł spac i spał w nieskończonośc. W końcu sie obudził i od tej pory leży. Nie za bardzo ma ochote na cokolwiek - słowem osowiały. Przyszła pora następnego posiłku. Zero zainteresowania. Tylko leży. Nie wiem o co chodzi. Rano wszystko było ok i nagle pach - zmiana o 180 stopni.
I teraz kolejna zmiana - maly wrocil do siebie i znowu jest wesolkiem. Czuje ze bede sie mial z nim przygod :)

PS: milion edycji posta :)
Avatar użytkownika
Chmielu
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-24, 11:46
Lokalizacja: Słupsk
psy: Berneńczyk :)

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Agama » 2010-08-02, 21:53

No i jak Mały .Mam nadzieję ,że to tylko akumulatory się wyładowały
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Pierwsze dni...

Postprzez Chmielu » 2010-08-03, 09:43

Chwilowa zniżka formy + foch na pana za nie wypuszczanie na taras. Swoja droga jaki z niego będzie cwaniak jak dorośnie skoro już w tym wieku umie szantażowac :)
Avatar użytkownika
Chmielu
 
Posty: 8
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-24, 11:46
Lokalizacja: Słupsk
psy: Berneńczyk :)

Postprzez majk.s » 2010-09-20, 20:48

Witam.
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem pięknej 10 tygodniowej suczki. Mam pytanie dotyczące karmienia - dostaję racje zalecane przez hodowce, ale mimo tego ciągle jest głodna i kręci się koło miski. Czy mogę ją jeszcze dokarmiać i w jakich porach najlepiej ją karmić ?
Z góry dziękuje za pomoc. :)
Pozdrawiam.
majk.s
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Pierwsze dni...

Postprzez anula » 2010-09-20, 21:17

Przeczytaj uważnie co jest napisane na opakowaniu od karmy. Tam w zalezności od wagi dorosłego psa i wieku szczenięcia są zalecone dawki karmy. Na początku dzieli się tę porcję na 4 posiłki. Dokarmiać nie radzę, szczenię ma spory apetyt i łatwo o nadwagę. Nadwaga z kolei = problemy zrowotne. Z której hodowli jest maluch?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Pierwsze dni...

Postprzez EwaM » 2010-09-20, 21:18

viewtopic.php?f=75&t=6157 tu masz trochę o karmieniu maluchów :-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Postprzez majk.s » 2010-09-20, 21:40

Dziękuje za szybką odpowiedź. :)
majk.s
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron