pH moczu psa - czym zakwaszać?

Moderator: Anirysova

pH moczu psa - czym zakwaszać?

Postprzez Szam » 2011-01-21, 12:02

Czym zakwaszać mocz u psa? Do tej pory uzywalismy witaminy C czy pasty Uropet zakwaszajacej, ale nasz wet stwierdzil, ze wylacznie karma Urinary i koniec, witamina, pasta mozna psu zrobic krzywde, za bardzo zakwasic i wtedy pojawia sie kamienie.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: pH moczu psa

Postprzez Aga-2 » 2011-01-21, 12:13

No cóż... my właśnie u Asty rozpuszczaliśmy kamienie RC Urinary.
NIe wiem jeszcze jaki wynik tego rozpuszczania. Wyszły kamienie fosforanowe. Mocz miała przez długi okres czasu z odczynem obojętnym. Mam wrażenie, że weterynarze nie bardzo wiedzą, jak to zmienić...
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: pH moczu psa

Postprzez kerovynn » 2011-01-21, 12:20

Eśce po badaniu moczu wet zalecił Uropet a jak pytałam skąd ta przypadłość to mi powiedział, że pies - mówiąc ogólnie - je za mało mięsa. No to dokarmiam mięskiem, bo Uropet zbytniej poprawy nie przyniósł
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: pH moczu psa

Postprzez Gocha » 2011-01-21, 12:56

Aga-2 napisał(a):No cóż... my właśnie u Asty rozpuszczaliśmy kamienie RC Urinary.
NIe wiem jeszcze jaki wynik tego rozpuszczania. Wyszły kamienie fosforanowe. Mocz miała przez długi okres czasu z odczynem obojętnym. Mam wrażenie, że weterynarze nie bardzo wiedzą, jak to zmienić...

Dawno temu u Ozzika wyszły kamienie i ph obojętne i też jedyną terapią była ta karma .Efekt był i mamy spokój nic się nie dzieje .Trochę długo to trwało bo chyba około 4 miesięcy był na tej diecie .
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: pH moczu psa

Postprzez Busola » 2011-01-21, 13:59

Kasiu, potwierdź proszę te informacje, ale słyszałam że do zakwaszania moczu idealnie nadaje sie żurawina (świeża, suszona) chyba nawet w jakims wątku o tym było
Dawkowania nie znam, niestety.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: pH moczu psa

Postprzez Aga-2 » 2011-01-21, 14:03

Gocha, a mocz już na stałe uzyskał kwaśny odczyn? Bo mnie głównie o to chodzi.
Kamienie, to wierzę, że się rozpuszczą, bo tak jest na karmie napisane, ale co potem? Bo tak żeby do końca życia karmić tą karmą to bym specjalnie nie chciała :-/
"Koszty miesięcznego utrzymania berna" (patrz wątek) by mi podskoczyły na maksa ;-) :lol:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: pH moczu psa

Postprzez saba&mlis » 2011-01-21, 14:06

Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: pH moczu psa

Postprzez Wiola&Nero » 2011-01-21, 14:10

My mamy problem z zakwaszaniem moczu (właściwie cały czas od kiedy pierwszy raz o tym napisałam :roll: viewtopic.php?f=88&t=5278&start=20
Ja daję wit C i żurawinę, podobno zielona pietruszka też zakwasza :-> U nas raz lepiej, raz gorzej :-/
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: pH moczu psa

Postprzez kreska » 2011-01-21, 14:29

Szam napisał(a):Czym zakwaszać mocz u psa? Do tej pory uzywalismy witaminy C czy pasty Uropet zakwaszajacej, ale nasz wet stwierdzil, ze wylacznie karma Urinary i koniec, witamina, pasta mozna psu zrobic krzywde, za bardzo zakwasic i wtedy pojawia sie kamienie.

dr. Neska przepisala moim dziewczynom URINAL (1-2kaps)lub i rownolegle (w zaleznosci od stopnia zakwaszenia)zamiast witaminy C polecila rutinoscorbin lub cerutin (1tabl dzienie)bo dodatkowo ma wlasciwosci wzmacniajace ;)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: pH moczu psa

Postprzez kreska » 2011-01-21, 14:32

kerovynn napisał(a):Eśce po badaniu moczu wet zalecił Uropet a jak pytałam skąd ta przypadłość to mi powiedział, że pies - mówiąc ogólnie - je za mało mięsa. No to dokarmiam mięskiem, bo Uropet zbytniej poprawy nie przyniósł


Ania zmien weta albo moze zle go zrozumialas ;-) przy diecie bogatej w mieso trzeba zakwaszac :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: pH moczu psa

Postprzez Gocha » 2011-01-21, 15:23

Aga-2 napisał(a):Gocha, a mocz już na stałe uzyskał kwaśny odczyn? Bo mnie głównie o to chodzi.
Kamienie, to wierzę, że się rozpuszczą, bo tak jest na karmie napisane, ale co potem? Bo tak żeby do końca życia karmić tą karmą to bym specjalnie nie chciała :-/
"Koszty miesięcznego utrzymania berna" (patrz wątek) by mi podskoczyły na maksa ;-) :lol:

Tak , po tej kuracji już nigdy więcej nie mieliśmy problemów z ph. Badamy mocz co pol roku i jest dobrze .Fakt ze kosztowna taka kuracja :-D
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: pH moczu psa

Postprzez Szam » 2011-01-21, 15:39

Kreska jestes pewna? Wszedzie jest napisane, ze mieso zakwasza mocz.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: pH moczu psa

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2011-01-21, 15:58

kreska napisał(a):
kerovynn napisał(a):Eśce po badaniu moczu wet zalecił Uropet a jak pytałam skąd ta przypadłość to mi powiedział, że pies - mówiąc ogólnie - je za mało mięsa. No to dokarmiam mięskiem, bo Uropet zbytniej poprawy nie przyniósł


Ania zmien weta albo moze zle go zrozumialas ;-) przy diecie bogatej w mieso trzeba zakwaszac :roll:

pozdr


Odpowiedź na prośbę Saganki (kto jak kto, ale Kaśka coś na ten temat wie ze względu na Brunkowe problemy):

"Białko jest najważniejszym składnikiem pokarmowym i jest niezbędne do utrzymania życia. Nie może być zastąpione żadnym innym składnikiem. Białko stanowi zasadniczy element budowy wszystkich tkanek, a odpowiedni jego dowóz decyduje o stanie zdrowia. Białko najlepszej jakości występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego, w mięsie zwierząt, ryb, drobiu, w mleku i jego przetworach, w jajach. Białko pochodzenia roślinnego zalicza się do białek niepełnowartościowych. Przy spożywaniu białka w zbyt małych ilościach lub o niskiej jakości, czynność komórek ulega upośledzeniu, manifestującym się zwiększeniem podatności na zakażenia i choroby. Stosowanie diety niskobiałkowej przez dłuższy czas hamuje wzrost, powoduje rozpad i zużycie własnych tkanek ustroju bez możliwości ich odnowy. Zastosowanie natomiast zbyt dużej ilości białka w diecie może być przyczyną gromadzenia się w nadmiarze produktów ich rozpadu (np. kwasu moczowego), wzrostu stężenia mocznika, potasu, fosforu we krwi, a jeśli nerki są niewydolne - zakwaszenia ustroju." to raz ze strony www.dialped.pl


"Odczyn (pH) moczu - zależy od ilości wydalanych z moczem wolnych jonów wodorowych. Obecność jonów wodorowych w moczu jest wynikiem wydalania przez nerki kwasów nieorganicznych oraz organicznych, powstających w przemianach wewnątrzustrojowych człowieka. źródłem kwasów w organizmie jest dieta bogata w białko, stąd odczyn moczu będzie bardziej kwaśny (niska wartość pH) u osób na diecie mięsnej niż na diecie mieszanej. Inną przyczyną nadmiernego zakwaszenia moczu może być długotrwałe głodzenie, gorączka, niewłaściwie kontrolowana cukrzyca.Odczyn moczu będzie bardziej zasadowy (wyższa wartość pH) u osób na diecie jarzynowej lub mlecznej. Ponadto wzrost pH moczu może być stwierdzany w następstwie uporczywych wymiotów, płukania żołądka, nadmiernego stosowania leków moczopędnych, w schorzeniach nerek związanych z utratą ich zdolności do zakwaszania moczu. Odczyn moczu będzie zasadowy w przypadku, gdy zawiera on dużą ilość bakterii, a także, gdy będzie zbyt długo przechowywany w temperaturze pokojowej."


Od 3 lat Kaśka walczy z obojętnym odczynem moczu, a Neska ZA KAŻDYM RAZEM powtarza jej, że to przez to, że dieta jest uboga w białko, czyli w mięso...

Abstrahując od tego - Kreska słyszałaś o diecie Dukana (Ducana)?
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: pH moczu psa

Postprzez Barbapapa » 2011-01-21, 17:40

Potrawy zakwaszające
Spaghetti
Corn flakes
Biały ryż
Chleb żytni
Biały chleb
Pełne mleko
Soczewica
Wołowina
Wieprzowina

Bardzo zakwaszające potrawy
Ser Parmezan
Ser Topiony
Twardy ser
Ser Gouda
Biały ser
Brązowy ryż
Owsianka
Chleb biały pełno ziarnisty
Orzechy
Orzech włoski
Salami
Mielonka, konserwa
Wątróbka
Kurczak
Dorsz
Śledź
Pstrąg
Jajka
Reszta na stronce: http://www.sfd.pl/%5Bart%5D_Przewodnik_ ... 94816.html

W diecie osoby chorej zaleca się produkty zakwaszające mocz. Będą to: mięso, drób, kasze, makarony, ryby. Wędliny i pieczywo spożywa się w ograniczonej ilości. Zawierają w swym składzie dodawana w czasie produkcji pewną ilość fosforanów. Wskazane jest obfite spożywanie wód mineralnych, wody przegotowanej, soków owocowych.

W razie współistnienia osadów z soli wapnia (kamica fosforanowo-wapniowa) ogranicza się dodatkowo pokarmy zawierające w swym składzie większe ilości tego składnika, takie jak: jaja, mleko, sery twarogowe i podpuszczkowe, rośliny strączkowe, konserwy rybne (np. szproty).

Szczególną odmianą kamicy fosforanowej jest tzw. kamica struwitowa czyli kamica fosforanowo-amonowo-magnezowa. Także i ten rodzaj kamicy z reguły spowodowany jest zakażeniem dróg moczowych drobnoustrojami powodującymi alkaliczny odczyn moczu. Dlatego właśnie odpowiednia dieta oraz skuteczne leczenie zakażenia antybiotykami ma podstawowy wpływ na przebieg kamicy fosforanowej. W razie potrzeby podaje się jeszcze leki zakwaszające mocz. Należy jednak przestrzec przed ich nadmiarem, gdyż mogą one doprowadzić do powstania kamicy wapniowej. A to ze strony Choroby.biz

http://www.nadzieja-glejak.pun.pl/viewtopic.php?id=113

http://www.resmedica.pl/pl/archiwum/zdart2991.html
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: pH moczu psa

Postprzez Barbapapa » 2011-01-21, 17:49

I jeszcze tu na temat produktów króre działają w różny sposób:
http://www.lalbavita.com.pl/strona.php?32532

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.ph ... pic=3210.0
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: pH moczu psa

Postprzez kreska » 2011-01-21, 23:19

Vel_Pan_Rekin napisał(a):
kreska napisał(a):
kerovynn napisał(a):Eśce po badaniu moczu wet zalecił Uropet a jak pytałam skąd ta przypadłość to mi powiedział, że pies - mówiąc ogólnie - je za mało mięsa. No to dokarmiam mięskiem, bo Uropet zbytniej poprawy nie przyniósł


Ania zmien weta albo moze zle go zrozumialas ;-) przy diecie bogatej w mieso trzeba zakwaszac :roll:

pozdr


Odpowiedź na prośbę Saganki (kto jak kto, ale Kaśka coś na ten temat wie ze względu na Brunkowe problemy):

"Białko jest najważniejszym składnikiem pokarmowym i jest niezbędne do utrzymania życia. Nie może być zastąpione żadnym innym składnikiem. Białko stanowi zasadniczy element budowy wszystkich tkanek, a odpowiedni jego dowóz decyduje o stanie zdrowia. Białko najlepszej jakości występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego, w mięsie zwierząt, ryb, drobiu, w mleku i jego przetworach, w jajach. Białko pochodzenia roślinnego zalicza się do białek niepełnowartościowych. Przy spożywaniu białka w zbyt małych ilościach lub o niskiej jakości, czynność komórek ulega upośledzeniu, manifestującym się zwiększeniem podatności na zakażenia i choroby. Stosowanie diety niskobiałkowej przez dłuższy czas hamuje wzrost, powoduje rozpad i zużycie własnych tkanek ustroju bez możliwości ich odnowy. Zastosowanie natomiast zbyt dużej ilości białka w diecie może być przyczyną gromadzenia się w nadmiarze produktów ich rozpadu (np. kwasu moczowego), wzrostu stężenia mocznika, potasu, fosforu we krwi, a jeśli nerki są niewydolne - zakwaszenia ustroju." to raz ze strony http://www.dialped.pl


"Odczyn (pH) moczu - zależy od ilości wydalanych z moczem wolnych jonów wodorowych. Obecność jonów wodorowych w moczu jest wynikiem wydalania przez nerki kwasów nieorganicznych oraz organicznych, powstających w przemianach wewnątrzustrojowych człowieka. źródłem kwasów w organizmie jest dieta bogata w białko, stąd odczyn moczu będzie bardziej kwaśny (niska wartość pH) u osób na diecie mięsnej niż na diecie mieszanej. Inną przyczyną nadmiernego zakwaszenia moczu może być długotrwałe głodzenie, gorączka, niewłaściwie kontrolowana cukrzyca.Odczyn moczu będzie bardziej zasadowy (wyższa wartość pH) u osób na diecie jarzynowej lub mlecznej. Ponadto wzrost pH moczu może być stwierdzany w następstwie uporczywych wymiotów, płukania żołądka, nadmiernego stosowania leków moczopędnych, w schorzeniach nerek związanych z utratą ich zdolności do zakwaszania moczu. Odczyn moczu będzie zasadowy w przypadku, gdy zawiera on dużą ilość bakterii, a także, gdy będzie zbyt długo przechowywany w temperaturze pokojowej."


Od 3 lat Kaśka walczy z obojętnym odczynem moczu, a Neska ZA KAŻDYM RAZEM powtarza jej, że to przez to, że dieta jest uboga w białko, czyli w mięso...

Abstrahując od tego - Kreska słyszałaś o diecie Dukana (Ducana)?


No to ja zglupialam :roll: przy problemach Fibulcowych z zapaleniem, wyladowalysmy u dr.Neski , pytala o diete Fibulec jest praktycznie tylko na miesie i powiedziala ze musimy zakwaszac :-/ przyznaje sie ze nie zaglebialam sie w literature bo dla mnie dr. jest autorytetem w swoim fachu. Wychodzi na to ze albo dr. nie zrozumiala na jakiej diecie jest Fibulec albo ja cos pokrecilam, tylko ze preparatow nie moglam pomylic a one sa na zakwaszanie :-/ wedlug tego co piszecie i podajecie to ja "plete" bzdury :-(

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: pH moczu psa

Postprzez annasm » 2011-01-22, 00:46

http://www.resmedica.pl/pl/archiwum/zdart2991.html
taki artykulik o diecie w zależności od rodzaju kamicy
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: pH moczu psa

Postprzez Barbapapa » 2011-01-23, 23:42

dokładnie ten sam dałam w swoim poście :mrgreen:
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: pH moczu psa

Postprzez annasm » 2011-01-23, 23:47

:mrgreen:
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE


Powrót do - Choroby układu moczowego i układu wydalniczego (np. nerki, tarczka), gruczoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron