obwisłe powieki u szczeniaka

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

obwisłe powieki u szczeniaka

Postprzez halfdan » 2013-12-11, 12:34

Witam!

Od razu przepraszam, jeśli w niewłaściwym miejscu piszę. Przejrzałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi dlatego zapytam: Czy nieco obwisłe dolne powieki u szczeniaka to duży problem? Czy "zwis" może zredukować się z wiekiem? I dodatkowa sprawa: Proszę o opinie na temat hodowli "Tańczące Mgły".
Pozdrawiam
Piotr
Ostatnio edytowano 2013-12-12, 10:36 przez halfdan, łącznie edytowano 3 razy
halfdan
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-12-02, 14:25

Re: obwisłe powieki u szzeniaka

Postprzez Aga-2 » 2013-12-11, 12:55

Luźna powieka czasem sprowadza się do kosmetycznej wady urody, ale czasami może prowadzić do ektropium i poważniejszych problemów oka. W najgorszym razie, jeśli nie powstanie z tego ektropium, to mogą się pojawiać podrażnienia śluzówek na skutek nie domykania oczu, pod wpływem różnych czynników, np. pyłków roślin, a podczas snu może dochodzić do wysychania gałki ocznej. Ten ostatni problem nie musi wystąpić, o ile trzecia powieka jest na tyle duża, że wystarczająco chroni oko. Z takim szczeniakiem należałoby się udać po poradę do weta specjalizującego się w okulistyce. Zaznaczam, że należałoby poszukać takiego okulisty, który rzeczywiście się zna, a nie takiego, który tylko wypisuje certyfikaty ;)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: obwisłe powieki u szeniaka

Postprzez Cefreud » 2013-12-11, 18:07

i jeszcze ważne jest to, że czasem szczeniakowi na skutek rośnięcia głowy spojówki przestają obwisać, więc naprawdę ważne jest to, żeby jechać do doświadczonego okulisty, który wie, ze berneńczykom głowa rośnie do 2-3 lat
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: obwisłe powieki u szeniaka

Postprzez halfdan » 2013-12-11, 22:40

Dziękuję za odpowiedzi. Jutro będę oglądał szczeniaka. Bardzo ciekaw jestem tego malucha ;)
halfdan
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-12-02, 14:25


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości