problem z nerka PILNE

Moderator: Anirysova

problem z nerka PILNE

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-12-16, 12:12

Co prawda problem nie jest u moich sun ale u Sharpeia znajomego.

Pies chudnie, w moczu raczej jest bialko bo sie pieni, jedna nerka jest powiekszona,
Mirek probuje sie do dr. NESKI dodzwonic ale nie moze

CZY KTOS MA AKTUALNY NR'??

PIES byl leczony we wroclawiu nie na to co trzeba :sciana: nie jest za dobrze.


potrzeba zrobic biopsje nerki, gdzie mozna oprocz warszawy?? cos mi sie kojazy ze gdzies na slasku, tam byl by od nas zdecydowanie lepszy dojazd, albo w czechach (PONOC TEZ W LIBERCU)

Prosze o pomoc!!!

O JAKIES KONTAKTY GDZIE MOZNA Skubiego zdignoyowac!
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: problem z nerka PILNE

Postprzez MB » 2011-12-16, 12:36

Zadzwoń do Bohumina +420 596 012 146 - poproś z dr Novakiem. http://www.abvet.cz
Dogadasz się po polsku, angielsku, niemiecku.
Biopsję nerki i inne badania na pewno zrobią.

Wysłalam Ci pw.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: problem z nerka PILNE

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-12-16, 12:45

dzieki wielkie :-)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: problem z nerka PILNE

Postprzez MB » 2011-12-16, 12:52

Tu postępowanie diagnostyczne u psa z rakiem nerki http://www.abvet.cz/pl/pripad-mesice/57-rak-nerki/
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: problem z nerka PILNE

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-12-26, 16:50

Ze skubim jest juz znacznie lepiej zaczal na wadze przybierac, ale postanowilam napisac ku przestrodze dalszy ciag wydarzen a konkretnie diagnoze, bo dla mnie byla zaskoczeniem.

Otoz skubiemu padly nerki przez szczepionke ktora mial ok pol roku wczesniej, Mirek juz wielu diagnoz szukajac, natrafil wlasnie na informacje o tzw Kombajnach czyli nszczepionkach np 7 w 1 czy 9 chorob w jednej szczepionce.

Jest wiele takich na rynku i niestety niektore tak na nerki wplywaja, ze po pary miesiacach pies chudnie, wyniki slabe, nerki siadaja. I tu przestroga zeby nie szczepic kombajnami, bo w nich jest szczepionka na kilka roznych chorob, z czego kazda ma inny okres dzialania. w tych 7 szczepionkach niektore dzilanie koncza po roku inne nawet po 3-4 latach. i my doszczepiamy co roku te szczepionki, przy czym na chorobe a) ktora po roku powinna byc doszczepiona i jest ok, ale chorobe b) dublujemy i sami obciazamy nerki.

czy znacie moze jakies pojedyncze szczepionki?? a jakie wasi weci polecja??

Moj szczepil mi psy kombajnami, choc mowil ze one dluzej moga dzialac, wiec nie szczpilam ich co roku, chilka byla szczepiona nimi co 2 lata, luna tez,

ale mam dylemat co do Fryty bo w sumie powinnismy ja znow doszczepic, bo zaczynamy na powaznie na wystawy jezdzic, a zdarza sie kaszel kenelowy, slyszal ktos o czystej szcepionce na kaszel kenelowy?? zebym tylko to jej doszczepila, a nie cala reszte przy okazji, zeby koncerny farmaceutyczne zarabialy?

o tym wiem z rozmowy z Mirkiem przez telefon, jak bede sie z nim widziec postaram sie o wiecej informacji ktore firmy szczegolnie dzialaja na nerki, mirek rozmawial z wieloma hodowcami m.in. z rosji, gdzie od kombajnow juz sie odchodzi, ewentualnie nie doszczepia ich co roku tylko co 2-3lata.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: problem z nerka PILNE

Postprzez ewazoltowska » 2011-12-26, 18:24

o kurna znowu powraca temat szczepień. Dziękuję za info. napisz jak coś wiecej ustalicie.Czy konsultowaliście ten temat z dr Neską ?
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: problem z nerka PILNE

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-12-26, 19:55

Tak z tego co wiem, Mirek wysylam dr, Nesce wyniki badan, i wysylal tez do czech, do rosji i do niemiec i w rozne miejsca, generalnie chodzi o to by unikac kombajnow, i niektorych firm, jakich jak bede wiedziec dam znac
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: problem z nerka PILNE

Postprzez Barbel » 2011-12-26, 20:10

Daria, na kenelowy jest fajna szczepionka donosowa - kapke droższa, ale super działa i mi sie Lusiek nie dość , ze nie przeziębia to i nic nosowego nie łapie..
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: problem z nerka PILNE

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-12-27, 12:34

Czy moglabys mi podac nazwe?
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: problem z nerka PILNE

Postprzez Barbel » 2011-12-27, 12:44

http://www.abvet.cz/cz/novinky/74-akce-na-mesic-zari/

Spoiler:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),


Powrót do - Choroby układu moczowego i układu wydalniczego (np. nerki, tarczka), gruczoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość