Lipemia?

Moderator: Anirysova

Lipemia?

Postprzez kreska » 2007-07-26, 20:19

Wlasnie odebralam wyniki badan krwi Laty, w uwagach mam napisane :lekka lipemia :roll:
Czy ktos sie z tym spotkal bo jakos nic konkretnego nie moge znalezc :-( .
Do tego wszystkiego jest przekroczony poziom limfocytow, kreatyniny i mocznik maksymalny dopuszczony :roll:
Jak sobie polacze w calosc to co wiem/przeczytalam + wyniki+obserwacje zachowan to sie zaczynam obawiac o nerki :-( .
Jutro jade do weta ale zaczynam panikowac :-(

pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez Cefreud » 2007-07-27, 06:29

trzymam kciuki!Oby to nic poważnego
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez bea » 2007-07-27, 09:24

Ania spokojnie,badania trzeba powtórzyć,nie wymyślaj najgorszych wersji,trzymam kciuki mocno i czekam na wiadomość!
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez saganka » 2007-07-27, 10:59

Ania, my tez jestesmy z Wami! Daj znac co z Lata!
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Tess » 2007-07-27, 11:29

Trzymamy kciuki i łapusie mocno zacisniete.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Tess » 2007-07-27, 11:35

Wrzucam tekst, który znalazłam na forum weterynaryjnym - troche info nie zawadzi!

ren-wet Lek. wet. 2006-11-17 14:27:05

Witam, publikacji na temat lipemii jest bardzo duzo, również takich , które napisane sa językiem zrozumiałym dla właścicieli zwierzat(tzn bez medycznych rozważań), tylko szukac musi pani na stronach w języku angielskim, jak juz pisałam w innych postach na stronach w jęz.polskim faktycznie niczego ciekawego pani nie znajdzie. Nie widzę wskazań aby pani pies musiał przejść na lecznicza dieta typu hepatic ani ,zeby stosowac u niego jakiekolwiek tabletki? Podwyzszony ( a ile ?) ALAT absolutnie nie stanowi o tym,ze cos dzieje sie z wątroba.Wyniki badań raczej odzwierciedlaja sposób zywienia psa; surowica lipemiczna przy dobrym stanie psa i prawidłowych wynikach badań na pierwszym miejscu świadczy o \"delikatnym\" zapaleniu trzustki.Lipemia towarzyszy głównie chorobom endokrynologicznym- o tym moze pani poczytac w publikacjach.Powinna pani przede wszystkim podawac mu diete zbilansowana tzn dobrana dla psa-konkretna rasa, wiek, aktywność ruchowa.Jesli pies będzie jadł \"tłusto czy bardzo tłusto\" mozna doprowadzic do ostrego zapalenia trzustki.Proponuje skonsultowac sie z lekarzem i dobrac odpowiednia dieta.stosowanie leków będzie sie mijac z celem jesli nie zmodyfikuje pani diety psa.Pies może sport uprawiać. Pozdrawiam.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez kreska » 2007-07-27, 13:55

bea napisał(a):Ania spokojnie,badania trzeba powtórzyć,nie wymyślaj najgorszych wersji

Ja na punkcie zwierzat to jestem przewrazliwiona :roll:
Wrocilam wlasnie od weta, powiedzial ze jeszcze nie ma co panikowac ale badania sa troszke niepokojace i sygnalizuja ze cos sie zaczyna dziac nie prawidlowego :roll:
Na podstawie badan i moich spostrzezen dotyczacych zachowania/objawow wet uwaza ze przyczyna sa nerki :-(. Mam jej podawac przez tydzien 3 x dziennie po 1 tabletce furaginu, odczekac tydzien i zrobic jeszcze raz badania krwi i moczu i sugerowal je zrobic w innym laboratorium.
Wet pytal mnie czy nie wiem o jakis "rodzinnych" dolegliwosciach psiakow z linii hodowlanej Laty :roll: a ja wiem tylko tyle ze w III pokoleniu wystepuje dwukrotnie Aspen ktory mial podobno problemy z nerkami :-(
Moze ktos z hodowcow wie co bylo przyczyna smierci psa Kasper-a Maltabar?
Szkoda ze nie ma czegos takiego jak "bank danych"o chorobach z informacjami od hodowcow :-( .
Proby watrobowe na szczescie wyszly dobrze bo obawialam sie ze ta lipemia jest wlasnie od watroby na skutek przyjmowanych sterydow podawanych w zwiazku z mlodzienczym zapaleniem kosci.
Dowiedzialam sie ze objawy lipemi moga rowniez wystapic na skutek zjedzenia wysoko bialkowego pozywienia przed badaniami jak rowniez na skutek stresu.Przed badaniem nic jej nie dawalam do jedzenia ale czy nic nie zjadla nie mam pewnosci, bo rano byla na dworze i nie wiem czy nie uruchomila swoich "zelaznych zapasow" juz nie kontroluje jej kryjowek bo doszla do perfekcji w zacieraniu sladow ;-) a stres przy badaniu byl wielki :roll:
Odpedzam zle mysli i czekam z niecierpliwoscia na nastepne badania.
Przepraszam ze tak panikuje ale moj typ tak ma ;-).
Moze macie jakies sprawdzone sposoby na "lapanie" moczu :?: musze zaczac trenowac z Lata bo ona jest "wstydliwa",zaltwia sie poza zasiegiem mojego wzroku a na smyczy jest problem :roll:
Dziekuje za kciuki i rady :-)
pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2007-07-27, 14:15

kreska napisał(a):
Moze macie jakies sprawdzone sposoby na "lapanie" moczu :?: musze zaczac trenowac z Lata bo ona jest "wstydliwa",zaltwia sie poza zasiegiem mojego wzroku a na smyczy jest problem :roll:
Dziekuje za kciuki i rady :-)
pozdr...


ania, możesz spróbowac troche ją podgolić w "tych" okolicach i kupić w aptece woreczki przeznaczone dla małych dzieci takie do przyklejania. nasz wet mówił, że dość często skutkuje.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez bea » 2007-07-27, 17:30

Ania,podobno niektórzy wprowadzaja kucające suczki na folie i dopiero z tego zlewaja :-| ,nie wiem,bo nie próbowałam,pierwszy raz słysze,zeby Aspen miał kłopty z nerkami :-? ,dozył 9 lat i odszedł na odmianę białaczki.Badania musisz powtórzyć i właśnie w innym laboratorium,dlaczego wiadomo.Napisz do Margo, na pw,jezeli interesuje cie Kacper,to chyba nie były nerki,ale ja niepamietam,wiec zapytaj u żródła.To zrozumiałe ,ze sie denerwujesz,ale będzie dobrze,trzymaj sie KOCHANA :->
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez saganka » 2007-07-27, 17:49

Ja rowniez slyszalam o folii, ale pytanie, czy ona zechce na to nasiusiac?? Jutro dowiem sie od kolezanki, ktora ma sunie, jak ona to robila...
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szilkowa » 2007-07-28, 16:36

Ja też jak coś się dzieje mojej psiuni to zaras panikuję
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc


Powrót do - Choroby układu moczowego i układu wydalniczego (np. nerki, tarczka), gruczoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości