Przyrost masy ciała

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Przyrost masy ciała

Postprzez sziton » 2014-09-22, 10:10

Witam
Mój 13 miesięczny Berneńczyk, pies, waży 41 kg
Czy możecie podzielić się doświadczeniami dotyczącymi tego, ile może przybrać jeszcze na masie do wieku 2 lat
Z góry dziękuję
sziton
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-22, 09:58
psy: Szoszon

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez kreska » 2014-09-22, 11:53

Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez sziton » 2014-09-22, 12:14

przeglądałem ten wątek przed rozpoczęciem nowego ale nie wynika z niego ile może przybrać na wadze, średnio pies miedzy 1-szym a 2-gim rokiem życia. Dlatego byłbym wdzięczny o informacje ile przybrały wasze pieski :-D
sziton
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-22, 09:58
psy: Szoszon

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez Milla » 2014-09-22, 12:27

Żaden z bernów nie chce być szablonowy <faja>
W linku który podała kreska, masz przykłady wielu forumowych psów w różnym wieku, różnej płci, o różnym wzroście, a co za tym idzie również wadze.
Bardzo wiele zależy od rodziców. Skąd jest Twój maluch?
Proponuję czytać od końca.
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez sziton » 2014-09-23, 12:12

Zgadzam się całkowicie z tym, że Berny nie są standardowe i jeszcze raz proszę podajcie ile ważyły wasze pieski mając rok i le ważyły mając dwa lata
sziton
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-22, 09:58
psy: Szoszon

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez agas » 2014-09-23, 13:35

Pozostaje ci szukać w wątku wskazanym powyżej, tam jest dużo wpisów, pewnie cię zaniepokoiła ta stosunkowo niska waga jak na samca w tym wieku? Jeśli jest zdrowy i nie ma problemów z odżywianiem to widać ten typ tak ma, ale pamiętaj że berneński pies pasterski długo rośnie i nabiera ostatecznego kształtu.
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez Milla » 2014-09-23, 13:58

sziton napisał(a):Zgadzam się całkowicie z tym, że Berny nie są standardowe i jeszcze raz proszę podajcie ile ważyły wasze pieski mając rok i le ważyły mając dwa lata

Milla napisał(a):Żaden z bernów nie chce być szablonowy <faja>
W linku który podała kreska, masz przykłady wielu forumowych psów w różnym wieku, różnej płci, o różnym wzroście, a co za tym idzie również wadze.
Bardzo wiele zależy od rodziców. Skąd jest Twój maluch?
Proponuję czytać od końca.


Na forum staramy się nie mnożyć sztucznie wątków, aby kolejni użytkownicy mogli bez problemu znaleźć poszukiwane informacje.
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez sziton » 2014-09-30, 08:17

w żadnym wpisie nie znalazłem informacji, że Bern ważył x gdy miał rok i y gdy miał dwa lata.
Dlatego poprosiłem o wasze uwagi i nie rozumiem dlaczego nie chcecie podzielić się tymi danymi tylko piszecie o zasadach obowiązujących na forum, do których stosuję się.
sziton
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-22, 09:58
psy: Szoszon

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez baksak » 2014-09-30, 09:05

No litości! :sciana:
Cztery ostatnie wpisy z wątku wskazanego przez Kreskę:
Delicja napisał(a):Bonnie jutro skończy 3 miesiące i waży 12 kg, wzrost 40-42 cm :]
Delicja całkiem wyłysiała i na moje oko schudła, waży jakieś 40 kg (chociaż jak ważyła 43 to wet stwierdził, że jest otyła i kazał nam przejść na dietę ;-) )

jullix napisał(a):Cliford, 12 tygodni 11 kg, wzrost 40 cm. Ciągle mamy problemy z karmieniem, bo wybredny i jelitka delikatne. Teraz dostaje happy dog dla szczeniaków dużych ras i chyba trafiliśmy i w gust i tolerancje pokarmową :)

beta68 napisał(a):Collin 3 lata z kawałeczkiem- 47kg.

agas napisał(a):W przykrych okolicznościach z powodu szycia poduszeczki była sposobność zważenia się , Bona 8,5 mca -40 kg.

Przeszukaj cały wątek, to powinno ci pomóc się zorientować <tak>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez saganka2 » 2014-09-30, 09:12

Ale czego oczekujesz? Z reguły człowiek nie pamięta takich rzeczy.. Ja na przykład nie pamiętam. Mam 8 i pół letniego berna i za cholerę nie wiem ile on ważył jak miał rok, a ile kiedy miał dwa. Wyparłam, bo do niczego mi ta wiedza nie jest potrzebna. Jedno wiem, nie mają sensu takie porównania w przypadku zdrowych psów. Bo to sprawa baaardzo indywidualna. Jeśli jest zdrowy, rozwija się prawidłowo (a to powinien powiedzieć Ci wet), ma normalny apetyt, temperament mu się gwałtownie nie zmienia, pije i siusia tyle ile powinien i nie ma jakichś drastycznych zmian pod tym względem, jeśli nie sterczą mu kości ani nie ocieka tłuszczem, nie kuleje, normalnie się podnosi z posłania itd., to rozwija się w swoim tempie. I co z tego, gdy ktoś ci powie, ze jego pies w wieku 12 miesięcy ważył 45 kg, a w wieku 24 - 50? Przecież pod uwagę należy wziąć masywność kośca, wysokość tego psa.. Gdyby mój ważył 50 kg to byłby utuczonym prosiakiem, a wiele psów jest z taką masą chudych..
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez Milla » 2014-09-30, 10:12

Baksak dzięki, bo zaczynałam tracić wiarę we własne zdrowie psychiczne <faja>

Pisałam wczesniej: "Proponuję czytać od końca." bo rozumiem, że wątek jest długi, a nie każdemu się chce czytać wszystko, ale conajmniej 20 ostatnich stron jest pełnych informacji odnośnie wieku, wagi i wzrostu.
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez Cefreud » 2014-10-12, 09:36

Tak jak pisała Saganka, takie porównania czasem mogą szkodzić. Mój Freud ważył około 52-53 kg i był chudy podczas gdy jego kolega Anubis przy 46 kg wyglądał jak prosiaczek. Róznice wzrostu, budowy, grubości koścca a wreszcie i ofutrzenia.Jeśli pies nie ma problemów z poruszaniem a żebra są wyczuwalne wszystko jest ok.
Poza tym pamietaj, że są dwie szkoły prowadzenia psów z których jedna mówi, żeby do roku pies dostawał odrobinę mniej pożywienia niż zalecane dla jego wieku, bo dla stawów lepiej, żeby w okresie wzrostu był lżejszy. Czytając sam wpis wiek/waga nie wiesz czy aby jego właściciel nie zdecydował się właśnie na tą wspomnianą powyżej
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez Barbapapa » 2014-10-13, 12:23

A teraz Anubek waży ok. 52kg i wygląda w sam raz. Zmieniło się to jakieś 2 lata temu i tak jest do dziś ( 9,5 roku).
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Przyrost masy ciała

Postprzez comtrol » 2014-11-05, 23:53

Witam. Ja zapisywałem wagę mojej Ledy. Gdy w grudniu 2013 miała 12 miesięcy ważyła 43 kg, w kwietniu 2014 - 50kg a teraz wazy 48kg - i to chyba już koniec przyrostu wagi. W wieku prawie dwóch lat nieco wysmuklała, chociaż to może być efekt intensywnego przedzimowego linienia. Wygląda na to że w drugim roku "przytyła" między 5-7 kg :))
Avatar użytkownika
comtrol
 
Posty: 52
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-11-03, 13:30
psy: Berneński pies pasterski


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości