wyprawka dla berna

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

wyprawka dla berna

Postprzez lena83 » 2014-01-24, 14:42

Witam Was serdecznie :)

Jestem nowa na forum, więc proszę o wyrozumiałość i wskazówki w razie "wu" ;)
Za tydzień, jak wszystko dobrze pójdzie, razem z mężem i 3,5-letnim synem dołączymy do zacnego grona posiadaczy Berneńczyków. Aktualnie chodzimy nakręceni jak dzieci i z wypiekami na twarzy przygotowujemy się na przyjęcie 11-tygodniowego malucha.
Ogarniamy logistykę (urlopy, podział obowiązków, organizację przestrzeni) i - rzecz jasna - niezbędne zakupy. Mniej więcej wiem co i jak, nauczona doświadczeniami sprzed lat ze sznaucerem olbrzymem, jednak zważywszy na to, że każda rasa jest inna, proszę Was o wskazówki:
Czego na pewno nie powinno zabraknąć w takiej wyprawce "na dzień dobry", a co można sobie odpuścić?
Jakie zabawki polecacie dla takiego szkraba?
Jestem też ciekawa, jakie macie doświadczenia z transportem szczenięcia? Nas czeka podróż ponad 200 km w jedną stronę.
Będę wdzięczna za wszelkie opinie :)
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: wyprawka dla berna

Postprzez alesandra3 » 2014-01-24, 18:47

Już gratuluję takiego szkraba :-D nie ma nic wspanialszego jak ta kudłata kulka na kolanach :radocha2: Dżuli przejechała z nami też prawie 200 km. Było spokojnie. Przespała mi na kolanach prawie całą drogę. Kilka przystanków na piciu i siku i będzie ok. U nas niezbędne na początek okazały się maty na podłogę, miseczki na wodę i jedzenie, legowisko, gryzaczek i pluszowy łoś:) Na pewno dostaniesz wyprawkę od hodowcy np. karmę, wtedy będziesz wiedziała jaką kupić. Ja dostałam też kocyk, na którym spała mama Dżuli aby ta mogła się łatwiej przystosować. Po kilku dniach kupiliśmy obroże, smycz, szelki do samochodu, szczotkę do czesania, szampon i parę innych zabawek. W sumie to też jeszcze jestem świeża bo Dżuli jest z nami dopiero 5 tygodni więc rady starszych okażą się bardziej pomocne niż moje a i ja z nich skorzystam bo na pewno sama jeszcze wielu rzeczy nie wiem. Życze powodzenia i duuuuużo miłości, przytulania i radochy z Bernusiem :radocha2: <buzki> <buzki> <buzki> <buzki>
Avatar użytkownika
alesandra3
 
Posty: 37
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-05, 23:50
psy: Jula

Re: wyprawka dla berna

Postprzez lena83 » 2014-01-25, 12:58

Dzięki za odpowiedź :) rzeczywiście, 5 tygodni to jeszcze niedługo, więc pewnie z czasem będziemy na podobnym etapie :)
Zastanawiam się jeszcze nad fachową literaturą poświęconą rasie. Czytałam w innym wątku o książkach dotyczących wychowania i na pewno coś z nich wybiorę, natomiast szukając książek dotyczących stricte Berneńczyków znalazłam niewiele pozycji. Kupiliśmy Margit Burner Poradnik opiekuna - macie jakieś doświadczenia z tą książką?
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: wyprawka dla berna

Postprzez NatTadi23 » 2014-09-04, 18:16

literatura literatura ale czasami przypadki sa inne nizopisane w knigach
NatTadi23
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-03, 11:01

Re: wyprawka dla berna

Postprzez *Bruno* » 2014-09-05, 10:10

Na drogę polecam jeszcze jakiś ręczniczek i mokre chusteczki. Bruno niby był przyzwyczajany do jazdy ale gdy braliśmy go do domku to przy dłuższej trasie niestety zdarzyło mu się zwymiotować. Teraz jeździmy na wakacje w dłuższe trasy i jest w porządku, bardzo lubi podróże. :)
Avatar użytkownika
*Bruno*
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-07-30, 12:52
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: wyprawka dla berna

Postprzez lena83 » 2014-09-06, 14:46

Dziękuję za odpowiedzi - my co prawda już od pół roku mamy nasze psisko w domu, ale może innym się przyda :)
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: wyprawka dla berna

Postprzez aldonabak » 2014-09-06, 17:19

lena83 napisał(a):Dzięki za odpowiedź :) rzeczywiście, 5 tygodni to jeszcze niedługo, więc pewnie z czasem będziemy na podobnym etapie :)
Zastanawiam się jeszcze nad fachową literaturą poświęconą rasie. Czytałam w innym wątku o książkach dotyczących wychowania i na pewno coś z nich wybiorę, natomiast szukając książek dotyczących stricte Berneńczyków znalazłam niewiele pozycji. Kupiliśmy Margit Burner Poradnik opiekuna - macie jakieś doświadczenia z tą książką?

Doskonała książka - warto mieć ją pod ręką :)
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron