niewydolność nerek - co jest przczyną?

Moderator: Anirysova

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez AT » 2008-10-17, 19:26

jeśli wierzyć tym stronom to dicoflor nie zawiera laktozy http://www.forumpediatryczne.pl/txt/print,4903,3 http://www.lekolandia.pl/dicoflor-30-10-saszetek-p-3135.html ale warto by na oryginalnej ulotce sprawdzić
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez Busola » 2008-10-17, 21:06

Violka, co u was, my tu sie zamartwiamy :-?
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez frappe » 2008-10-17, 22:23

Nie dawno wróciliśmy. Kiarunia w drodze do weta wymiotowała mi w aucie. U weterynarza była duża kolejka ale cierpliwie czekałyśmy. Rano Kiara nie zrobiła siusiu ale przed samym wyjazdem do weta udało mi się zdobyć próbkę, jednak pani weterynarz stwierdziła, że jeśli wyniki mają być prawdziwe to lepiej dać do zbadania poranny moc i to "środkowy strumień". Zrobiliśmy usg, dostaliśmy opis badania:
"Lewa i prawa nerka zatartą warstwą korową i rdzenną, kształt oby nerek bardzo nieregularny, nerki w zaawansowanym stadium degeneracji. Wątroba hyperechogeniczna, woreczek żółciowy z dużą zawartością żółci, pęcherz moczowy znacznie wypełniony b/z, śledziona b/z, macica b/z. "
Lekarz weterynarii Dorota Godek

Próbkę moczu zawieziemy jutro z samego rana.

"Badanie USG jamy brzusznej i miednicznej - ultrasonografia jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną, pozwalająca na uzyskanie w czasie rzeczywistym obrazu przekroju i struktury badanego narządu lub całego układu narządów. W trakcie obrazowania układu moczowego badany obiekt uwidoczniony zostaje na ekranie monitora, a badający ma możliwość zatrzymania obrazu oraz wydrukowania interesującego go ujęcia w celu dokonania szczegółowej analizy. Metoda ta wykorzystuje zjawisko rozchodzenia się oraz odbicia fali ultradźwiękowej - wysłane do wnętrza organizmu fale ultradźwiękowe odbijają się od badanych tkanek, przy założeniu stałej prędkości fali w różnych tkankach. Fala ultradźwiękowa generowana jest oraz przetwarzana w impulsy elektryczne przy użyciu zjawiska piezoelektrycznego.

Badania laboratoryjne moczu - badania te obejmują ocenę cech fizycznych moczu, komputerowe badanie biochemiczne moczu oraz mikroskopowe badanie osadu moczu po jego odwirowaniu i identyfikację znajdujących się w nim elementów morfotycznych. Są to podstawowe badania obrazujące pracę układu wydalniczego. Szczegółowe badanie moczu może pomóc w rozpoznaniu choroby nerek oraz dróg moczowych, a także pozwala ocenić predyspozycje do tworzenia się kamieni. Badanie ogólne moczu jest często niedocenianym, ale niezwykle ważnym badaniem diagnostycznym przynoszącym bardzo wiele informacji, również o ogólnym stanie organizmu, ponieważ w nerkach następuje filtracja krwi.

Automatyczną dializę otrzewnową (ADO) - jest to metoda wewnątrzustrojowa, zastępująca funkcje nerek. Dializa otrzewnowa jest zabiegiem pozwalającym na oczyszczanie krwi ze szkodliwych substancji i w miarę możliwości pomagającym w utrzymaniu adekwatnego bilansu płynowego. W charakterze półprzepuszczalnej błony dializacyjnej wykorzystuje się surowiczą błonę otrzewnową, która wyścieła jamę brzuszną i pokrywa znajdujące się w niej narządy. ADO wymaga zastosowania specjalnego elektronicznego urządzenia zwanego cyklerem, który dokonuje automatycznie wymiany płynu dializacyjnego w jamie otrzewnowej. "

Tam http://www.lecznica-homeopatia.pl/ pojedziemy jeszcze w ten weekend, ostatecznie w poniedziałek.

Kupiłam dzisiaj u weterynarza renala w puszcze, niestety nie zasmakował Kiarci. Teraz śpi, posmarowałam jej nosek maścią bo jest w strasznym stanie od ciągłego oblizywania.
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez agusia » 2008-10-17, 22:27

Dziewczynki, jesteśmy cały czas z Wami... I MOCNO zaciskamy kciuki...
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez AT » 2008-10-17, 22:40

Viola a dostaliście wydrukowane fotki usg? teraz jak najszybciej to co masz przydało by się wysłać Nesce.
Dzielne jesteście dziewczyny .Trzymajcie się
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez Busola » 2008-10-17, 22:41

Viola, a do Neski dzwoniłaś????
ZADZWOŃ, ONA CZEKA NA TELEFON!!!!!!!!!!!!!
to tylko jeden telefon

pytanie - od czego sie zaczeło, jesli to przez wątrobe to jest nadzieja
ten woreczek żółciowy to od wątroby zapewne, troche martwi ten pęcherz pełen...

aaa, i jeszcze - od razu klaruje sie ten wyxsoki ALAT no i stosunek mocznika do kreatyniny (kreatynina dużo niższa niz przy typowych chorobach odnerkowych) a chora watroba podwyzsza mocznik (jak to u Mufki było) dlatego u Kiarci ten stosunek jest ...dziwny jak na nerki
VIOLA nie zastanawiaj sie, dzwon do Neski, bo ja to tylko z fusów wróżę. Kurcze, gdyby znać poziom kreatyniny w moczu...

Dziewczyny , trzymajcie sie i nie poddawajcie sie, jest nadzieja :lol:
Ostatnio edytowano 2008-10-17, 23:26 przez Busola, łącznie edytowano 2 razy
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez AT » 2008-10-17, 22:44

AAA! no właśnie dzwoń do dr Neski, Kasia już Ci ,,grunt" przygotowała ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez frappe » 2008-10-17, 23:13

Zdjęć usg nie dostaliśmy :-/ Jak pojadę do tej lecznicy homeopatia to zrobię jeszcze raz usg i "zażądam" zdjęć.
Przyznaję się, że strasznie zwlekam z tym telefonem do Dr Neski, sama nie wiem dlaczego... Obiecuję, że jutro zadzwonię !
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez AT » 2008-10-17, 23:36

koniecznie weź wydruk zdjęcia usg- zawsze wtedy można zrobić szybką konsultację z innym lekarzem. Viola myślimy o Was bardzo mocno i bardzo pozytywną energię przesyłamy. Z tego co mi wiadomo Neska jest fajna babka nie ma co się strachać tylko dzwonić. Dobrej nocy Dziewczyny
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez Hekate » 2008-10-18, 00:29

Viola cały czas trzymamy za was kciuki, kurcze mało z tych wyników rozumiem ale wierzę że jeszcze może być dobrze,
i tak jak dziewczyny zadzwoń do dr Neski :!:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez Magda » 2008-10-18, 10:37

Viola, trzymajcie się obie z Kiarą! Dzielne z Was dziewczyny!

Konsultacji nigdy dosyć, ja też słyszałam wiele dobrych słów o dr Nesce - nerki to jej konik, jeśli ona czeka na telefon od Ciebie, to nie zastanawiaj się tylko dzwoń, jak radzą Ci dziewczyny!
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-10-18, 11:23

Wiola dzwońcie :!: Wiem, że boisz się usłyszeć niektóre rzeczy, ale ten telefon jest przede wszystkim szansą dla Was :!:
3majcie się :!: A my cały czas myślami z Wami jesteśmy...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez OlgaO » 2008-10-18, 11:50

Trzymamy kciuki musi byc DOBRZE!
Avatar użytkownika
OlgaO
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 18:15
Lokalizacja: Lubomierz
psy: Rock'n'Roll Kropla Nadziei

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez Anna Rozalska » 2008-10-18, 13:31

,Viola zadzwoń koniecznie do Agnieszki Neski. To fantastyczny lekarz. Jesli jest szansa ona to powie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez Ania Gd » 2008-10-18, 16:52

frappe napisał(a):Zdjęć usg nie dostaliśmy :-/ Jak pojadę do tej lecznicy homeopatia to zrobię jeszcze raz usg i "zażądam" zdjęć.

Viola jak będą robić USG to niech dokładnie zbadają drożność moczowodów.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez frappe » 2008-10-18, 16:56

Dzwoniłam do Neski, ma jeszcze pacjentów, umówiłam się za godzinę na telefon. Zobaczymy a raczej usłyszymy co powie.

edit 1) jadę do sklepu po zakupy dla Kiary, jak wrócę wszystko opiszę, jest malutkie światełko w tunelu - najważniejsze kolejne 7 dni.
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-10-18, 20:22

Viola zyczę Ci z całego serca żeby Kiarcia wyzdrowiała.Trzymaj sie .
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez maat » 2008-10-18, 21:05

Patrzymy w to światełko z wielką nadzieją.
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez Busola » 2008-10-18, 22:00

Violka, i jaaaak?
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: niewydolność nerek - co jest przczyną?

Postprzez AT » 2008-10-18, 22:09

Viola ja mam paznokcie zjedzone....
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Choroby układu moczowego i układu wydalniczego (np. nerki, tarczka), gruczoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości