Wypadnięcie odbytu

Moderator: Anirysova

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez Szam » 2012-10-23, 11:19

Na biegunki i zakazenia przewodu pokarmowego dobry jest Nifuroksazyd. Ja w razie problemow daje go nawet malym szczeniakom (oczywiscie wersje w plynie).
Wegiel jest tez teraz w kapsulkach, latwiej podac psu.
Nie podaje sie jednoczesnie wegla i lekow, bo wegiel uposledza wchlanianie ich.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez Ella » 2012-10-23, 13:02

Z tym encortonem to chyba lekka przesada :shock: ,na biegunkę raczej się sterydów nie stosuje ,zwłaszcza,że nie postawiono ostatecznej diagnozy.
Z pewnością będzie poprawa(oby nie krótkotrwała),sterydy działają silnie przeciwzapalnie,ale czy to trafiony pomysł zważywszy skutki uboczne leków sterydowych-wątpię.Jest wiele przeciwwskazań do stosowania tych leków(m.inn. pasożyty,zakażenia grzybicze przewodu pokarmowego)

Spróbuj się jeszcze skonsultować z innym weterynarzem.Osobiście zwróciłabym uwagę na dokładne badania w kierunku pasożytów(lamblie-dość trudne do wykrycia)
A wypadanie odbytu trzeba leczyć jak najszybciej operacyjnie.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez Majszczur » 2012-10-23, 13:17

bernia75 napisał(a): Kiedy jadła zupki gotowane na kurczaku, marchwi i ryżu nie było problemu z biegunka. Kiedy zaczęła jeść super karmę z 300 zł leci z niej woda. <załamka>
takie permanentne biegunki po karmach komercyjnych mogą wskazywać na alergię bądź nietolerancję pokarmową na... wypełniacze karm (wszelkie mączki ect.). Moją Bertę całe życie musiałam karmić gotowanym, precyzyjnie dobieranym, bo jej organizm nie tolerował wypełniaczy z wszelkich karm, łacznie z tymi z wysokiej półki. Miała tak intensywne biegunki (średnio co 2 godz), że Nifuroksazyd nie pomagał. Zmiana diety tak <tak> . Mnie i mojej wetce zajęło wiele miesięcy zanim na to wpadliśmy - szukaliśmy poważniejszej przyczyny - bo to bern :->
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez ewazoltowska » 2012-10-23, 13:42

Na wykrycie Lamblii sa juz opracowane testy -pobierany jest wymaz z odbytu,jak mowi moja wetka 99% pewności /cena ok 30,-/chyba nie zaszkodzi zrobić. Ja bym tez doła do dobrego lab . wymaz z odbytu ,/mokra bagietka/do badania w kierunku bakterii tlenowych i beztlenowców.Jedyny problem ,ze próbka musi być w ciągu max 2 godz w labolatorium /może macie u Was Zakład Higieny Weterynaryjnej tam powinni zrobic takie badania/
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez bernia75 » 2012-10-23, 13:51

Pojechałam raz jeszcze do weta, uparłam się na gruntowne odrobaczenie. Co prawda w badaniach kału nic nie wyszło, ale jak wszyscy piszą, to nie jest takie oczywiste, raz badasz i dostajesz pewny wynik.
Mój wet powiedział, że też miał to zaproponować (dawka uderzeniowa przez 5 dni). Zobaczymy co będzie dalej. Od dzisiaj wracamy do papek ryżowych.

Bella ma apetyt i to mnie cieszy :-D

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, to bardzo pomaga kiedy ma się świadomość że nie jesteś sama z problemem.
Raz jeszcze dziękuję. <buzki>
Avatar użytkownika
bernia75
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-18, 19:54
Lokalizacja: Nawojowa k/Nowego Sącza
psy: Beastie Bella Majowy Skarbiec
Hodowla: Beastie Bella

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez bernia75 » 2012-10-23, 13:59

ewazoltowska napisał(a):Na wykrycie Lamblii sa juz opracowane testy -pobierany jest wymaz z odbytu,jak mowi moja wetka 99% pewności /cena ok 30,-/chyba nie zaszkodzi zrobić. Ja bym tez doła do dobrego lab . wymaz z odbytu ,/mokra bagietka/do badania w kierunku bakterii tlenowych i beztlenowców.Jedyny problem ,ze próbka musi być w ciągu max 2 godz w labolatorium /może macie u Was Zakład Higieny Weterynaryjnej tam powinni zrobic takie badania/



Test robiliśmy w Theriosie (wynik ujemny), dostała antybiotyk Metronidazol w dawce końskiej i co z tego jak wczoraj biegania nie było końca. Odstawiła karmę która dostała z Royala (dla diety jelitowej). <zmeczony>
Avatar użytkownika
bernia75
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-18, 19:54
Lokalizacja: Nawojowa k/Nowego Sącza
psy: Beastie Bella Majowy Skarbiec
Hodowla: Beastie Bella

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez kreska » 2012-10-23, 14:50

odszukalam moje zapiski..Łata dostala Panacur w dawce 1 tabl. / na 5kg przez 4 dni i po 3 tyg. powtorka, rownoczesnie metronidazol 2 x 1 tabl. przez 4tyg+ 1 tydz. po 1tabl.

pozdr
ps
po podaniu pierwszej dawki moze nastąpić pozorne pogorszenie stanu ,jako ze przy usuwaniu duzej ilości pasozytów powstaje zwiększona ilość toksyn :-> z tego co wiem nie powinno sie przerywac podawania metronidazolu ze wzgledu na uodparnianie sie bakterii...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez bernia75 » 2012-10-23, 15:21

Bella dostała Dehinel Plus 4 tabletki dziennie przez 5 dni. Jeżeli ma cokolwiek, wytłucze.
Avatar użytkownika
bernia75
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-18, 19:54
Lokalizacja: Nawojowa k/Nowego Sącza
psy: Beastie Bella Majowy Skarbiec
Hodowla: Beastie Bella

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez Aga-2 » 2012-10-23, 16:19

bernia75 napisał(a):Bella dostała Dehinel Plus 4 tabletki dziennie przez 5 dni. Jeżeli ma cokolwiek, wytłucze.

No nie wiem czy tak "cokolwiek". Skopiowałam stąd: http://www.krkapolska.pl/pl/produkty/pr ... psow/2735/
Do leczenia inwazji następujących nicieni oraz tasiemców u dorosłych psów:
Nicienie
Glisty: Toxocara canis, Toxascaris leonina (późne formy niedojrzałe i dojrzałe)
Tęgoryjce: Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum (dorosłe)
Tasiemce
Tasiemce: Taenia spp., Dipylidium caninum
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez ewazoltowska » 2012-10-23, 17:10

Taka drobna uwaga czy nie zauwazyliście zakłaczenia w kale ? u mojego występowało a okazało sie ,że towarzyszyło włosoglowce /dośc oprna do zwalczenia a dosć silnie uszkadza ścianki jelit/
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez bernia75 » 2012-10-23, 17:23

ewazoltowska napisał(a):Taka drobna uwaga czy nie zauwazyliście zakłaczenia w kale ? u mojego występowało a okazało sie ,że towarzyszyło włosoglowce /dośc oprna do zwalczenia a dosć silnie uszkadza ścianki jelit/


Nie widziałam a ostatnio bardzo dokładnie oglądam jej kupy.
Avatar użytkownika
bernia75
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-18, 19:54
Lokalizacja: Nawojowa k/Nowego Sącza
psy: Beastie Bella Majowy Skarbiec
Hodowla: Beastie Bella

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez bernia75 » 2012-10-23, 17:26

Aga-2 napisał(a):
bernia75 napisał(a):Bella dostała Dehinel Plus 4 tabletki dziennie przez 5 dni. Jeżeli ma cokolwiek, wytłucze.

No nie wiem czy tak "cokolwiek". Skopiowałam stąd: http://www.krkapolska.pl/pl/produkty/pr ... psow/2735/
Do leczenia inwazji następujących nicieni oraz tasiemców u dorosłych psów:
Nicienie
Glisty: Toxocara canis, Toxascaris leonina (późne formy niedojrzałe i dojrzałe)
Tęgoryjce: Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum (dorosłe)
Tasiemce
Tasiemce: Taenia spp., Dipylidium caninum



Jakaś masakra, wet powiedziała że podziała na wszystko :mlotek:
Avatar użytkownika
bernia75
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-18, 19:54
Lokalizacja: Nawojowa k/Nowego Sącza
psy: Beastie Bella Majowy Skarbiec
Hodowla: Beastie Bella

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez bernia75 » 2012-10-24, 22:03

Dziś jest lepiej, na spacerze zrobiła normalną kupę. :-) Potem była jeszcze dwa razy, kupy były rzadsze ale nie mogę od razu spodziewać się cudu. Cieszy mnie to, że ma apetyt bo wygląda naprawdę marnie. Mimo ostatniej diety ma sporo energii (biegała dzisiaj z małą jak szalona), zastanawiam się skąd bierze tyle siły.

Chciałabym, żeby ten koszmar już się skończył, żeby biegunka całkiem ustała, jestem potwornie zmęczona ostatnim stresem, sama też wyglądam marnie. <zmeczony>
Avatar użytkownika
bernia75
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-18, 19:54
Lokalizacja: Nawojowa k/Nowego Sącza
psy: Beastie Bella Majowy Skarbiec
Hodowla: Beastie Bella

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez Poker » 2012-10-25, 17:03

Kciukasy trzymamy za Bellę <buja_w_oblokach> i za Ciebie Kobito - wytrzymaj, będzie dobrze, przecież z górki już macie <winko>
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez bernia75 » 2012-10-25, 17:26

Chciałabym, żeby było z górki, już tak często nie biega ale dostaje węgiel. Wet kazała odstawić węgiel, żeby sprawdzić czy leki działają. Najgorszy problem to ta prostnica :-( , przy każdej kupie wypada. Jedziemy jutro do weta, musi to obejrzeć nie wiem czy nie obejdzie się jednak bez szycia.
Przyznaje, że sama trochę boje tego zabiegu <stres> , tym bardziej ze wet chyba też.
Avatar użytkownika
bernia75
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-18, 19:54
Lokalizacja: Nawojowa k/Nowego Sącza
psy: Beastie Bella Majowy Skarbiec
Hodowla: Beastie Bella

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez meggy » 2012-10-25, 18:26

Mysle ze wet wie jak to zrobic :) Bedzie dobrze !!! trzymam mocno caly czas.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez MB » 2012-10-25, 18:35

bernia75 napisał(a):Chciałabym, żeby było z górki, już tak często nie biega ale dostaje węgiel. Wet kazała odstawić węgiel, żeby sprawdzić czy leki działają. Najgorszy problem to ta prostnica :-( , przy każdej kupie wypada. Jedziemy jutro do weta, musi to obejrzeć nie wiem czy nie obejdzie się jednak bez szycia.
Przyznaje, że sama trochę boje tego zabiegu <stres> , tym bardziej ze wet chyba też.

Zastanów się jeszcze czy nie lepiej jednak do Theriosa pojechać. Nie daj tego robić byle komu, tym bardziej że masz wątpliwości co do weta. A jeśli jednak nie wie jak to zrobić, to co potem. Dla doświadczonego lekarza ten zabieg nie będzie problemem, dla mniej doświadczonego...? zapytaj czy już robił coś takiego, albo chociaż widział jak to się robi.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez Poker » 2012-10-26, 11:48

MB napisał(a): Nie daj tego robić byle komu, tym bardziej że masz wątpliwości co do weta. A jeśli jednak nie wie jak to zrobić, to co potem. Dla doświadczonego lekarza ten zabieg nie będzie problemem, dla mniej doświadczonego...? zapytaj czy już robił coś takiego, albo chociaż widział jak to się robi.


święte słowa, wykonać <tak>
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez bernia75 » 2012-10-26, 19:56

Nasz wet chyba już nie ma pomysłu. Tym bardziej, że z Bellą nie jest dobrze. <załamka> Po takiej dawce leków jaką ostatnio dostała powinno choć trochę się poprawić, dalej jest biegunka a co najgorsze zleciała z wagi kolejny kilogram. Waga z dziś to 37,2 kg. Co z tego, że ma apetyt jak to co zjada przelatuje przez nią. Po dzisiejsze wizycie u weta jestem totalnie załamana. Dostała anybiotyk. Jutro jedziemy do Theriosa. Pewnie będzie robiła dodatkowe badania w kierunku chłoniaka. Odsuwam od siebie myśl, że to może się potwierdzić, liczę chyba na jakiś cud. <bezrady2>
Avatar użytkownika
bernia75
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-18, 19:54
Lokalizacja: Nawojowa k/Nowego Sącza
psy: Beastie Bella Majowy Skarbiec
Hodowla: Beastie Bella

Re: Wypadnięcie odbytu

Postprzez Szam » 2012-10-26, 19:59

Trzymamy kciuki za Was !
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Choroby układu moczowego i układu wydalniczego (np. nerki, tarczka), gruczoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości