ciąża urojona a ropomacicze

Moderator: Anirysova

ciąża urojona a ropomacicze

Postprzez Beata i Fiona » 2007-10-30, 18:35

Gwoli wyjaśnienia niejasności :-P
Czy przy ciąży urojonej istnieje jakieś niebezpieczenstwo dla zdrowia suki? Czy to prawda że suka może symulować poród, po którym z pochwy wypływają jakieś płyny? Czy ropomacicze może wiązać się z taką właśnie ciążą, czy występuje ono wyłącznie do 2 tygodni po cieczce?

Fionka niedawno zaczęła ścielić posłanie, i przygarnęła piszczącą świnke jako dziecko. Pozbawiłam jej i świnki i kocyka. Dlatego pytam ;-)
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Postprzez Anna Rozalska » 2007-10-30, 19:12

Ciąża urojona występuje 2 miesiące po cieczce tzn. tyle ile trwa ciaża u suki. Jest to rodzaj choroby psychicznej. Nie jest to niebezpieczne dla suki. Trwa przecietnie tyle co cieczka. Jeśli z sutków wypływa mleko trzeba smarować najlepiej altacetem w żelu. W wyjątkowo cieżkich przypadkach gdy mleka jest duzo może dojsć do stanu zapalnego. Wtedy trzeba isc do weta po jakieś środki hormonalne.Suczki, kóre ciąże urojone przechodzą bardzo cieżko powinno się dla ich dobra sterylizować. Moja Lamia po pierwszej cieczce miała urojobą. Mościła sobie posłanie, nie miała apetytu i namolnie lizała nas po rękach. Teraz miała druga cieczkę i jestem bardzo ciekawa czy znowu będzie miała ciażę urojoną. Tak to już jest z wiekszościa suczek. Najlepiej w czasie urojonej ciaży ograniczyć sopżywanie białka i zapewnić duzo ruchu.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Beata i Fiona » 2007-10-30, 20:57

Anna Rozalska napisał(a):Najlepiej w czasie urojonej ciaży ograniczyć sopżywanie białka i zapewnić duzo ruchu.


:mrgreen: to ma zapewnione

a jak z ropomaciczem i "porodem"?
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Postprzez Roxanka » 2007-10-30, 20:58

Niestety większość suczek ma ciąże urojone. Jeśli występują po każdej cieczce, a w sutkach jest mleko może to doprowadzić do guzów sutków.
W czasie ciąży urojonej należy ograniczyć spożywanie białka, pozabierać wszystkie zabawki i wychodzić na jak najdłuższe spacerki. Jeżeli nie mamy zamiaru rozmnażać suki lepiej ją wysterylizować, aby uniknąć ropomacicza i raka sutka.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Postprzez Beata i Fiona » 2007-10-30, 21:00

czyli ropomacicze ma z tym związek?
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Postprzez Roxanka » 2007-10-30, 21:02

Dokładnie tak. I trzeba bardzo uważać, bo ropomacicze jeżeli ma postać zamkniętą można przeoczyć i zorientować się za późno.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Postprzez Anna Rozalska » 2007-10-31, 10:02

Beata Ty się tak nie denerwuj, Ropomacicze występuje w 80% u starszych suczek i nie jest związane z ciążami urojonymi. Dosyć łatwo je rozpoznać. Suka ma wtedy potworne pragnienie, ciągle sie wylizuje. Znając krótkowieczność naszych bernów rzadko która suka przed zejśćiem choruje na ropomacicze. Sama mam już doświadzenie ze sterylizacją. Wysterylizowałam 9-letnią rottweilerkę dla jej dobra a ona za 8 miesięcy zachorowała na białaczkę, Sterylizacja okazała się niepotrzebna bo sunia odeszła na co innego. Po wszystkich cieczkach miała zawsze ciąże urojone. Być może sterylizacja osłabiła jej układ immunologiczny i przyspieszyła chorobę. Na sterylizację z powogu ropomacicza zawsze jest czas.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Barbel » 2007-10-31, 10:55

Beata, jaka sterylka!!!!!!!
Fiony??!!!!! :evil: :evil: :evil:
Ona ma dopiero 2 lata i jest wspaniałą suka o rewelacyjnym charakterze u użytkowości. !!!!!!
Lepiej przebadaj i nie kracz bo Bąbla na Ciebie naślę. Albo Jarka :mrgreen:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Postprzez Cefreud » 2007-10-31, 11:22

nie tylko starych! O mały włos a Amba Madzi by tak zakończyła żywot.A miała trochę ponad 2 lata!!!
Napisz do Madzi-niedawno przerabiała ten temat
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Roxanka » 2007-10-31, 12:14

W kwietniu koleżanki suka zachorowała na ropomacicze, a miała dopiero 4 lata, więc różnie to bywa.
Z tym rozpoznaniem też jest różnie. Przy ropomaciczu otwartym rzeczywiście łatwo rozpoznać, suka się wylizuje b. często i widoczny jest wyciek z pochwy. Niestety przy zamkniętym nie jest to takie proste, bo często przez dłuższy czas brak jest objawów i wychwytuje się dopiero wtedy, gdy suka traci apetyt, jest apatyczna, dużo pije i ma temperaturę, przy czym nie ma wycieku z pochwy i można coś przeoczyć. Przerabiałam to ze swoją sunią i niestety niewiele brakowało, żebym ją straciła, bo i wet. wprowadził mnie w błąd. Co prawda było to dawno i nie było jeszcze powszechne bad. USG.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Postprzez vika » 2007-10-31, 14:26

mam jamnika, sunia ma 2 lata, po kazdej cieczce miala ciaze urojona.. podczas ostatniej ciezczki uciekla i szczepila sie z psem, dostala zastrzyki na wstrzymanie ciazy.. po tym miala urojona... i tak jak zwykle ograniczenie jedzenia i dluzsze spacery. lekarz stwierdzil ze przeszlo... pewnej nocy budze sie pies caly w jakiejs mazi... okazalo sie ze wycieka z niej ropa... diagnoza ostre ropomacicze i natychmiastowa sterylizacja, objawow na ropomacicze nie miala, pila tyle co zawsze, humor dopisywal i apetyt rowniez..
ja bym pojechala i zbadala Fione na wszelki wypadek, bo potem moze byc za pozno.. lepiej dmuchac na zimne..
pozdrawiam
vika
 
Posty: 119
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:41
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Beata i Fiona » 2007-10-31, 18:51

Anna Rozalska napisał(a):Beata Ty się tak nie denerwuj


wybaczcie, jestem troche przewrażliwiona, to mój pierwszy pies :->

Barbel napisał(a):Beata, jaka sterylka!!!!!!!
Fiony??!!!!!


No co ty, jak narazie niem mam najmniejszego zamiau ;-)

Barbel napisał(a):jest wspaniałą suka o rewelacyjnym charakterze u użytkowości. !!!!!!


:lol: bez komentarza :mrgreen:

Barbel napisał(a):Lepiej przebadaj i nie kracz bo Bąbla na Ciebie naślę. Albo Jarka


Ty mnie szantażujesz?? :-P
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Postprzez Barbel » 2007-11-01, 00:00

Beata i Fiona napisał(a):
Ty mnie szantażujesz?? :-P

Tak :mrgreen: :mrgreen: :roll: 8-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Postprzez Beata i Fiona » 2007-11-01, 10:52

jak wiele o ludzkiej niewiedzy mówią wizyty u weterynarza. Biedny doktor produkował się 20 minut żeby mi wszystko wyjaśnić, z czego wystarczyło by 5 :-P . No ale nie wszyscy są takimi zapaleńcami jak np. Bernomaniacy :lol: 8-) (mówie m.in. o pani w kolejce przedemną która POCIESZAŁA swojego psa przed wizytą :evil: nie trawię takiego zachowania)

U Fiony wszystko ok, jest pod ścisłą obserwacją , jako jeden z najchudszych bernów jakie widziałam, jeszcze musiała przejść na dietę :shock: :lol: .

Dzisiaj jest już wyraźna poprawa, więc chyba wszystko skończy się na strachu ;-)
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Postprzez Barbel » 2007-11-01, 15:12

Beata i Fiona napisał(a): jako jeden z najchudszych bernów jakie widziałam, )

Beatko te dane są nieaktualne - widziałam Fionkę ostatnio :-P :mrgreen:
Najchudszym bernem jest Barbelasty i berła jakoś nie chce oddać :evil:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),


Powrót do - Choroby układu płciowego i narządów rozrodczych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość