Gruczolaki odbytu

Moderator: Anirysova

Gruczolaki odbytu

Postprzez Bożena od Pretora » 2014-09-16, 11:25

U Pretora znowu pojawiły się gruczolaki odbytu. Już kiedyś miał 2 małe , ale zniknęły po Tamoxifenie, to było kilka lat temu. Ale teraz ma kilka przy odbycie , jeden jest taki większy pod skórą ukryty , a jeden większy tuz pod ogonem. Martwię się, bo lekarka powiedziała, że jak ma implant Suprelorin to nie powinny się pojawić, bo to są hormonozależne gruczolaki. Nie wiem co robić. Powiedziała, że będą rosły, mogą potem pojawić się owrzodzenia i będzie coraz gorzej. Czy wiecie co z tym zrobić. Operacja nie wchodzi w grę- wiek Pretora 10, 5 roku i umiejscowienie- może uszkodzić zwieracz odbytu. Bardzo się martwię. Nie wiem co robić, gdzie iść jeszcze na konsultacje, czy iść do jakiegoś onkologa, podobno dobry jest lekarz Zbigniew Kieza w Gdańsku . Poradźcie mi coś. Już tak wszystko dobrze z Preciem jest, wyniki wszystkie w normie, a tu takie zmartwienie. Nie rusza tego na razie, nie liże, nie gryzie.
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Re: Gruczolaki odbytu

Postprzez Bożena od Pretora » 2014-09-16, 18:59

Naprawdę nikt nigdy nie miał do czynienia z tą przypadłością u psów :(
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Re: Gruczolaki odbytu

Postprzez saba&mlis » 2014-09-17, 07:53

Bożena od Pretora napisał(a):Naprawdę nikt nigdy nie miał do czynienia z tą przypadłością u psów :(

Ja nie miałam, mogę tylko powiedzieć że może na wszelki wypadek warto udać się do onkologa.

a taka wypowiedź weta znalazłąm w necie:
"A skąd wiadomo, że to jest gruczolak? Czy były wykonane badania patomorfologiczne wycinka pobranego ze zmiany?
Nawiązując do wcześniejszego pytania, jak można pomóc? Jeżeli guzy nie krwawią, nie rozpadają się, a nie można wykonać zabiegu w celu ich usunięcia to proszę jak najmniej manipulować przy nich np. okolicę odbytu delikatnie myć, jeżeli zachodzi taka potrzeba
"dr n.wet Barbara Fojut-Pałka
Życzę zdrowia Pretorkowi <okok>
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Gruczolaki odbytu

Postprzez Bożena od Pretora » 2014-09-17, 10:24

Też właśnie to czytałam. że to gruczolak stwierdziła nasza Pani wet, ale bez badań tylko oglądając. Wybierzemy się do onkologa na wszelki wypadek.
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes


Powrót do - Choroby układu moczowego i układu wydalniczego (np. nerki, tarczka), gruczoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron