Strona 1 z 1

Sierść bernesa, a woda morska

PostNapisane: 2018-07-31, 11:21
przez Jeremi
Jedziemy na tydzień z psem nad morze Północne. W związku z powyższym zastanawia mnie kwestia wpływu słonej wody morskiej na kondycję bernesowej sierści. Czy należy psu ograniczać kąpiele, czy po kąpieli potrzebne są jakieś specjalne zabiegi pielęgnacyjne, czy też wystarczy solidnie psa spłukać wodą słodką ? No i częstotliwość kąpieli morskich ? Bez ograniczeń?
Pozdrawiam :)

Re: Sierść bernesa, a woda morska

PostNapisane: 2018-07-31, 14:50
przez Anna Rozalska
Żadnych zabiegów pielęgnacyjnych nie trzeba robić, jedynie po kąpieli spłukać psa wodą, jeśli jest możliwość. Dobrze aby pies nie pił tej morskiej wody. Nie ograniczać kąpieli. Jedyna uwaga, niektóre obroże po morskiej farbują krawat a np. srebrny łańcuszek rdzewieje.

Re: Sierść bernesa, a woda morska

PostNapisane: 2018-08-01, 07:42
przez Jeremi
Dzięki za info, dostosuję się do Twych rad. Sądziłem, że morskie kąpiele będą bardziej kłopotliwe. Obroża markowa: "Dog Kopenhagen" więc nie powinna farbować. Pozdrawiam :)

Re: Sierść bernesa, a woda morska

PostNapisane: 2018-08-01, 21:46
przez Anuta
Moje psy za nic nie chcialy wejść do morza. Mam ten kłopot z głowy.

Re: Sierść bernesa, a woda morska

PostNapisane: 2018-08-07, 09:45
przez kreska
Psy zazwyczaj nie przepadaja za slona woda jesli chodzi o picie ale gdyby...i byłyby sinice to nie wono mu pozwalac na kapiel i picie .
Nalezy uwazac jak przy wszystkich kapielach zeby nie porobily sie hot-spoty bo w przypadku gestego podszerstka lub zle wyczesanego ryzyko jest bardzo duze przy polaczeniu woda + slonce i duza wilgotnosc.

pozdr