Czy z Berneńczykiem można uprawiać jakieś sporty?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Czy z Berneńczykiem można uprawiać jakieś sporty?

Postprzez marieanne » 2013-06-14, 19:07

Nie wiem jakie są klikery - my mamy najprostszy, klikającą kostkę z plastiku, w środku której jest blaszka ;-)
Tak naprawdę to bez różnicy - równie dobrze możesz pstrykać długopisem.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Czy z Berneńczykiem można uprawiać jakieś sporty?

Postprzez gabana » 2013-06-14, 19:10

Lenka97 napisał(a):
gabana napisał(a):
Lenka97 napisał(a):No tak, zgadzam się jak najbardziej. ;-) Na razie zajmujemy się przygotowaniami na wystawę... Kilka sekund ustoi, ale żeby choć minutę to nie... Ćwiczymy i w domu i na podwórku, ale nigdzie się nie może skupić... Trzymam smaczka przed głową, a ona siada i tak w kółko... No, ale cóż będziemy próbować do skutku :)

Może rozprasza się przez smaczki <mysli> Moja Gabana na przykład lepiej wystawia się bez mniej się rozprasza itp. Smaczki są u nas tylko małą zachętą przy bieganiu i na końcu nagrodą za ładne stanie. <tak>


Hmm...więc jakim sposobem uczyć ją stania w miejscu? :D

Ja u Gabany znalazłam czuły punkt za uchem (jak ją się mizia to stoi) tak jak mówiła marieanne często ją chwalić :] Nie dawać smaczków jak usiądzie tylko kiedy wstanie. Jak znów usiądzie to smaczek trzymany w ręce "wyciągnąć" w przód tak żeby stanęła. Najpierw tak po prostu nauczyć ją stać a potem dopiero poprawiać łapki itp.
Avatar użytkownika
gabana
 
Posty: 423
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-11-16, 15:48
Lokalizacja: Kolumna
psy: Gabana Majowy Skarbiec
Hodowla: Melle Dulcior

Re: Czy z Berneńczykiem można uprawiać jakieś sporty?

Postprzez Lenka97 » 2013-06-14, 19:11

marieanne napisał(a):Nie wiem jakie są klikery - my mamy najprostszy, klikającą kostkę z plastiku, w środku której jest blaszka ;-)
Tak naprawdę to bez różnicy - równie dobrze możesz pstrykać długopisem.


Hmm w sumie racja :mrgreen:
Avatar użytkownika
Lenka97
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-06-13, 17:31
Lokalizacja: Mielec
psy: Arka - Berneński Pies Pasterski
Hodowla: "Cicha melodia"

Re: Czy z Berneńczykiem można uprawiać jakieś sporty?

Postprzez Lenka97 » 2013-06-14, 19:16

gabana napisał(a):
Lenka97 napisał(a):
gabana napisał(a):
Lenka97 napisał(a):No tak, zgadzam się jak najbardziej. ;-) Na razie zajmujemy się przygotowaniami na wystawę... Kilka sekund ustoi, ale żeby choć minutę to nie... Ćwiczymy i w domu i na podwórku, ale nigdzie się nie może skupić... Trzymam smaczka przed głową, a ona siada i tak w kółko... No, ale cóż będziemy próbować do skutku :)

Może rozprasza się przez smaczki <mysli> Moja Gabana na przykład lepiej wystawia się bez mniej się rozprasza itp. Smaczki są u nas tylko małą zachętą przy bieganiu i na końcu nagrodą za ładne stanie. <tak>


Hmm...więc jakim sposobem uczyć ją stania w miejscu? :D

Ja u Gabany znalazłam czuły punkt za uchem (jak ją się mizia to stoi) tak jak mówiła marieanne często ją chwalić :] Nie dawać smaczków jak usiądzie tylko kiedy wstanie. Jak znów usiądzie to smaczek trzymany w ręce "wyciągnąć" w przód tak żeby stanęła. Najpierw tak po prostu nauczyć ją stać a potem dopiero poprawiać łapki itp.



No cóż, będę próbować. Jak się uda dojść do tej minuty, to zrobię zdjęcie :mrgreen:
Tak, bo jak się nauczy stać w miejscu to już połowa sukcesu :-D
Avatar użytkownika
Lenka97
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-06-13, 17:31
Lokalizacja: Mielec
psy: Arka - Berneński Pies Pasterski
Hodowla: "Cicha melodia"

Re: Czy z Berneńczykiem można uprawiać jakieś sporty?

Postprzez Barbapapa » 2014-09-16, 11:39

Lenka97 napisał(a):Trudno ją nauczyć zostań...

Co do zasady nie ma komendy zostań. Po prostu komenda siad i powinien psiak siedzieć doputy, dopóki się go nie zwolni lub wyda inne polecenie. A to można osiągnąć tylko treningami, wydłużając czas trwania danego polecenia i dodając różne rozproszenia.
Nam na przygotowaniu do egzaminu dał popalić hełm z rogami Wikingów oraz otwierana parasolka. W efekcie nauki, w parku, dwie baby skakały, biegały, wymachiwały różnymi rzeczami, czasami angażowały przechodniów, a psy nie zmieniały zadanej im pozycji aż do czasu odwołania. Nigdy nie uczyłam psów komendy zostań, raczej to słowo jest traktowane jako przypominacz w wyjątkowych sytuacjach.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Czy z Berneńczykiem można uprawiać jakieś sporty?

Postprzez JoaGall24 » 2014-09-23, 13:28

Czy słyszeliście o dog carting (drafting), - to sport , czyli ciągnięcie wózka. W Polsce dopiero zaczyna się on rozwijać nie organizuje się jeszcze oficjalnych zawodów i nie przyjęto regulaminów. Czy wiadomo Wam coś na ten temat ?
JoaGall24
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-19, 13:41

Re: Czy z Berneńczykiem można uprawiać jakieś sporty?

Postprzez Atra » 2014-11-13, 16:01

Witam, ja wprawdzie dopiero zaczynam przygodę z berneńskim szczenięciem i także szukam sportu dla nas. Co myślicie o dogtrekkingu? Myślę by zacząć na wiosnę. Wydaje mi się, że dla berna, który lubi długie spacery jak znalazł :)
Atra
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-11-12, 22:39
psy: Lawi (Daila Berneński Eden)

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości