Co z wyjazdami na wakacje?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez ewa sz » 2016-02-01, 15:40

Dziękuję! Znam Dębki. Przez kilka lat jeździłam tam z całą ekipą znajomych. Proszę jeszcze podawać jakieś dokładne namiary. Może jako prywatną wiadomość> Chociaż myślę sobie, że inni też chcieliby skorzystać z "psich" ofert. <pies>
Avatar użytkownika
ewa sz
 
Posty: 328
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-03-18, 09:41
Lokalizacja: Sadki, powiat nakielski
psy: Emi (appenzeller)
Hodowla: CZANDORIA

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Grom » 2016-02-02, 07:12

My w tym roku w czerwcu (poza sezonem) planujemy wypad na tydzień nad morze <juhu> . Cel to pobierowo i domki "sosnowa mila". O psa dopytałem i z bernem nie będzie problemu. Sprawdziłem i w Pobierowie jest plaża dla psiaków.

We wrześniu jeśli się uda zabierzemy potwora w Bieszczady :radocha2: (poza BPN) ale gdzie to jeszcze się okaże.
Avatar użytkownika
Grom
 
Posty: 125
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-01-09, 11:46
psy: Forest [*], Edi

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Astarte » 2016-02-12, 11:39

My na przedłużoną do tygodnia majówkę wybieramy się w Kotlinę Kłodzką. Jedziemy pierwszy raz ale nastawieni jesteśmy optymistycznie :) Noclegi w anielowka.pl Właścicielka sama posiada berneńską piękność więc oczywiście jedziemy tam z naszym kawalerem ;) Pobyt psa jest bezpłatny, a i towarzystwo zacne ;)
Avatar użytkownika
Astarte
 
Posty: 24
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-12-22, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
psy: Riko (*)

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez ewa sz » 2016-02-14, 18:39

A ja znalazłam miejsce w Kołobrzegu! Właścicielka psiara, więc rozumie psiarzy. Bardzo się cieszę, że jadę razem z Emi. Wyruszamy 22 kwietnia. Zaliczka wpłacona, urlop podpisany. Byle zdrowie było! <hura>
Avatar użytkownika
ewa sz
 
Posty: 328
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-03-18, 09:41
Lokalizacja: Sadki, powiat nakielski
psy: Emi (appenzeller)
Hodowla: CZANDORIA

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez zadra » 2016-03-31, 14:04

Szukałam miejsca na Mazurach i udało się nam wczoraj zarezerwować pobyt w Gościńcu Bocianowo. Miejsce wygląda na takie z "duszą", ale i tak najważniejszy był widok dwóch DSPP na stronie obiektu. Zadzwoniłam i okazało się, że mieszkają tam dwie sunie szwajcarskie, więc mój kawaler powinien być zadowolony. Jeszcze muszę go jakoś przekonać do alpak, które zamieszkują w gościńcu... Odliczamy dni do wyjazdu:-)
Avatar użytkownika
zadra
 
Posty: 834
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-16, 16:51
Lokalizacja: Goleniów
psy: Dexter Czandoria 21.05.2010

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez agamala34 » 2016-07-21, 14:30

Wybieramy się z Maszą na Mazury koło Olecka. Czeka nas 330 km z Bernem i dwójką dzieci. Co zabrać dla dzieci wiem, co dla Maszka też wiem. Chodzi raczej o podróż. Masza lubi jazdę autem ale powiedzcie co ile postój. Na co zwrócić największą uwagę w tak dalekiej podróży.
Avatar użytkownika
agamala34
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-13, 08:43
Lokalizacja: Nasiegniewo koło Włocławka
psy: Bernuś Uma Czar Wiosny [*], Masza Jak z Obrazka

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Gocha » 2016-07-21, 23:23

agamala34 napisał(a):Wybieramy się z Maszą na Mazury koło Olecka. Czeka nas 330 km z Bernem i dwójką dzieci. Co zabrać dla dzieci wiem, co dla Maszka też wiem. Chodzi raczej o podróż. Masza lubi jazdę autem ale powiedzcie co ile postój. Na co zwrócić największą uwagę w tak dalekiej podróży.

Na podróż oczywiście woda i jakieś smakołyki .Jeśli to możliwe to powinien mieć tyle miejsca w samochodzie żeby mógł się położyć . Nasze całą drogę zawsze przesypiają W drodze na Mazury robimy dwa mini postoje na siku , przeważnie wysiadają , robią siku i sami wsiadają do samochodu .
Miłej podróży <pies>
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: Co z wyjazdami na wakacje?

Postprzez Poker » 2016-07-22, 11:00

U nas zawsze była problemem temperatura w samochodzie. Nie wiem jakim autem jedziecie (my już bez dzieci przeważnie jeździmy combi bez względu na markę) sprawdźcie zatem czy wyloty klimy obejmują bagażnik, jeśli nie trzeba mieć świadomość, że pies w bagażniku jest jak w ... misce, tzn ruch powietrza jest tylko ponad oparciem tylnej kanapy, i pies często siedzi w czasie jazdy jak jest gorąco. Mój KM już się przyzwyczaił do "komfortowej" temp. klimy w aucie 19 góra 20 st. ;> i ubiera się odpowiednio (zdejmuje sweterek jak wysiada z autka :-D ) córce długo musiałam tłumaczyć, że w aucie będzie zimniej niż na dworze i ubierałam na cebulkę i zabierałam jej kocyk na zaś.
Postoje robimy co 1,5 - 2 godz. takie ok. 20 min spacer + woda, no i co jakiś czas w drodze robię psu "przedmuch" w bagażniku tzn otwieram oba tylne okna w czasie jazdy na 3-4 min coby mu powietrze odświeżyć. Do bagażnika wkładam miękki materac "coby go nie trzęsło" ale ja dziwna jestem :oops: .
Na długie (ponad 6 godzinne) podróże jeździmy vanem likwidując jedno siedzenie za kierowcą i wtedy pies ma komfort.
Przede wszystkim jednak nie zostawiam psa w aucie latem, (wysiadamy my wysiada i pies) najwyżej rezygnuję z .... różnych przyjemności i idę z nim na spacer, mój pies ma lekką klaustrofobię, ja też , więc się rozumiemy <faja>
no i miejsca postoju trzeba wybierać starannie, żeby były bezpieczne i dla dzieci i dla psa, a wam żeby nie sprawiały kłopotu czyli głębiej od drogi.
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości