Szczepienie na Borelioze

Moderator: Anirysova

Szczepionka na borelioze...

Postprzez Gość » 2007-05-06, 11:52

Witam.
W związku z tym, że ostatnio Galwin łapie kleszcze (wciąż wyciągamy te z Borówna :P), zastanawiamy się nad szczepionką na Boreliozę.... Kosztuje ona ok 100zl, więc nie mało jak na szczepionkę... Ale jeżeli ma być skuteczna to warto. Tylko pytanie czy jest skuteczna... Ktoś coś wie?
Pozdrawiam,
Paweł
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez saganka » 2007-05-06, 12:06

Moze warto, ale tak naprawde najwiekszym problemem, jesli chodzi o kleszcze, jest babeszjoza, na ktora nie ma, przynajmniej w Polsce, szczepionki :-(
Dziwi mnie tez jedno - ze jest szczepionka na borelioze dla psow, a nie ma takowej dla ludzi, choc wlasnie w przypadku ludzi jest to najwiekszy problem :shock: Dlaczego?
I jeszcze jedno - dlaczego nie stosuje sie u nas opryskow na kleszcze w miejscach, gdzie przebywa duzo ludzi i zwierzat, np w parkach? W Warszawie kleszcze sa wszedzie...
Wiecie, ja mam juz dosc i rece mi opadaja. Psy zabezpieczone czym sie da, a i tak lapia to swinstwo, no i przeszlismy juz dwa razy babeszjoze :-( Przeciez nie bede im dawala co dwa tygodnie imizolu, bo po roku nie beda mialy watroby!!!
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Halina » 2007-05-07, 08:58

Ano właśnie ja sobie zadaję to samo pytanie co Saganka. Na boreliozę dla ludzi nie ma szczepionki, Rysiek lata z boreliozą od czasu do czasu zalezając ją na jakiś czas. Nie wiem czy dla psów jest ta szczepionka skuteczna, śmiem wątpić. No i faktycznie te opryski przydałyby się.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez saganka » 2007-05-07, 09:38

A ja sobie mysle, ze jak zwykle chodzi o pieniadze... Pewnie taka szczepionke dla psow duzo latwiej wprowadzic na rynek, pewnie nie wymaga to tylu badan klinicznych, pewnie nie ma az takich wymagan prawnych... A pieniadze mozna zarobic, nie?? Inaczej jest z lekami dla ludzi... Dlatego tez watpie w skutecznosc tej szczepionki.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Szczepienie na Borelioze

Postprzez Sebastian Sosnowiec » 2007-06-10, 15:42

Witam!
Jako ze odwiedzamy teraz namietnie weterynarza z racji szczepien i kontroli , zaproponowano nam szczepienie przeciw boreliozie...CZy szczepiliscie moze Wasze psiaki ,jak to znoszą czy sa jakies powiklania?podobno jest to "Nowośc" i zastanawiam sie czy warto??? Szczepienie od 12 tyg.

Pozdrawiam Sebastian
Avatar użytkownika
Sebastian Sosnowiec
 
Posty: 90
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-02, 21:10
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Kosma12.03.07-06.01.13[*];Kostek26.04.13Lusion FCI
Hodowla: Kudłate Sny;Lusion FCI

Postprzez Ania od Berena » 2007-06-11, 08:31

Podobny temat tu był.
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?t=621

Wiesz może coś więcej o tej szczepionce?
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Sebastian Sosnowiec » 2007-06-11, 14:38

nie niestety nic nie wiem jeszcze na ten temat,stad moje pytanie ,wet tylko zaproponowal a ja podapalem....:)
Avatar użytkownika
Sebastian Sosnowiec
 
Posty: 90
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-02, 21:10
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Kosma12.03.07-06.01.13[*];Kostek26.04.13Lusion FCI
Hodowla: Kudłate Sny;Lusion FCI

Postprzez xsara » 2007-06-11, 18:28

Mój Aimo jest zaszczepiony Merylimem. Dawkę trzeba powtórzyć po miesiącu, potem przypominająca dawka co rok. Szczepionka chroni tylko przeciwko boreliozie. Na babeszię niestety nic jeszcze nie wynaleziono. Jedna dawka to koszt ok. 50 zł. U swojego psa nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych.
Avatar użytkownika
xsara
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-24, 14:48

Postprzez Sebastian Sosnowiec » 2007-06-12, 01:00

xsara Dzieki serdeczne za info!Przynajmniej cos juz wiemy...:) Justynko Pozdrawiamy :))
Avatar użytkownika
Sebastian Sosnowiec
 
Posty: 90
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-02, 21:10
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Kosma12.03.07-06.01.13[*];Kostek26.04.13Lusion FCI
Hodowla: Kudłate Sny;Lusion FCI

Postprzez Szam » 2007-06-12, 07:59

To zrob badania watroby tak po 3 latach, jestem ciekawa efektu.
Poz tym bardzo mnie ciekawi szczepionka na borelioze dla psow i dlaczego nie ma dla ludzi i dlaczego taka masa osob na to choruje :(
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Szczepionka przeciw boreliozie

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2008-03-08, 19:29

Borelioza to bakteryjna choroba ludzi i psów przenoszona przez kleszcze.
Psy zakażone boreliozą w warunkach naturalnych – w odróżnieniu od psów szczepionych – nie posiadają dostatecznej ilości przeciwciał chroniących przed kolejną infekcją, mogą zatem ulegać wielokrotnym zakażeniom.

Dostępna na polskim rynku szczepionka Merilym zawiera europejski szczep krętków Borrelia burdorferi i jest przeznaczone wyłącznie dla psów.
Podczas zasysania krwi psa kleszcze pobierają przeciwciała przeciw krętkom szczepionego psa. Krętki obumierają już w organizmie kleszcza i nie przedostają się do organizmu psa.

Szczepienie przeciwko boreliozie można zastosować u dorosłych psów – włącznie z ciężarnymi sukami – jak również u szczeniąt od 12 tygodnia życia.

Więcej informacji na temat chorób odkleszczowych www.vettrade.pl w zakładce „Lekarz weterynarii radzi”

Tyle ulotka.

Czy ktoś szczepił swego psa tą szczepionką?
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Postprzez anula » 2008-03-08, 22:09

Też jestem ciekawa czy skuteczna i w jakiej cenie.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez Anna Rozalska » 2008-03-09, 10:51

Szczepionka przeciw boleriozie jest skuteczna tak właściwie po trzecim razie. Najpierw dwie szczepionki w niedługim odstepie. Trzecia po roku. Ja już wczesniej pytałam weta o nią. Powiedział, że bolerioza bardzo rzadko wystepuje u psów. Najczęściej babeszjoza na ktorą nie ma szczepionki. Najbezpieczniej jest zabezpieczać psa przez cały rok. ja już nie patrzę, czy jest zima czy nie. Stosuję frontline przez cały rok co cztery tygodnie. Ani Lamia ani poprzednia rottka nigdy nie miały kleszczy.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez saganka » 2008-03-09, 11:02

Byl juz ten temat - moje zdanie jest takie - ktos testuje na naszych psach nowy produkt dla ludzi.. I jeszcze mu za to placa ;-)
Ja stosuje wszystko - kropelki, obroze i mielismy dwa razy babeszjoze, a kleszcze juz sama nie wiem ile.... Nasze cholerne kleszcze to i chyba bombe atomowa przezyja.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Szczepionka na borelioze...

Postprzez Daria2368 » 2011-06-02, 00:24

Też zastanawiałam się nad zaszczepieniem Alexa na boleriozę bo już parę kleszczy zaliczył, ale nie wiem czy to będzie skuteczne ? te obroże przeciwpchelne i na kleszcze nie bardzo działają, teraz dostaje kropelki i jak na razie kleszczy nie łapie <hura> więc nie wiem czy jest sens ?
Avatar użytkownika
Daria2368
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-28, 12:28
Lokalizacja: Zawidów
psy: Berneńczyk


Powrót do - Szczepienia, kalendarz szczepień

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość