WAKACJE Z PSEM

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez Maryś_i_Pako » 2009-12-30, 13:05

dzieki frappe za odp :) t w tym roku go tylko przykroce,mnie groomer tak nawial no i sie skusilam bo mowil,ze bernardyny tez strzygl na lato itd i rzeczywiscie pies odzyl,ale nie byl juz taki sliczny ;)
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez frappe » 2009-12-30, 14:08

Ja pracuję w salonie dla psów i miałam już wiele bardzo skołtunionych bernów, nie czesanych przez cały rok, trzymanych w kojcu ale nigdy żadnego nie ogoliłam. Siedziałam dobrych kilka godzin i rozczesywałam... A właściciel płacił tyle co za zadbanego psa i tylko słyszałam "co Ci ta pani zrobiła..." i z powrotem pięknie wyglądającego berna do kojca.. i słyszę: "do zobaczenia za rok"... :-?

viewforum.php?f=15 - dział "pielęgnacja", znajdziesz dużo wartościowych porad ;-)

p.s. Strzyżony włos nigdy nie odrośnie taki sam jak przed obcięciem. Naturalny włos berna jest prosty (no dorosłych bernów, maluchom się kręci) po strzyżeniu włos będzie się kręcił.. Wystarczy spojrzeć na tą fotkę, to york regularnie strzyżony, jak wiadomo york powinien mieć jedwabisty, prosty włos...
Obrazek
Po strzyżeniu robi się wełenka i włos się kręci... oczywiście zależy to również od genów ale w czasach gdy yorki są najróżniejsze... a w zasadzie mało jest yorków tylko są yorkopodobne... wszystko jest możliwe...
Pani ostatnio umówiła yorka do strzyżenia a przyszedł piesek większy od sznaucerka miniaturki i jak tu Pani wytłumaczyć, że to nie york a jak jej się powie, że ma zapłacić tak jak za sznaucerka to wielka obraza, że to york a nie sznaucerek... :-|
Ale zrobiłam OT.... przepraszam :oops: :roll:
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez izu » 2009-12-30, 17:38

Ja też słyszałam, że bernowe futro to termos - utrzymuje odpowiednią temp. więc chyba lepiej nie strzyc... Za to co innego słyszałam o strzyżeniu: Łobuzowi jako młodziakowi włos się kręcił i w ZK powiedzeli, że z wiekiem się wyprostuje, ale jakby co można skrócić i wtedy odrośnie prosty :roll:
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez frappe » 2009-12-30, 17:43

izu napisał(a):można skrócić i wtedy odrośnie prosty :roll:

oj to ciekawe... :roll: ja słyszałam i "widziałam" zupełnie co innego...
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez Cefreud » 2009-12-30, 18:12

a ja na lato golę brzuch.Freud nie jest psem wystawowym i w lecie lepiej się chłodzi mając gołe podwozie
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez Roxanka » 2009-12-30, 20:32

My też Roxankowy brzuch golimy i przycinamy portki, ale to przez lenistwo pańci, której nie chce się tych jej portek rozczesywać :-D :-P
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez Busola » 2009-12-30, 22:03

ja Dalmisce robię prysznic z węża w upały jeśli wiem że nie bedzie miała dostepu do zimnej podłogi ani nie będzie na słońcu. Nie taki prosto z węża, ale wąż kieruję do góry nad psem - taki deszczyk letni ;-)
Na wystawach spryskuje wodą brzuchol i ew. karczycho po zejściu z ringu (w trakcie spryskuję sierść, mam zawsze butelkę od prasowania :P . Na wycieczki zakładam zmoczoną chustkę na szyję i moczę brzuchol.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez arek » 2009-12-30, 22:13

Wracam do głównego tematu ;-) . Proszę o polecenie miejsca na Mazurach. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
arek
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-20, 21:46
Lokalizacja: Kraków okolice
psy: Petrus

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez panterka-23 » 2010-01-05, 10:34

Ja jestem z mazur. Chcesz do lasu nad jezioro? ma być domek, hotel? Spokojnie? Rozrywkowo?
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez arek » 2010-01-05, 23:16

Jezioro blisko lasu i spokojnie dla dwóch rodzin. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
arek
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-20, 21:46
Lokalizacja: Kraków okolice
psy: Petrus

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez annasm » 2010-01-05, 23:31

A mi to sie marzy ogrodzony domek z dostępem do jeziora dla 4 ludzi 5 dzieci 2 psów i 2 japońskich myszek.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez daria » 2010-01-05, 23:40

A ja tam nie już nie szukam,najlepsze wakacje z psem to u Romy :-D i koniki,i jeziorko,spokój,cisza sielsko-anielsko bernusiowo :-D :-D
Jaśkowa Polana to magiczne miejsce.
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez Gocha » 2010-01-05, 23:53

annasm napisał(a):A mi to sie marzy ogrodzony domek z dostępem do jeziora dla 4 ludzi 5 dzieci 2 psów i 2 japońskich myszek.

Aniu w tych byliśmy osobiście i było super , bardzo sympatyczni ludzie wynajmują , lubią psy :-D
W tym drugim byliśmy nawet zimą i było cudnie .
http://www.euromazury.pl/domek-na-mazur ... ferty.html
http://www.przenocuj.pl/oferta-1124-pl.html
jak znajdę chwilkę to dam Ci więcej namiarów bo my Mazury bardzo kochamy :mrgreen:
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez aniart » 2010-01-12, 17:27

podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami z wyjazdów z bernem poza granice RP - chip ,książeczka zdrowia,paszport to sprawa oczywista- wybieramy się w dłuższą trasę -będziemy podróżować przez kilka krajów UE-czy są potrzebne w niektórych państwach dodatkowe szczepienia,szelki podróżne itp.??
Z góry dziękujemy za wszystkie porady -chcemy wyjechać po wakacjach więc przygotowania zaczynam oczywiście od Forum-Wasze wskazówki-BEZCENNE!!!
Avatar użytkownika
aniart
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-10, 22:22
psy: Dżeki

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez Anna Przybylak » 2010-01-12, 21:53

Czy do wenecji mozna jechać z psem?
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez kruszon » 2010-01-13, 00:22

My w ramach wyjazdu świąteczno-sylwestrowego podróżowaliśmy z Kruszonem autem przez: Czechy, Słowację, Austrię, Niemcy, Szwajcarię i Włochy. Oczywiście mieliśmy paszport. Kruszon był zabezpieczony matą na tylnym fotelu + miał szelki/pasy. Zrobiliśmy jakieś 1500 km w jedną stronę i w międzyczasie zero kontroli. Tak samo było na miejscu czy to w Austrii, czy Szwajcarii czy we Włoszech (przez pozostałe kraje tylko przejeżdżaliśmy prawie bez zatrzymania)
Do tego miło nas zaskoczyła możliwość wejścia z psem praktycznie wszędzie - hotele, kolejki linowe, restauracje, sklepy...
Mieliśmy na wszelki wypadek ze sobą kaganiec którego nie użyliśmy ani razu.
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez HAGRID » 2010-01-13, 10:30

My w ubiegłe wakacje byliśmy we Włoszech, nad Gardą (mogę polecić piękne miejsce na odludziu, gdzie właściciele lubią psy, a sami mają berna) a potem w Chorwacji. Wenecji nie sprawdziliśmy, dojechaliśmy tylko do Werony.
Włosi generalnie, bardzo ciepło reagują na psa. Kaganiec był potrzebny tylko w Gardalandzie.
Za to w Chorwacji tak miło nie było. Na plaży budził przerażenie (a był jeszcze malutki). Generalnie na wszystkie miejskie plaże jest zakaz wchodzenia z psem, a te w zatoczkach są tak kamieniste, że psiak zostawał w domu.

Co do kontroli, jechaliśmy przez granice w Słowenia/Chorwacja - kontrola paszportów, ale o psa nie pytali. Do Chorwacji mieliśmy specjalny dokument od weta, że pies zdrowy - ale nikt go nie zażądał.
Avatar użytkownika
HAGRID
 
Posty: 97
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-21, 13:20
psy: DSPP

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez Anna Przybylak » 2010-01-13, 14:15

To ja bym prosiła o ten kontakt we włoszech.Dziękuję za odpowiedz i bardzo chętnie poznam inne propozycje i spostrzeżenia właścicieli czworonogów.A jak by ktoś zdjęcia dołączył to super.
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez HAGRID » 2010-01-13, 14:38

sprawdzone miejsce nad Gardą, dla lubiących cisze, spokój i piękne widoki
http://www.lavacetto.it/index.php
jedyna uciążliwość to dojazd - kręta górska droga, ostatni odcinek to droga kamienista
ale właściciele bardzo sympatyczni, częstowali nas winem i lokalnymi smakołykami ...

Jesli ktoś może polecić jakiś dom w Prowansji - chętnie skorzystamy
Avatar użytkownika
HAGRID
 
Posty: 97
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-21, 13:20
psy: DSPP

Re: WAKACJE Z PSEM

Postprzez kruszon » 2010-01-13, 19:03

Jakby ktoś chciał na narty to polecam - http://www.hotelgufo.com. Świetne jedzenie (obiadokolacje), lokalizacja na starym mieście w strefie wyłączonej z ruchu (do wyciągu pieszo 1km lub skibusem 100m) i najlepsza cena w okolicy
Z tego co widzę ceny w realu są tańsze niż na stronie...
Trzeba wpłacić zaliczkę 100 EURO. Piesek mieszka za darmo!
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości