Zęby berneńczyka.

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Zęby berneńczyka.

Postprzez alan123 » 2013-12-12, 20:22

Witam!
Ostatnio zauważyłem, że na zębach mojego berna pojawił się brązowy osad. Nie jest to kamień nazębny w pełnej postaci, a raczej odkładające się resztki niestartych posiłków. Proszę o porady odnośnie możliwości usunięcia tego typu problemu. Dodatkowym kłopotem jest pojawiający się od niedawna niezbyt przyjemny zapach z pyska psa, który według mnie jest związany z pojawiającym się osadem. Dla pełnego obrazu chciałbym przekazać, że Alan - bo tak nazywa się pies - ma obecnie 2,5 roku. Będę wdzięczny za podpowiedzi odnośnie domowego sposobu rozwiązania tego problemu.
PS. Reklamowany DentaStix dla dużych psów niestety znika w jego pysku w ciągu 30 sekund, w związku z tym tego typu kuracja stosowana przeze mnie nie przynosi żadnych rezultatów.
Pozdrawiam <pies>
Avatar użytkownika
alan123
 
Posty: 25
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-02, 08:20
psy: berneńskie psy pasterskie

Re: Zęby berneńczyka.

Postprzez Anna Rozalska » 2013-12-12, 21:28

Psom też myje się zęby, jest specjalna szczoteczka i masę smakowych past. Gdybyś systematycznie mył psy zęby żadnego osadu czy kamienia nie powinno być. Spróbuj dokładnie umyć zęby a jeśli to nie pomoże to zostaje
usunięcie kamienia nazębnego w gabinecie pod narkozą.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Zęby berneńczyka.

Postprzez anula » 2013-12-12, 21:48

Kup kości cielęce, podaj raz na kilka dni, przerabiamy ten problem na bieżąco.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Zęby berneńczyka.

Postprzez marieanne » 2013-12-12, 22:24

anula napisał(a):Kup kości cielęce, podaj raz na kilka dni, przerabiamy ten problem na bieżąco.

Zdecydowanie to i moim zdaniem najlepsza opcja <tak> u nas kości są stale, więc żadnego kamienia i osadu psy nie mają.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Zęby berneńczyka.

Postprzez Barbel » 2013-12-13, 00:52

U nas sprawdza się wysuszony na kamień chleb (ale nie taki biały,bułkowy z supermarketu tylko żytni)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Zęby berneńczyka.

Postprzez alan123 » 2013-12-13, 10:59

Dziękuję za informacje! :) Czy wspomniane pasty i szczoteczki można dostać tylko u weta czy też w dobrych sklepach zoologicznych? Na szybko już dzisiaj wypróbuję kości cielęce, zobaczymy jaki będzie pierwszy efekt. Chleb raczej odpada, z prostej przyczyny - mój bern to straszny niejadek, praktycznie dziennie zjada tyle, co szczeniak, a są dni, że nie je w ogóle.
A może polecicie mi coś w postaci dodatku do karm, co zachęci albo wspomoże apetyt mojego pupila? Na dzień dzisiejszy je mieszanki karm mięsnych z ryżem, suchych karm nawet nie chce dotknąć (nie ważne czy są moczone czy suche). Karmy z puszek różnych marek są tylko wąchane i tyle. Natomiast wspomniana karma mięsno-ryżowa, którą jeszcze(!) chce jeść, jest zjadana maksymalnie w ilości ok. 600g dziennie. Próbowałem już wszystkiego, łącznie z majerankiem i wątróbką. Może ktoś ma jakieś nowe pomysły? Chętnie bym wypróbował.
PS. Pies jest regularnie badany, odrobaczany i nic w sensie zdrowotnym mu nie dolega.
Avatar użytkownika
alan123
 
Posty: 25
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-02, 08:20
psy: berneńskie psy pasterskie

Re: Zęby berneńczyka.

Postprzez marieanne » 2013-12-13, 13:53

Olej rybny <tak>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Zęby berneńczyka.

Postprzez Anna Rozalska » 2013-12-14, 20:38

Pasty i szczoteczki do zębów dla psów powinny być w każdym sklepie zoo. Moim zdaniem kości cielęce są za miękkie do czyszczenia zębów, zdecydowanie porządna kość wołowa.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Zęby berneńczyka.

Postprzez Anirysova » 2013-12-15, 12:14

Kości cielęce bardzo dobrze czyszczą zęby (poza kłami), nawet te wiązane ze skóry mogą być. Wołowe, ale surowe, bo te niby wędzone można dawać tylko pod nadzorem, żeby same główki ogryzał.
Psom, które są karmione gotowanym jedzeniem szybciej się odkłada kamień na zębach.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Zęby berneńczyka.

Postprzez Frugo » 2013-12-19, 21:01

jak lubi podgryzać różne rzeczy to rzuć mu zakręconą butelkę po wodzie mineralnej. trochę upuść powietrza. u nas brak osadu odkąd to stosujemy
Frugo
 
Posty: 53
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-10, 22:34
psy: wiejski myszołowny mix i berneński pies pasterski


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości