Ropomacicze i ciąża urojona w jednym czasie?

Moderator: Anirysova

Ropomacicze i ciąża urojona w jednym czasie?

Postprzez Dora » 2011-08-23, 21:15

Witam.Tydzień temu zauważyłam że ze sromu mojej suni wydobywa się ropa.Weterynarz robiąc USG stwierdził że to na 100% ropomacicze. Podjeliśmy decyzję o sterylizacji mimo że wolałabym żeby niunia była w komplecie :)) .Sterylizację przeszła w piątek a dziś zauważyłam,że sutki ma nabrzmiałe i leci z nich mleko.Czy możliwe jest to że wet nierozpoznał ciązy urojonej? Czy przy ciąży urojonej ze sromu leci jakaś wydzielina?
Avatar użytkownika
Dora
 
Posty: 161
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-13, 01:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
psy: DORA Szmaragdowa Zagroda

Re: Ropomacicze i ciąża urojona w jednym czasie?

Postprzez allam » 2011-08-23, 22:20

Dora napisał(a): Czy przy ciąży urojonej ze sromu leci jakaś wydzielina?

Mogę się podłączyć do pytania :?: (już trzech wetów oglądało Romę, wyniki krwi super, twierdzą, że ropomacicze wykluczone a mnie się coś nie podoba, cycuchy duże, chociaż bez mleka, na sromie co jakiś czas kropelka wydzieliny, ale nie ropnej, innych objawów brak, zachowanie normalne).
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropomacicze i ciąża urojona w jednym czasie?

Postprzez 3-berny » 2011-08-23, 23:20

Oczywiście że może.Moja Klerka miała tylko raz ciążę urojoną ale niestety razem z ropomaciczem.Po operacji trzeba było walczyć z cieknącym z cyców mlekiem.Przy bardzo dużej laktacji można podać hormon który zablokuje produkcję mleka.Przy ciąży urojonej często ze sromu wydobywa się wydzielina śluzowa lub wodnista a srom może być lekko obrzęknięty.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Ropomacicze i ciąża urojona w jednym czasie?

Postprzez Anna Rozalska » 2011-08-24, 20:56

Generalnie podczas ciąży urojonej nie sterylizuje się suki tylko w czasie ciszy hormonalnej ale jeżeli wystąpiło ropomacicze to siła wyższa i po zabiegu trzeba do minimum ograniczyć skutki ciąży urojonej, która trwa 3 tygodnie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy


Powrót do - Choroby układu płciowego i narządów rozrodczych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość