DIROFILARIOZA - ROBACZYCA SERCA - W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moderator: Anirysova

DIROFILARIOZA - ROBACZYCA SERCA - W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez bodzia78 » 2008-04-13, 19:00

PRZEKLEJAM TREśĆ POSTU Z FORUM GOLDENOWEGO:

"Witam wszystkich.

Mam dla Was ważną i istotną informacje i proszę żebyście dalej przekazywali tą wiadomość.
W Polsce wykryto pierwszy przypadek DIROFILARIOZY -robaczy serca. Niestety wykryto tego robala u psa ktory należy-należał do mojej siostry. Charly niestety od nas odszedł 11lutego br. po długich zmaganiach z tym paskudztwem. Do końca tak naprawde nie wiedzieliśmy na co on choruje. Pod koniec stycznia znalezlismy u niego guza na tchawicy, podejrzenie nowotworu. Niestety, próbki ktore zostały wziete do analizy nie wykazały obecności raka, a padło podejrzenie na wlasnie pewnego rodzaju robaka. Nasz kochany Chrlly odchodził od nas męczarniach, a my tego tak naprawde nie dostrzegaliśmy, bo On tak naprawde nie pokazywał tego jak w rzewczywistości cierpi. Jego oczy do końca miały w sobie blask. Nie wiem kiedy otrząsniemy sie po jego odejsciu, są ludzie ktorzy powiedza i mowia TO TYLKO PIES- nie to nie tylko pies-tp prawdziwy przyjaciel. Moja chrześnica, ktora wychowywała sie razem z Charllym chodzi na miejsce gdzie nasz monster spoczywa, kładzie kwiatuszki (żołte kaczeńce) i modli sie. Łzy sie cisną do oczu....
Moja siostra zgodziała sie na pobranie organów Charll'go, bo chciała wiedziec na co On umarł i żeby dać szanse innym właścicielom czworonogów i samy czworonogom na zapobieganie temu paskudztwu. No i po kilku tygodniach oczekiwania wczoraj otrzymaliśmy wyniki sekcji - Dirofilarioza!!!
Te Nicienie sa przenoszone najczęsciej przez komary. Proszę poczytajcie wiecej na ten temat w internecie, innych źródłach - CHROŃMY NASZYCH NAJLEPSZYCH PRZYJACIÓŁ. Na tą chwile mam informację że środek ADVOCATE moze uchronić czworongi przed tym robactwem.
Jeśli dowiem sie czegoś wiecej to będę Was informować. Przepraszam że pisze o tak przykrych i nieprzyjemnych rzeczach, ale uznałam ze musicie wiedzieć co grozi naszym czworonogom. Zabezpieczcie je juz teraz,poki nie ma jeszcze komarów itp. "

http://www.pomocgoldenom.fora.pl/do-ado ... html#17988
Avatar użytkownika
bodzia78
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 09:19
Lokalizacja: Konstancin
psy: Jazz, Hera, Fama, Neruś [*]

Postprzez saganka » 2008-04-13, 19:55

O rety! A ja wlasnie o tym niedawno rozmawialam z dr Neska... Ze sie cieszymy, ze tego swinstwa nie ma w Polsce :-(
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bodzia78 » 2008-04-13, 20:12

saganka napisał(a):O rety! A ja wlasnie o tym niedawno rozmawialam z dr Neska... Ze sie cieszymy, ze tego swinstwa nie ma w Polsce :-(
A ja niedawno mówiłam że to tylko kwestia czasu... że klimat się ociepla i że w ogóle ... WYKRAKAŁAM ...
Avatar użytkownika
bodzia78
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 09:19
Lokalizacja: Konstancin
psy: Jazz, Hera, Fama, Neruś [*]

Postprzez sylwetka » 2008-04-13, 20:24

Włos jeży sie na głowie,ile niebezpieczenstw czycha na nasze czworonogi.....Dziekujemy za informacje Bodzia....nawet nie wpadlabym na pomysl ze komary moga niesc takie niebezpieczenstwo.... :-( :-(
sylwetka
 
Posty: 106
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-28, 16:29
Lokalizacja: Warszawa
psy: Dragon Black Velvet

Postprzez Anna Rozalska » 2008-04-14, 09:08

Znowu jakiś koszmar. Prosze powiedzieć gdzie można kupić Advocate i jak stosować?
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez saganka » 2008-04-14, 09:09

U weterynarza, to sa krople na kark do stosowania co miesiac
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bodzia78 » 2008-04-14, 09:10

saganka napisał(a):U weterynarza, to sa krople na kark do stosowania co miesiac


ADVOCATE

Wytwórca: Bayer AG, Niemcy
Importer: Bayer Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa


Zawartość substancji czynnych
Imidakloprid 10%, moksydektyna 2,5%

Postać farmaceutyczna
Roztwór typu Spot-on do stosowania zewnętrznego.

Wskazania lecznicze
Do stosowania u psów dotkniętych, lub zagrożonych mieszanymi infestacjami pasożytów: W celu zwalczania i zapobiegania infestacji pcheł (Ctenocephalides felis), zwalczania inwazji świerzbowca usznego (Otodectes cynotis), świerzbowca drążącego (Sarcoptes scabiei var. canis), nużeńca psiego (Demodex canis), zapobieganiu inwazji nicieni wywołujących robaczycę serca (larwy L3 i L4 Dirofilaria immitis), a także zwalczania infestacji nicieni żołądkowo-jelitowych (larw L4, niedojrzałych i dojrzałych dorosłych postaci Toxocara canis, Ancylostoma caninum oraz Uncinaria stenocephala, dorosłych postaci Toxascaris leonina i Trichuris vulpis). Produkt może być stosowany jako element złożonego leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (FAD).

Przeciwwskazania
Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia.
Stosowanie u zwierząt o masie ciała nie przekraczającej 1 kg powinno być oparte na ocenie stosunku korzyści do ryzyka. Ocenę taką należy stosować również w przypadku zastosowania tego produktu u osobników chorych i osłabionych z uwagi na fakt ograniczonego doświadczenia w stosowaniu go u takich zwierząt.
Bezpieczeństwo stosowania tego produktu leczniczego weterynaryjnego podczas ciąży i w trakcie laktacji nie było oceniane. Badania laboratoryjne z zastosowania zarówno imidaklopridu i moksydektyny u szczurów i królików nie dostarczyły dowodów na działanie teratogenne, embriotoksyczne lub szkodliwe dla samic. Produkt należy stosować jedynie w oparciu o ocenę stosunku korzyści do ryzyka.

Działania niepożądane
Stosowanie produktu u psów może powodować przemijające objawy świądu. W rzadkich przypadkach może dochodzić do przetłuszczania się sierści, pojawiania się rumienia i wymiotów. Objawy te ustępują samoistnie, bez dodatkowego leczenia. Jeśli zwierzę wylizuje miejsce podania preparatu, może sporadycznie dochodzić do pojawiania się przejściowych objawów ze strony układu nerwowego, takich jak ataksja, uogólnione drżenie, objawy ze strony oczu (rozszerzenie źrenic, słabo wyrażony odruch źrenicowy, oczopląs), zaburzenia oddychania, nadmierne ślinienie się i wymioty.
Produkt posiada gorzki smak. W niektórych przypadkach, jeśli zwierzę wylizuje miejsce podania produktu tuż po zabiegu, może dochodzić do nadmiernego ślinienia. Zjawisko to nie jest to objawem zatrucia i ustępuje samoistnie w ciągu kilku minut, bez dodatkowych zabiegów. Prawidłowe naniesienie preparatu minimalizuje możliwość wylizywania miejsca jego podania.
W razie przypadkowego połknięcia preparatu, należy podjąć leczenie objawowe. Nie istnieje specyficzna odtrutka. Korzystne może okazać się podanie węgla aktywowanego.
Jeśli zaobserwujesz jakiekolwiek inne efekty uboczne, poinformuj o tym lekarza weterynarii opiekującego się twoim zwierzęciem.

Dawkowanie i sposób podania
Zalecana minimalna dawka to 10 mg/kg masy ciała imidaklopridu i 2.5 mg/kg masy ciała moksydektyny, co stanowi ekwiwalent 0.1ml/kg m.c. preparatu Advocate dla psów.
Wyłącznie do stosowania zewnętrznego
Należy nanosić miejscowo, na skórę, pomiędzy łopatkami.

Okres karencji
Nie dotyczy.

Specjalne ostrzeżenia
Należy zachować ostrożność i nie dopuścić, aby zawartość pipetki lub preparat z miejsca podania nie zetknęły się z oczami lub pyskiem leczonego zwierzęcia lub zwierząt mających z nim kontakt. Nie należy dopuszczać, aby zwierzęta, którym ostatnio nanoszono preparat wzajemnie się czyściły (wylizywały). Jeśli produkt jest nanoszony na 3 - 4 różne miejsca, należy zastosować dodatkowe zabezpieczenia uniemożliwiające zwierzętom wylizywania miejsc aplikacji preparatu. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów zawierających makrocykliczne laktony, należy dopilnować, aby u psów takich ras jak owczarki Collie, Owczarek Staroangielski oraz gatunki pokrewne i ich krzyżówki starannie i prawidłowo nanosić preparat, tak jak opisano to w części "ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODAWANIA"; w szczególności nie należy dopuszczać do przypadkowego połykania (zlizywania) przez zwierzęta leczone lub inne zwierzęta z ich otoczenia.
Pomimo, że produkt może być bezpiecznie podawany psom zaatakowanym przez robaczycę serca, nie wykazuje on działania terapeutycznego na dorosłe postaci Dirofilaria immitis. Dlatego też zaleca się, aby wszystkie psy powyżej 6 miesiąca życia, żyjące na terenach endemicznego występowania tego nicienia zostały przebadane pod kątem obecności dorosłych pasożytów wywołujących robaczycę serca przed zastosowaniem u nich tego produktu.
Krótkotrwały, jedno lub dwukrotny kontakt zwierzęcia z wodą pomiędzy comiesięcznym nanoszeniem preparatu nie powoduje znaczącego spadku skuteczności produktu. Jednakże częste mycie przy pomocy szamponu lub zanurzanie zwierzęcia w wodzie po naniesieniu preparatu może znacznie ograniczyć skuteczność produktu.
Advocate nie powinien przedostawać się do wód powierzchniowych, z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie może stanowić dla organizmów wodnych; moksydektyna jest wysoce toksyczna dla organizmów wodnych. Psom nie powinno się pozwalać pływać w zbiornikach wodnych przed upływem 4 dni od zastosowania preparatu.

Specjalne środki ostrożności dotyczące stosowania
Należy unikać kontaktu produktu ze skórą, oczami i ustami.
W trakcie nakładania preparatu nie należy jeść, pić, ani palić.
Po podaniu należy dokładnie umyć ręce.
Nie należy dotykać skóry zwierzęcia w miejscu aplikacji przed jej wyschnięciem.
W sytuacji przypadkowego rozlania na skórze, należy natychmiast zmyć preparat wodą i mydłem.
Osoby, o których wiadomo, że cechują się nadwrażliwością na alkohol benzylowy, imidakloprid, czy moksydektynę, powinny podawać ten produkt ze szczególną ostrożnością.
W bardzo rzadkich przypadkach produkt może powodować uczulenia skórne lub przejściowe reakcje skórne (np. alergia, podrażnienie, mrowienie).
W sytuacji przypadkowego dostania się preparatu do oczu, należy obficie przepłukać je wodą. Jeśli podrażnienie skóry lub oczu utrzymuje się, lub jeśli preparat został przypadkowo połknięty, należy zasięgnąć pomocy medycznej oraz pokazać lekarzowi ulotkę.
Rozpuszczalnik użyty w Advocate może plamić niektóre materiały, łącznie ze skórą, tkaninami, tworzywami sztucznymi i wykańczanymi powierzchniami. Należy pozwolić, aby miejsce podania preparatu wyschło, zanim dopuści się do jego kontaktu z takimi materiałami.

Numer pozwolenia
EU/2/03/039/007; EU/2/03/039/009; EU/2/03/039/011
Avatar użytkownika
bodzia78
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 09:19
Lokalizacja: Konstancin
psy: Jazz, Hera, Fama, Neruś [*]

Postprzez Anna Rozalska » 2008-04-14, 09:39

Czy można go stosować równocześnie z frontlinem?
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez saganka » 2008-04-14, 10:13

Dlaczego nie przebadanego?
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Paula with Esta » 2008-04-14, 19:28

To jak? Używa się albo frontline albo tego drugiego czy obu???


Ja zawsze coś kiełbasze :)
Avatar użytkownika
Paula with Esta
 
Posty: 801
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-16, 21:33
Lokalizacja: Przemyśl
psy: Esta Cicha Nadzieja

Postprzez bodzia78 » 2008-04-14, 19:50

AniRysTeam napisał(a):Frontline (chyba) i Advantix (tak jest na ulotce) odstraszają komary, więc chyba nie ma potrzeby stosować takiego silnego i nie przebadanego specyfiku :-?

Frontline i Advantix NIE DZIAŁA na nicienie (ich larwy) powodujące robaczycę serca...

oba dostępne w Polsce preparaty (ADVOCATE i STRONGHOLD) są od lat stosowane w USA (gdzie był to olbrzymi problem... I są przebadane... więcej na http://www.emea.europa.eu/vetdocs/PDFs/ ... -PI-pl.pdf

ja osobiście (jutro to uzgodnię) będę używała FipRex a po 15 dniach Advocate... czyli 0 kleszczy, 0 pcheł i tego świństwa :-( powodującego DIROFILARIOZĘ...



Dodam że (dowiedziałam się od osoby która zamieściła informację na forum goldenowym - przez GG) że Charly był Berneńskim Psem Pasterskim mieszkającym w okolicach Grodziska Mazowieckiego/Pruszkowa... Myślę że lokalizacja jest bardzo ważna... Sekcję wykonano na SGGW.
Avatar użytkownika
bodzia78
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 09:19
Lokalizacja: Konstancin
psy: Jazz, Hera, Fama, Neruś [*]

Postprzez saganka » 2008-04-14, 20:42

NO teraz to mnie przestraszylas... :-(
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez agapi » 2008-04-14, 20:46

Gdzie to ADVOCATE można kupić??
Avatar użytkownika
agapi
 
Posty: 181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-28, 13:25
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
psy: Pirat "Szczęście Ty Moje"& Astra:)

Postprzez AT » 2008-04-14, 22:01

Aga to jest preparat bayer'a - działa tez na inne pasożyty. Myślę, że bez problemu dostaniesz go u weta.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez bodzia78 » 2008-04-14, 23:32

Byłam dzisiaj w lecznicy :-) przewertowałam preparaty :-) Stwierdziłam że najrozsądniejsze będzie - ADVOCATE (pchły, nicienie, świerzb, robale zwykłe) + PREVENTIC - obroża NA SAME kleszcze :mrgreen: działająca 4 miesiące...
Avatar użytkownika
bodzia78
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 09:19
Lokalizacja: Konstancin
psy: Jazz, Hera, Fama, Neruś [*]

Postprzez Anna Rozalska » 2008-04-15, 08:36

Ja też się przestraszyłam. Przecież Grodzisk Maz jest niedaleko Warszawy. Tez uzgodnię z wetem jak dawkować frontline z advocatem.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez saganka » 2008-04-15, 11:29

Advocate zamowiony, bedzie pojutrze. Nawet moja wetka juz slyszala, ze to sie cholerstwo pojawilo, a ja juz nie mam sily na nowe przygody zdrowotne mojego psa, wiec...
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez agapi » 2008-04-15, 14:50

saganka napisał(a):Advocate zamowiony, bedzie pojutrze


saganko napisz mi bardzo proszę gdzie zamówiłaś!!!! My bylismy wczoraj z Pirackim u weta na szczepieniu i nie było tego... Wole zamówic przez internet niz zjeździć pól trójmiasta... chyba że nie będzie wyboru....
Avatar użytkownika
agapi
 
Posty: 181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-28, 13:25
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
psy: Pirat "Szczęście Ty Moje"& Astra:)

Postprzez bodzia78 » 2008-04-15, 14:54

he he :)
Ja wpadłam do lecznicy i krzyczę : "Czy są ADVOCATY i STRONGHOLDY ??? "

"Są..."

no to ja jeszcze - "A dla dużych psów są :?: "

"No są..."

To ja: "Dobrze :-) bo jakby się zjawił jakiś berneńczyk żeby nie odszedł z pustymi rękoma :mrgreen: ..."

Właścicielka lecznicy : " No tak ... internet :-P "
Avatar użytkownika
bodzia78
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 09:19
Lokalizacja: Konstancin
psy: Jazz, Hera, Fama, Neruś [*]

Postprzez Hekate » 2008-04-15, 15:06

:mrgreen: Nie ma jak pozytywnie zakręceni :mrgreen:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Następna strona

Powrót do - Serce, choroby układu krwionośnego i oddechowego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość