Petycja do klubu o badania na ED itd.

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez C.A. » 2009-03-16, 12:02

Petycja


Zwracamy się z prośbą o poparcie naszych starań o zatwierdzenie przez Zarząd Główny ujednolicenia i rozszerzenia wymogów hodowlanych, dla wszystkich szwajcarskich psów pasterskich typu górskiego, o konieczność wykonania prześwietleń stawów (HD, ED, OCD) u psów i suk zarejestrowanych w naszym kraju, przed dopuszczeniem do hodowli. Mamy nadzieję, że podzielicie Państwo naszą troskę o dobro i zdrowie przyszłych pokoleń dużych szwajcarskich psów pasterskich i berneńskich psów pasterskich, poprzez działanie na rzecz wysokiego poziomu polskich hodowli.

Rentgenowskie badania stawów są obligatoryjne w większości krajów europejskich, a także za oceanem. Wielu świadomych hodowców i właścicieli reproduktorów, starając się dostosowywać do najlepszych standardów, prześwietla swoje psy, mimo, że nie jest to w Polsce wymagane przy dopuszczaniu do hodowli. Nie bez znaczenia jest fakt, iż Klub Rasy w Szwajcarii nie dopuszcza do hodowli psów nie przebadanych w kierunku chorób genetycznych, co może wykluczać nasze „szwajcary” z ewentualnego doboru hodowlanego w Europie.

Zainteresowanie psami tych ras rozszerza się, pociągając za sobą wzrost populacji. Przybywa hodowli, a także, niestety, pseudo-hodowli. Jesteśmy pewni, że obligatoryjne prześwietlenia pomogą w rozbudzeniu świadomości hodowców oraz potencjalnych nabywców szczeniąt, ułatwią selekcję hodowlaną, a w konsekwencji przyczynią się do prawidłowego, zdrowego rozwoju rasy w naszym kraju.

Miłośnicy Ras Szwajcarskich Typu Górskiego

w Polsce.

imię i nazwisko:
rasa posiadanego psa:
nazwa i przydomek hodowlany:
nr.PKR:
Ostatnio edytowano 2009-03-16, 14:30 przez C.A., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
C.A.
 
Posty: 167
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-12, 09:02
Lokalizacja: Olsztyn/Gutkowo
psy: Koka, Janeczka, Ginger, Amon(dspp)
Hodowla: Caveat Actor

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Szam » 2009-03-16, 14:11

Przydomek i PKR jest niepotrzebne, potrzeba za to nr legitymacji i co to w koncu jest petycja czy wniosek?? Moim zdaniem powinno byc to przygotowane porzadnie a nie tak na hura...zeby bylo...
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez C.A. » 2009-03-16, 14:34

Szam napisał(a):Przydomek i PKR jest niepotrzebne, potrzeba za to nr legitymacji i co to w koncu jest petycja czy wniosek?? Moim zdaniem powinno byc to przygotowane porzadnie a nie tak na hura...zeby bylo...


Właśnie staramy się przygotować to porządnie. Oczywiście jest to petycja-już poprawiłam.

Aby czepiać się konstruktywnie może przytoczę:

.... jeśli chcesz napisać dokument skierowany do władz (danej firmy, organizacji bądź państwa) zawierający postulaty, prośby lub roszczenia i jeśli chcesz go złożyć w imieniu jakiejś zbiorowości. Ilość zebranych pod nią podpisów będzie wskazywać na jej ważność społeczną i zmusi adresata do podjęcia odpowiednich działań.

Aby napisać petycję należy:
1. Zdefiniować adresata petycji, to znaczy napisać w nagłówku jego dane: imię i nazwisko i/bądź nazwę instytucji czy organizacji, do których kierujemy petycję.
2. Rozpocząć petycję od wyjaśnienia kwestii, które stwarzają określony problem będący przyczyną powstania petycji.
3. Opisać problem, który powoduje niekorzystną sytuację poprzez jakąś działalność lub jej zaniechanie.
4. Przedstawić postulaty, prośby lub wnioski mające służyć zlikwidowaniu określonego problemu i poprawieniu sytuacji.
5. Opisać korzyści, jakie powstaną w wyniku wprowadzenia w życie wyżej wymienionych postulatów, próśb lub wniosków.
6. Podpisać petycję we własnym imieniu.
7. Zbierać podpisy osób, których problem dotyczy oraz osób, które popierają słuszność petycji.
Avatar użytkownika
C.A.
 
Posty: 167
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-12, 09:02
Lokalizacja: Olsztyn/Gutkowo
psy: Koka, Janeczka, Ginger, Amon(dspp)
Hodowla: Caveat Actor

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez magat » 2009-03-16, 14:55

............CZY ZAMIAST SIE CZEPIAC MOŻNA PROSIĆ O WNIESIENIE POPRAWEK ???????????????????????????????

:evil: :evil: , CHYBA,ŻE DALEJ BĘDZIEMY DYSKUTOWAC JAK MA PETYCJA WYGLADAĆ , W NAJBLIŻSZYM CZASIE WYSTAWA W KATOWICACH -MOZNA TAM ZEBRAĆ TROCHE PODPISÓW, CHYBA,ZE DO TEGO CZASU ZNOWU NIE UDA SIE NAPISAC PETYCJI LEPIEJ ,????????????
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Argo » 2009-03-16, 15:26

Nie jesteśmy może ekspertami w dziedzinie petycji (zwykle lobbing, zwłaszcza zakulisowy, wydawał się skuteczniejszy ;-) ), ale całym sercem jesteśmy za.
Wydaje nam się, że nie ma obowiązku zbierania i przesyłania jednobrzmiących tekstów a jedynie wnioskowane działanie powinno być wspólne dla wszystkich (może więc w takiej sytuacji każdy zainteresowany ulepszyć po swojemu bez przedłużania całej sprawy!!!)
Ktoś z bardziej doświadczonych w szwajcarach, uświadomił mi, że wymóg prześwietleń już był i w wyniku chochlika lub sił tajemnych zaniknął. Tak czy siak wszelki nacisk na lepsze standardy w hodowli należy gorąco popierać!!!!
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Guard » 2009-03-16, 19:12

Argo napisał(a): Tak czy siak wszelki nacisk na lepsze standardy w hodowli należy gorąco popierać!!!!

Amen
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Tess » 2009-03-16, 19:58

Nadal mamy 11 petycji. Zgadzam się, że treść nie musi być jednolita. Z pr-owskiego punktu widzenia nawet lepiej, żeby tak nie było - widać wówczas, że o to samo walczą różne środowiska.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez C.A. » 2009-03-16, 20:06

No wreszcie jakieś sensowne głosy ;-)
Avatar użytkownika
C.A.
 
Posty: 167
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-12, 09:02
Lokalizacja: Olsztyn/Gutkowo
psy: Koka, Janeczka, Ginger, Amon(dspp)
Hodowla: Caveat Actor

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Argo » 2009-03-16, 20:28

Jesteśmy na wystawie w Katowicach w najbliższą sobotę, chętnie zbierzemy petycje od zainteresowanych i razem z naszymi złożymy w Związku. Mogę też "od przypadku" wydrukować kilka egzemplarzy tekstu w brzmieniu zaproponowanym przez C.A. i zabrać na wystawę. Może się przydadzą...
Może jeszcze w jakimś miejscu da się rozpropagować inicjatywę? inne wątki..? inne fora...? strony hodowli...? :shock:
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez C.A. » 2009-03-16, 22:30

Dla ułatwienia, petycja do druku znajduje się tu:
http://www.hodowlapsowrasowych.olsztyn.pl/petycja3.pdf
Avatar użytkownika
C.A.
 
Posty: 167
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-12, 09:02
Lokalizacja: Olsztyn/Gutkowo
psy: Koka, Janeczka, Ginger, Amon(dspp)
Hodowla: Caveat Actor

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez pluto_dog » 2009-03-17, 14:26

Z zainteresowaniem przeczytałem ten post (jak i wiele innych na tym forum). Generalnie staram się nie zabierać głosu ponieważ po pierwsze dopiero czekamy na swojego wymażonego szczeniaka, a po drugie moja wiedza na temat hodowli jest znikoma, a jak porównam ją do niektórych forumowiczow to w zasadzie jej nie ma...
Niestety tematy tutaj poruszane są na tyle interesujące że nie wytrzymałem i ...

Widzę że macie ogromną wolę działania - niestety problemem jest, jak to często bywa, biurokracja(ZK) i to jak zareaguje na Waszą petycję (piszę Waszą ponieważ nie mogę się pod nią podpisać chociaż bardzo bym chciał oraz dlatego że moja wiedza na temat którego ona dotyczy jest zbyt mała).

Czy w związku z tym nie powinniście rownolegle podjąć natychmiastowych działań? Jak widać z postu o goldenach od petycji do decyzji to nawet 3 lata mogą minąć!!!

Przecież jako hodowcy/właściciele, którzy dbają przede wszystkim o dobro rasy - możecie w każdej chwili założyć np. stowarzyszenie BPP/DSPP które nie dość że może być pomocnym narzędziem nacisku na ZK (analogicznie jak w wątku o goldenach), to może od razu wprowadzić zalecenia dotyczące porządanych działań.

Niech będzie to "elitarne" stowarzyszenie, a w jego szeregi niech będą przyjmowani jedynie właściciele oraz hodowcy ras szwajcarskich, którzy spełnią określone warunki tj. np wszystkie lub część wymienonych przez Was powyżej badań stawów, oczu, serca oraz obowiązek chipowania, informowania o stanie zdrowia, przyczynie zgonu rodziców i pozostałych przodków etc.

Takie stowarzyszenie może stać się swojego rodzaju gwarantem przestrzegania "dobrych praktyk", które następnie, pewnie nie bez oporów, zostaną z czasem w całości albo w części wprowadzone jako formalne zasady ZK.
Wierzę że członkowstwo w takim stowarzyszeniu może być również dla hodowcy czy właścieciela reproduktora prawdziwą nobilitacją (oczywiście oprócz konieczności podporządkowania się wymagającym i kosztownym rygorom).

Korzyści z działalności takiego stowarzyszenia są oczywiste:
- zwiększenie prawdopodobieństwa zdrowych (badania) i legalnych miotów (identyfikacja; badania DNA)
- informacja dla potencjalnych nabywców szczeniąt(jako że właśnie szukamy pieska próbowałem zasięgnąć informacji w ZK w Warszawie - bez komentarza...)
- podniesienie prestiżu hodowli/reproduktora = zwrot zwiększonych kosztów hodowców - oczywiście nie w kategoriach robienia biznesu ale zwrotu poniesionych wyższych od standardu ZK kosztów (do ZK może należeć "hodofca" który oferował przed wejściem na jedną z wystaw szczeniaki BPP z kometarzem - "a Wy to wystawiacie bo nasza "suka ma hodowlanke" ale już jej nie wystawiamy bo swoje (czyli konieczne minimum) zrobiła" (wszystko oczywiscie w zgodzie z ZK, z rodowodem, tylko szczeniaki jakies brudne... chociaż śliczne jak wszystkie BPP)

Myślę że każdy potencjalny nabywca, ktory chce pieska wystawowego, a także ten zainteresowany po prostu "petem" chetnie skorzystałby ze wsparcia takiego stowarzyszenia, które może rekomendować hodowców spełniających najwyższe standardy (wyższe od wymaganych przez ZK). Dzis oczywiście pozostaje forum, wystawy i indywidualne odwiedziny hodowli, ale głos takiego stowarzyszenia mógłby być silniejszy, a przede wszystkim dla wielu bardziej dostępny i z racji zebrania wielu hodowców-ekspertów bardziej obiektywny.
Każdy potencjalny nabywca zgodzi się również na wyższą cenę takiego szczenięcia jeżeli tylko ktoś mu wytłumaczy dlaczego warto np zapłacić x+y zamiast x jeżeli obydwa mają rodowody. Oczywiście nikt nikomu nie da gwarancji, ale warto zapłacić y więcej chociażby za zwiększone prawdopodobieństwo, że szczeniak będzie zdrowy i spędzi z nami najbliższe 10 lat

Trochę się rozpisałem (szczególnie jak na pierwszy raz). Z gory zastrzegam że nie chciałem nikogo urazić, obrazić etc. - aż się boję jak pomyślę o niektórych "sporach" na forum.

Pozdrawiam
Piotrek
pluto_dog
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 10:08
Lokalizacja: Komorów
psy: Właśnie szukamy...

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Cefreud » 2009-03-17, 15:05

po to ma powstac klub, ale jak większość tego typu inicjatyw umiera w martwym punkcie.Do powstanie klubu potrzeba 100 deklaracji.Z samych forumowych miotów można by te podpisy zebrać.Ale czy myślisz,że oprócz gadania ludzie chcieli by aby patrzeć im na ręce? Niektórym jest wygodnie spełniac minimum i gadanie o podniesieniu kryteriów jest tylko na " użytek zewnętrzny" :cry: :cry: :cry:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez C.A. » 2009-03-17, 15:15

Pluto_dog, to co przedstawiłeś to tzw. Klub Rasy, który forumowicze próbują stworzyć od niepamiętnych czasów tego i poprzedniego forum. Jak widać największy problem to konkretne działanie. Rozpisujemy się, czepiamy, pouczamy, ale gdy przychodzi do działania............hmm. To taka narodowa cecha, jak można coś skrytykować, wspólnie pokrzyczeć, szczególnie anonimowo (bo tak faktycznie, niewielu z nas wnika kto kryje się za nickiem) jest nas sporo, jednak działanie to krok milowy, nie do pokonania. Smutne ale prawdziwe :-/
Avatar użytkownika
C.A.
 
Posty: 167
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-12, 09:02
Lokalizacja: Olsztyn/Gutkowo
psy: Koka, Janeczka, Ginger, Amon(dspp)
Hodowla: Caveat Actor

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Argo » 2009-03-17, 16:12

Cele Klubu wydają się oczywiste; a gdzie można znaleźć "instrukcje działania" Klubu Rasy (czy raczej Ras). Skoro ma być niełatwo, to jak rozumiem należy na wzór innych krajów tworzyć klub szwajcarskich górskich - a co za tym idzie poza innymi przeszkodami tłumić pozorne sprzeczności między długością włosa czy rozmiarem ;-) .
Avatar użytkownika
Argo
 
Posty: 293
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-28, 01:18
psy: Agnarr, wcześniej Argos Koneser

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez C.A. » 2009-03-17, 18:01

Tu można sobie poczytać wszelakie regulaminy dotyczące Klubu Ras:
http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=klu&oddzial=
Ostatnio edytowano 2009-03-17, 18:01 przez C.A., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
C.A.
 
Posty: 167
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-12, 09:02
Lokalizacja: Olsztyn/Gutkowo
psy: Koka, Janeczka, Ginger, Amon(dspp)
Hodowla: Caveat Actor

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Guard » 2009-03-17, 18:01

Stworzenie klubu to niestety patrząc na przebieg postow na forum sprawa nie do zrealizowania, a szkoda, bo wszystko to co napisał Piotr ma sens. Mozna tylko z zazdrościa patrzeć jak działają kluby w innych krajach ze znacznie wyżej postawionym poprzeczkami hodowlanymi. Nam pozostaje robienie po swojemu, czyli każdy w zgodzie z własnym sumieniem......
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Brożkin » 2009-03-17, 22:09

Piotrek!
To co napisałeś jest bardzo trafione i mądre. O stowarzyszeniu pisałem już na tym forum nie jeden raz, ale chyba faktycznie nie ma "wewnętrznej potrzeby" utworzenia takiego organu.

Cieszy mnie jednak i jest dla nie motorem do przemyśleń a może nawet do działań w kierunku powstania takiego stowarzyszenia fakt, że Ty jako przyszły nabywca Berneńczyka chciałbyś zasięgnąć porady u ludzi w nim zrzeszonych. Jesteś żywym dowodem na to, że powstanie takiej instytucji jest potrzebne! Pewnie z klubem nie wyjdzie, ale wiem, że ze stowarzyszeniem jest o wiele łatwiej.

Poza tym Karolino (Cefreud), nie podchodziłbym do tematu tak, że komuś jest nie na rękę, że ocenia się ich hodowle. Tym, którzy nie robią nic w kierunku ulepszania na pewno jest to nie w smak, ale właśnie członkowie takiego stowarzyszenia byliby od tego, aby im na te ręce patrzeć! A Ci, którzy nie mają sobie nic do zarzucenia - jest ich na tym forum sporo - nie mieliby się czego wstydzić czy nie daj Boże bać. Mogliby nawet służyć jako przykład dla tych mniej "zaangażowanych". Czyli patrząc z punktu widzenia dobra psiaków i przyszłych nabywców wszystko byłoby O.K.

Jestem przekonany, że powstałyby konflikty na tej płaszczyźnie, bo któryś z hodowców nie zgadzałby się z opinią stowarzyszenia i na tym forum grzmiałoby przez kilka tygodni. Ktoś zarzuciłby komuś brak wiedzy. Ktoś inny komuś innemu stronniczość itp. Niestety takie niesnaski należy wliczyć w "ryzyko zawodowe". Potem zadać sobie pytanie czy święty spokój jest ważniejszy od dobra naszej ukochanej rasy i przyszłych nabywców. Ja odpowiedź znam!
A wy?
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Cefreud » 2009-03-17, 22:21

Brożkin-temat był wałkowany milon razy.Stowarzyszenie miało nawet napisany statut, ale chętnych było .......5!

Dla dobra rasy potrzebny jest klub działający przy ZK! Jak wyjaśnisz mi cud,że w ciągu 3 lat a w zasadzie prawie 4 które spędziłam czytając forum, nie znalazło się 100 podpisów? Zobacz ile dołączyło do nas w ciągu 2 lat posiadaczy szczeniąt z przydomkiem "forumowych hodowli".Ile z nich,aktywnie uczestniczy w życiu ZK?Jeździ na wystawy,płaci składki członkowskie.
Ile w ciągu trzech lat wyszło szczeniąt z hodowli uznanych takich jak DD czy DW.Czy myslisz,że choć kilka dostało do wyprawki deklarację? Bo ja patrząc na mizerne próby powstania klubu-SZCZERZE W TO WĄTPIĘ!!!!!
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez Brożkin » 2009-03-17, 22:39

Cefreud napisał(a):Stowarzyszenie miało nawet napisany statut, ale chętnych było .......5!

Cholernie to smutne :!:

Cefreud napisał(a):Jak wyjaśnisz mi cud,że w ciągu 3 lat a w zasadzie prawie 4 które spędziłam czytając forum, nie znalazło się 100 podpisów?

Niestety nie wytłumaczę tego "cudu". To też smutne :!:


Można zastanawiać się dlaczego, kto, po co. Można też spróbować znów! Ja trochę przewrotnie zapytam ilu - przez te lata, które czytasz forum - przybyło właścicieli i miłośników rasy? Ilu z nich chciałoby czynnie działać? Kiedyś nie było chętnych i to jak powiedziałem smutne jest. Ale wszystko ewoluuje. Więcej wiary w ludzi :!:
;-) ;-) ;-)
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Petycja do klubu o badania na ED itd.

Postprzez pluto_dog » 2009-03-18, 10:35

Przepraszam że znowu się wtrącam, ale trochę mnie wciągnęło, a jak przeczytałem Wasze kolejne posty to się pogubiłem:

Mówicie, że potrzebny jest Klub Rasy, a nie stowarzyszenie - przecież Klub Rasy (w zasadzie ras) istnieje (Klub Molosów i Szwajcarskich Psów Pasterskich) - czy o taki Klub chodzi? Jeżeli tak to może dla Waszych inicjatyw wykorzystać już istniejący, bez konieczności tworzenia nowego... Oczywiście jeżeli taki Klub Rasy nie spełnia Waszych oczekiwań to trzeba przede wszystkim z niego wystąpić i można założyć Klub Rasy samych Szwajcarów (chyba to mieliście na myśli?)

...albo najpierw założyć "Stowarzyszenie miłośników psów ras szwajcarskich" działające niezależnie od ZK (który też jest tylko stowarzyszeniem) ale które będzie miało interes prawny w kierowaniu do ZK Waszych postulatów, a potem stopniowo pracować nad modernizacją istniejącego lub utworzeniem nowego Klubu przy ZK. Oczywiście interes prawny to nie wszystko bo "bez PR-u to nawet kuroniówki się nie dostanie" (to z jakiegos filmu) - z tym chyba nie powinno być problemu bo z tego co przeczytałem w tym wątku jest specjalista od PR-u.
Natomiast jezeli ZK zobaczy że takie stowarzyszenie nie działa w sprzeczności z jego interesami, a w dodatku dobrze sobie radzi (np bierze czynny udział w opiniotwórczym forum; zrzesza najlepszych hodowców; ma przełożenie na nabywców szczeniąt=rozwija i propaguje rasę/rasy, podnosi standardy=zawstydza pozostałych etc.) z pewnością będzie brało je pod uwagę...
Do założenia "stowarzyszenia zwykłego" (okrojona wersja stowarzyszenia) wystarczy zebranie 3 osób (stowarzyszenie 15 osób), co jest chyba znacznie prostsze niż 100 potrzebnych do założenia Klubu rasy na zasadach ZK.

Przyznam szczerze że super jest przykład Goldenów pokazany przez Busola - przecież oni przeszli właśnie taką drogę od członków forum (których notabene ZK nie słuchał) do Stowarzyszenia i własnego Klubu Rasy przy ZK.

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem... - jeżeli tak to proszę o korekty i tak jak pisałem powyżej nikogo nie chciałem urazić, obrazić etc. a w szczególności władz ZK lub "Klubu Molosów...".

Pozdrawiam
Piotrek
pluto_dog
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 10:08
Lokalizacja: Komorów
psy: Właśnie szukamy...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości