po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Moderator: Anirysova

po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-11-16, 23:12

Mam takie pytanko Luna dzis miala sterylizacje, i odnosze wrazenie, ze bardzo cierpi, lezac postekuje i popiskuje.
czy podawac jej cos przeciwbolowego? wiem, ze jak troche boli to lepiej, bo sie nie forsuje:
I co jej ewentualnie podac? leciec do apteki po cos specjalnego czy np zwykly ludzki lek przeciwbolowy rowniez moze byc?
Chilka po operacji calkiem inaczej dochodzila do siebie, Luna wyraznie cierpi :(
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Barbel » 2011-11-16, 23:22

Dzwoń do weta - nie wiem które srodki ludzkie można podac psu - natomiast niektóre są dla psa niewskazane. wiem, że można podac no spę... ale skonsultuj.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-11-16, 23:23

ok. dzieki.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez ewazoltowska » 2011-11-16, 23:28

podstawa kontakt z wetem ! z przeciwbólowych mój wet zaleca pyralginę najlepiej w czopkach ale nie dostaniesz bez recepty. Jak nic innego nie wyjdzie to daj tabletkę doustnie.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez saba&mlis » 2011-11-17, 00:06

Moja Sabina co prawda po innej operacji dostawala srodki przeciw bolowe jeszcze przez dwa dni.
Pamientam byla juz podobna dyskuja i opinie wetow tez byly rozne, jedni uwazaja ze jak psa boli to mniej sie rusza i nie zrobi sobie krzywdy, inni ze dla zdrowienia duzo lepiej jest bol zminimalizowac, ja sklaniam sie do drugiej opcji i radze dac psiakowi cos lagodnego(po konsultacji z wetem).
zdrowka dla Lunki
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Barbel » 2011-11-17, 00:23

Daria - przykryj ja - moze byc jej zimno. Możesz położyć obok niej butelki plastikowe napełnione ciepła woda - bedzie miala jak kaloryferki.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-11-17, 00:33

dzieki za rade, przykryje, ale chyba nie jest jej zimno, bo z salonu spod kominka ucieka do chlodniejszych czesci domu, po za tymma ubranko ;-) bo u niej kolniez sie nie sprawdza zdejmuje go :roll:
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez MartaD » 2011-11-17, 01:17

A ja ostatnio słyszałam, żeby nie przykrywać psa....ewentualnie same łapy, które są często zimne przez słabe krążenie, albo po prostu je trochę rozmasować...i tak się właśnie nad tym zastanawiałam, bo sama pierwsze co zawsze psy przykrywam ;-)
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-11-17, 01:20

to ja odkryc :-> <rotfl> i badz tu czlowieku madry, co szkola to inna metoda
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez MartaD » 2011-11-17, 01:23

:lol: hahahahah obserwuj ją ;-) będziesz widziała czego jej potrzeba :-) na pewno nic jej się nie stanie jak będzie przykryta....tylko tak mi się przypomniało co słyszałam :lol:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-11-17, 01:30

hehehe niom, juz nie piszczy i nie postekuje, przed chwila miala ciezki oddech ale juz jest ok, jest odkryta, sama sie odkryla ;-)
moje dziewczynki normalnie w domu siedziec nie chca, na dworze mieszkaja a do domciu turystycznie, wiec w sumie nie powinno jej byc zimno, zwlaszcza ze na prosbe weterynarz ogolil jej minimum brzucha, bo zima idzie ;-)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez kerovynn » 2011-11-17, 10:50

Esia nie dostawała nic po sterylce - właśnie po to by nie szalała. Pierwszy dzień była taka nieswoja, choć jak ją odbierałam od weta to na mój widok cieszyła się całą paszczą. Potem każdego kolejnego dnia było coraz lepiej. a Może Lunka piszczy bo ma dyskomfort i domaga sie pieszczot jako rekompensaty ;-)
U nas jest tak, że Robin jest strasznym przytulakiem i wpycha się w do miziania wręcz nachalnie, jak mu poświęcam dużo czasu to Esia zaczyna tak rozpaczliwie jęczeć i stękać jakby rodziła stado jeży :mrgreen: -jak tylko do niej podejdę od razu jest cicho :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Olcia » 2011-11-17, 11:35

Pyralgina to to samo co biovetalgin. Wersję w tabletkach można dostać bez recepty. Dawkowanie: 1 tabletka pyralginy (500 mg) na 10 kg m.c. psa.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Anna Rozalska » 2011-11-17, 20:41

My po sterylce dostałyśmy Metacam w zawiesinie i podawałyśmy przez 2 dni. Lamia nie popiskiwała i nosiła elegancki fartuszek. Nie piła i nie jadła przez 2 dni a na trzeci dzień doszła do siebie, na czwarty to już jej w głowie były tylko wygłupy. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-11-17, 20:46

Luska dzis juz w ogole nie popiskuje, zjadla tyle co kot naplakal ryzu z mieskiem, ale pije, i zalatwia sie w normie,
generalnie caly czas spi, ale weterynarz nie mogl jej uspic i dostala konska dawke, na dzien dobry domiesniowo dawke do wagi, potem raz jeszcze dodany srodek domiesniowo, dalej nic jej nie wzielo, wiec dozylnie przez wenflon kolejna dawka, i dopiero usnela, ale w trakcie operacji wybudzila sie i znow weterynarz musial ja dosypiac, operacja od 9 rano do 11, a w domu prawie 4 godziny byla nieprzytomna, trzeba bylo jezyka pilnowac, generalnie nieobecna ale odudzona do wieczora, dzis juz obecna, ale senna bardzo.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez saba&mlis » 2011-11-17, 21:49

Daria + Chila i Luna napisał(a): w domu prawie 4 godziny byla nieprzytomna, trzeba bylo jezyka pilnowac, generalnie nieobecna ale odudzona do wieczora, dzis juz obecna, ale senna bardzo.

Uff, ja bym chyba sama ze strachu zeszla, dobrze ze juz po wszystkim i teraz juz z gorki :-D
Mizianki dla calej gromadki <pies>
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Solonek » 2012-11-15, 23:37

po sterylce odbiore Sonie prawdopodobnie jeszcze nieprzytomną (wetka nie ma szpitalika ani warunków w poczeklani), do tej pory zabierałam ją zawsze albo wybudzoną albo odzyskującą przytomnosc (we Wrocławiu po operacji oddali ją nam całkowicie wybudzoną, przy zabiegach w Wałbrzychu czekaliśmy z nią na pufach w poczekalni, aż zacznie odzyskiwać przytomnosc).
Powinnam się jakoś przygotować? Na jakieś rzeczy zwracać szczególną uwagę? Będę wdzięczna za rady
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez marieanne » 2012-11-15, 23:42

Wet nie powinien Ci oddawać psa nie wybudzonego. Naprawdę milion rzeczy może nie daj Boże się zdarzyć....
No niestety, jak ktoś nie ma warunków, to nie operuje :-(
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez Barbel » 2012-11-15, 23:48

Może poproś, czy nie mozna na miejscu poczekac - choćby w poczekalni. Weź jakis koc, może dwa, butelke na ciepła wodę (żeby jej zrobic rodzaj termoforu, moze ją "trzepać" po narkozie) i bądź z nią, ale u weta. W razie wu ( coś z sercem nie daj Bóg) nie zdązysz jej dowieźć. Niech wyjdzie na własnych łapach.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: po sterylizacji- czy podawac leki przeciwbolowe?

Postprzez marieanne » 2012-11-15, 23:49

Barbel napisał(a):Może poproś, czy nie mozna na miejscu poczekac - choćby w poczekalni. Weź jakis koc, może dwa, butelke na ciepła wodę (żeby jej zrobic rodzaj termoforu, moze ją "trzepać" po narkozie) i bądź z nią, ale u weta. W razie wu ( coś z sercem nie daj Bóg) nie zdązysz jej dowieźć. Niech wyjdzie na własnych łapach.

O - i to jest najmądrzejsze wyjście.
Ale jeśli takiej możliwości miałoby nie być, to ja bym wolała kilka miesięcy poczekac, pieniążki dozbierać i zrobić to u weta, u którego opieka bedzie od a do zet... nie kwestionuję Solonek wiedzy czy umiejętności Twojej wetki, ale oddawanie właścicielowi niewybudzonego psa mądre nie jest :-(
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Następna strona

Powrót do - Choroby układu płciowego i narządów rozrodczych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość