potrzebna PORADA natychmiast!

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

potrzebna PORADA natychmiast!

Postprzez Malinowa_mamba » 2015-11-18, 18:02

Witajcie

Od razu powiem, że chcę się poradzić o to weterynarza ale aktualnie nie odbiera telefonu więc na szybko chciałabym się od Was dowiedzieć czegoś, żeby się uspokoić.

Dałam przed chwilą mojemu 4,5 miesięcznemu psiurowi gryzaka cielęcego. Taka twarda suszona skóra. Długość ok 12 cm szerokość 4 cm. Ja patrzę, a on zamiast to gryźć to połkął w całości!!
Czy ktoś z Was miał taki przypadek? Czy mogę coś teraz zrobić, podać coś na lepsze trawienie itp..? help!
Avatar użytkownika
Malinowa_mamba
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-09-06, 21:56

Re: potrzebna PORADA natychmiast!

Postprzez saba&mlis » 2015-11-18, 18:08

Dużą ilość wody z solą lub wody zmieszanej z wodą utlenioną do pyska żeby połkną i wymiotował. Jakąś strzykawką czy gruszką
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: potrzebna PORADA natychmiast!

Postprzez 2kreski » 2015-11-18, 18:55

A moim zdaniem on to strawi - tzn mam taką nadzieję, bo na 100% to nigdy nie można być pewnym.
Bałam się natomiast prowokować wymioty, bo to spory kawałek mimo wszystko i może nie wyjść tak łatwo jak wszedł.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: potrzebna PORADA natychmiast!

Postprzez Malinowa_mamba » 2015-11-18, 19:34

też o tym myślę, że wywołanie wymiotów może być jeszcze bardziej niebezpieczny. Dodzwoniłam się do weta, mam go przegłodzić, żeby dobrze strawił i obserwować czy nie wymiotuje, nie jest osłabiony itp. Myślę, że będzie ok, ale w pierwszym momencie prawie zawału nie dostałam. Dobrze, że jest wieczór bo niedługo pójdzie spać. Chyba będę mu musiała wszystkie takie gryzaki trzymać w ręku na czas obgryzania :/ albo kupić jakąś wielgachną kość z główką.
Avatar użytkownika
Malinowa_mamba
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-09-06, 21:56

Re: potrzebna PORADA natychmiast!

Postprzez Anna Rozalska » 2015-11-18, 20:27

Nie podawaj szczeniakowi takich gryzaków, wcale nie są zdrowe. Lepiej raz w tygodniu dać surowe kolanko cielęce lub kostkę cielęcą z glówkami.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: potrzebna PORADA natychmiast!

Postprzez Barbel » 2015-11-18, 22:37

Daj mu na miseczce kilka łyżej oleju - bedzie lepszy "poslizg". I obserwuj jego 'humor". Pewnie bedzie wszystko ok...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: potrzebna PORADA natychmiast!

Postprzez Malinowa_mamba » 2015-11-19, 16:50

jest dobrze, ale strachu się najadłam ;) już mu nie będę dawała takich rzeczy...
Avatar użytkownika
Malinowa_mamba
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-09-06, 21:56

Re: potrzebna PORADA natychmiast!

Postprzez Aga-2 » 2015-11-19, 17:16

Też myślę, że wszystko dobrze się skończy :]
Ja kiedyś naszej Aście, jeszcze za młodu, chciałam dogodzić, i dałam jej spory kawał surowej wołowiny. Też liczyłam na to, że pogryzie, a ona połknęła w całości. To znaczy zanim połknęła, to napędziła mi niezłego stracha, bo suka jak stała, tak padła na bok. Tak jakby oddech straciła na chwilę. Na szczęście zaraz się pozbierała i wszystko było w porządku. Ja jednak mam nauczkę na całe życie, żeby nie dawać psom dużych kawałków mięsa. Największe, to takie jak na gulasz ;) Myślałam, że szyi indyczej, to już na pewno nie będą próbować w całości, ale na szczęście asekurowałam konsumpcję, trzymając za drugi koniec szyi. W efekcie musiałam ciągnąć z całych sił, żeby wyciągać psu z gardła, bo też starał się łyknąć bez gryzienia :!:
Trzeba niestety uważać, chociaż pewnie w przypadku surowego mięsa, większych problemów z trawieniem by nie było ;)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: potrzebna PORADA natychmiast!

Postprzez Barbapapa » 2015-11-20, 13:00

Proponuję np. flądry surowe; mimo chęci, pies nie jest w stanie połknąć. To tak przyszłościowo.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron