Diagnostyka nowotworów u BPP

Moderator: Anirysova

Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez annasm » 2012-11-03, 00:56

Drixon napisał(a):Kreska, czy to ma znaczenie jaki rak? czy to był chłonniak czy HZ jeden kit ... kolejny Bern za TM ...
EOT


Ma znaczenie, cholernie ma.

Ponieważ BPP są tak obciążone ryzykiem nowotworzenia, żeby móc cokolwiek zrobić musimy WIEDZIEĆ.
Tylko WIEDZA będzie stanowiła narzędzie, broń do walki z nowotworem.
Rozpoznanie typu "guz w płucach", "guzy w wątrobie", "guzy w jelitach" to mało, to rozpoznania, które były do przyjęcia wiele lat temu. Teraz powinniśmy wiedzieć jaki typ nowotworu zabrał naszego psa, z jaką zarazą przegraliśmy.
Rozpoznanie chłoniaka czy histiocytozy może być postawione tylko i wyłącznie na podstawie badania histopatologicznego bądź cytologicznego. Inaczej błąkamy się jak dzieci we mgle.

Nie możemy powiedzieć "mój pies miał HS" jesli nie mamy w ręku wyniku badania cyto bądź histopatologicznego. Możemy tylko przypuszczać ze ta choroba była przyczyna śmierci.

Jest również wiele chorób, które mogą w badaniach obrazowych "udawać" nowotwór - np zmiany zapalne, gruźlica. I tu wówczas należy wykonać biopsję żeby postawić rozpoznanie.

Dlatego mam prośbę - jeżeli Wasz pies ma guza - decydujcie się na zrobienie biopsji. Jeżeli podejmujecie decyzję o operacji i podczas zabiegu okazuje się że choroba jest bardzo zaawansowana i podejmujecie decyzję o eutanazji nalegajcie na pobranie wycinków i ich zbadanie.
Dotyczy to szczególnie psów biorących udział w badaniu nad dziedziczeniem HS - tu miałabym tez prośbę o zabezpieczenie materiału w formalinie. Gdyby okazało się że zmiana jest histiocytozą materiał taki powinien być wysłany do Francji.

To cholernie istotne jaka franca zabrała nam ukochanego psa - nie dla niego ale dla innych, dla tych, które będą.

I jeszcze jedna mi się nasunęła uwaga - dotycząca leczenia sterydami.
To są leki "cudowne" działające na wszystko - znoszące objawy zapalenie, uczulenia. Są schorzenie gdzie są lekiem ratującym życie, lub wspomagającym proces leczenia. Przyspieszającym gojenie, zmniejszającymi odczyn zapalny. Wspomagającymi działanie innych leków i osłaniającymi czasem przed działaniem niepożądanym tychże. Działają jednak również hamująco na wzrost komórek nowotworowych. Niestety zastosowane w jakimkolwiek nowotworze, bez kontynuacji w postaci chemioterapii po krótkim okresie poprawy przestają działać i następuje gwałtowny niekontrolowany rozrost guza.

Dlatego jeśli nie wiecie na co Wasz pies jest chory, jeśli nie ma postawionego rozpoznania - nie pozwólcie go leczyć sterydami. Bo zaburzają one diagnostykę, maskują objawy i w efekcie mogą przyspieszyć rozwój choroby.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez Drixon » 2012-11-03, 09:23

annasm napisał(a):
Drixon napisał(a):Kreska, czy to ma znaczenie jaki rak? czy to był chłonniak czy HZ jeden kit ... kolejny Bern za TM ...
EOT


Ma znaczenie, cholernie ma.


dla właściciela Psa na dzień rozpoznania/diagnozy (które często jest stawiane w zaawansowanym stadium choroby np na stole operacyjnym, przy rtg) nie ma znaczenia jaki nowotwór zaatakował organizm, ludzi przeraża fakt że i jego Berna dopadło raczysko... tego psa który miał żyć książkowe 10lat...

I dobrze, że są badania i wg mnie wszystkie psy użyte do hodowli powinny zostać obowiązkowo objęte tym programem.
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2012-11-03, 11:59

moim zdaniem rowniez dokladna diagnoza jest wazna jesli hodzi o hodowle, Bella jakby nie bylo jest matka miotu, byc moze jej szczenieta rowniez beda miec szczenieta, i mysle ze kresce tez o to chodzilo jak i o caloksztalt zdrowia rasy, ja np powiedzialam sobie ze berna juz w zyciu chyba nie kupie, ale przygladam sie akcji badan genetycznych i byc moze za pare lat jak juz moich suniek nie bedzie, a akcja mysle ze da nam duzo wiedzy i sznas na poprawe zdrowotnosci rasy to teraz mysle ze moze jednak znow zdecyduje sie na berna.
No chyba ze po tej calej akcji mentalnosc i rzadza hodowcow wcale sie nie zmieni, bo to ze wiedza bedzie wieksza wcale niestety nie znaczy ze hodowcy wyciagna jakies wnioski i beda inaczej dobierac pary hodowlane itp. ja obserwuje to wszystko, czytam o roznych liniach i zastanawiam sie,

dlatego uwazam ze stawianie diagnozy jest wazne dla wielu osob, chocby dla przyszlych nabywcow bernow a przedewszystkim dla prawdziwych hodowcow aczkolwiek nie krytykuje wlascicieli Belli, ze nie zrobili badania w takiej chwili nie o tym sie mysli bo jestem w stanie sobie wyobrazic bol i to co czuja,
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez annasm » 2012-11-03, 13:13

Drixon napisał(a):
I dobrze, że są badania i wg mnie wszystkie psy użyte do hodowli powinny zostać obowiązkowo objęte tym programem.


Badaniem powinny być objęte wszystkie psy - nie tylko te użyte do hodowli. Badania maja określić czy istnieje sekwencja genów odpowiedzialna za dziedziczenie HS. Jeśli tak i uda się opracować badania screeningowe dopiero wtedy będzie miało znaczenie czy badany pies jest używany do rozrodu.
Na razie potrzebna jest krew od każdego berneńczyka + jego rodowód.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez bernia75 » 2012-11-03, 20:06

Wybaczcie, ale muszę to napisać.
Zastanawiam się czy wszyscy jak to się ktoś wyraził "prawdziwi hodowcy" ujawniają na co ich Berny odeszły i czy dzielą się takimi informacjami z przyszłymi właścicielami? Bo ja się z tym nie spotkałam aby ktoś mnie poinformował jakie problemy zdrowotne miały przodkowie Bernów , które kupowałam. Takie informacje są ukrywane, wychodzą dopiero wtedy jak są jakieś poważne problemy zdrowotne.
Ja dzieliłam się problemami jakie miałam z Bellą bo chciałam ją ratować a potem jasno opisałam co było przyczyną śmierci i byłam uczciwa. A czy to był nowotwór czy jakaś inna przyczyna to w tej chwili nie jest istotne.
Avatar użytkownika
bernia75
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-18, 19:54
Lokalizacja: Nawojowa k/Nowego Sącza
psy: Beastie Bella Majowy Skarbiec
Hodowla: Beastie Bella

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez ewazoltowska » 2012-11-03, 20:29

Bernia uwierz mi nie mam zamiaru zozdrapywać okropnych ran. Doskonale wiem jak boli pożegnanie.Jednak nie zgodze sie z teza ,że nie ważne co było przyczyna tragedii./brak badań histopatologicznych/Faktem jest ,że nie wszyscy /dla mnie/ "hodowcy" mają odwage przyznać ,że ich psy mają problemy zdrowotne,że odchodzą na choroby ,które[url]moga być przenoszone na potomastwo[/url]. Dopiero po czasie żegnamy je na Tęczowym Moście.
Dlaczego tak sie dzieje ? odpowiedzcie sobie sami -kto zainteresuje sie repro z chorowitej linii ? kto kupi szczonka po krotkowiecznych dziadkach ? poza tym nie mając takiej wiedzy jak optymalnie dobierac pary do rozrodu ???....
Wybaczcie ale dla mnie to nie jest uczciwe podejście do przyszłych nabywców szczeniaka ,to nie jest do konca uczciwe wobec tej pięknej ale coraz bardziej chorowitej i coraz bardziej krotkowiecznej rasy.
Zaznaczam ja nie jestem i nie mam zamiaru być hodowca czy rozmnażaczem i moja wypowiedz nie jest skierowana przeciwko jakiejs konkretnej hodowli lub osobie.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez kreska » 2012-11-03, 21:01

bernia75 napisał(a):Wybaczcie, ale muszę to napisać.
Zastanawiam się czy wszyscy jak to się ktoś wyraził "prawdziwi hodowcy" ujawniają na co ich Berny odeszły i czy dzielą się takimi informacjami z przyszłymi właścicielami? Bo ja się z tym nie spotkałam aby ktoś mnie poinformował jakie problemy zdrowotne miały przodkowie Bernów , które kupowałam. Takie informacje są ukrywane, wychodzą dopiero wtedy jak są jakieś poważne problemy zdrowotne.
Ja dzieliłam się problemami jakie miałam z Bellą bo chciałam ją ratować a potem jasno opisałam co było przyczyną śmierci i byłam uczciwa. A czy to był nowotwór czy jakaś inna przyczyna to w tej chwili nie jest istotne.

Pani Basiu,
Zrobilam wpis w watku Belli nie dlatego zeby wzbodzac poczucie winy, rozdrapywac rany itp itd. chcialam zwrocic uwage wszystkich na problem z jakim mamy doczynienie - przestanmy w koncu poslugiwac sie nazwami chorob , ktore nie zostaly prawidlowo zdiagnozowane :->
Czasem mam wrazenie ze wazniejsze sa dla nas potwierdzone tytuly pieknosci niz rzetelnie zdiagnozowane przyczyny chorob i smierci :->
Bardzo Pania szanuje za opisanie problemow Belli, za podjecie trudnej decyzji na ,ktora byc moze wielu z nas nie mialoby sily :-> ale opis przyczyny smierci jest tylko podejrzeniem a nie wynikiem badania , ktore daje nam 100% pewnosc. W Waszym przypadku przyczyna smierci jest eutanazja w wyniku podejrzenia chloniaka i braku pozytywnych rokowan na przyszlosc. Opisane zmiany psauja do kazdego szybko rosnacego nowotworu :-> Jedno sie niestety zgadza Belli nie ma wsrod nas :-(
Wydanie diagnozy na podstawie ogolnych objawow i organoleptyki przez osrodek specjalizujacy sie w nowotworach i szkolacy lekarzy weterynarzy w diagnostyce (w tym USG), jest delikatnie mowiac malo profesjonalne ;>
Dlaczego warto badac cala populacje odpowiedziala juz Ania w kilku watkach dotyczacych zdrowia rasy BPP.
Ja dodam jeszcze od siebie... moja Lata nie jest uzyta do hodowli i nigdy nie bedzie a mimo tego chce zeby brala udzial w badaniach i staram sie w miare mozliwosci finansowych aby wszystkie informacje na temat stanu jej zdrowia byly jawne i odpowiednio zdiagnozowane dlatego m.inn. trzymam ponizsza "ozdobke" na wypadek gdyby badania histo okazaly sie byc nie korzystne i moc wyslac probke "obcego" do Franacji :->
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Dlaczego to robie....przedewszystkim dla rasy, dla wszystkich spokrewnionych z nia psow, zyjacych i tych ktore dopiero sie pojawia na swiecie....zeby dostep do informacji byl lepszy i nie dawal powodow do plotek i spekulacji :->

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez annasm » 2012-11-03, 22:07

Już raz napisałam że tylko WIEDZA może nas uratować. Nasze ukochane psy.
I zmiana podejścia.
Nie przekręcimy przełącznika i nagle wszystko stanie się jawne i jasne. A wszyscy prawdomówni.
To długa droga - droga zmiany sposobu myślenia. Nie tylko o tym co w tej chwili ale o tym co może być za lat 10-20.

Ja wiem co się czuję gdy umiera ukochany pies - kto nas zna ten wie kim był dla mnie Chuck. Ja żegnałam się z nim każdego dnia przez 7 miesięcy jego choroby. Od pierwszego dnia wiedziałam co oznacza ta diagnoza.
I tego dnia kiedy musiałam podjąć ostateczna decyzję, że to już koniec, że muszę pozwolić mu odejść, zawiozłam go w miejsce gdzie po śmierci dr J pobrał od niego próbki. Łatwiej i prościej by było gdyby stało się to w domu. Przecież i tak wiedziałam na co umiera (był wynik biopsji).
Ale badania jakim zostaną poddane próbki pobrane od Chucka może pozwolą w przyszłości opracować nowe skuteczniejsze metody leczenia...
Odchodził z głowa na moich kolanach, ufnie wpatrzony w moje oczy, pewny że nie pozwolę go skrzywdzić...
Pozwoliłam....

Nikt z nas nie może tłumaczyć się słowami - ale przecież inni nie zrobili nic.

Każdego dnia wstaje rano z poczuciem ze zrobiłam za mało, za późno.

Ten post nie ma na celu wypominania komukolwiek że czegoś nie zrobił ale przypadek Belli jest dobrą okazją aby uświadomić wszystkim właścicielom berneńczyków co dobrze by było zrobić w takiej sytuacji. Temu jednemu psu już nie pomożemy, nie zmienimy wyroków losu, nie cofniemy czasu.
Ale jeśli diagnoza będzie pewna poparta badaniem patologicznym będziemy wiedzieć ciut więcej. To naprawdę nie jest duży koszt w porównaniu do pieniędzy które wydacie na diagnostykę i próbę leczenia.

Jeśli Wasz pies choruje i zostało postawione podejrzenie nowotworu pamiętajcie ze podstawą rozpoznania jest biopsja zmiany lub badanie materiału pobranego podczas operacji.
Ideałem by było gdyby każdy pies z takim podejrzeniem miał przed śmiercią pobrana krew (2x4ml na EDTA) i materiał do badań histopatologicznych. Dwie próbówki (mogą być zamrożone) i słoiczek z formaliną. Jeśli podejmiecie ten trud i skontaktujecie się ze mną ja dopilnuje aby krew i tkanka trafiła tam gdzie powinna.
Ja wiem że w dniu w którym jak grom z jasnego nieba spada na was informacja o nowotworze i trzeba podjąć ostateczną decyzję trudno jest myśleć o takich rzeczach. O próbkach, o wypełnianiu ankiet. Ale właśnie jeśli będziemy o tym myśleć może za jakiś czas coś się zmieni.
I w mentalności naszej, i właścicieli i hodowców BPP.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez Cefreud » 2012-11-03, 23:46

[quote="kreska"]

Wydanie diagnozy na podstawie ogolnych objawow i organoleptyki przez osrodek specjalizujacy sie w nowotworach i szkolacy lekarzy weterynarzy w diagnostyce (w tym USG), jest delikatnie mowiac malo profesjonalne ;>

Pozwolę sobie przytoczyć fragment mojej korespondencji z Mają
Cześć,
sunia nie była u nas otwierana. Ja tylko śledziłam sytuację "zaocznie" (jestem na urlopie macierzyńskim w domu i tylko przez internet mam dostęp do pacjentów + relacje mojego męża :-)). Z tego co wiem, to było podejrzenie chłoniaka lub odczynowego powiększenia węzłów chłonnych (biegunka i powiększenie węzłów chłonnych krezkowych). Lekarz na miejscu po kilku dniach stwierdził nowotwór i uśpił Bellę. Tyle wiem. Biopsja nie byłą pobierana, nie wiem, jakie były ustalenia odnośnie dalszej diagnostyki / postępowania (jeszcze dopytam męża). Chłoniak u 3-letniego psiaka rokuje źle, nawet przy intensywnej chemioterapii :(
pozdrawiam,
Maja

Więc Twoje słowa Kreska są trochę nie na miejscu
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez annasm » 2012-11-04, 00:22

Z wpisów na forum w watku "Wypadnięcie odbytu" wynikało że sunia była diagnozowana i operowana w Theriosie.
Post z 28.10
bernia75 napisał(a):Byliśmy wczoraj w Theriose.
Zrobił kolejne badania, stwierdzono leukocytozę, monocytoza i neutrofilia.
Jeżeli to nie przyniesie rezultatu to chcą ja otwierać

I z 30.10
bernia75 napisał(a):Bellunia ma jutro operacje o 10:30 <stres> <stres> <stres>
Trzymajcie kciuki <boisie>
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez kreska » 2012-11-04, 00:32

Cefreud napisał(a):
kreska napisał(a):
Wydanie diagnozy na podstawie ogolnych objawow i organoleptyki przez osrodek specjalizujacy sie w nowotworach i szkolacy lekarzy weterynarzy w diagnostyce (w tym USG), jest delikatnie mowiac malo profesjonalne ;>

Pozwolę sobie przytoczyć fragment mojej korespondencji z Mają
Cześć,
sunia nie była u nas otwierana. Ja tylko śledziłam sytuację "zaocznie" (jestem na urlopie macierzyńskim w domu i tylko przez internet mam dostęp do pacjentów + relacje mojego męża :-)). Z tego co wiem, to było podejrzenie chłoniaka lub odczynowego powiększenia węzłów chłonnych (biegunka i powiększenie węzłów chłonnych krezkowych). Lekarz na miejscu po kilku dniach stwierdził nowotwór i uśpił Bellę. Tyle wiem. Biopsja nie byłą pobierana, nie wiem, jakie były ustalenia odnośnie dalszej diagnostyki / postępowania (jeszcze dopytam męża). Chłoniak u 3-letniego psiaka rokuje źle, nawet przy intensywnej chemioterapii :(
pozdrawiam,
Maja

Więc Twoje słowa Kreska są trochę nie na miejscu


Bazuje na tym co pisze wlascicielka Belli :->rozumiem ze jesli Therios mial podejrzenie chloniaka to wydal niezbedne zalecenia dotyczace dalszej diagnozy oprocz zlecenia podawania metronidazolu <mysli>
Jesli lekarze tej lecznicy poinformowali wlascicieli jedynie o podejrzeniu a nie wystawili diagnoze, to moje slowa sa nie na miejscu <tak>
Co nie zmienia faktu ze rozpowszechniasz informacje o powodach smierci bez ich potwierdzenia, rowniez bazujac jedynie na slowach wlascicielki :-> i dochodzimy poraz kolejny do punktu wyjscia czyli ...diagnozujmy rzeczywiste powody choroby i smierci naszych psijaciol aby miec rzeczywista wiedze o zdrowiu naszej ukochanej rasy <tak>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez Cefreud » 2012-11-04, 19:44

Kreska ja tylko napisałam, że owa operacja nie odbyła się w theriosie. Nie stawiam diagnozy na co pies chorował ani na co zdechł, wiec nie pojmuję skąd teoria o rozpowszechnianiu?
Tak jak Ania z wpisów z forum zrozumiałam,że operacja odbyła się w tej klinice i poprosiłam Maję o wypowiedź w tym wątku. Okazało się to, co wyżej przytoczyłam i tyle
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez ewazoltowska » 2012-11-04, 20:14

Cefreud napisał(a):Kreska ja tylko napisałam, że owa operacja nie odbyła się w theriosie. Nie stawiam diagnozy na co pies chorował ani na co zdechł, wiec nie pojmuję skąd teoria o rozpowszechnianiu?
Tak jak Ania z wpisów z forum zrozumiałam,że operacja odbyła się w tej klinice i poprosiłam Maję o wypowiedź w tym wątku. Okazało się to, co wyżej przytoczyłam i tyle

Dziekuję za zwrócenie uwagi ...."zdechł" zawsze bylam i nadal jestem przekonana ,że nasi psijaciele odchodza,przechodzą przez Tęczowy Most .Teraz się dowiedziałam ,że......przepraszam ,że offuje ale mnie to "delikatnie" zaskoczylo.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez kreska » 2012-11-04, 20:36

W ramach wyjasnienia Cefr...ja nie stawiam teorii o rozpowszechnianiu,ja poprostu czytam co napisalas w innym watku odpowiadajac na pytanie dotyczace przyczyn smierci mimo iz nie ma odpowiednich badan:-> to tak jak poslugiwanie sie championem bez certyfikatu ;-) pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez Cefreud » 2012-11-04, 21:12

proszę o link . Najlepiej na pw, bo nic to do dyskusji nie wniesie
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez meggy » 2012-11-05, 17:07

Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez Cefreud » 2012-11-06, 07:07

prosiłam o przeniesienie offa na pw, ponieważ jednak tak się nie stało wyjaśniam, że imputowana sytuacja nie miała miejsca. " Co nie zmienia faktu ze rozpowszechniasz informacje o powodach smierci bez ich potwierdzenia, rowniez bazujac jedynie na slowach wlascicielki "

Re: Wypadnięcie odbytu

przez meggy » 2012-10-31, 12:06
U Belli stwierdzono guza w jelicie:(.
po otwarciu diagnoza to chlonniak
http://www.vetpol.org.pl/www_old/ZW2005 ... i_psow.pdf
strasznie mi przykro

a tu mój wpis z linka meggy:
Re: NIUNIA (*)

przez Cefreud » 2012-11-01, 17:30
chłoniak. Wątek wypadnięcie odbytu.

Bella(*)

jak widać po czasie postów oparłam się w nim na słowach hodowcy a nie właścicielki. Moją winą jest to, że uwierzyłam że hodowca wstawiający taką informację ma pojęcie o czym pisze.

Poproszę moda o usunięcie wpisów bez znaczenia z postów Annasm pt. Diagnostyka nowotworów u BPP
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez meggy » 2012-11-06, 08:50

Cefreud napisał(a):prosiłam o przeniesienie offa na pw, ponieważ jednak tak się nie stało wyjaśniam, że imputowana sytuacja nie miała miejsca. " Co nie zmienia faktu ze rozpowszechniasz informacje o powodach smierci bez ich potwierdzenia, rowniez bazujac jedynie na slowach wlascicielki "

Re: Wypadnięcie odbytu

przez meggy » 2012-10-31, 12:06
U Belli stwierdzono guza w jelicie:(.
po otwarciu diagnoza to chlonniak
http://www.vetpol.org.pl/www_old/ZW2005 ... i_psow.pdf
strasznie mi przykro

a tu mój wpis z linka meggy:
Re: NIUNIA (*)

przez Cefreud » 2012-11-01, 17:30
chłoniak. Wątek wypadnięcie odbytu.

Bella(*)



po otwarciu diagnoza to chlonniak Karolina napisalam po otwarciu! -poniewaz to nie potwierdzone badaniem wycinka, nie podalam przyczyny smierci w teczowym moscie co zawsze czynie,tylko w watku diagnostyka....czy tez wypadniecie odbytu jako c.d.n. tego przypadku ...
Ostatnio edytowano 2012-11-06, 09:57 przez meggy, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez meggy » 2012-11-06, 08:56

Cefreud napisał(a):prosiłam o przeniesienie offa na pw, ponieważ jednak tak się nie stało wyjaśniam, że imputowana sytuacja nie miała miejsca. " Co nie zmienia faktu ze rozpowszechniasz informacje o powodach smierci bez ich potwierdzenia, rowniez bazujac jedynie na slowach wlascicielki "

Re: Wypadnięcie odbytu

przez meggy » 2012-10-31, 12:06
U Belli stwierdzono guza w jelicie:(.
po otwarciu diagnoza to chlonniak
http://www.vetpol.org.pl/www_old/ZW2005 ... i_psow.pdf
strasznie mi przykro

a tu mój wpis z linka meggy:
Re: NIUNIA (*)

przez Cefreud » 2012-11-01, 17:30
chłoniak. Wątek wypadnięcie odbytu.

Bella(*)

jak widać po czasie postów oparłam się w nim na słowach hodowcy a nie właścicielki. Moją winą jest to, że uwierzyłam że hodowca wstawiający taką informację ma pojęcie o czym pisze.

Poproszę moda o usunięcie wpisów bez znaczenia z postów Annasm pt. Diagnostyka nowotworów u BPP









jak widać po czasie postów oparłam się w nim na słowach hodowcy a nie właścicielki. Moją winą jest to, że uwierzyłam że hodowca wstawiający taką informację ma pojęcie o czym pisze.



Tak dzieki takim wpisom na forum z czasem przestana udzielac sie hodowcy,bo przeciez oni nie maja o niczym pojecia.
Dziekuje Karolino .
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Diagnostyka nowotworów u BPP

Postprzez Barbapapa » 2012-11-06, 09:46

[quote="meggy po otwarciu diagnoza to chlonniak Karolina napisalam po otwarciu! -poniewaz to nie potwierdzone, nie podalam przyczyny smierci w teczowym moscie co zawsze czynie,tylko w watku diagnostyka....czy tez wypadniecie odbytu jako c.d.n. tego przypadku ...[/quote]
Sory, ale nie rozumiem, raz piszesz (...) po otwarciu diagnoza to chłoniak (...) a drugi raz że nie potwierdzone (....)
To wkońcu była diagnoza czy nie?
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Następna strona

Powrót do - Histiocytoza złośliwa i inne typy nowotworów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość