Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Moderator: Anirysova

Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Wiola&Nero » 2010-03-05, 09:04

Spieszę donieść co u nas :-)
Po dwóch dniach powtórzylismy oznaczenie wapnia w innym labo i wynik jest ok :-)
Ca = 2,53 mmol/l (norma 1,98 - 3,00)
Czy w takim przypadku stosunek wapnia do fosforu jest prawidłowy :?:

Przestraszona jednak poprzednimi wynikami postanowiłam przebadać mocz- kontrolnie. I tu już nie jest tak różowo :roll:
Ogólne badanie moczu - początek dobry a osad brzydki.
gęstość: 1010
odczyn: obojętny
białko: ujemne
hemoglobina: ujemna
bilirubina: ujemna
Urobilinogen: ujemny
glukoza: ujemna
kom. nabłonka dróg moczowych: liczne
krwinki białe: bardzo liczne
krwinki czerwone: bardzo liczne
drożdże: liczne
kryształy: fosforany bezpostaciowe (+++)
Dorobiliśmy badanie krwi :
Kreatynina 1,79 mg/dl
mocznik 47.4 mg/dl
Czy to dobre wyniki :?: Wg norm forumowych nieznacznie podwyższone a wet powiedział, że ok :roll:
Wet twierdzi, ze nerki są w porządku i zapewne mamy do czynienia z problemani dróg moczowych i pęcherza, i w tym kierunku prowadzić będziemy leczenie.
Nie chciałabym zaśmiecać wątku o wapniu i fosforze, bo to już się chyba kwalifikuje do chorób układu moczowego. Może mod przeniesie część mojej wypowiedzi do działu dotyczącego układu moczowego :?:
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Poziom wapnia i fosforu

Postprzez Szam » 2010-03-05, 09:09

Wiola, macie stan zapalny, poza tym odczyn jest obojętny i dzięki temu kryształy w moczu (a także przez stan zapalny). Moze warto pomyśleć o jakiejś karmie nerkowej na jakiś czas plus odkażanie dróg moczowych. I badanie za ok. 2-3 tygodnie.
Karma http://www.krakvet.pl/hills-canine-p-124.html
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Poziom wapnia i fosforu

Postprzez Wiola&Nero » 2010-03-05, 09:21

Nerek nie najlepiej reaguje na Hills'a. jak był mały i chorował na jelita to przez jakiś czas jadł karmę hills'a dla jelitowców - miał straszny łupież i świąd. Może jest jakiś royal dla nerkowców :roll: Mały teraz wsuwa bozitę robur. O ile można tak powiedzieć, bo z apetytem u niego kiepsko :-/
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Poziom wapnia i fosforu

Postprzez Szam » 2010-03-05, 09:32

http://www.krakvet.pl/royal-canin-urina ... p-860.html
Skonsultuj to oczywiscie z wetem
Sa jeszcze pasty zakwaszajace Uro-Pet
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Poziom wapnia i fosforu

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-03-05, 10:21

Ma bardzo niski ciezar wlasciwy.. I niezly stan zapalny.. Dostaliscie antybiotyk? Pamietaj, ze antybiotyk powinien przyjmowac dosyc dlugo.. a pozniej kontrolowac mocz czesto, bo takie niedoleczone problemy czesto przeksztalcaja sie w choroby nerek przewlekle.. Koniecznie zmiencie diete - dieta to podstawa w chorobach drog moczowych.. Zakwasic mocz mozna dajac sporo witaminy c. Powinniscie tez zrobic posiew tego mozcu zeby wiedziec,co leczycie.
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Poziom wapnia i fosforu

Postprzez Wiola&Nero » 2010-03-05, 10:34

Dzisiaj dostanę leki od weta. Napiszę co dostałam. Co to znaczy długo przyjmować antybiotyk ? Wet coś mówił o tygodniu :roll: Czy to wystarczy ? Rozumien, że zmiana diety, to zmiana karmy. Mały do tej pory był na jedzonku mieszanym 2/3 karmy, 1/3 gotowanego. Może za dużo mięska ? A posiew moczu, to chyba tyko przez punkcje z pęcherza :roll: Sorry, że tyle pytań ale trochę zielona jestem :oops:
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Poziom wapnia i fosforu

Postprzez MB » 2010-03-05, 10:36

I wymaz z prącia ( z nasady ) bo macie drożdże , a je też trzeba usunąć , bo ciągle się będą bakterie namnażać.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: Poziom wapnia i fosforu

Postprzez Wiola&Nero » 2010-03-05, 10:38

A jak usunąć te drożdże ? Chryste, czy ktoś zna dobrego weta od tych spraw w Poznaniu ? Bo może da się wszystko w jednym miejscu i czasie. Nercio nie bardzo kocha lekarzy :roll:
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Poziom wapnia i fosforu

Postprzez MB » 2010-03-05, 10:51

Wiola&Nero napisał(a):A jak usunąć te drożdże ? Chryste, czy ktoś zna dobrego weta od tych spraw w Poznaniu ? Bo może da się wszystko w jednym miejscu i czasie. Nercio nie bardzo kocha lekarzy :roll:

Przepraszam tak się niefortunnie wyraziłam , usunąć w sensie wyleczyć.
Wymaz zrobi każdy lekarz , to nic takiego - potem w zależności od wyniku , dobierze Ci leki dla psiaka.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: Poziom wapnia i fosforu

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-03-05, 11:37

Niekonicznie przez punkcje, moze byc ze srodkowego strumienia moczu, po wymyciu siusiaka i z wyjalowionego naczynia (w aptekach chyba takie sprzedaja - do posiewu) W ten sposob dowiecie sie tez jakie to grzybki was zaatakowaly. A tydzien to za malo. Dr Neska daje minimum 2 tygodnie, a czesto i 4. Warto powtorzyc badanie moczu po dwoch i jak bedzie juz ok,to dodac z tydzien antybiotyk. Na teraz jesli chodzi o jedzenie, to radzilabym jakas karme,ktora zredukuje wam te fosforany, moze ta http://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrowi ... p269342827 albo taka http://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrowi ... p539850713 ale tojuzwet wam powinien doradzic

edit, ups, znilk mi gdzies watek do ktorego odpowiadalam... :shock: ;-) moge prosic o przeniesienie tam gdzie to zostalo przeniesione?
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Wiola&Nero » 2010-03-05, 19:07

Dostaliśmy furagin (3x1) i synergal (2x1 tabl). Ze swojej strony postanowiłam podawać jeszcze lacidofi. Co do zmiany karmy wet wyraża się sceptycznie. Royala nie zachwala, na hilsa Nerek uczulony. Na razie mamy uropet do zakwaszania, a jak po leczeniu powtórne badanie nie polepszy się znacznie poleca to
http://animalia.pl/produkt,8660,Specifi ... pport.html
Co Wy na to :?:
Ostatnio edytowano 2010-03-15, 10:00 przez Wiola&Nero, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Szam » 2010-03-05, 19:15

Ale ta karma tworzy zasadowy mocz i usuwa inne typy kamieni....- dziala odwrotnie niz powinna...
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-03-05, 19:39

Rozumiem, ze nie zrobicie posiewu? Kasia ma racje - z jednej strony dajecie uropet (zreszta bardzo drogi w porownaniu z taka np witamina c),a z drugiej podajecie karme,ktora ma dawac odczyn zasadowy.. Wedlug mnie ta karma to nic szczegolnego,a poza tym jest pierunsko droga w porownianiu z innymi karmami.. A co z purina weterynaryjna? Ona zakwasza srodowisku moczu, a takie jest najzdrowsze dla drog moczowych.. I na ile ten antybiotyk dostaliscie?
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Szam » 2010-03-05, 19:54

jak juz to ta
http://animalia.pl/produkt,8647,63,Spec ... ement.html
ale szkoda kasy na karme z kukurydzy, pszenicy, ryzu i tluszczu (masakra jakas), taniej wyjdzie wam kupic skladniki na targu i wymieszac ;-)
Royal czy Hills daja niezle efekty. Hills moze niekoniecznie uczulac, to troche inna jakosc od Hills sklepowego.
Pasta Was dosc drogo wyjdzie, opakowanie przy psie 45kg wychodzi na ok. 4-5 dni.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Wiola&Nero » 2010-03-05, 20:42

Szam napisał(a):Ale ta karma tworzy zasadowy mocz i usuwa inne typy kamieni....- dziala odwrotnie niz powinna...


Też mi się ta karma nie podoba :-| Posiew zrobię, ponieważ jestem z natury dość dociekliwa 8-) Hils'a, jak pisałam wcześniej, jedliśmy nie sklepowego tylko weteranyjnego (dla jelitowców). Efekt - okropny łupież i świąd.
Może rzeczywiście ta purina :?: Jak patrzę na tubkę uropetu, to rzeczywiście nie na długo wystarczy :-?
Antybiotyk na razie mamy na 10 dni.

Jeszcze jedno - czy karmę weterynaryjną wprowadza się też stopniowo, mieszając ją z dotychczasową karmą, czy też można od razu, że się tak wyrażę "na żywca" ;-)
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Anirysova » 2010-03-06, 00:35

Też stopniowo, a dlaczego nie karma z Royala Urinare, podobno najlepsza?
Nasza pani weterynarz zaleciła Eryczkowi vit C, a inna weterynarz z laboratorium gdzie robimy badania twierdzi, że witamina C nie zakwasza i najlepiej stosowac karmy zakwaszające.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-03-06, 11:58

Co do zakwaszania moczu witamina c - dokladnie taka metode podala mi dr Neska, specjalistka od chorob nerek, ktora prowadzi Bruna (przewlekla niewydolnosc nerek). Moze tez byc rutinoscorbin :-P
W pnn nie mozemy stosowac karmy z duza ilsocia bialka z miesa,a to wlasnie powoduje zakwaszanie moczu. Poza tym, sprawdzilismy to empirycznie :-P - badajac mocz co miesiac..
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Wiola&Nero » 2010-03-06, 12:23

Czyli mięsko jest ok :lol: Żeby tylko chciał jeść :roll: Kupię jednak royala, bo najszybciej go zdobędę a co za tym idzie mały będzie miał szybko zmienioną dietkę. Mam jeszcze jedno pytanko. Miałam go właśnie odrobaczać. Czy myślicie, że dobrze się z tym wstrzymać czy też nie ma to znaczenia. Nie chciałabym zbyt dużo chemi na raz mu wrzucać do przetrawienia :roll:
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-03-06, 12:26

Miesko jest ok,ale tylko wtedy,gdy nie ma sie chorych nerek. Wtedy zabija... :-(
Nie odrobaczaj go teraz, odrobaczac powinno sie tylko zdrowego psa..
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Zapalenie pęcherza i dróg moczowych

Postprzez magat » 2010-03-06, 15:35

, a co myślicie o Kobersie, ?, mojej bardzo słuzy ( daje namaczanę jagnięcinę z ryżem...jeśli chodzi o konsystencje tego co pozostaje po...bardzo sie sprawdza), co prawda jada równocześnie ANF holistic jako nastepne danie
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Następna strona

Powrót do - Choroby układu moczowego i układu wydalniczego (np. nerki, tarczka), gruczoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości