Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Moderator: Anirysova

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Anna Rozalska » 2010-04-08, 09:38

Wiola na Twoje życzenie bez problemu oznaczaja kreatyninę w moczu tylko musisz yo zaznaczyć. Kontrolujcie gęstość moczu i obserwujcie czy piesio nie pije zyt dużej ilości wody.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez 4mala » 2010-04-15, 10:11

Trochę podłączę się pod temat, właśnie zrobiliśmy Vectorowi badania; krew, mocz i kał - niepokoiło nas, że od pewnego czasu cały czas ma luźne stolce (ale nie jest to biegunka), krew wyszła super- wet powiedziala, że może tylko lizyny jest ciut za mało, kał- czysty, co nas bardzo zdziwiło więc wieziemy jeszcze raz do innego laboratorium, gdzie jeśli tam wyjdzie czysty to szukamy w alergii pokarmowej no i mocz i tu się trochę zmartwiłam :-/ . Nie mam wyniku w domu jeszcze, wet powiadomiłam mnie telefonicznie, że parametry są bardzo dobre- wręcz idealne (ciężar, gęstość, odczyn...) ale "po lewej stronie wyniku" wyszły jakieś (nie pamiętam z tego wszystkiego) wałeczki, nabłonki, nieliczne plemniki i świeże krwinki :-? . Wet sugeruje, że może to być stan zapalny cewki lub pęcherza (jakis starszy może jeszcze z momentu kulawizny), młodzieńcze przekrwienie prostaty, że mamy przepłukać nerki i 2 tyg podawać urinal 3x1 i ponowne badania. Co o tym myślicie , bo nie ukrywam , że lekko spanikowałam :-?
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-04-15, 21:27

Wazne jest skad sa te waleczki i nablonki.. One nam mowia,gdzie sie ten nie taki stan dzieje.. Jesli mozesz,wklei wyniki
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez 4mala » 2010-04-15, 21:42

Wyniki będę mogła wkleić dopiero w poniedziałek, bo wczesniej nie mam jak dojechać do wetki, dlatego też przekazała mi wszystko telefonicznie. Ona sugeruje, że to może być cewka moczowa lub pęcherz, ja niestety wogóle się na tym nie znam i dlatego też tak panikuję.
Oprucz tego, że Vector mam luźniejsze stolce i ciagle by wszystko i wszystkich gwałcił i zieje to zachowuje się najzupełniej normalnie. Tylko, że mam świadomośc jak przebiegłe bywają nerki u Bernenczyków. A czy KAsiu słyszałaś o młodzieńczym przekrwieniu prostaty?

A mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ tabletki urinalu sa duże i Vector zanic się nie chce dać oszukać w paróweczce, to czy mogę mu podawać tylko tę maź ze środka tabletki (po jej rozkrojeniu w srodku jest taka mazista galaretka)?
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Barbel » 2010-04-15, 22:08

Tabletkę piesiowi podaje się tak - otwiera się paszczę, wrzuca do gardła, zamyka i głaszcze z zamkniętą paszczą po gardle. Efekt murowany.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez 4mala » 2010-04-24, 22:05

Zamieszczam wyniki Wectora, jezeli ktos sie może podzielić swoja opinia na ich temat będe bardzo wdzięczna.

barwa- żółta, przejrzysta;
ciężar właściwy -1,040
ph- 6
bialko sladowe
glukoza - wn
urobiloinogen- wn
nabłonki wielokatne -0- 1wpw
nablonki okragle- 0-3 wpw
erytrocyty świeże 10-20 wpw
wałeczki drobnoziarniste -0-1 wpw
wałeczki gruboziarniste- 0-1 wpw
plemniki nieliczne
zanieczyszczenia b. liczne
postałe pozycje są ujemnie

dostaje urinal 3x1,
jedyna rzecz która nie daje mi spac to to, ze zbuntował sie nam na jedzenie (pisałam o tym w watku dla niejadków), nie wiem czy to kwestia karmy, czy czegos innego. Dzis bylismy u weta, schudl nam chłopak do 37,5 kg, czyli jjakies 2 kg :(, dostał tabletki na apetyt z enzymami AMYLAN(amylaza, lipaza i proteaza). Wet twierdzi, ze jego marudzenie przy karmie i raczej luźne qupy , nie sa związane z nerkami, ze wyniki nie sa złe i świadcza o starym stanie zapalnym w organizmie (np. po kulawiźnie jaka mial wczesnie). Ale bede bardzo wdzieczna za wasze opinie. Bo nie daje mi to spokoju. Z góry dziękuje.

A krew wyszla super, kał tez bez żadnych pasożytów, drozdzy i lambli.
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez annasm » 2010-04-24, 23:51

Za dużo erytrocytów - stan zapalny, kamica, prostata, uszkodzenie mechaniczne śluzówki w okolicy cewki moczowej? i pić też mógłby więcej (b.wysoki ciężar właściwy).
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Anna Rozalska » 2010-04-25, 10:08

[url][URL=http://img594.imageshack.us/i/wynikilabwet0034lamia.jpg/]Obrazek[/url]

Uploaded with ImageShack.us[/url]

Nie znam się aż tak na parametrach ale na pewno jest jakiś stan zapalny. Może powinnaś chociaż telefonicznie skonsultować te wyniki z Dr. Neską.My zawsze konsultujemy mailowo .Na szczęście zawsze są wzorcowe. Możesz je chociaż częściowo porównać. Trzymamy kciuki za wyzdrowienie. Spadku apetytu nie bagatelizujcie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez 4mala » 2010-04-25, 14:07

annasm napisał(a):Za dużo erytrocytów - stan zapalny, kamica, prostata, uszkodzenie mechaniczne śluzówki w okolicy cewki moczowej? i pić też mógłby więcej (b.wysoki ciężar właściwy).


Wet sugerowala młodzięcze przekrwienie prostaty :-/ i powtórzenie wyników po 3.05. Co do ilosci picia to raczej pije dużo choć porownujac ilość wypijana w mieście a to co wypija na wsi, to niebo a ziemia (tam jest woda ze studni) i chyba strasznie mu smakuje, bo sie nie mże odkleic od wiadra juz się zastanawialam by przywozic ze soba ?

Anna Rozalska napisał(a):Nie znam się aż tak na parametrach ale na pewno jest jakiś stan zapalny. Może powinnaś chociaż telefonicznie skonsultować te wyniki z Dr. Neską.My zawsze konsultujemy mailowo .Na szczęście zawsze są wzorcowe. Możesz je chociaż częściowo porównać. Trzymamy kciuki za wyzdrowienie. Spadku apetytu nie bagatelizujcie.


On ma apetyt ale nie na swoja miskę (Britem pluje, nwet podawanym z reki :evil: ), bardzo chciałabym wierzyć, ze to zamieszanie z waga i qupami wynika z jedzenia i nie ma nic wspólnego z wynikami moczu.

Czy te wynik nie są na tyle tragiczne by spokojnie zaczekac do 4.05 na powtórzenie ich?

Z góry dziękuuję za pomoc
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-04-25, 14:40

Dawaj leki i poczekaj-nie jest zle.. Mnie zastanowilo jedno - te liczne zanieczyszczenia.. MOze Ty zle mu ten mocz pobralas? I to podnioslo ciezar wlasciwy? Czy mocz byl metny? I tak jak mowi Ania - duzo erytrocytow,ale na szczescie swiezych,czyli z dolnych partii ukl moczowego.. Zeby sprawdzic, czy to prostata, musielibyscie zrobic punkcje i tak pobrac mocz..
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez iwona_k1 » 2010-04-26, 21:27

co do luźnego stolca sugeruję test immunoenzymatyczny na lamblie ;-)
ostatnie wyniki moczu, które wkleiłaś są już niezłe...
Może być zapalenie prostaty i wtedy też mocz będzie mętny-tak było u Zornika -nawet był ślad białka w moczu...
A usg nerek i prostaty było robione? :roll:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez 4mala » 2010-04-26, 22:00

Iwonko wyniki na lambie wyszły ujemne (co prawda było to badanie tradycyjne a nie na przeciwciała, może faktycznie jej powtórzyć ?, bo jaj ani cyst nie wykryto dwukrotnie :-/ ).

Co do prostaty co mnie ciagle zastanawiało to, że Vector jest jeszcze mlody :-? , wetka zasugerowała by przyjmować urosept i 4.05 zrobić ponownie wyniki, jeżeli nie będzie poprawy to robimy usg i poszukujemy dalej (jak to stwierdziła, "papier wszystko wytrzyma i czasem bywa, że wyniki są super a pacjet chory :shock: ), co do luźnego stolca to mam nadzieję, że te enzymy też pomogą, no i dziś już przysłali mi nową karmę więc wchodzimy na josere festival (mam nadzieje, że będzie chciał ją jeść :-| .

Tylko się nie śmiejcie ze mnie ale czasem zastanawiam się czy on tak jak jego pańcia nie mam nerwów w żołądku no i ja co jakiś czas muszę walczyć z lambiozą, więc wydawało mi się logiczne, że on też będzie miał a tu niespodzianka- no ale nie mieszam wątków tu nie o tym ;-)

Dziękuję bardzo za Wasze wsparcie i opninie, któe są dla mnie bardzo cenne
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez iwona_k1 » 2010-04-26, 22:07

Ja zbadałabym kał testem immunoenzymatycznym.Chyba watro to wykluczyć i wtedy spokojnie szukać dalej.Metronidazol z pewnością pomoże ale po co psa szpikować niepotrzebnie.
Czy na podłodze nie widać śladów wykapywania z siusiorka jasnej wydzieliny?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez 4mala » 2010-04-27, 09:41

iwona_k1 napisał(a):Ja zbadałabym kał testem immunoenzymatycznym.Chyba watro to wykluczyć i wtedy spokojnie szukać dalej.Metronidazol z pewnością pomoże ale po co psa szpikować niepotrzebnie.
Czy na podłodze nie widać śladów wykapywania z siusiorka jasnej wydzieliny?


Masz rację, zrobie jeszcze test imunoenzymatyczny.
Wycieków na podłodze czy dywanie nie znalazlam ale co raz mam siusiorka obklejonego mleczno białym sluzem (wet powiedziała, ze to zwg., na okres dojrzewania i ze mam zwiekszona wydzielinę i kazała przepłukiwac napletek TantumRosa), fakt ze ponieca sie strasznie i prawie wszystkim :shock:

Nieststy muszę wspomnieć, ze wczoraj wieczorem micha została wchłonięta z radościa i smakiem a dzis ranoo już powiedzial, że NIE JEJ :-| ale za moim śniadaniem chodzi i jęczy, rece mi opadają :roll: (a moze go raz dziennie karmić?)
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez 4mala » 2010-05-08, 16:21

No to donoszę nowe wyniki:

barwa- intensywnie żółta, przejrzysta
ciężar włściwy- 1,040
ph- 5
azotyny (-)
białko 0,3 g/l
glukoza wn
ketony (-)
urobilinogen wn
bilirubina +1
hemoglobina (-)
nabłonki wielkokątne (-)
nabłonki okrągłe 0-1 wpw
nablonki ogoniaste (-)
bakterie (-)
leukocyty (-)
erytrocyty świeże 10-20 wpw
wałeczki drobnoziarniste (-)
wałeczki gruboziarniste (-)
wałeczki szkliste (-)
wałeczki nablonkowe (-)
plemniki dość liczne
zanieczyszczenia nieliczne
reszta wszytko ujemne

Mnie osobiście zaniepokoiła ta bilirubina i białko ale wet stwierdziła, że białko jest od plemnikow a bilirumina może się okresowo pojawiać, no i te erytrocyty świerze :-/ , niby zwg na jego permamentne podniecenia się wszystkim. I że ogółem to są dobre wyniki a co Wy o tym sądzicie? Czy ktoś syszał o tym młodzięczym przekrwieniu prostaty?
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-05-09, 12:27

ZEby dowiedziec sie na 100% skad pochodzi bialko, musicie zrobic pobranie moczu poprzez punkcje z pecherza. Jesli w takim moczu nie bedzie bialka, to bedziesz miec pewnosc, ze pochodzi ono raczej z prostaty. Sa takze specjalisci od prostaty, my bylismy u takiego weta, nazywa sie dr Galanty i przyjmuje np w Elwecie w Warszawie. MOj Bruno mial powiekszona prostate juz jako mlody pies, Galanty zalecil kastracje.. Bialko z moczu zniknelo i co wazne, prostata przestala wtornie zakazac ukl. moczowy.
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Wiola&Nero » 2010-06-07, 13:03

Wracam jak bumerang do swojego wątku :-> Jak niektórzy może doczytali, ze zlotu w w Sulejowie wróciliśmy z pierwotniakiem odkleszczowym :-? Ponieważ w rozmazie wyszły pojedyncze egzemplarze paskuda, dość szybko się z nim uporaliśmy. Jednak ze względu na poprzednie przejścia Miska z siurkami uparłam się na zrobienie profilu nerkowego (mimo dość przyzwoitej morfologii) i
mocznik - 9,7 mmol/l (norma do 9,6)
kreatynina - 165 umol/l (norma do 159)
Mocz
I badanie II badanie
kolor - żółty kolor - żółty
glu- ujemna glu- ujemna
bil- ujemna bil - ujemna
ket - ujemne ket- ujemne
ciężar 1.015 ciężar - 1.015
blo- ujemna blo- ujemna
ph- 6,5 ph- 7,0
pro* - 30 mg/dl pro* - 30mg/dl
uro- 0,2 E.U/dl uro - 0,2 EU/dl
nit - ujemne nit - ujemne
Leu - śladowe leu- ujemne

Badanie osadu : początkowo pojedyncze nabłonki dróg moczowych, pojedyncze leukocyty i dość liczne plemniki, później komórki nabłonka przejściowego i dość liczne bakterie, leukocyty pojedyncze.
Dostaliśmy Ipakitine na obniżenie mocznika i po 2 tyg kontrola wykazała :
mocznik - 10.1 mmol/l
kreatynina - 208 umol/l
Czyli mimo stosowania leku mamy ciągły wzrost wskaźników nerkowych.
Mocz bez zmian (tylko ph 6,0)
Próby wątrobowe w normie.
Wet zaordynował antybiotyk (nolicin) i zmiane diety na renal dla nerkowców - sugeruje niewydolnośc nerek. Po zakończeniu antybiotyku (w czwartek) robimy kontrolę morfologii + kreatynina i mocznik. No i uparłam sie na badanie USG. Wet twierdzi, ze początkowe zmiany i tak nie będą widoczne - co o tym myślicie, czy robię to badanie na wyrost :?: Może na coś jeszcze powinnam zwrócić uwagę :?: I co to u diabła może być :evil: Czy to naprawdę nerki :-? :?: :?: :!:
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Busola » 2010-06-07, 13:21

Wiola, za dużo ci nie poradzę, ale faktycznie ta biochemia nie wygląda bezproblemowo.
Ja bym usg zrobiła, ale dobrym sprzetem i z dobrym fachowcem.
Moze ktoś z okolic Poznania poleci dobra klinikę
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez kreska » 2010-06-07, 14:04

Ja moge Ci zasugerowac telefoniczna lub mailowa konsultacje z dr. Neska :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Majszczur » 2010-06-07, 15:12

Qrcze :-/ mocno trzymam za mojego ulubieńca i mogę podpisać się pod sugestią busoli i kreski.
Ty się chłopaku szykuj na jakiś zlocik z Grandzią, a nie testuj systemu nerwowego swojej Pańci.
Buziaki i kciukasy.
Ostatnio edytowano 2010-06-07, 15:20 przez Majszczur, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Choroby układu moczowego i układu wydalniczego (np. nerki, tarczka), gruczoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron