klopoty z jedzeniem

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

klopoty z jedzeniem

Postprzez kitusiek » 2012-09-16, 14:49

witam. Mamy problem z naszym rocznym bernusiem. Otoz kilka tygodni temu przestal na skrzydlach leciec do miski. Kiedys na haslo jedzonko to podskakiwal rownoczesnie na czterech lapach a teraz podejdzie, usiadzie, pomysli, pogmera troszke i koniec. Wczoraj ugotowalam sama jedzonko i weszlo super, a dzis rano karma nie bardzo( jestesmy na royalu ). Odkad do nas przyjechal jak mial 2mce to z zarciem nie bylo zadnego problemu, pochlanial jedzenie rekordowo szybko.... Zaczelam analizowac cala sytuacje i kiedys kupowalismy karme w iednym sklepie internetowym, a teraz od jakis 4miesiecy w innym. I zastanawiam sie czy cos sie zmienilo w karmie czy w naszym psiaku. Moze zmienic karme, ale na jaka, bo kazdy ma inne zdanie....moze cos poradzice, albo moze ktos mial podobny problem. Pozdrawiamy
kitusiek
 
Posty: 34
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-01, 11:24
Lokalizacja: Legionowo
psy: Marat
Hodowla: czar wiosny

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez Anna Rozalska » 2012-09-16, 15:20

Czasami niektóre psy po ukończeniu roku, gdy zaczynają dorastać grymaszą z suchą karmą. U nas nastąpiło to po pierwszej cieczce w wieku 8 miesięcy.Karma Royal jest przereklamowana. My po Royalu Maxi Junior przeszliśmy na Brita care , którą zjada z przyjemnością do dzisiaj a skończyła 6 lat. My natomiast od szczeniaka jesteśmy na jedzeniu mieszanym tzn. rano gotowane a potem chrupki. Proponuję zmienić karmę aby piesio chętniej jadł.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez Przemo » 2012-09-16, 15:23

Zróbcie tak jak Ania proponuje
a ja dodam by zrobić badanie krwi.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez marieanne » 2012-09-16, 15:30

Zdecydowanie zmieńcie karmę i nie czekajcie! Pies rośnie, musi jeść tyle, ile powinien. Tak jak Ania polecam BritCare, ale też Regal (moje w tym momencie są na tej karmie od 4 miesięcy i jestem bardzo zadowolona, a jedno z nich to też niejadek).
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez Elmo » 2012-09-16, 20:00

Zmińcie karmę, wg. mnie nie ma co czekać, pies musi jeść aby rosnąć! Mój Borys ma 16 mc-y i około miesiąc temu mieliśmy taką samą sytuację jak i Ty. Po wpyszaniu na siłę, prostestach, prośbach i groźbach zmieniliśmy karmę na Purinę i efekty są super <haha> Od tamtego czasu pies pochłania wszystko z prędkością światła (żeby nie zapeszyć...). I w końcu tyje ;>
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez marieanne » 2012-09-16, 21:55

Elmo napisał(a):Zmińcie karmę, wg. mnie nie ma co czekać, pies musi jeść aby rosnąć! Mój Borys ma 16 mc-y i około miesiąc temu mieliśmy taką samą sytuację jak i Ty. Po wpyszaniu na siłę, prostestach, prośbach i groźbach zmieniliśmy karmę na Purinę i efekty są super <haha> Od tamtego czasu pies pochłania wszystko z prędkością światła (żeby nie zapeszyć...). I w końcu tyje ;>

Nasz wreszcie też zaczął przybierać (po 8 miesiącach :sciana: ) - już nawet zaczyna trochę wyglądać ;-)
Dlatego przestrzegam przed takim "przetrzymywaniem" jak uskutecznilismy my - mamy upartą bestię ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez Amelka85 » 2013-01-07, 14:12

witam,
Mam pytanie odnośnie karmienia mojej 6 miesiecznej berneńskiej suczki. a mianowicie w hodowli jadła royala i jeszcze przes chwile jak była u nas też ale postanowiłam zmienic karme na acane bo niby lepsza, było w miare ok chociaz pojawiły sie smierdzace baki ale mysłałam ze sie przyzwyczai ale baki nie odeszly do tego luźne kupy wiec musiałą pomyslec co by innego i w koncu zdecydowałam sie na brit premium junior xl, i prawie nie padłam trupem jak karma do mnie przyszła bo chrupki sa gigantyczne, jedna chrupka brita jest wielkosci 6 chrupek acany... moja mała nie umie sobie z nia poradzic...i co teraz moze zamowic rozmiar l dla mniejszych raz? albo szukac innej karmy. Zalezałoby mi na przedziale cenowym brita, bo acana strasznie droga moze cos polecicie? z góry dziekuje za pomoc.
Avatar użytkownika
Amelka85
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-07, 14:01
psy: Berneński Pies Pasterski
Hodowla: Opolskie Bernesy

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez Barbel » 2013-01-07, 14:45

Dla zainteresowanych żywieniem - cały dział - nic, tylko czytać

viewforum.php?f=56
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-07, 19:31

Jeśli mała ma 6 miesięcy to trzeba było zamówić karmę Brit care large breed junior z jagnięciną. Chrupki są w kształcie kulek, wielkością podobne do Acany. Karma Brit care za kg. wynosi okolo 14 zł. i jest karmą super premium.Mogę ja polecić najbardziej wybrednym psiakom.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez Elmo » 2013-01-07, 23:20

Anna Rozalska napisał(a):Mogę ja polecić najbardziej wybrednym psiakom.

W takim razie nasz egzemplarz jest wyjątkowo niereformowalny ;> Po paru dniach jedzenia Brita, bo z tą karmą również eksperymentowaliśmy, nawet nie chciał podejść do miski :sciana:
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-08, 08:52

Masz na myśli Brita care czy Brita premium bo one się bardzo różnią. My zmienialiśmy około 7 razy różne karmy.
Od najdroższej np. Belcando do trochę tańszej np. Husse.W końcu trafiliśmy na Brita care i jest ok.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez PiotrN » 2013-01-08, 18:39

Cześć,

Wykluczając oczywiście problemy zdrowotne to może warto zwrócić uwagę na ile pies spala energię. To są psy pracujące, które w naturalnych warunkach przez większość dnia pracują a wieczorem jedzą i odpoczywają. Jeśli dzieje się tak, że pies w zasadzie nic nie robi, to często wpada we frustracje, czego objawem może być brak apetytu. Ogólnie rzecz biorąc pies powinien zjeść praktycznie co tylko dostanie i to w locie. Jeśli wykluczycie problemy zdrowotne to może warto dać psu więcej roboty w postaci spacerów, czy noszenia zakupów ze sklepu. Pies pracujący nie może cały dzień nic nie robić.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PiotrN
 
Posty: 17
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 17:00
Lokalizacja: Łódź
psy: Appenzeller
Hodowla: Bostolandia

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez Amelka85 » 2013-01-08, 19:46

Tilia zjada wszystko co jej sie da, na brak " roboty" raczej też nie narzeka, mój dwuletni syn jest cudowną " zabawką" do gonienia sie przewalania po podłodze i tego typu zabaw. U nas problem pojawił sie dopiero teraz przy karmie brit premium junior xl, moim zdaniem chrupki sa za duze mała je ale widac że sie meczy. Chociaz worek chyba wykorzystami bo dzis mnie oswieciło i karme jej załałam ciepła woda i podałam jak zmiekła miska była pochłonieta w minute. A jak już skonczymy worek to pojdziemy za wasza rada i kupimy brit care z jagniecina skoro chrupki sa mniejsze a i cena ok :)
Avatar użytkownika
Amelka85
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-07, 14:01
psy: Berneński Pies Pasterski
Hodowla: Opolskie Bernesy

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez ewazoltowska » 2013-01-08, 20:08

zajrzałam na stronkę gdzie jest karma Regal znalazłam co (w/g) producenta sie w niej znajduje. Ale nie znalazłam informacji ile bialka,tłuszczu i włokna jest w niej zawarte.
Wszelkie odmiany Britta dla mojego niejadka są blee....
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez marieanne » 2013-01-08, 20:17

ewazoltowska napisał(a):zajrzałam na stronkę gdzie jest karma Regal znalazłam co (w/g) producenta sie w niej znajduje. Ale nie znalazłam informacji ile bialka,tłuszczu i włokna jest w niej zawarte.
Wszelkie odmiany Britta dla mojego niejadka są blee....


Informacje na ten temat masz tu: http://www.regalpetfoods.com/dog_food.html :-)
Co prawda po angielsku, ale jak trzeba pomocy z przetłumaczeniem to daj znać ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez anjucha » 2013-01-09, 12:24

u nas jest podobnie.
z Forzy 10 przeszliśmy na Bosha, wszystko było pięknie ładnie, aż do ostatniego miesiąca. rano czasem je wszystko, czasem 3/4 michy zostawi, a wieczorem pochłania wszystko. wydaje mi się, że to nic poważnego-ludzie też czasem nie mają ochoty :) ale przezorny zawsze ubezpieczony i dzisiaj przyjdzie do nas znów Forza10 z rybą :)
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez nukari » 2013-01-09, 13:14

Podłącze się do tematu. Mój niejadek zawsze po jakimś czasie zaczyna zostawiać coraz więcej karmy wiec zmieniam...Był już Brit Care, Husse, Best Choice, Royal...Teraz spróbuję Regala, gdzie w necie można kupić tą karmę? Zdaje się, że jest też dla psów dużych ras? Dosmaczanie rosołkiem, kurczakiem jest straszne :-( A gadzina i tak potrafi tak powybierać, że zostaje tylko sucha karma ;)
Avatar użytkownika
nukari
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-27, 12:18

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez marieanne » 2013-01-09, 13:19

Regala chyba na Krakvecie dostaniesz.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez nukari » 2013-01-09, 13:34

Właśnie nie ma.... :(
Avatar użytkownika
nukari
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-27, 12:18

Re: klopoty z jedzeniem

Postprzez marieanne » 2013-01-09, 13:38

Aj, pomyliłam: my kupowalismy na Telekarmie.

Tylko, ze widze, że też nie ma.
Znalazłam ewentualnie tu: http://www.karmy24h.pl/karma_dla_psow_kotow/156638.html
Są jeszcze tutaj: http://www.najtansze-karmy.pl/producenc ... d,236.html ale z tego sklepu nigdy nie korzystałam.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości